Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V70) Zaklepanje vrat

Avtor objava
AljAž
30 apr 2007, 01:50 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Odpiram debato o problemu z zaklepanjem vrat. Premikam in citiram objave iz teme (V70 D5) priporočate ali...:


Torkel je napisal(a): ...

Hoj,

sam sicer na svojem V70 nimam težav s prtljažnimi vrati, malce pa se z mano hecata ključavnici na levih vrati. Najprej me je zafrkavala prva. Avto sem na daljinca zaklenil, vsa vrata razen prvih so se zaklenila. Po kakem tednu nagajanja se je ključavnica vnesla in sedaj dela. Kak mesec za tem se je začelo podobno dogajati z zadnjimi vrati. Ta se pri recimo 70% zaklepanj zaklenejo, pri ostalih pa ne. Sedaj pač vem, da moram vrata vedno pregledati in to je to. Na servisu so mi dejali, da bo verjetno treba zamenjati obe ključavnici. In menda je cena ene preko 25 k SIT.

LPA

AljAž je napisal(a): ...

Torkel je napisal(a): ...

...sam sicer na svojem V70 nimam težav s prtljažnimi vrati, malce pa se z mano hecata ključavnici na levih vrati. Najprej me je zafrkavala prva. Avto sem na daljinca zaklenil, vsa vrata razen prvih so se zaklenila. Po kakem tednu nagajanja se je ključavnica vnesla in sedaj dela. Kak mesec za tem se je začelo podobno dogajati z zadnjimi vrati. Ta se pri recimo 70% zaklepanj zaklenejo, pri ostalih pa ne. Sedaj pač vem, da moram vrata vedno pregledati in to je to. Na servisu so mi dejali, da bo verjetno treba zamenjati obe ključavnici. In menda je cena ene preko 25 k SIT.

Enako kot tebi nagajajo zadnja vrata meni prva desna. Kljukica skoči nazaj. Sem pa ugotovil da se čez cca 20s, ko se avto še enkrat samodejno zaklene ali pač preveri ključavnice, vrata sama zaklenejo.

Blaž je napisal(a): ...

AljAž je napisal(a): ...

Torkel je napisal(a): ...

...sam sicer na svojem V70 nimam težav s prtljažnimi vrati, malce pa se z mano hecata ključavnici na levih vrati. Najprej me je zafrkavala prva. Avto sem na daljinca zaklenil, vsa vrata razen prvih so se zaklenila. Po kakem tednu nagajanja se je ključavnica vnesla in sedaj dela. Kak mesec za tem se je začelo podobno dogajati z zadnjimi vrati. Ta se pri recimo 70% zaklepanj zaklenejo, pri ostalih pa ne. Sedaj pač vem, da moram vrata vedno pregledati in to je to. Na servisu so mi dejali, da bo verjetno treba zamenjati obe ključavnici. In menda je cena ene preko 25 k SIT.

Enako kot tebi nagajajo zadnja vrata meni prva desna. Kljukica skoči nazaj. Sem pa ugotovil da se čez cca 20s, ko se avto še enkrat samodejno zaklene ali pač preveri ključavnice, vrata sama zaklenejo.

A mamo slučajno isti avto!

Men tud nagaja voznikova ključavnica popolnoma enako!
Ampak bo počakal do spomlad, k se otopli, pa to vzamem narazen pa pogledam! Ne vem, ča je lih zarad tega potrebno menjat ključavnce, zihr se da zrihtat tud drgač!
Cena menjave pa so men rekl okol 70.000 sit! :-#
Če pa bo kdo prej to delu, pa naj sporoči ugotovitve!

Torkel je napisal(a): ...

Verjetno škrata :ugly: v tvojem in mojem volvu nista ista. Pri meni se sicer sliši, da elektronika preveri zaklenjenost vrat, a tista, ki se niso zaklenila prvič tudi po tem ostanejo nezaklenjena :arrogant:

AljAž je napisal(a): ...

No da opišem moj primer v detajle.
Ko zaklenem vrata gre kljukica dol in takoj nazaj v odklenjen položaj. Nato, ko sistem preveri zaklenjenost(čez cca 20s) kljukica ostane v odklenjeni legi, a vrata se zaklenejo. Če v teh 20s odprem in zaprem vrata se normalno sproži alarm, ko avto preveri zaklenjenost. Vse to se zgodi v približno 80% zaklepanj, ostalih 20% pa je vse normalno. Meni stvar deluje tako, kot da nekaj ovira zaklepanje, vendar sem poizkusil več reči (podmazal, odprta vrata, držal kljukico itd.), a brez uspeha. Enako je tudi če avto zaklenem od znotraj. Občutek imam, kot da neka stvar ni točno nastavljena in zavrača zaklepanje. Mislim, da ni kriv motorček, ker očitno se kljukica premika. Možno pa je, da se posledično uniči. :(


Blaž je napisal(a): ...

Baje je problem z magnetki, ki naj bi bli not! *-)

AljAž je napisal(a): ...

Blaž je napisal(a): ...

Baje je problem z magnetki, ki naj bi bli not! *-)

Magnetki v el. motorčku?

Blaž je napisal(a): ...

ne motorčku - mislim da mi je nekdo razlagu, da se neki prek magnetkov dela - to k pol odklop kluke!

AljAž je napisal(a): ...

Bomo 1X zastavl skupno akcijo in pošraufal





[ Uredi 30 apr 2007, 02:08 ]
Na vrh
AljAž
30 apr 2007, 01:56
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Meni sedaj že nekaj tednov kljukica dela normalno. V 90% ne skoči več nazaj, ampak ostane zaklenjeno, tako kot mora biti! Ne vem zakaj, popravljal nisem nič, mogoče pa je zaradi toplejšega vremena. ugibam...
Na vrh
Photopress
30 apr 2007, 08:05
Član #115
Prijavljen dne: 05 dec 2006, 22:15
Objav: 61
He, he, he... Ne vem kaj se dogaja s temi Volvi... Ampak pol tem, ki so opisane tu, se dogaja tudi meni. Tole z zaklepanjem je tudi pri meni problem. Popolnoma tako, kot je napisano. Le da se pri meni naslednjič, ko štartaš avto, izpiše na ekranu, da potrebuje alarm pregled. Mogoče je to povezano?
Na vrh
AljAž
30 apr 2007, 10:45
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
@Photopress: Pa se avto vseeno zaklene in alarm ne prične tuliti?
Na vrh
Photopress
30 apr 2007, 11:16
Član #115
Prijavljen dne: 05 dec 2006, 22:15
Objav: 61
Ja, vendar kljukica ostane "zgoraj". Če vrata odpreš takoj se odprejo in kasneje ne zaklenejo. Če jih pustiš, se vrata "centralno" zaklenejo. Če hočem, da se kljukica spusti moram večkrat odkleniti in zakleniti vrata s pomočjo daljinca. Bom pa to reklamiral na servisu. Zanimivo je mogoče tudi to, da ko se vrata npr zaklenejo ob prvem poskusu, je naslednje jutro na ekranu izpiše isto sporočilo. Bom preveril na servisu...
Na vrh
AljAž
30 apr 2007, 12:38
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Povsem isti problem kot sem ga imel jaz. No, kakor pravim sedaj se pojavlja zelo zelo redko! Nisem pa imel nikoli nobenih obvestil o alarmu.
Na vrh
Photopress
30 apr 2007, 20:44
Član #115
Prijavljen dne: 05 dec 2006, 22:15
Objav: 61
Kako sem srečen, da obstaja tale forum... Najprej sem mislil, da imam zelo slab primerek Volva ali celo "ponaredek", zdaj pa sem s pomočjo tega foruma in še nekaterih tujih (sicer kasneje) odkril, da se pri določenih modelih Volvov kar naprej pojavljajo nekatere napake... Ali kakor temu pravimo "tovarniške napake"...
Na vrh
Blaž
07 maj 2007, 14:54
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
Photopress je napisal(a): ...

Kako sem srečen, da obstaja tale forum... Najprej sem mislil, da imam zelo slab primerek Volva ali celo "ponaredek", zdaj pa sem s pomočjo tega foruma in še nekaterih tujih (sicer kasneje) odkril, da se pri določenih modelih Volvov kar naprej pojavljajo nekatere napake... Ali kakor temu pravimo "tovarniške napake"...


No kot sem že napisal, men še vedno dela isto!

Kaj pa če se zorganiziramo, pa gremo enkrat vsi skupi popravt na servis, mogoče bojo dali pa količinski popust!?
Na vrh
AljAž
07 maj 2007, 15:09
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Sej pravim da meni se je "samo popravilo". Sedaj že dooolgo nisem videl kljukice gor. Mam pač zgleda bl organski kot pa mehanski avto, se sam "zacel". hehe

[ Uredi 08 maj 2007, 01:42 ]
Na vrh
robertxc70
21 jan 2008, 20:20
Član #373
Prijavljen dne: 12 jun 2007, 14:06
Objav: 5
Se lahko pridružom skupini ??
Meni na mojem xc70 dela enako.Ko avto zaklenem,mi pri šoferskih vratih gumbek vrže nazaj v stanje odklenenjega,ampak vrata so vseeno zakljenjena.
Opazil sem tudi ,da ne zaklenejo vedno vratca za bencin.
Izgleda ,da je to bolezen volvotov.
Na vrh
Indo
21 jan 2008, 20:25
Član #344
Prijavljen dne: 24 maj 2007, 17:21
Objav: 9
na mojemu s60 se vratca za bencin zaklepajo z zakasnitvijo ... ne vem zakaj je to dobro...
Na vrh
AljAž
21 jan 2008, 21:04
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Vratca za bencin se zaklenejo z zakasnitvijo zato, da jih odpreš ko greš na BS iz avta in ga zakleneš. Nato odpreš vratca, natankaš, zapreš vratca in greš plačat gorivo).
Na vrh
SIPS
23 jan 2008, 14:43
Član #528
Prijavljen dne: 01 dec 2007, 21:25
Objav: 194
Isto se dogaja tudi meni pri V70.
Vsa vrata se zaklenejo normalno.Odprejo pa se vsa razen voznikovih-jih moram odpirat s ključem.Vse skupaj mi gre že pošteno na živce.
Ne razumem tega sistema, da dela polovično?


lp miha
Na vrh
Spletna stran
balky
18 mar 2009, 09:53
Član #1008
Prijavljen dne: 21 jan 2009, 07:41
Objav: 25
SIPS, imam isti problem kot ga imas ti. No, ce je zunaj toplo, pa dela BP.
A je mogoce to zrihtat brez menjave mehanizma?
Je pa res neverjetno da se pri avtu za tak dnar dogajajo take stvari.
Ta moj Volvo me vedno bolj preseneca, in to ne v dobrem smislu.
Na vrh
bb
29 sep 2009, 21:48
Član #1316
Prijavljen dne: 29 sep 2009, 21:28
Objav: 1
Tudi jaz imam probleme z zaklepanjem pri volvu. Kupil sem rabljenega V70 in prii drugem tankanju nisem mogel odpreti pokrova za dolivanje goriva. Kar koli sem poskusil s ključi ali daljincem, ni pomagalo. Ima kdo rešitev, ali je treba na servis?
Na vrh
Plesko
29 mar 2010, 20:20
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Lp, kot izgleda ga je tudi moja 60tka začela malo srati z zaklepanjem sovoznikovih vrat, enkrat ja enkrat ne..... Skratka se je že kaj pogruntalo kako zadevo rešiti, oz je kdo že rešil to zadevo tako ali drugače??
Na vrh
Torkel
29 mar 2010, 21:22
Član #124
Prijavljen dne: 12 dec 2006, 23:10
Lokacija: Pogosto v Volvu
Objav: 545
Ti sovoznikovih vrat sploh ne zaklene ali jih zaklene po določenem času. Sam imam podobno težavo. Sem nekaj časa sovoznikova vrata zaklepal tako, da sem ročno pritisnil kljukico in jih z ročko ročno odpiral. Nakar sem ugotovil, da avto vrata sam zaklene a po določenem času. Kaj vem, nekje po kakih 20 sekundah. Kljukica ostane zunaj, vrata pa so zaklenjena.

Tako sedaj avto zaklenem na daljinca,naredim okoli njega 2 kroga, v tem času pa se tudi sovoznikova vrata zaklenejo.

Na vrh
Plesko
29 mar 2010, 21:27
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Ne zaklepajo se mi sovoznikova vrata, oziroma kljukico vrže nazaj ven, po par poizkusih se zadeva zaklene. Nisem pa nikoli čakal kaj se zgodi če bi počakal tisto minuto ali 2, skratka malo je zadeva nerodna ker se tako tudi ne moreš od znotraj zaklenit.

[ Uredi 29 mar 2010, 21:29 ]
Na vrh
rdečs40
30 mar 2010, 07:56
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Mogoče imate dvojno zaklepanje? Je že kdo od vas poizkusil dvakrat zapored stisniti gumb za zaklepanje? 1. faza namreč odklene/zaklene voznikova vrata, 2. faza pa vse ostalo. Sicer je pa na našem XC - ju šla neka ključavnica po gobe in se avto ni zaklenil vedno, bi pa moral v servisno pogledat, točno za katero ključavnico je šlo. Ni pa prav poceni, toliko vem :-(
Na vrh
alfaromeo
30 mar 2010, 08:32
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
@pleško: Verjetno imajo vrata problem s senzorjem , ki zazna ali so vrata zaprta. Ker misli da niso,kljukica skoči nazaj gor.
Na vrh
PP
30 mar 2010, 09:01
Član #706
Prijavljen dne: 09 apr 2008, 13:04
Lokacija: SLB
Objav: 673
@RdecS40,

Moja S70 in V70 imata obe dvono zaklepanje, ampak je le to samodejno. Ko zaklenes avto gredo cepki dol, potem pa cez cca. 10 se slisi se en zaklep (dead lock?).

Kar se tice okvare: Pri S70 ko je zunaj res mrzlo tudi ne dela zaklepanje enih zadnjih vrat, ko se avto ogreje ali je toplo pa deluje vse.

lp

PP
Na vrh
Plesko
30 mar 2010, 17:14
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Ja to bo to, AR, samo povprašujem če je kdo že popravil takšno zadevo.
Na vrh
AssKicker
06 nov 2016, 15:29
Član #12712
Prijavljen dne: 29 jan 2015, 20:17
Lokacija: Bled
Objav: 577
Zdravo!
Malo si bom sposodil to temo... Je že morda kdo to težavo rešil? Tudi meni se na svete čase to zgodi, isto pri drugem V70, ki je še pri hiši. Druga stvar je pa samodejno zaklepanje.. Ko štartam, in se peljem kakih 5 km/h, se mi vrata samodejno zaklenejo. Ko se recimo ustavim, ter odprem vrata, se ta odprejo, ostala ostanejo zaklenjena, kar je recimo nerodno, ko hočem kej vzeti iz prtljažnika, ali pa če hočem odpret zadnja vrata. Potem moram vedno pritiskati tisti gumb, ki odklene vsa vrata. Morda kdo ve, če lahko kje to spremenim, recimo kakšno zaporedje tipk, karkoli..?
Na vrh
Godward
06 nov 2016, 17:29
Član #11171
Prijavljen dne: 02 jun 2014, 21:54
Objav: 598
Potrebno je zamenjati motorčke zaklepanja (2 na vrata mislim da), jaz sem imel 3 ključavnice zanič. Standardna hiba tudi novejših modelov.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 42, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete