Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S40 (2. gen) / V50 / C30 / C70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V50) Avtomobilski testi na internetu

Avtor objava
frizby
21 mar 2009, 19:14 Predogled tiskanja
Član #1075
Prijavljen dne: 21 mar 2009, 18:38
Objav: 3
Pozdravljeni,

Sem nov član, upam, da kmalu tudi novi lastnik Volva V50. Preden se dokončno odločim za nakup, sem poskušal zbrati kar največ informacij o tem avtu - žal poznam premalo ljudi, ki ga lastijo in si informacije zaenkrat pridobivam predvsem iz interneta in tudi iz tega foruma.

Sam gledam model V50, 2.0 D, letnik 2005 in novejši. Kakor sem lahko razbral, z motorjem ni veliko težav, kljub PSA pedigreju. Zanima me pa kako je s karoserijo - s plehom po domače. Glede na informacije, so letniki 2005 imeli "le" 6 let garancije proti prerjavenju. Veliko avtomobilov, cenejšega ranga so takrat imeli že po 12 let garancije.
Kako pa je s tem v praksi, ali imajo Volvoti kakšne hibe s rjo?

V enemem izmed testom sem prebral, da ima Volvo tehnologijo, s katerim se motor hitreje ogreje na delovno temperaturo - se to res opazi? Govorim predvsem o diesel motorjih.

Še nekaj povezav na test, za bodoče iskalce teh modelov:

1.6D
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/?n=3115
http://www.siol.net/Avtomoto/Testi/Avtomobili/2008/02/Volvo_V50_1-6D.aspx

2.0D
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/?n=10409
http://www.siol.net/Avtomoto/Testi/Avtomobili/2007/12/Volvo_V50_2-0D.aspx


Zaželjen je tudi kakšen komentar na teste, se vam zdijo realni, bi tudi sami tako ocenili svoje jeklene konjičke?

Hvala za odgovore in lep pozdrav

[ Uredi 22 mar 2009, 14:45 ]
Na vrh
AljAž
22 mar 2009, 15:01
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Pozdravljen!
Predvidevam, da si si prebral že večino dotičnih debat na forumu, zato bo najboljše da si greš par avtomobilov pogledati v živo, ali pa prideš na kakšno srečanje/sestanek, kjer boš lahko videl razlike glede opreme oz. motorjev. Testi so povsem ok, reč ki me še kar moti pa so odložna mesta v avtomobilu. Teh je premalo. Utesnjenost na prednjih sedežih lahko da je (za večje ljudi), se mi pa ergonomija sedenja in podpore na vratih in med sedeži za roke zdijo odlične. Težko razložiti, ampak ko se boš peljal z enim, boš verjetno opazil. Sedenje zadaj pa se mi ne zdi udobno za odraslega človeka; but, who cares about it.
Na vrh
RollingStone
22 mar 2009, 20:11
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Se strinjam z AljAžem. Načeloma testi v revijah niso nevem kako objektivni, tako, da se na to ne gre ozirati. Pač pojdi na probo in si ustvari svoje lastno mnenje.


Sicer morda ne spada sem, ampak glede objektivnosti novinarjev: zadnjič je bil v poletu novi 305 konjski focus RS. Novinar Željko Nevemkakosepiše je zanj napisal, da ima super kultiviran najmodernejši motor in nevem kaj še vse, nikjer pa ni omenil, da gre za volvov motor. In ker se mi je ime zdelo znano, sem poiskal polet izpred 3h let, kjer je ta isti novinar opisall ta isti motor, le da je bil v volvu s60. Tam je bil pa zastarel in nekultiviran.

Ravno tako je za volva napisal, da ima preslabe pospeške, focus pa ima super dobre. Pa je s60 za 2 desetinki hitrejši do 100.
Na vrh
frizby
23 mar 2009, 18:54
Član #1075
Prijavljen dne: 21 mar 2009, 18:38
Objav: 3
Tudi sam se prebral test Focusa v Poletu, huda zadeva, nisem pa vedel, da je motor Volvov. Za novinarjev članek je najbrž precej odvisno kateri avto je vozil dan prej. Če je bila to Kia in potem Volvo je ocena super, če pa je prej vozil Ferrarija ....


Se pa strinjam za vama, res se bo treba usesti v en avto, in ga res preizkusiti Čeprav, glede na renome, niti ne dvomim, da je vožnja vrhunska.
Ubistvu sem gledal različne tipe avtomobilov, od Leona, Golfa, Megana... sem kar malce presenečen da za zelo podobno ceno dobiš Volvo S40, V50. Tudi glede opreme (dvojna klima, tempomat,...) in motorja (6 prestav) se mi zdi zelo dobra izbira.

Da pa se malce vrnem na prvo vprašanje - kakšen je Volvo po parih letih, ima težave z rjo? Ko človek pomisli na Švedsko zimo, se mi zdi skoraj nemogoče da bi avti letnika 2005+ imeli kakšen posebne težave z plehom? Kljub krajši garanciji glede na konkurenco....

Imata morda tudi kakšen komentar na hitrost ogrevanja motorja? Če je to res, bi bilo super!

Lep pozdrav!
Na vrh
Krchan
23 mar 2009, 19:00
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
frizby je napisal(a): ...


Da pa se malce vrnem na prvo vprašanje - kakšen je Volvo po parih letih, ima težave z rjo? Ko človek pomisli na Švedsko zimo, se mi zdi skoraj nemogoče da bi avti letnika 2005+ imeli kakšen posebne težave z plehom? Kljub krajši garanciji glede na konkurenco....



Rja naj te sploh ne skrbi. Mislim da ga ne boš imel tako, dolgo, da bi ti začel rjaveti, če bo sploh kdaj rjavel...

Švedski pleh je špica.
Na vrh
Plesko
23 mar 2009, 19:01
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Kar se tiče dodatnih grelcev z ogrevanje, vem da imajo D5 (ne vem kako je z manjšimi kubaturami) v s/v 40/50 webasto grelec, ko pomaga ogreti avtomobil (tudi če ga nisi kupil kot dodatno opremo, vendar ti tako greje le motor, če želiš da ga uporabljaš kot grelec kabine rabiš na navo naložit software in plačat ), pleh nebi smel biti poblem je pa res da če pomisliš na švedsko zimo najverjetneje misliš narobe saj na severu ne poznajo soli na cestah

[ Uredi 23 mar 2009, 19:02 ]
Na vrh
AljAž
23 mar 2009, 19:45
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Za diesel 2.0: Segreje se povsem dovolj hitro. Ob kakšnih -10stop.C potrebuje cca 5min počasne (umirjene) vožnje. Topel zrak na stekla pa piha praktično od starta. Rja pa naj te ne skrbi.
Na vrh
frizby
23 mar 2009, 21:05
Član #1075
Prijavljen dne: 21 mar 2009, 18:38
Objav: 3
Super, same dobre novice
Torej me čaka še iskanje, testiranje, vožnje po celi Sloveniji

Upam, da mi bo uspelo v naslednjih 2 mesecih najti en kvaliteten Volvov izdelek, v primeru kakšnih vprašanj se pa zopet obrnem na ta forum

lp
Na vrh
aly
25 mar 2009, 00:48
Član #773
Prijavljen dne: 02 jun 2008, 10:19
Lokacija: Kranj
Objav: 429
Vsekakor preizkusi več avtomobilov - ne se zaleteti v enega, ki je poceni (že kaj skrivajo...).

Glede ogrevanja - V50 2.0D, ki se dobijo pri nas, nimajo dodatnega grelca (webasto) za motor. Segreje se čez cca 5km normalne vožnje brez stanja na semaforjih. Za ta čas pa imaš dvostopenjsko gretje sedežev

Mene je od začetka zelo motila (sedaj se tudi še nisem čisto navadil) "turbo luknja" med štant-gasom in 1900 vrtljaji. Ko pride na 2000, pa potegne ko zmaj.

Glede rje - moj prejšnji S70 (1997) je imel cinkano pločevino pod barvo - niti pikice rje vseh 11 let (seveda je potrebno sproti barvat praske od kamenčkov spredaj).

Ja, V50 ima malo odlagalnih mest.

Glede lege na cesti si lahko pogledaš:
Fifth Gear - [08x09] - 2005.12.05 - Part 3 (na 00h22m20s se začne)
Tipica primertja V50 T5 AWD z Subaru Legacy (tudi karavan).
Nad V50 ni nič kaj navdušena: "na volanu se sploh ne čuti ceste, noče zdrsavat, in če izklopiš STC, avto še vedno malo sam bremza tu in tam..."
Ker je pač športni test. Meni je pa ravno zaradi teh lastnosti všeč - se pelješ res udobno, ko car, in ne skrbiš pretirano za razmere na cesti.
Subaru je (moje mnenje) "klump pleha", skozi katerega čutiš vsako luknjo na cesti, nekontrolirano zdrsava in traction-control ne deluje Za tako vožnjo, kot je na videu, rabiš špotni avto, in ne karavana...
Evo video: http://www.youtube.com/watch?v=Jfqw9Fktp-U

Avto ni narejen za šport, temveč udobno tiho vožnjo s kar nekaj prtljage. Za kratke mestne vožnje mi ga je kar škoda. Ta avto je odličen za relacije. Vožnja 800 km do smučarskega središča v Franciji za 3 potnike + prtljago je bila za šalo.

[ Uredi 25 mar 2009, 01:27 ]
Na vrh
Spletna stran

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 76, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete