Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Bencinar res boljši nakup?

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
Moots
05 apr 2022, 23:09 Predogled tiskanja
Član #1940
Prijavljen dne: 10 nov 2010, 20:27
Objav: 12
Kot že nekje omenjeno iščemo zamenjavo za V50 dizel 2.0, ki ga imamo 12. leto. Glede na slabe izkušnje z dvema dizel voziloma - injektorji, poškodba batov ... ojnica ter zagotovilom serviserjev, da takšnih težav bencinarji nimajo, iščemo sedaj bencinarja. To se mi zdi razumljivo glede na režim delovanja dizel motorja. Morda kakšno drugo mnenje? Ali imajo bencinarji tudi kakšno tako terminalno napako?

Sicer delamo cca 10k na leto.

Problem pa je, da Volvo bencinarjev ni prav veliko na trgu. Tale je lep v oglasu, verjetno pa sumljiv. Ostane še uvoz iz tujine. V Nemčiji je nekaj V60 na voljo. Razmišljam, da bi šel preko firm, ki uvažajo po naročilu. Kakšno priporočilo?

Najlepša hvala za vaša cenjena mnenja!

LP
Na vrh
Janko88
06 apr 2022, 11:17
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Jaz ti svetujem, da presaltas na japonca. Honda majka. Milijon kilometrov, samo olje menjas. Tudi toyota je dobra. Mal vec zre sicer. Definitivno pa za 10k ne rabis dizla.
A volvo pol ne bos popravljal?

[ Uredi 06 apr 2022, 11:44 ]
Na vrh
Moots
06 apr 2022, 14:30
Član #1940
Prijavljen dne: 10 nov 2010, 20:27
Objav: 12
Kaj pa vem ... Volvo je tako imeniten avto.

Bi popravljal, ampak ne nadjem serviserja. Zupan pravi, da je ojnica in da ni kaj narediti kot menjati motor. Tega je pa težko dobiti. Sicer sva govorila samo po telefonu. Mu ga peljem v začetku maja.
Na vrh
Janko88
06 apr 2022, 15:00
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Volvo imas ze dolgo tako da nekaj serviserjev pa moras poznati. Jaz ti tezko pomagam pri tem. V tvojem primeru je najbolj pomembno da je posten. Da rece ne vem, ce ne ve in da ne mece delov ob problem po nekem predvidevanju, oz. Glede na probleme, ki joh ke ze videl. Zdaj si od batov ze pri ojnici... Ne vem zakaj bi imel avto problem z vzigom, ampak ja...
Ce ga peljes na tester na volvo ti ga se operejo za 30 evrov, ce ne poznas druge variante.
Napake moras sigurno najprej odcitat in ce so kake elektro, zunajje enote v okvari, je to se najboljse. Kitajski testr ni ok.
Mehaniki pa drugace najraje menjajonolje in colajo. Za razmisljanje in diagnostiko jih je bolj malo.
Po telefonubti celo delajo diagnostiko. Bodi no resen.

[ Uredi 06 apr 2022, 15:04 ]
Na vrh
Andrei
06 apr 2022, 20:19
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
S takimi kilometri bo dizel samo križ, sploh na kratke ratdalje. Vsekakor glej za bencinarji.
Na vrh
Spletna stran
Moots
06 apr 2022, 20:27
Član #1940
Prijavljen dne: 10 nov 2010, 20:27
Objav: 12
Hvala za debato, vsako mnenje pomaga, vsekakor.

Ja, seveda, ta avto je videl že precej serviserjev v 12-tih letih;-) Od Lekšeta, ko je bil še Volvo servis, Dumide, do Baumana, Lekšeta sedaj, Rožnika in Volvo Interclass. Edini, ki je bi "pod kozolcem" oz. kar na pločniku, je bil priporočeni mehanik v Šentvidu. Tam sem ga imel dvakrat. Prvič me je pozitivno presenetil, ker je edini dotočil tekočino za regeneracijo filtra prašnih delcev in takrat je opazno manj cukal. Drugič pa je menjal diske in sem potem moral še n-krat nazaj, da niso več piskale.... Potem mi je pa lani Rožnik menjal ta filter, ker je bil fuč in je baje zato avto crknil na Vrhniškem klancu AC, ampak še vedno cuka. Po tem incidentu pa pri hladnem slabo vžiga.

In sem ga sedaj nazadnje peljal na Interclass, da orenk plačam in pri tem upam, da kaj ugotovijo. Pacali so cel teden, plačal dobrih 400 EUR. Rešili niso nič. Sprejemnik ni znal čisto povedati, kaj so ugotovili. Testirali so šobe, ki so bp. Tako da je motor, je rekel. Potem pa jaz opazim, ko se peljem domov, da avto nabija, ko grem čez grbine. In peljem nazaj. A ste kaj pozabili zategnit, ker dobil sem ga brez kape motorja ... Z mano gre mehanik ali šef mehanikov (?) na testno vožnjo. Ugotovi, da je feder poču ... In sem ga med vožnjo lepo izprašal, kaj je z motorjem... da sta dva bata sprana, da se sliši tudi med vožnjo... in res sem tudi sam to opazil. Tako kot klenkanje pri bencinarjih. V zadnjem letu, od te okvare, je počasi vse glasneje. In pravi, da ni kaj, da prodamo takega ali pa menjamo motor. Rabljen ali pa novi za 5000, če sem si prav zapomnil. Bencinarji pa da nimajo teh težav...

Kličem Baumana, ki mi je od vseh do sedaj še najboljši, in pravi, da se ne splača popravljat, menjat ... med vrsticami slišim, da se s tem ne bi ukvarjal ... razumem.

Sedaj iščemo zamenjavo. Radi bi Volvota, rabljenega, takega kot ta, ki je delal 10+ let ...

LP


PS
Ob tem se ne morem otresti občutka, da je morda vseeno kakšna malenkost in ne motor. Moj prvi avto, Golf I, ki je bil takrat star 17 let, je tudi cukal in sem dva meseca skoraj dnevno hodil na servis, vse so pogledali, tank sem dal čistiti, noro .. potem pa na koncu en mehanik, ki je opazoval brainstorming obupanih, reče, a platine ste pogledal, seveda niso in so bile čisto fuč, problem rešen, bil sem zraven.
Na vrh
Janko88
06 apr 2022, 22:27
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Izgleda se volvasem jebe. Samo hiter kes, ce pa je nekaj dela, se pa ne splaca in kup enih izgovorov.
V resnici pa nimajo pojma, ne da se jim....
V nesreci spoznas dobrega mehanika.
Problem je nekoga prosit da ti popravlja, drugam si pa vozilmennkat olje in filtre... Kjer se samo pobira kes za pol ure dela.
Ce najdes koga, ki si upa razdret masino sporoci. Jaz imam tudi raje, da se kaka zadeva popravi, ne samo menjavanje celih masin pa spet ne ves kaj si kupil...
Ce nben ne ve nic, pol pocakaj da bo racunalnik pokazal.

Spran bat. Zakaj pol to ne preverijo s kamero. 400 eur in na uho slisijo spran bat. To je nek vudu saman. Zahtevaj izpis testov ki so jih naredili za 400 eur. Pa to je ja noro. Za 400 eur bi kamot snel glavo in pogledal.

[ Uredi 07 apr 2022, 09:09 ]
Na vrh
Janko88
07 apr 2022, 08:54
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Najbolje da se sistematicno lotis. Najprej definicija napake. Vzig npr. Kaj je ne vzge, je nemiren motor... Cukanje je kaj sunki mocinali izguba moci...
Ce si jim dal 400 eur naj ti iz manualov sprintajo mozne vzroke in pa kaj so testirali. In pa vrednosti testov, npr tlak goriva, kompresija cilindrov. sicer se bos vrtel v krogu. Pol moras pa najt nekoga ki ve na kak nacin delajo naprave v avtu, da mu je jasno katere napake odpadejo. To pa so redki. Tukaj pogosto ostanes sam..
Jaz za volvo ne poznam glih scene, so pa na tem forumu dosti priporocali za servise, bauman, gruden in se nekdo... Nimam pa izkusenj.

[ Uredi 07 apr 2022, 09:12 ]
Na vrh
Sverige
07 apr 2022, 22:12
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Vsa leta po mestu jajcam samo dizla in ni nobenih problemov zaradi tega. Ga je treba vsake toliko na relacijo sprehodit.
Bencinar stroškovno pod črto ni nič boljši od dizla, sploh pa ni nepokvarljiv. Za 10k km letno pretežno mestne vožnje bencinar pije vsaj 5l/100km več kot dizel. Pri današnjih cenah goriva to pomeni cca 750€ na leto več samo za gorivo.

Mehaniki. Pri vseh zgoraj naštetih sem bil, vsi znajo, nobenemu se pa ne da ukvarjat s tem. Jebi ga pol, ko imaš avto 10+ star in bi ga še vozil.
Fišter Silvo, iz Kalce-Naklo, je pomojem edini, ki še proba kaj zrihtat preden zamenja z novim.

Na vrh
Janko88
08 apr 2022, 09:40
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Bencinar, japonc obvezno. Nbenga sranja, to dela skoz in no problem imet star avto.
Jaz moram rect da ne vidim nic imenitnega na volvu. Eno samo razocaranje. Ene budaljastine o visoki etiki svedov. Avti polni napak, zelo redki vpoklici. Folk jamra, servisi se delajo neumne. Poden. Ce pri japoncu masina odpove je to dogodek, nben tega noce gledat. Kar se mene tice volvo prvic, zadnjic.
Ce so sami fini mehaniki, ki se jim ne da sraufat ... Lazje je naredit 6 servisov na dan in pokasirat vec kot bi v enem tednu sraufanja stare masine...
Vseeno pa srecno s popravilom!

[ Uredi 08 apr 2022, 10:32 ]
Na vrh
alfasan
08 apr 2022, 10:29
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Janko88 zakaj si pa ti tako razočaran nad volvom.

Avtorju teme pa le to, da avto ki ti pri 250.000 km (in ni Italijan) naredi toliko problemov ni vreden nič. Brez slabe vesti si poišči kaj drugega.
Primerljivo z V50 je megan, astra, golf, focus, kia, hyundai, japonci.
Za 10.000 km letno obvezno bencinarja. Motor se hitreje ogreje, že po kilometru lahko voziš normalno, manj sklopov, ki lahko crknejo itd.
Če že res hočeš dizla in ne rabiš ne vem kako močnega avta jaz vzel megana karavana.
Prednost francozov je tudi v tem, da imaš v vsaki vasi servis, enako velja za holzwagen.

[ Uredi 08 apr 2022, 10:30 ]
Na vrh
Janko88
08 apr 2022, 10:34
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Ne bom vec smetil te teme. Naj raje kdo ponudi pomoc cloveku, ki ima resnenprobleme z avtom.
Na vrh
Janko88
08 apr 2022, 16:18
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Vprasanje tule je kdo binnaredilngeneralko za 2 jurja cca?
Nauk zgodbe pa. Takoj, ko se pojavi napaka je treba tezit mehanikom. Z vsakim letom imajo namrec vec razlogovb da tega ne bi popravljali.
Sramotno pa res da avto pri 250k krepne. Japonc se takrat sele ogreje.
Na vrh
alfasan
08 apr 2022, 19:03
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Janko88 ne vem zakaj si jezen, saj ni tvoj Volvo crknil.
Moraš pa vzeti v obzir, da ne vemo kako se je z avtom ravnalo.
Tudi Japonci crknejo, če jih ne vzdržujes in z njimi slabo ravnaš.
Sam vidim bolj težavo v katastrofalnih servisih v Sloveniji. Pa ni samo Volvo problem, tudi pri ostalih znamkah je podobno.
Zlato pravilo pri vseh tehničnih stvareh je, da kupi tisto znamko, ki ima najbolj razširjeno in najboljšo servisno mrežo.
Enako je pri beli tehniki.

Na vrh
Janko88
08 apr 2022, 20:24
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Kaj pa vem naj bi bil volvo kao konkurencem premium znamkam, pa svedska etika.... Ne vem kje je kaj od tega od tega. Samo v ceni je konkurencen. Honda je za volvo premium izkusnja. Da ne govorim, da pri hondi vse dela, ce pa ne dela, pol pa mehaniki popizdijo in zrihtajo. Svedska je pa balkan. Etike jaz tu ne vidim. Nategunski servisi, ignoranca problemov, podn. Ves kaj je pa Lexus, to je pa za volvo fatamorgana. V vseh pogledih.

[ Uredi 08 apr 2022, 20:25 ]
Na vrh
daikini
09 apr 2022, 02:47
Član #14877
Prijavljen dne: 16 avg 2018, 09:22
Lokacija: Ljubljana
Objav: 139
Če dodam svojo malenkost glede servis Volvo sem jaz s Summit Ljubljana zelo zadovoljen in servis storitvijo. Volvo je vseeno malce specifika in ga žal vsak mehanik ne servisira. Kot pa vsaka znamka vozila pa ni imun na okvare in napake. Večina okvar se pa zgodi, ker imajo nejasno zgodovino uporabe (manipulacija s prevoženimi km in vzdrževanjem).
Sem imel tudi japonska vozila in daleč od nekega vrhunca in kvalitete. Ker je pa ravno nekdo omenil Lexus…no tam pa je visok nivo samo na papirju.

[ Uredi 09 apr 2022, 02:50 ]
Na vrh
Janko88
09 apr 2022, 17:41
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Kake mate. Servisira, kaj to pomeni. Da zamenja filtre. To znam sam naredit. Si v temi reveza ki po celi sloveniji isce junaka, da mu popravi avto. Kje je ta junak? Specifike, hehe. Temu volvas rece specifika. Volvo ima to specifiko, da ga ni v sloveniji ki bi ga znal popravit. Konec koncev je to pomembna specifika. Rad se kvari, ampak ni mehanikov. Samo menjavajo se celotne masine. In se to se ne ve kaj je hin.
Lexusa pa ne bos nasel na 250k, da bi jokal, masina je sla. To je mogoce pri francozih, italijanih, tudi nemcu casih ketno strga in gre vse v k. Lexusa pa ne bos nasel. Sej lahko na pamet pises, ampak primerov pa ne bos nasel. Hondeprav tako ne. Da ne govorim o odnosu do napak. To je kljucno.napaka, vpoklic resitev. to je japan. So se v ameriki navadili. Volvo napaka, ignoranca, nasvidenje. Ajde pol napak res pokrijejo.


[ Uredi 09 apr 2022, 17:45 ]
Na vrh
alfasan
09 apr 2022, 21:38
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
še vedno ne vem zakaj si tako jezen na volvota.

Moram se pa strinjati, da so vpoklici bolj ali manj samisebi namen.
Pri japoncih te zadeve štimajo.

Na vrh
daikini
09 apr 2022, 21:41
Član #14877
Prijavljen dne: 16 avg 2018, 09:22
Lokacija: Ljubljana
Objav: 139
Janko88 kupi si pol Hondo ali pa Lexusa in bodi zadovoljen in srečen


Na vrh
HitriZajcek
10 apr 2022, 13:52
Član #24435
Prijavljen dne: 28 jan 2022, 20:10
Objav: 29
daikini je napisal(a): ...

Če dodam svojo malenkost glede servis Volvo sem jaz s Summit Ljubljana zelo zadovoljen in servis storitvijo.

Jaz bi samo vprašal - si bil mogoče še na kakšnih drugih uradnih servisih? Predvsem primerjava z VCAG LJ (BTC, LJ) me zanima, ker kmalu dobimo dobavljen nov avto in ga bo obvezno servisirat na uradnih servisih zaradi garancije/jamstva ...

Hvala tudi vsem ostalim za kakršnekoli koristne informacije glede uradnih servisov za Volvo v Ljubljani, tako kar se tiče rednega vzdrževanja vozila kot odprave napak!
Na vrh
daikini
10 apr 2022, 21:34
Član #14877
Prijavljen dne: 16 avg 2018, 09:22
Lokacija: Ljubljana
Objav: 139
HitriZajcek je napisal(a): ...

daikini je napisal(a): ...

Če dodam svojo malenkost glede servis Volvo sem jaz s Summit Ljubljana zelo zadovoljen in servis storitvijo.

Jaz bi samo vprašal - si bil mogoče še na kakšnih drugih uradnih servisih? Predvsem primerjava z VCAG LJ (BTC, LJ) me zanima, ker kmalu dobimo dobavljen nov avto in ga bo obvezno servisirat na uradnih servisih zaradi garancije/jamstva ...

Hvala tudi vsem ostalim za kakršnekoli koristne informacije glede uradnih servisov za Volvo v Ljubljani, tako kar se tiče rednega vzdrževanja vozila kot odprave napak!



Na VCAG LJ BTC sem bil tudi, ampak njihov vzvišen odnos do strank mi ni bil všeč. Kljub temu, da sem se vse predhodno dogovoril, se niso držali dogovorjenega.
Na Summit je sprejemnik Matej, ki se obračam nanj in odnos do stranke je vrhunski in prijazen. Kar se dogovoriš to uredi. V primeru, da je kej več pa predhodno pokliče in pove predračun stroška.

[ Uredi 10 apr 2022, 21:35 ]
Na vrh
Janko88
11 apr 2022, 18:55
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
HitriZajcek je napisal(a): ...

daikini je napisal(a): ...

Če dodam svojo malenkost glede servis Volvo sem jaz s Summit Ljubljana zelo zadovoljen in servis storitvijo.

Jaz bi samo vprašal - si bil mogoče še na kakšnih drugih uradnih servisih? Predvsem primerjava z VCAG LJ (BTC, LJ) me zanima, ker kmalu dobimo dobavljen nov avto in ga bo obvezno servisirat na uradnih servisih zaradi garancije/jamstva ...

Hvala tudi vsem ostalim za kakršnekoli koristne informacije glede uradnih servisov za Volvo v Ljubljani, tako kar se tiče rednega vzdrževanja vozila kot odprave napak!



Jaz ti svetujem, da bereš tuje forume ala sweedespeed.... Tam boš videl cel kup napak za tvoj model. Na žalost ti pri nas ne bodo vseh odpravili. Nekatere napake, ki jih boš javljal lahko v celoti ignorirajo tako, da se pripravi na lastno raziskovanje. Včasih je bolje da kar sam naročiš pri njih pregled kakšnega dela, ker sami od sebe ne bodo nič gledali. Računalnik bodo vedno gledali (tam se skoz nekaj javlja, ampak volvo ima pogled za stranke in pogled za mehanike lol), pa velik bojo okol hodil, ... Za napake na računalniku bodo pa dejansko gledali samo, če stranka omeni kako pomajkljivost hehehe. Se pravi sam moraš vedet kaj je narobe, da sploh pogledajo.
Svetujem ti, da zahtevaš, da računalnika ne brišejo ne servisih.

Dobre lastnosti Volva so, da imajo xc90 z vrhunskim dizajnom in v60/90 sta kar dobra na videz. Tu pa se dobre lastnosti končajo. Kitajček je to. Slabše se vozi kot nemci z isto ali še več sranja, pa bistveno manj zanesljiv kot japonec. Res ne vem več kake prednosti ima ta znamka. Kobajagi nek x faktor. Drugačen. V bistvu je pa samo drag.

Kar se pa mene tiče pa ja, sigurno naslednjič ne bom izbral te znamke. Eno leto in imam že dovolj teh sklepi. Je pa verjetno zdaj 2022 že dosti napak porihtanih. Boš videl.

[ Uredi 11 apr 2022, 19:04 ]
Na vrh
alfasan
11 apr 2022, 19:06
Član #14691
Prijavljen dne: 22 jun 2018, 10:39
Objav: 246
Kaj vse pa je šlo narobe pri tvojem Volvu. Kater motor ima tvoja V60.
Jaz sem naredil 125.000 km in jih ima sedaj 275.000.

Crknil mi je egr, ki sem ga izklopil. Namreč če bi se odzval na 3 vpoklice, ki sem jih prejel, bi verjetno naredili več škode kot koristi in predvsem stroške.
Pa amortizerjev sem menjal in 2x sprednje žarnice in bremze.
Sedaj ko gre počasi proti 300.000 mi je pa jasno, da se bodo stroški vzdrževanja povečali. Sam to je pri vseh znamkah.
Pri vag grupi pa pri teh kilometrih počasi začnejo crkovati dsg menjalniki. Egr crkne pri vseh, sobe pri Nemcih pogost pojav. Pri ročnem menjalniku pa sklopka in vztrajnik. BMW ne omenjamo, ker je pa najmanj zanesljiv.
Japonski dizli, žalost. Veliko napak. Imamo izkušnjo doma z dvema.
Pri Volvu je morda problem dragih servisev, ker ga imajo za premium. Čeprav zame nek v60 ni premium.


[ Uredi 11 apr 2022, 19:11 ]
Na vrh
Janko88
11 apr 2022, 20:01
Član #22834
Prijavljen dne: 02 maj 2021, 11:41
Objav: 111
Sej jaz to pravim 60 jurjev in ni premium. Da ne bo pomote. Tudi drugi modeli niso, če si to hotel povedat. Ko bereš te tuje forume, bi rekel, da so to sklepi.
Za napake pa kot rečeno sweedespeed.

Še vedno smo pa v temi, kjer bi nekdo moral najti rešitev za popravilo motorja V50. Nakup drugega volva je slaba rešitev. Na žalost.

Motorje na novih so sicer sedaj zrihtali. So imeli pa kolektorje, ki so jih zamenjali in batne obročke, ki jih niso. Tako, da 2017 partija žre olje kot nora. Kar se egr tiče, bomo videli.

[ Uredi 11 apr 2022, 20:22 ]
Na vrh
Sverige
12 apr 2022, 15:44
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
daikini je napisal(a): ...

...
Na Summit je sprejemnik Matej, ki se obračam nanj in odnos do stranke je vrhunski in prijazen. Kar se dogovoriš to uredi. V primeru, da je kej več pa predhodno pokliče in pove predračun stroška.


Pod tole se pa podpišem, ker v celoti drži.
Na vrh
gapi94
15 apr 2022, 09:05
Član #10522
Prijavljen dne: 30 mar 2014, 22:40
Objav: 119
Kupi 5cyl....

[ Uredi 15 apr 2022, 09:08 ]
Na vrh
gapi94
15 apr 2022, 09:08
Član #10522
Prijavljen dne: 30 mar 2014, 22:40
Objav: 119
Janko88 je napisal(a): ...

Kaj pa vem naj bi bil volvo kao konkurencem premium znamkam, pa svedska etika.... Ne vem kje je kaj od tega od tega. Samo v ceni je konkurencen. Honda je za volvo premium izkusnja. Da ne govorim, da pri hondi vse dela, ce pa ne dela, pol pa mehaniki popizdijo in zrihtajo. Svedska je pa balkan. Etike jaz tu ne vidim. Nategunski servisi, ignoranca problemov, podn. Ves kaj je pa Lexus, to je pa za volvo fatamorgana. V vseh pogledih.


Honda premium proti volvu... kje pa ti živiš... usak dan delam 170km na dan, sodelavec ima Hondo CRV 2014, jaz volva v70 2014, enkrat vozi on, enkrat jaz. Prvo kot prvo materiali v kabini se ne morjo primerjat, sama izolacija kabine, sedeži, udobje, servisi me pridejo točno isto kot njega, do zdej je mel več problemov kot jaz. pa ima 100k km manj.... Jaz grem proti 250.000 tisoč, avto dela bp... Ne primerjat jabk in hrušk.... Lexus se lahko primerja z Volvu, Honda pač ne....
Na vrh
eugene
15 apr 2022, 13:12
Član #4110
Prijavljen dne: 24 apr 2013, 22:31
Objav: 98
Bencinar z 250+ konji je vsekakor boljši nakup.
Na vrh
daikini
16 apr 2022, 10:15
Član #14877
Prijavljen dne: 16 avg 2018, 09:22
Lokacija: Ljubljana
Objav: 139
Moots je napisal(a): ...

Kaj pa vem ... Volvo je tako imeniten avto.

Bi popravljal, ampak ne nadjem serviserja. Zupan pravi, da je ojnica in da ni kaj narediti kot menjati motor. Tega je pa težko dobiti. Sicer sva govorila samo po telefonu. Mu ga peljem v začetku maja.


In si že našel vzrok težav z motorjem? Boš popravljal/menjal motor ali celo avto?
Na vrh
HitriZajcek
17 apr 2022, 20:35
Član #24435
Prijavljen dne: 28 jan 2022, 20:10
Objav: 29
Janko88 je napisal(a): ...

HitriZajcek je napisal(a): ...

daikini je napisal(a): ...

Če dodam svojo malenkost glede servis Volvo sem jaz s Summit Ljubljana zelo zadovoljen in servis storitvijo.

Jaz bi samo vprašal - si bil mogoče še na kakšnih drugih uradnih servisih? Predvsem primerjava z VCAG LJ (BTC, LJ) me zanima, ker kmalu dobimo dobavljen nov avto in ga bo obvezno servisirat na uradnih servisih zaradi garancije/jamstva ...

Hvala tudi vsem ostalim za kakršnekoli koristne informacije glede uradnih servisov za Volvo v Ljubljani, tako kar se tiče rednega vzdrževanja vozila kot odprave napak!



Jaz ti svetujem, da bereš tuje forume ala sweedespeed.... Tam boš videl cel kup napak za tvoj model.

Kateri model pa bo moj? Gledam svoje sporočilo (citirano), nisem napisal.

Ali hočeš reči da so kar vsi modeli problematični?
Na vrh
daikini
18 apr 2022, 04:49
Član #14877
Prijavljen dne: 16 avg 2018, 09:22
Lokacija: Ljubljana
Objav: 139
Dizelski motroji (pa ne vsi tipi) letnik 2016 ter 2017 so imeli težavo s premehkimi batnimi obročki in posledično je prihajalo do večje porabe olja. Nekateri so imeli tudi težavo z EGR ventilom, ampak so za to imeli vpoklic in so odpravljali težavo.
Moj V60 D4 letnik 2018 je imel že tovarniško vgrajen dodelan EGR ventil in ni nobenih težav.
Prejšni EGR ventili so imeli težavo s hlajenjem in cevjo, ki bi lahko počila in se bi avto vnel…to težavo imajo eni tipi motorja od BMW, ki veselo gorijo.
Neka slaba izkušnja posameznika še ni tematika, ki navsesplošno lahko trdi, da so vsi modeli neke znamke vozila problematični.
Sam sem si lastil od Zastavo (1), Honda (1), VW (2), Mercedes (2), Audi (4), Bmw (5), Peugeot (5), Toyota (2) in Volvo (4), ki se je izkazal za najmanj problematičen in zanesljiv avto.
Poleg imam tudi Lancio že 3 leta in lahko trdim, da se zelo dobro odnese in ni težav z njo.

[ Uredi 18 apr 2022, 05:10 ]
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 68, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete