Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

On call sistem

Avtor objava
Menjeprov
18 jun 2019, 10:57 Predogled tiskanja
Član #18845
Prijavljen dne: 18 jun 2019, 10:52
Objav: 1
Pozdravljeni.
Zanima me, ali je mogoce naknadno vgraditi on call sistem, v l 017?
Na vrh
Andrei
19 jun 2019, 09:41
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
Pa je ta storitev v SLO sploh na voljo?
Na vrh
Spletna stran
V50
05 okt 2019, 21:36
Član #836
Prijavljen dne: 04 avg 2008, 22:23
Objav: 18
Storitev je na voljo. Jo uporabljam in deluje ok.
Na vrh
VOLVO V60 II
19 mar 2021, 18:10
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Meni ni uspelo povezat telefona z avtom, pin kao ni ta pravi za VIN... A je treba it na uradni servis, da se to poštima, če je že nekdo prej povezoval avto s telefonom?
Aplikacija volvo on call sicer izgleda kar dobro. Lahko na daljavo vžgeš avto, da se pogreje ali shladi...

[ Uredi 19 mar 2021, 18:11 ]
Na vrh
alfasan
20 mar 2021, 11:58
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
On Call je ok zadeva, pa tudi če tega nimaš nič ne zamujaš. Imaš AMZS in razne asistence.
Kar se tiče daljinskega segrevanja in ohlajevanja, pa to ni v luči ekološke agende volvota, tako da tega absolutno ne odobravam.
Na vrh
pihler
20 mar 2021, 17:18
Član #2249
Prijavljen dne: 14 maj 2011, 18:20
Objav: 150
Hahahaha. Še en teoretik. Glavno onesnaževanje na svetu je od ladij in industrije. Avtomobili so procent celote. Tako, da ker si boš ti zjutraj zalaufal gretje v avtu, ne bo svet nič bolj onesnažen zaradi tvojega prijetnejšega okolja. Kvečjemu manj, saj bo motor (v primeru vebasta) segret in deloval z lepšim izgorevanjem, kot če tega ne bi storil. Če pa misliš električno gretje pa se tak ali tako ne bo poznalo pri onesnaževanju, saj se bo aku napolnil ob delovanju avtomobila.

P.S. Če bi volvo tako hudo delal na eko agendi, potem se ne bi odločil za elektrifikacijo in litijeve akumulatorje. Predlagam, da razni facebook strokovnjaki in zeleni-aktivisti malo odprete knjige in se izobrazite.
Na vrh
VOLVO V60 II
20 mar 2021, 17:22
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Volvo on call app je možno uporabljati na vseh novi volvotih. Na appu lahko preveriš koliko imaš benza, nastaviš navigacijo ali kar povežeš s koledarjem, kjer imaš sestanke in že sam vstavi lokacije, preveriš temperaturo v avtu, pogledaš, če je avto zaklenjen... app ekološko ni prav nič sporen. Samo še ena igračka. Je pa seveda precej čudno v enem stavku uporabiti besedo avto in ekološko... Avto je vrhunec potrošništva in nima nobene pozitivne posledice na ekologiji. Ekologija gre skupaj z javnim prevozom, delom od doma, pešačenjem...
Moj namen je bil bolj vprašati, če kdo uporablja app.
Na vrh
datanitilu
21 mar 2021, 06:54
Član #1491
Prijavljen dne: 31 jan 2010, 18:32
Objav: 289
V kolikor ti ne najde vin poklici na interclass kjer ti bo Sandi vse zrihtal. Predvidevam, da imas avto iz uvoza. Nikakor ne ponovi moje napake in ureraj to s sumitom ker so nesposobni do fundamenta. V 14 dneh niso uredili nic in mi na koncu rekli da bom moral avto pripeljat tja ker je ocitno z njim nekaj hudo narobe in bo cel dan moral biti tam, da ga konkretno pregledajo ker je nedelovanje oncalla ocitno povezano s vecjo napako. Da ne omenim da je bil avto dober teden pred temcpri njih... no Sandi iz interclassa je vse skupaj opravil v 10 minutah kasneje se poklical in preveril, ce zadeva funkcionira in ga toplo priporocam.
Na vrh
datanitilu
21 mar 2021, 06:58
Član #1491
Prijavljen dne: 31 jan 2010, 18:32
Objav: 289
alfasan je napisal(a): ...

On Call je ok zadeva, pa tudi če tega nimaš nič ne zamujaš. Imaš AMZS in razne asistence.
Kar se tiče daljinskega segrevanja in ohlajevanja, pa to ni v luči ekološke agende volvota, tako da tega absolutno ne odobravam.


Tebi ocitno tale on call zdeva ni prav dobro poznana. Kaj ima Amzs veze z vsemi bonbnocki upravljanja in informacij, ki so povezane z aplikacijo na telefonu?
Na vrh
alfasan
22 mar 2021, 20:45
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Ta o facebook ekologih je dobra.
Moj profil znanja in dela je povezan tudi z eokologijo, tako da bi težko rekel, da sem neznalec.
To pa še ne pomeni, da zagovarjam ekologijo na vsakem koraku, namreč na žalost sta bili za moje pojme besedi ekologija in ekološko v zadnjem desetletju ali celo več najbol zlorabljeni besedi namenjeni zamegljevanju dejstev in promociji določlenim interesnim skupinam.
Dejstvo pa je, da bi se tudi vsak posameznik moral zavedati, da lahko en kamenček v mozaiku manjšega obremenjevanja okolja prispeva sam. Če ne drugega za boljši občutek in zgled otrokom.

Segrevanje in ohlajanje avtomobila je iz tega vidika v našem klimatu povsem nepotrebno. Segreje se zelo hitro med vožnjo, ohladiš ga pa da ga preluftaš in nato vsak sam ve ali prižge klimo ali pa ne. Zagotovo je bolj zdravo brez pri elektirčnem avtu pa je zgodba malce drugačna, še posebej če se kot vir energije uporablja energija, ki najmanj obremenjuje okolje.

Kar se tiče on call sistema. Zagotovo uporabniki poznajo vse prednosti ki jih ponuja, jaz pa sem kot uporabne iz nabora in opisov zaznal le nekatere in jih brez problema pogrešam. Amzs kot substitut pa sem navedel zaradi tistih uporabnih.
Na vrh
datanitilu
22 mar 2021, 22:25
Član #1491
Prijavljen dne: 31 jan 2010, 18:32
Objav: 289
Torej bos klical amzs da ti gre preverit ce si zaklenil avto, pa ce so ze tam naj naredijo se hiter pregled tekocin. Seveda pred tem jih posljes se na lokacijo pogledat ce je avto sploh tam. In ko se zjutraj odpravis na pot jih se poklices da jim sporocis stanje kilometrov ter dejstvo ali gre za sluzbeno ali privat voznjo. Seveda imajo tam tudi tvoj koledar in ko je cas da se odpeljes na sestanek ti pridejo iz koledarja pretipkat destinacijo. Katera storitev je to pri amzsju?
Na vrh
alfasan
23 mar 2021, 07:55
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Nasmejal si me. Pa brez zamere, toda to so res nepomembne stvari.
Stvar navade je, da avto zaklenem, ko parkiram in odklenem, predno grem vanj, drugače ne moram v njega (To je enaka navada kot pripenjanje s pasom otroka in sebe). in vedno natanko vem kam sem parkiral avto. Drugače pa je 90% parkirišč označenih in si zapišeš številko boksa in ga potem najdeš, za tiste, ki imajo s tem težavo. Lahko pa tudi slikaš parkiranega, da ga lažje najdeš. Pa tudi google aplikacija že obstaa za tiste, ki si zares ne morejo zapomniti. Dementni ljudje in tisti, ki imajo nevrogenerativne spremembe pa itak ne smejo voziti oz. tisti ki lahko gredo samo do trgovine, zdravnika in do cerkve.
koliko ima vato tekočin je najbolj brezveze. Koliko nafte imam me itak opozori signal in po opozorilu lahko še 150 km naredim. Torej skoraj kjer koli v Sloveniji lahko pridem še do doma, vmes je pa itak vsaj 30 črpalk. V tujini so pa tudi črpalke nasejane na avtocesti nekje do maksimalno 50-60 km. Pa itak vedno prej tankam polno, ker na avtocesti v Evropi se pač ne tanka, ker je 30% dražje gorivo.
Koliko takšnih sestankov pa imaš, da potrebuješ on call, da ti nekdo natipka destinacijo. Če greš pa nekam v tujino si pa prej na karti pogledaš kam greš da si vizualiziraš pot, nato ti pa vzame 1 minuto da oddtipkaš destinacijo. Saj tudi rit brišemo sami, tako da ne rabimo imeti za vsako stvar tajnico. Večina službenih avtov so pa itak oskubljene: šjoda octavia, superb, vW passat, razni megani, dacie in nimajo te možnosti. Direktorji večjih podjetij in politiki imajo pa svoje šoferje pa oni odtipkajo, če je potrebno.
AMZS sem pa navedel zato, ker če bi mi slučajno zmanjkalo goriva mi ga pripeljejo, enako imaš v primeru okvare avtomobila ali nesreče AMZS ali pa avtoasistenco.
Potem je pa še možnost, da ti on call avto parkira oz to ne vem če se reče on call v glavnem greš iz avta in ti sam parkira. No to je pa res top zadeva, toda zopet ne za večino ljudi. Sem pa videl, da je to praktična stvar. Namreč voznik je bil precej dobro rejen parkirno mesto pa zelo ozko in nikakor ne bi mogel v avto ali iz njega in pomagal si je z daljinskim parkiranjem. toda pri tako ozkih parkirnih mestih je tudi velika verjetnost, da te bo kdo drug ruknil z vrati in ti poškodoval avto, zato avta za 30.000€+ ne parkiraš tja.

Drugače, da ne bo nesporazuma. Vsekakor je za tistega, ki on call uporablja to dobrodošla in uporabna aplikacija, za večino nas navadnih smrtnikov pa je le ena dodatna stvar s katero bi se lahko bahali pred sosedom.
Na vrh
VOLVO V60 II
23 mar 2021, 09:28
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Dej se umiri clovek. Ce ti ne pasejo aplikacije pol ne sodeluj v temi. Nekateri jo bomo izkoristili. Sploh, ko bomo v neki gostilni in bomo prisiljeni parkirat direktno na opoldanskem soncu. Ali pa za nastavitev navigacije direkt iz wcja. Povezljivost je v teh casih zalaufala in tu ni poti nazaj.

[ Uredi 23 mar 2021, 10:39 ]
Na vrh
VOLVO V60 II
23 mar 2021, 15:41
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
https://www.youtube.com/watch?v=iBvTQOipS4M
Na vrh
VOLVO V60 II
29 mar 2021, 18:49
Član #22141
Prijavljen dne: 17 mar 2021, 16:18
Objav: 75
Takole Volvo app mi sedaj dela. Zrihtali na Kmagu brez problema. Lahko vidim lokacijo vozila kar je dobro, če bi ga kdo ukradel, vidim ali je zaklenjen, potem pa še kakšno je bilo zadnje potovanje in 100 dni zgodovine, za koliko je bencina ostalo, poraba. Lahko nastavim navigacijo, lahko odprem avto, če bi pozabil ali izgubil ključ. Pol je še diagnostika, asistenca, luči, alarm, varnostna obvestila .... Nekaj je uporabnega. Škoda edino, da na D3 ni tistega kar se mi je zdelo najbolje. Da ga vžgeš in klimo zalaufaš na daljavo. Samo ventilator lahko, ampak ok. Mogoče bo pa kdo shekal še tole za klimo...
Če bi zahtevali od vseh, da imajo tole aplikacijo bi bilo vrtenje kilometrov zgodovina.
Najbolj koristna se mi zdi informacija o lokaciji za primer kraje.

[ Uredi 30 mar 2021, 22:52 ]
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 41, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete