Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Imam Passata, zamenjal bi za Volvota

Avtor objava
Jure Volvo
23 avg 2019, 09:17 Predogled tiskanja
Član #19153
Prijavljen dne: 23 avg 2019, 08:44
Objav: 3
Živjo,

Trenutno sem lastnik leto dni starega Passata in bi ga rad zamenjal za Volvota V60 ali V90.

Mogoče bi mi tukaj lahko lastniki Volvotov priskočili na pomoč pri raznoraznih pomislekih:)

Skratka stvari, ki me motijo so sledeče.

- Po vsem prebranem ugotavljam, da je zelo malo pooblaščenih servisov za Volva. Če z enim servisom nisi zadovoljen greš praktično težko drugam.

- Bil v salonu v LJ- KMAG, tisto kar me odvrača od nakupa je način prodaje. Imam občutek, da enostavno ne želijo kupcu povedati kaj pravzaprav imajo na zalogi od vozil in kakšne so cene. Skrivajo akcijske ponudbe vozil in ti predstavijo vozilo po konfiguratorju, če pa želiš naj pogledajo še za katero drugo vozilo (kaj imajo na zalogi) pa zopet nastane problem. Skratka, zelo čuden način oziroma odnos do prodaje.

- Mi lahko kdo prosim pove kakšne so cca. cene servisov novih vozil Volvo.

- Potem je pa še tukaj servis KMAG, ki nimajo ravno dobre ocene glede servisov. Govorim predvsem od znancev, ki imajo v lasti vozila KIA.

Seveda me to vse skupaj še ni odvrnilo od nakupa Volva in ga še vedno želim imeti v lasti. Je pa seveda to en tak malce slab priokus pri odločitvi.

Hvala za mnenja.

Lp,
Jure
Na vrh
Jure Volvo
23 avg 2019, 09:19
Član #19153
Prijavljen dne: 23 avg 2019, 08:44
Objav: 3
Se opravičujem, vprašanja postavil v napačno temo.
Na vrh
Sverige
23 avg 2019, 17:05
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Prejšnji lastnik od katerega sem kupil Volva, je prav tako imel težave kot ti, zato je šel do pooblaščenca v Nemčijo, od koder je tudi sam pripeljal takrat novo S80 po konkretno bolj ugodni ceni.
Na vrh
Volvej
23 avg 2019, 19:43
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1553
Verjetno večina uporabnikov tukaj na forumu kupuje rabljene Volvote in jih tudi ne servisira na pooblaščencu, zato pomoje nimaš veliko odgovorov.

Kar se tiče KMAG-a imaš enega tudi v Mariboru. Jaz tam kupujem original Volvo kose ko jih rabim, zelo ustrežljivi, naročim po mailu, me pokličejo ko pride, tudi če gre za kakšne malenkosti. Z moje strani zelo pozitivna izkušnja, nisem pa novega avta kupoval ali vozil na servis, tako da glede tega ne morem komentirat.
Na vrh
daikini
24 avg 2019, 06:44
Član #14877
Prijavljen dne: 16 avg 2018, 09:22
Lokacija: Ljubljana
Objav: 139
Jaz svojega Volvota vozim na servis SUMMIT AVTO v Ljubljani in se zelo zadovoljen s storitvami in odnosom.
Na vrh
Aljaž225
25 avg 2019, 15:44
Član #10694
Prijavljen dne: 12 apr 2014, 16:53
Objav: 404
Živjo

1. Pooblaščenih servisev za volva je res bolj malo, in redko kateri so dobri. Pohvalim iz lastnih izkušen lahko Interclass.
Imaš pa kar nekaj nepooblaščenih, eden boljših če ne najboljši je Tomaž iz Blagovice, hkrati pa je to edini nepooblaščen servis z originalno vido tudi za nove volve.

2. Z KMAGom imamo doma enake izkušnje zato so starši kupili VW, ker so jih na kmagu dobesedno silil z V40 kupiti pa sta hotela S60.
Malce pokliči na Interclass, tam se bo dalo kaj več zmenit

3. Servisi so med 200 in 400€ na pooblaščenih. Nepooblaščen (garancija ostaja, zakon iz EU), pa nekje okrog 200€ z pravilnim vzdrževanjem.

4. Glede KMAGA imam tudi sam nekaj slabih izkušen za volva od napačnega olja v motorju, neoriginalnih fitrov in tudi prodaje neooriginalnih rezervnih delov v originalnih embalažah.

Glede na zakon katerega sem ti omenil lahko avto kupiš v tujini in servisiraš kjerkoli ali pa kupiš pri nas in servisiraš pri npr. Tomažu iz Blagovice, garancija in vse ti mora po zakonu ostat dokler je avto pravilno vzdrževan, je pa dobro da ga pelješ nekam kjer imajo originalni program kot ga ima Tomaž, ravno zaradi garancije in preverjanja zgodovine če gre z avtom karkoli narobe.

Lp
Aljaž
Na vrh
AntoN
29 avg 2019, 12:00
Član #14552
Prijavljen dne: 12 apr 2018, 11:39
Objav: 17
Zdravo,

Jaz pa lahko napišem za KMAG Maribor da imam prav tako mešane občutke. Ko sem se zanimal za Volvota pri njih me je ravno njihov odnos odvrnil, da kupim avto pri njih.

Sem ga vzel v Nemčiji pri pooblaščenem prodajalcu iz programa Volvo Selekt. 2 leti starega, pregledanega narejen servis. Dobil še eno leto garancije z njihove strani. Bilo pa je gotovo vsaj 2500€ cenej kot pri nas.

https://www.autohaus-geisser.de/

lp, Tone


Na vrh
alfasan
30 avg 2019, 08:09
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Jaz sem bil parkrat na KMAG Ljubljana in KMAG Maribor. Sicer nikoli na servisu.
KMAG LJ:
Tam sem kupil pred leti en rabljen avto. Zelo korekten odnos.
Prav tako sem se brez težav dogovoril za testno vožnjo novih avtomobilov KIA. Vedno korektni, ustrežljivi, naredili so korektno cenitev avta, če bi šel staro za novo, postregli so mi kavo.
Ko je govora na oddelku za volvo. Poden od podna za premium znamko. Nategovanje s testno vožnjo. Šalabajzerji

KMAG MB:
3x sem bil tam, ko sem želel kupiti rabljen avto. Vedno me je nekdo prehitel in ostal sem brez. Zapisali so si podatke in me tudi poklicali, ko so imeli primeren avto. Sicer nisem kupil, ker sem ga že drugje.
Trgovec si je vzel čas in mi razkazal vse nove avte. Na gaugah so imeli športnega stingerja in trgovec mi je ponudil testno vožnjo. Moral sem počakati, da so ga dali dol in gasa.
To je taprav odnos. Če bom kdaj kupoval nov avto znamke, ki jo prodajajo ne bom razmišljam kam iti.

Tone:
Glede bolj ugodnega nakupa v tujini nisi edini, ki je v zmoti. Ne primerjati ceno, ki si jo plačal v tujini in oglaševano ceno pri nas. Oglaševano ceno lahko pri večini avtov znižaš za 5-20%. Pri volvotu sigruno 15-20%. Ker ni prodajni hit.
V tujini je le več izbire.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 42, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete