Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Ogrevanje zadnjega stekla

Avtor objava
Filipe
10 jan 2022, 23:35 Predogled tiskanja
Član #13462
Prijavljen dne: 28 jan 2016, 12:20
Objav: 198
Živjo,

vprašal bi glede omenjene zadeve in sicer kako je v primeru da je zadeva neprestano prižgana, saj je zadnjih par mesecev res nepogrešljiva predvsem zjutraj in zvečer, v zadnjih dneh pa res celi dan. Ker se res veliko vozim naokoli in imam zadevo jasno stalno prižgano mi nekateri pravijo da je to res nepotrebno oziroma nepriporočljivo čes da je zadeva ogromen porabnik in da s tem praznim akumulator in obremenjujem akumulator. Mar je to res?
Danes sem se recimo peljal na relaciji Ljubljana-Maribor in zadeva je odlično opravljala svoje delo, saj bi imel res zarošeno zadnje steklo in ogledala, da o tem kako pride zadeva prav ko nas je več v vozilu.

Kakšna so kaj vaša priporočila in izkušnje?

Hvala za pomoč in nasvete
Na vrh
Andrei
11 jan 2022, 14:11
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
Po moje je nepotrebno, načeloma se tudi samodejno izklopi. Če se ti ves čas rosi, je morda težava v zračenju kabine, pozimi pa proti rosenju odlično pomaga klimatska naprava, saj razvlažuje zrak. Glede porabe bi rekel, da je ogrevanje zadnjega stekla razmeroma velik potrošnik, nisem pa nikoli zasledil dejanskega podatka o tem.
Na vrh
Spletna stran
Filipe
14 mar 2022, 22:53
Član #13462
Prijavljen dne: 28 jan 2016, 12:20
Objav: 198
Hvala na omenjenem odgovoru oziroma obrazložitvi.
Sem očistil zračnike in dopolnil plin v klimatski napravi, zadeva se ne rosi več prekomerno.
Žal nimam avtomatskega izklapljanja omenjenega grelca, je pa res da ga ugasnem ob ugašanju oziroma ustavitvi vozila ter ne štartam z omenjenim oziroma zadevo vklopim tako kot luči cca. 10-20s po zagonu da ne obremenjujem štarterja in akumulatorja. Med vožnjo se pa jasno zadeva polni in ne vidim težav. Jasno občasno prižgem tudi klimo, ampak to le ko temperatura motorja preseže malo čez 50*C ker takrat začne šele zares delovati.
Drugače pa tudi redno prezračim kabino tako da je čim manj vlage notri ter imam ločene tepihe za leto in zimo.
Omenjeno gretje oziroma odroševanje stekla pa mi je prišlo v teh dneh zelo prav ko se nas je peljalo več v vozilu (5) saj se le-to zarosi zaradi dihanja in ostalega povezanega s tem tako da sem omenjeno kombiniral tudi s klimatsko napravo in zadeva je sproti odroševala in stekla in ogledala ob primerni temperaturi.
Prav pa pride tudi ko se na zadnjem steklu in ogledalih nabere ivje in ostala svinjarija katero zelo dobro odstrani, ampak drugače jo pa temeljito odstranim ob prvem pranju.
zelo koristna, sploh ko gre za precejšnje nihanje vlage in temperaturne spremembe ter ko ob koncu tedna pelješ cunje na pranje na poti domov ;)
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 63, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete