Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Oprema, dodatki in tuning
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Garmin NUVI

Avtor objava
AljAž
25 jun 2007, 09:52 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Za vikend sem na poti uporabljal omenjeno navigacijsko napravo(model 660) in bil navdušen!
Zelo preprosta stvar za uporabo, velik ekran, touch-screen z obilico dodatnih opcij in pripomočkov-lahko jo uporabljaš tudi na kolesu ali peš. Preko "modrega zoba" se poveže s telefonom in imaš prostoročno telefoniranje...Najbolj navdušen pa sem bil, ko se peljem mimo Graza in javi da je nekaj 10km naprej zastoj zaradi del in me avtomatsko preusmeri na zadnjem odcepu ven (300m preden se je že začela stoječa kolona) in nato kasneje nazaj na avtocesto.

Nato sem v centru Brna moral najti rezerviran hotel 15minut pred časom za check-in a bil sem nekje v predmestju... Vnesem naslov(sicer je velika večina hotelov, prenočišč, trgovin itd. že vnesenih v karte) in čez 6min. sem bil v recepciji...

Hkrati se mi zdi, da tudi zelo precizno meri hitrost avtomobila-ki je dejansko manjša kot jo kaže števec v avtu. V mojem primeru je to skoraj 10km/h razlike pri hitrosti 130km/h, kar sem enako prebral v nekem nemškem testu S80 precej let nazaj-ko je avto prišel na trg.

Pojavilo pa se mi je tudi nekaj vprašanj-namreč, zakaj stvar v nekaterih tunelih dela, v drugih pa ne?
Kako je če ti ukradejo navigacijo-ali je uporabna za lopova, ali ima kako serijsko številko in jo takoj izsledijo? Torej se te reči krade ali ne?

Na kak način se sistem "updata" glede del na cesti, obvozov itd? Ker sem opazil da npr. v Sloveniji (kjer že kak mesec delajo in je določeni izvoz iz AC zaprt) tega navigacija ne ve in ne javi, javi pa recimo za omenjeno stoječo kolona v Avstriji, ki je povsem odvisna od prometnih konic.

Meni je omenjena naprava močno olajšala orientacijo in iskanje naslovov ter napoved točnega časa prihoda. V bodoče samo upam, da se kdo ne poigra s sateliti (amerikanci) in jih po potrebi ne izklaplja...

[ Uredi 25 jun 2007, 10:54 ]
Na vrh
noj
25 jun 2007, 10:14
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Ja glede tega, zakaj dela v nekaterih tunelih, v drugih pa ne, jaz mislim, da ne dela v tistih tunelih, kjer ni napeljana notranja antena ali kakor že temu rečemo! Je ista fora kot pri radiju, k tam kjer je notr napeljan po tunelu imaš signal in dela, drugje ne... Glede hitrosti si pa prav ugotovil, da meri zelo realno hitrost vozila...
Na vrh
AljAž
25 jun 2007, 10:18
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Misliš, da dela prek istega sistema anten kot radio?? hm..
Na vrh
noj
25 jun 2007, 10:29
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Tako je!
Na vrh
Ivo
25 jun 2007, 11:52
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
no zadeve vsekakor kradejo ... imaš sicer možnost da ga zakleneš s PIN kodo ki jo je potrebno vnesti ob vsakem vklopu naprave ampak to je tko-tko ...

zato se priporoča da se po vsaki uporabi s stekla odstrani nosilec in se obriše tisti krogec ... da ti nebi vdrli v avto samo zaradi "loto efekta", lahko je lahko pa ni ... napravo pa vzameš s seboj ...

zadeva je samo sprejemnik in NIMA oddajnika po katerem bi ga lahko lociral...tako da ta nikdar več ne najdeš ... no razen če ga nekdo na servis nese in tam ugotovijo da je bil ukraden... ampak to je tut bl mal verjetno ...

glede tunelov ... bi rekel takole ... definitivno zadeva ne delujhe na nobene antene, edini sprejemnik ki ga ima poleg GPS je TMC za sprejemanje opozoril o ovirah na cesti/delih itn ... to se bo drugo leto uvedlo tudi pri nas ... končno .... tako da predvidevam da v krajših tunelih ima zadeva nekoliko tolerance in toilerira dejstvo da si v tunelu, ali pa zaradi odbojev vseeno dobi signal, sigurno pa nima tu nobene zveze antena v tunelu ... garantiram ...


[ Uredi 25 jun 2007, 11:53 ]
Na vrh
S60R-Ocean Race
25 jun 2007, 14:46
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
RTI v tunelu funkcionira
Na vrh
Ivo
25 jun 2007, 18:31
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
seveda funkcionira... ampak ne zaradi tega ker lovi GPS satelite ... mislim da razlog tiči v povezavi z BC ...
Na vrh
S60R-Ocean Race
26 jun 2007, 02:17
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Ivo je napisal(a): ...

seveda funkcionira... ampak ne zaradi tega ker lovi GPS satelite ... mislim da razlog tiči v povezavi z BC ...


Seveda. Zazna, da se avto premika pa tudi po karti "zazna" da je v tunelu.
Na vrh
sadarj79
27 jun 2007, 18:11
Član #203
Prijavljen dne: 03 feb 2007, 10:08
Objav: 93
To da dela v tunelu je vse odcisno od programske opreme. Pač sama preračuna pot po tunelu. Drugače pri nas res ni TMCja in tako tudi ne obvestil, ki bi jih lahko navigacija ujela.
Jst mam drugače neko drugo navigacijo, gor mam pa TomTom, Igo, Miomap, vglavnem vse glavne programe za navigacijo.
Na vrh
S60R-Ocean Race
27 jun 2007, 19:22
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Pri nas navigacija ujame TMC brez problema, vsaj RTI jo. Se pa strinjam, da za našo državo ni sporočil. Meni trenutno TMC ne dela zaradi starih kart in enega update-a, Hong Kongu pa javlja TMC po celi sloveniji recimo zaprt tunel Karavanke, zastoj pred Gradcem, dela na cestnem odseku v Avstriji itd...
Na vrh
rdečs40
29 jun 2007, 16:45
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Zdravo. Še par malenkosti z moje strani. Aljaž, kolone ti javlja zaradi vgrajenega TMC-ja, medtem ko dela na cesti in novi odseki spadajo vbistvu pod kartografijo, ki pa si jo lahko upgradaš na garminovih straneh.
Kar se pa kraje tiče, maš pa možnost zaklepa naprave na določeno lokacijo, ne samo s pinom. Ampak, menim da lopovi ne vedo, da jim naprava ne bo delala, če je ne bodo odklenili na točno določeni lokaciji(npr. tvoje dvorišče) in v končni fazi ti ta funkcija ne nudi neke zaščite, morda samo moralno zadovoljstvo da kdorkoli je že ukradel zadevo je ne more uporabljat. Upam in želim ti da se ti to ne bi zgodelo.
lp, jaka
Na vrh
Ivo
29 jun 2007, 20:43
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
rdečs40 je napisal(a): ...

Kar se pa kraje tiče, maš pa možnost zaklepa naprave na določeno lokacijo, ne samo s pinom.

ni res ... zadeva omogoča odklep/reset naprave na "Varni lokaciji" v primeru da pozabiš PIN in torej ni mišljeno kot samostojna zaščita naprave ...
Na vrh
Pravljicar
29 jun 2007, 21:28
Član #327
Prijavljen dne: 12 maj 2007, 11:29
Objav: 20
Sam se šel v nemčijo in imel NUVI 350 ter istočasno še volvotovo navigacijo sem se malo igral da vidimm razliko. Nuvi sem v večini tunelih zgubu signal vse kar je dalše od 500 m pri volvotu pa ne.
In še ena težava če zaviješ s poti rabi nuvi cca 30s da ti pogrunta novo pot in še ena težava v mestih se mi je dogajalo da so ga določene ulice zmedle. Moram pa reč da je zadeva špica če pomisliš na ceno in kaj ti vse nudi. Tako da če ste veliko na cesti in v tujini je že dobro da jo imate pa ni važno ali je original ali nuvi, v obeh primerih vam prišpara živce
Na vrh
sebaveh
29 jun 2007, 21:46
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Ne gre se ravno za Garmin Nuvi, vendar če bo koga zanimalo, lahko klikne tu: http://volvo.kalb.org/ imajo tudi nekaj razlag in slik o RTI navigaciji - inštalacija.
Na vrh
Spletna stran
rdečs40
30 jun 2007, 10:15
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Ivo, nisem rekel da je to samostojna opcija, napisal sem samo da ostaja tudi to in ne samo pin.Predvsem sem pa hotel povedat, da ko enkrat naprava "zgine" ti ne pomaga ne pin ne "varna lokacija", ker naprava pač ni več v tvojih rokah.Tat ki jo je pa ukradel pa močno dvomim da bi poiskal lastnika pa vrnil napravo v stilu; "Ej, stari,ukradel sem ti garmina pa sem ugotovil da ne dela, tko da ti ga dam kar nazaj!" ali pač
Na vrh
AljAž
30 jun 2007, 10:31
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Pa se v "praksi" to krade? Je to pogost primer?
Na vrh
rdečs40
30 jun 2007, 11:02
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Jah, se krade, vse se krade, men ga je en prodajal ukradenega, še tolk pošten je bil da je povedal da ne dela(pin+lokacija). Vglavnem, se krade, ampak mislim da ni ravno naval
Na vrh
T-5R
17 avg 2007, 22:32
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Da ne odpiram nove teme....
Odločam se za nakup navigacije. Kaj mi priporočate, da pokriva Slo, in Z Evropo? Kje naj pogledam za nakup?

Hvala za info.
Na vrh
AljAž
18 avg 2007, 02:33
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ena opcija: http://www.garmin.si/
Imel sem priložnost sprobat še nuvi 250 in model 660 je daleč boljši. Menda, da so bile na 250-ki naložene novejše karte, ampak vtipkati(najti) določen naslov je delovalo katastrofalno!!
Na vrh
T-5R
19 avg 2007, 21:45
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Hvala za odgovor.

Pa to pozna kdo? Izkušnje?

Geosat!
Na vrh
AljAž
19 avg 2007, 22:24
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Nekaj podobnega je kupil bratranec. Če se bo našlo kaj časa ta teden, bova malo primerjala in sporočim.
Na vrh
AljAž
20 nov 2007, 18:45
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
S strani www.media.volvocars.com:

In cooperation with Garmin, Volvo Cars has developed an elegant navigation kit that can be fitted to all new Volvo cars. The dealer installed accessory kit includes both a mounting bracket and the navigator unit. It will be available by the end of 2007.

Volvo Cars has designed a smart mounting bracket for Garmin's latest hand navigator, the nüvi 760. The bracket is fitted on top of the dashboard, offering the driver a convenient plug-and-play solution.

This setup replaces the provisional suction cups and messy wires that often come with portable navigators. Volvo's bracket has an integrated power connection for the 178-gram Garmin unit - and the bracket can easily be folded out of the way when the driver takes the navigator out of the car.

The system has a number of other benefits:

* Its location on the dashboard has been chosen with care to make sure that the unit does not distract the driver and reduce his concentration on the road. A crash test evaluation by Volvo Cars' safety experts also determined that placing the unit on top of the dashboard helps to prevent injuries in the event of a collision.
* The navigator has a fully integrated antenna and a bright colour screen in widescreen format.
* The unit can easily be moved between different cars.
* The Garmin nüvi 760 comes pre-programmed with detailed two- and three-dimensional maps covering Europe (alternatively the USA and Canada).
* It also includes an integrated database with Volvo information, including the quickest route to the closest Volvo workshop.

The navigation package fits all new Volvo car models. It can also be fitted to a number of earlier car models. They include the Volvo S80 from model year 1999, the S60 and V70 from 2000, the XC70 from 2001 and recent model years of the Volvo S40, V50, C70 and XC90.

Later, it will also be possible to get the TMC (Traffic Message Channel) function.

The package will initially be available in Europe and North America. The recommended price for a complete installation, including the Garmin unit, is 699 Euros in Europe and 879 US Dollars in North America.





A bo sploh še kdo kupil originalno navigacijo, ki stane okoli 3000€??

[ Uredi 20 nov 2007, 18:47 ]
Na vrh
RollingStone
20 nov 2007, 20:28
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Raje gledam na zemljevid, kot da bi uporabljal garmina. Na poti v Ita sem zadevo testiral, vpisal cilj, pot in vse ostalo. Ko sem hotel obvit Udine, da ne bom šel ravno skozi center, se je temu garmino vtrgalo. Zavijem dol iz začrtane trase, pa sem poslušal (brez prestanka!!!): preračunavam.....naredite U ovinek.....preračunavam....čez 400 m obrnite......preračunavam...... itd.... mi je požrl živcev, da sem ga za nekaj časa ugasnil (dokler nisem prišel na prej začrtano pot), kar je dobro, ker bi ga v nasprotnem primeru vrgel skozi okno. No, ko sem prišel v Montebeluno (vpisana firma v navigaciji) me je sicer pripeljal v pravo ulico, cilj pa je pokazal na koncu ulice na desni strani (v resnici je bil na začetku ulice na levi strani.

Za primerjavo:

Zraven v avtu sem imel še navigacijo medion (ne vem točne oznake), ki je sama ˝dojela˝, da nočem it skozi center mesta, in našla boljšo pot. Poleg tega me je zadeva pripeljala direkt pred vhod v firmo.

Še cena: Garmin je kar konkretno dražji od mediona (slednji je v nemčiji naprodaj za 119€), zraven pa kar konkretno slabši.

Raje gledam zemljevid kot pa garmina.
Na vrh
MKovic
20 nov 2007, 21:25
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
RollingStone je napisal(a): ...

Raje gledam na zemljevid, kot da bi uporabljal garmina.


Zanesljivost je odvisna predvsem od naložene topografije. Garmin sam pač ne počne nič drugega kot sprejema GPS signal in ga pretvori v prostorske koordinate. Vse ostalo je odvisno od kartografske podlage in kategorizacije usmerjenih polilinij, ki predstavljajo cestno omrežje.
Se pa strinjam, da s časom postane precej nadležno ponavljanje "držite se levo", še posebno, če je posameznikovo politično prepričanje drugačno.
Na vrh
cleaner
21 nov 2007, 09:06
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
RS: Lahko poves kaj vec o tej medion navigaciji? Na ebayu se doloceni modeli dobijo zelo ugodno in razmisljam, da si omislim nekaj takega namesto nerodne kombinacije laptop-gps, ki je nic kaj ne uporabljam...
Na vrh
RollingStone
21 nov 2007, 09:38
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Bom vprašal točno kateri model je; zadeva namreč ni moja.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 46, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete