Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Moj VOLVO
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

V70 TDI Englishman

Pojdi na stran  1 2 [3]
Avtor objava
jack8black
16 maj 2020, 07:52
Član #12296
Prijavljen dne: 19 okt 2014, 23:03
Lokacija: Obala
Objav: 429
daikini je napisal(a): ...

Čestitke za voljo in “ljubezen”, ki ga vlagaš v avto...seveda je za to potreben tudi čas ter volja.

Sem enakega mnenja
Na vrh
Volvej
16 maj 2020, 14:46
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1553
Voljo imam to ni problem. Časa pa tudi ne vlagam ne vem koliko, vsaj meni se ne zdi no. To kar se vidi na slikah in kar še pride, je bilo narejeno v letu in pol. Ker delam non-stop za računalnikom in so avti moj hobi, mi včasih paše, da si vzamem par urc, da vse ostalo odklopim, pa grem na avto nekaj delat. Čez zimo rihtam R-a, ker je v garaži, ko je toplo pa kaj na Englishu naredim. Je pa to kakšna ura ali dve na teden. Kar se mi za hobi ne zdi veliko. Imam pa željo, ko si bom to lahko privoščil, vsaj 2 dni na teden project avte skup zlagat.
Na vrh
Volvej
06 jun 2021, 14:34
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1553
English še laufa, trenutno na 353.000 milj.

Ima obnovljene žaromete, ker so prej res slabo svetili, stekla so original Volvo.

Prav tako sem uredil strop, ki se mi je začel povešat.









Še aktualna slika od zunaj.



Na vrh
Volvej
19 nov 2021, 20:46
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1553
Vidim, da je velika večina slik zginila, ker shrani.si več ne obstaja. Na prejšnji strani se jih je nekaj uspelo ohranit, ker so hostane drugje.

No da nadaljujemo.

Letos sem Englisha malo razstavil v notranjosti:
- pošvasali in ojačali so se nosilci armaturke, tako da sedaj armaturka ne poka več med vožnjo - nora razlika
- zamenjal sem evaporator za klimo, ki se nahaja znotraj armaturke... žal RHD evaporatorja ni več za dobit, tako da sem nekako uspel na eBay-u staknit staro zalogo (NOS) za 170 EUR. Boljše kot novi Volvo za 600 EUR.
- Komplet notranjost se je globinsko očistila.












Po treh letih mi je uspelo skupaj zložit zgledno ročico menjalnika.
Zraven tega sem menjal tudi kompleten mehanizem z zajlami menjalnika, ter vgradil skateboard ležaje namesto gumijastih puš. Dela fenomenalno.







Vsake toliko grem v dele in naberem nekaj malenkosti, ki jih rabim za lepotne popravke.
Iz donatorskega avta sem pobral kar sem rabil in ostalo podaril dalje.





English je prišel tudi v Volvo High Mileage Club s potrdilom, da ima prevoženih preko 300.000 milj.





Redni servis. Zraven sem menjal še grelne svečke. Vozim se bolj malo, letos sem v enem letu naredil točno 2.000 milj. Trenutno na 354.080 milj.





Pa še dve za na konec.



Na vrh
alfaromeo
22 nov 2021, 13:19
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Super. Odično.

Povej kaj več o skatebordu ležaju.

A imaš kaj zame? Seatbeltcover... ;)
Na vrh
Volvej
28 nov 2021, 09:46
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1553
@alfaromeo: Hvala :-)

Skateboard ležaj je trik ki sem ga videl na Swedespeed-u. Namreč zunanji in notranji premer v nulo ustrezata namestitvi, edino malenkost bolj tanek je kot originalna gumi puša, zato je potrebno dati na vsako stran po eno podložko. V originalu so noter gumijaste puše, ki z leti oslabijo in tudi počijo. Jaz sem imel eno OK, na drugi je bila guma počena. Zaradi tega postane občutek pri pretikanju malo manj natančen. Če daš noter takšen ležaj povsem eliminiraš zračnost. Meni je zadeva super, res lepo deluje mehanizem sedaj, pa tudi nobenih dodatnih vibracij ni čutiti na ročici menjalnika, tudi na mojem dizlu ne, ki se trosi precej bolj kot tvoj R.

Sem pa potem videl, da bi enake ležaje verjetno dobil tudi na SKF-u, ne bi rabil kupovati skateboard ležajev. Če želiš ti povem dimenzije ali ob priliki dam 2 ležaja.

Za seathbelt cover tudi nisem pozabil. Je pa fora v tem, da je tisti avto za dele imel samo desnega. Tega sem vzel in nato potreboval jaz, ker je pri meni desni voznikov in mi je začel padat iz sedišča. Levega še nisem našel, ko ga dobim ti javim

[ Uredi 28 nov 2021, 09:47 ]
Na vrh
alfaromeo
01 dec 2021, 13:37
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
OK.

Bom jaz 1× malo pogledal tele gumi puše...

Jaz rabim desnega sovoznikovega.
Na vrh
Volvej
01 dec 2021, 18:32
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1553
alfaromeo je napisal(a): ...

Jaz rabim desnega sovoznikovega.


Aja OK, veš da sem pozabil, sem študiral avtomatsko da rabiš voznikovega, ker se načeloma prej obrabi. Desnega sem potreboval tudi jaz, no ti javim ko najdem še enega :-)
Na vrh
Zeko124
19 dec 2021, 21:17
Član #12680
Prijavljen dne: 20 jan 2015, 10:41
Objav: 51
Hudo. Za ležajčke bi tudi mene zanimal info =). Se precej na trdo šalta, mogoče je to vzrok.

Ker ne govorim vaš jezik moram vprašat, če govorimo o plastični blendi skozi katero gre varnostni pas? Če ja, bi moral imet jaz eno celo črno sovoznikovo doma, moram prekopat.

Še eno vprašanje za Aljaža, pa tudi za druge, če bi morda vedeli. Kam (vse) se shranjujejo prevoženi kilometri pri Volvih? Je pri prvi seriji V70 na kakršenkoli možen način ugotovit realne kilometre vozila?
Na vrh
alfaromeo
20 dec 2021, 09:05
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
@zeko124:
Govor je bilo o tem kosu
Na vrh
Volvej
21 dec 2021, 08:29
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1553
Zeko124 je napisal(a): ...

Hudo. Za ležajčke bi tudi mene zanimal info =). Se precej na trdo šalta, mogoče je to vzrok.

Ker ne govorim vaš jezik moram vprašat, če govorimo o plastični blendi skozi katero gre varnostni pas? Če ja, bi moral imet jaz eno celo črno sovoznikovo doma, moram prekopat.

Še eno vprašanje za Aljaža, pa tudi za druge, če bi morda vedeli. Kam (vse) se shranjujejo prevoženi kilometri pri Volvih? Je pri prvi seriji V70 na kakršenkoli možen način ugotovit realne kilometre vozila?


Zdravo,

- če se v tvojem primeru precej na trdo prestavlja, potem po mojih izkušnjah tole ne bo vzrok. Namreč tile ležaji nadomestijo gumi puše, ki z leti spokajo. In če se to zgodi, se zaradi tega prestavlja še mehkeje, oz ni tako natančnega občutka ob pretikanju. Za trdo prestavljanje preglej obe zajli menjalniške ročice. Pri meni je imela ena na koncu počeno gumijasto manšeto, zaradi česar je vanjo prišla umazanija, verjetno je tudi malo korodirala in se je zato zajla precej težje pomikala po bodenu. Zato sem tudi zamenjal komplet prestavni mehanizem iz donatorskega avta. Predlagam pa tudi menjavo olja v menjalniku na 50-60.000km.

- plastično blendo vidim da je že zalepil @alfaromeo

- kam vse pa se shranjujejo prevoženi kilometri pa žal ne bi vedel. Jaz za mojega sklepam, da so realni, saj imam praktično vso servisno dokumentacijo od dneva nakupa, vključno s slikami radarja iz UK :-) po vseh zapisih pa se km oziroma milje v mojem primeru ujemajo s prikazanim stanjem. Če priklopiš gor VIDA DICE vmesnik lahko vidiš prevožene kilometre, ampak ne vem če to prebere iz števca ali od kje drugje. Pomoje je precej težko zgolj na podlagi priklopa na tester ugotovit ali so bili kilometri vrteni pri teh starih avtih. Se sicer ne spoznam na to, ampak predvidevam da je precej lažje prevrtet in prikriti sledi vrtenja, kot pri kakšnem novem V90.
Na vrh
Pojdi na stran  1 2 [3]

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 45, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete