Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Šok na parkirišču...

Pojdi na stran  1 2 [3] 4
Avtor objava
Augi
08 feb 2010, 10:16
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Seba112 se popolnoma strinjam z vsem zgoraj navedenim! Povsem razumem, da so razbili šipo da so lahko odprli pokrov motorja, žal pač niso vedeli da to obstaja v avtu, nihče pač ni nezmotljiv.
Moti me edino to, da je bil odnos na kraju samem na nivoju, ki ga raje ne opišem z besedami, ter predvsem to, da ne priznajo zmote. Dejstvo je da so naredili napako. Za take primere so zavarovani, tako da ne vem v čem je težava, saj oni nimajo nikakršnih stroškov. Poleg tega, da ti direktor zavoda reče: "Ste pa premladi da bi z vami o tem debatiral" in podobnih stavkov ne debatiram.
Drugače pa zelo spoštujem delo vseh zgoraj omenjenih poklicev!
Na vrh
Anže
08 feb 2010, 10:28
Član #1112
Prijavljen dne: 19 apr 2009, 20:15
Objav: 259
Seba112 tud jst sm gasilc vse vem kako pa kaj je ampak tuki so/ste pa naredil napako pa je ne priznate/priznajo...
Na vrh
strojnik
08 feb 2010, 10:34
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Seba112 je napisal(a): ...

Ljudje božji. Pa vi sploh berete kaj pišete? Prvo kot prvo vodja intervencije ima vsa pooblastila na samem kraju intervencije in če se odloči, da bo pogledal pod pokrov motorja ker sumi da je prišlo do požara bo to tudi naredil. Srečen bodi da so ti razbili šipo in da niso vzeli razpirala in ti enostavno vtrgali pokrov od motorja na silo, ker mislim da bi bilo malo več škode.
Kaj od vas pametnjakovičev je že sploh kdo videl požar avtomobila in kak to zgleda? Če zagori pri mašini še ne pomeni da bo po 5min takoj cel avto v ognju. Glede na to da so novejši in boljši avti okrog mašine skoraj čisto zaprti s tako in onako plastiko prihaja do mašine zelo malo svežega zraka in se požar ne mora popolnoma razvit zato prihaja samo do dima in nepopolnega gorenja. Kateri je bil takrat vodja je popolnoma pravilno odreagiral ker bi vsak vodja intervencije tako odreagiral. Gasilce je nekdo moral poklicati tja. Mi niso kot policija da se vozli po mestu pa gledali če se kje kadi in pol kr ukrepali. Nas nekdo pokliče in šele nato izvozimo na kraj. Nekdo je napisal da je potrebno zadevo preučit in nardit načrt. Dajno lepo te prosim ko gori gori ni tu časa za načrte in nevem kaj vse. Se zadeva pogleda na brzino potem pa se je treba odločit in če je sum da je prišlo do požara pol se ukrepa tako da se ta požar prepreči. Srečen bodi lastnik tega Volvota da je razbito samo steklo, da ni bilo kaj resnejšega.
Me zanima če bi se ti gasilcem zahvalil če bi prišlo do požara da so ti pravočasno rešili avto.
Glejte vsi ti primitivneži ko pišete tukaj gor neke bedarije in sploh ne poznate zadev sistema in dela gasilcev prosim vzdržite se takšnih in drugačnih komentarjev. Ne žalite nas gasilcev, ki smo za to da pomagamo drugim kadar so v težavah. Nobeden od vas ne ve kdaj nas bo potreboval in kdaj in nobeden od vas ne ve kdaj bodo gasilci komu rešili življenje z svojo opremo z svojim znanjem in s svojimi sposobnostmi. Preden boste še kdaj žalili poklice kos so gasilci, reševalci in policijo malo premislite kaj pišete premislite malo kdo so sploh ti ljudje in kaj je njihovo poslanstvo v tej državi. Nič druga kot pomagat ljudem v nesrečah. Za to da bi drugim pomagali žrtvujejo svoje življenje.
Pa prosim poglejte si ta link ki prikazuje naše delo.
http://www.youtube.com/watch?v=EWkAWqWxKCU
Če kdo želi svoje znanje nadgradit kar se tiče požara avtomobila pa se lahko zmenimo za kakšno predavanje. Vam ga pripravim brezplačno. Me zanimo koliko od vas ki pišete take bistroumne izjave ima v avtih gasilne aparate in koliko od vas ljudi je pripravljeno se v primeru da ste priča nesreči ustavit in pomagat ponesrečenim.
Prosim dajte premislit preden pišete takšne stvari in ne žalite našega poklica mi vašega poklica oz karkoli že delate tudi ne žalimo. Hvala!


Od trenutka, ko je nastala ta tema sem čakal na tak odgovor...

Dejansko se ljudje ne zavedajo kako pomembno vlogo odigramo gasilci ( pa naj bodo poklicni ali prostovoljni ) pri vsakodnevnem življenju sovaščanov, someščanov in vseh v tej naši preljubi deželi, ki sicer tone iz dneva v dan v dolgovih, ampak to je že druga zgodba.

Zelo malo ljudi pravzaprav pozna gasilsko delo, in zgornji video dobro prikazuje s čim se srečavamo gasilci pri delu. Zelo malo ljudi ve, da smo 24/7/365(366) pripravljeni pomagat drugim in to v mojem primeru brezplačno (beri "prostovoljec"), velikokrat pa na koncu tudi en zelo preprost a hkrati zelo težak "HVALA" ne dobiš...pa čeprav si tvegal svoje življenje, ko si se v polni opremi z dihalnim aparatom plazil po strehi in gasil, da bi preprečil še večjo škodo...Nihče se ne vpraša, kaj si ob tem mislijo naše boljše polovice, žene, otroci ko ti ob 2h zjutraj zapiska pozivnik in ti brez vprašanja skočiš in greš pomagat, pa čeprav veš, da imaš zjutraj službo in boš moral it, ker naša gnila vlad ni sposobna sprejet zakona o gasilstvu, ki bi nam omogočil, da v takem primeru ostaneš doma...nihče se ne vpraša, koliko ur smo porabili ob poplavah za božič, ko nismo bili doma z našimi najbližjimi in družinami, ampak smo nesebično reševali in pomagali drugim...

Ljudje smo pač taki, da včasih pri svojem delu tudi grešimo, čeprav sem mnenja, da v tem primeru ni bila storjena večja napaka, saj verjetno vi, ki komentirate poznate dejstvo, da je na vozilu prvo potrebno izklopiti akumulator, kako pa do njega prideš je pač odločitev ali vodje intervencije ali pač gasilca, ki je za to zadolžen. In najlažji način tu je bil, da so razbili šipo.

Dejansko se pa ne ve, ali se je kaj kadilo ali ne in koliko se je kadilo. Vemo da so vozila precej pri tleh in pogled pod vozilo verjetno ni razkril vzroka zakaj se kadi (če se je kadilo). Zato je bila edina prava odločitev (po mojem mnenju) da so storili kar so.

Seveda pa je bilo vodji intervencije nerodno, ker je šlo "žal" za webasto in je zadeva prišla na TV. Nihče ne poroča in ne dela TV prispevkov, ko gasilci vsakodnevno rešujejo ljudi in premoženje, samo v primerih, ko gre za večja podjetja, kjer so oškodovani "pomembneži". Kolikokrat zagorijo kuhinje v stanovanjskih objektih pa nihče ne govori o tem. Kaj bi bilo v tem primeru, če bi se dejansko smodila neka električna napeljava ali kaj podobnega? Bi gasilci zraven gledali in se smejali, ki bi zagorel avtomobil? Mislim da ne, in bi bil zelo hvaležen, da so pogasili v začetku razvojne faze požara.

Za konec...MOČNO upam, da se bo vse končalo tako kot mora, in da bo vozilo v najkrajšem možnem času tako kot prej, saj je vsem znano, da imamo gasilci z vozniki Volvotov manj težav v prometnih nesrečah kot z drugimi udeleženci.

LP in brez zamere (me je že par dni ščemelo po prstih, da si olajšam dušo).
Rok

Na vrh
Seba112
08 feb 2010, 11:15
Član #1506
Prijavljen dne: 08 feb 2010, 09:39
Objav: 8
Augi je napisal(a): ...

Seba112 se popolnoma strinjam z vsem zgoraj navedenim! Povsem razumem, da so razbili šipo da so lahko odprli pokrov motorja, žal pač niso vedeli da to obstaja v avtu, nihče pač ni nezmotljiv.
Moti me edino to, da je bil odnos na kraju samem na nivoju, ki ga raje ne opišem z besedami, ter predvsem to, da ne priznajo zmote. Dejstvo je da so naredili napako. Za take primere so zavarovani, tako da ne vem v čem je težava, saj oni nimajo nikakršnih stroškov. Poleg tega, da ti direktor zavoda reče: "Ste pa premladi da bi z vami o tem debatiral" in podobnih stavkov ne debatiram.
Drugače pa zelo spoštujem delo vseh zgoraj omenjenih poklicev!

Glej, da si bil šokiran ko si prišel na parkirišče in okoli svojega vozila videl gasilce in policaje ti popolnoma verjamem tudi jaz bi bil pa sem v tem poklicu. Kaj sta mela z driektorjem in kako so se obnašali gasilci na samem kraju ne bom komentiral ker nisem bil zraven in situacije ne poznam. Ne zdi se mi pa fer da krivis ljudi ki so ti hoteli samo dobro in ki so hhoteli preprečit večjo škodo. Tukaj ni blo nobene napake popolnoma pravilno so odreagirali. ČE sem jaz vodja inervencije bi enako odreagiral tudi če bi vedo da je webasto noter. Bil sem že na več požarih avtomobila in vem kako to zgleda ko avto gori. Vem kako zgleda ko je požar v začetni fazi vem kako zgleda ko je cel avto v ognju. In če pridem na kraj in vidim dim izpod pokrova motorja kako naj jaz vem, da je to dim iz zpuha Webastota? Si ti toliko usposobljen in toliko pameten da bi lahko to ocenil takoj kak bi od zunaj pogledal abvtomobil? Ne verjamem. PA ne mislit da te s tem žalim, težko je v taki situaciji ocenit zakaj v resnici gre. V takem primeru poskušaš najti rešitev s katero bi povzročil čimanj škode lastniku in preverit zakaj gre. Pri tebi je po moji oceni kar sem videl iz medijev bila storjena najmanjša možna škoda samo tako da so zlomli steklo in pogledali pod pokrov in se tako prepričali da ni požara ampak je na tvoje in njihovo srečo samo Webasto.
Zadnjo malo trikotno okno so pa po mojem razbili zato ker soželeli nardit čimanjšo odprtino da bi prišli noter vendar jim na žalost ni uspelo in so bili primorani zlomit še sprednje steklo.
Nevem če se ti zdi fer, da si nardil tak halo zaradi tega in dal ljudi ki so ti hoteli dobro v medije kateri so vse skupaj objavili na zelo posmehljiv način. Zakaj ljudje ko jim pomagamo ko jim rešimo življenje ne gredo na TV in jih prosijo naj objavijo prispevek kako smo gasilci rešili njihvo življenje? Zakaj ljudje katerim rešimo večino premoženja z našim hitrim odzivom ne gredo na TV in objavijo prispevek koliko škode smo z svojo hitrostjo požrtvovalnostjo in znanjem preprečili? Si se kdaj vprašal zakaj ne vidimo takšnih prispevkov na TV? Jaz se večkrat sprašujem zakaj znate ljudje po nas samo pljuvat in ko nardimo nekaj kar se vam zdi da je naša napaka nas daste takoj na TV ko rešimo življenje ali preprečimo kakšno veliko materialno škodo pa se o nas nič ne sliši. Na koncu lastniki ne znajo niti hvala rečt.
Jaz sem gasilec s srcem in dušo tako poklicni kot prostovoljni in me včasih takšna dejanja bolijo. Dajte se ljudje vpšrašat kaj mate od tega da na tak način pljuvate po nas ko pa samo pomagamo.
Augi, če bi ti naši poklicni gasilci rešili avto da bi popolnoma zgorel. Bi šel na TV in jih prosil naj dajo objavo, da so ti gasilci pravočasno rešili avto in da imaš minimalno škodo? Jaz vem odgovor v naprej ti pa prosim malo premisli. Da si jezen da maš poti mi je jasno preštudiraj pa nekaj zdaj si imel zlomljeno steklo katero ti je krila zavarovalnica če bi šlo za požar bi bil pa brez vozila. Je bilo res potrebno to da si nas dal na TV? Ker na TV kolikor sem gledal ne omenjajo, da se gasilnici niso "lepo "obnašali ampak kako so nesposobni in nimajo znanja. Upam samo eno, da nas nikdar ne boš potreboval in da nas vsi ki pišete na ta forum ne boste potrebovali.
Sicer se ne tiče ravno dobesedno tvojega primera samo bom vseeno prilepo eno sliko.


V tem primeru bi v naši preljubi Sloveniji bili na TV pa po cajtngah pa na vseh forumih bi se pisalo kak ne znamo delat. V Ameriki za tako parkiran avto dobite kazen pa škodo si sami krijete. Gasilci pa so odreagirali čisto pravilno.
Hvala! Na pomoč
Na vrh
rdečs40
08 feb 2010, 11:39
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Vsa čas gasilcem,ampak sorry primer s tvoje fotografije je idiotizem 1. klase. Lahko, da je po zakonu prepovedano,ampak moja zdrava pamet bi mi narekovala krajšo in hitrejšo pot (pod ali okoli avta), ne pa da vmes razsuješ avto. Eno so zakoni in politika, drugo pa zdrava pamet.
Sicer pa še enkrat, vsa čast ljudem ki so pripravljeni pomagati (poklicno ali zasebno), verjamem pa v tem primeru bolj "našemu ponesrečencu" kot gasilcem. Tudi sam sem že bil deležen zelo osornega odnosa "uniformiranih" ljudi zgolj iz razloga "kaj boš ti mulc meni pamet solil" in če prav razumem je v tem problem.
Na vrh
Seba112
08 feb 2010, 12:08
Član #1506
Prijavljen dne: 08 feb 2010, 09:39
Objav: 8
V tem priermu mislim da je ravno ta najkrajša in najlažja pot. Pa ta primer ne igra vloge hoto sem samo neko primerjavo prikazat kako so v nekaterih državah cenjeni gasilci v sloveniji pač nismo. Jaz verjamem da je bilo mogoče obnašanje gasilcev neprimerno ampak mislim da to ni za v medije in pa za kritiziranje tega poklica. V prispevko je bol povdarek na nestrokovnost kot p ana to kako so se obnašali takšne stvari mene zmotijo. Ker potem v enem takšnem prispevku ni prikazano čisto to kar se je v resnici zgodilo. Hotel sem samo povedat da se mi ne zdi fer da nas za takšne stvari dajo na TV z avsa dobra dela pa se bol malo sliši.
Na vrh
Augi
08 feb 2010, 13:09
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Žal sem pač takšna osebnost, da ne prenesem laži in sprenevedanja! Akumulator ni bil odklopljen, pa čeprav je to pisalo v gasilskem obvestilo, poleg tega da ščitijo svoj odgovor, češ da je iztekala nafta (tistega mesta niso posipali z absorbcijskim sredstvom), ter da sam nimam dostojanstva ker pač še nisem star 40let ali več me pa moti.
Nobenega buma nebi bilo, če bi vodja intercencije in direktor JZZPR priznala da je šlo za napako, namesto da širita laži.
Na vrh
divja jaga
08 feb 2010, 13:42
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
No, jaz čisto razumem Augija.
Vse se da lepo prenesti, če bi bili vsi korektni, ne, da pišejo eno, naredili so drugo, govorijo pa tretje. Na koncu te pa še jemlejo, kot nekoga, ki je še premlad in nima nič besede pri tem kar se je zgodilo.
Policiste ( tiste, ki so bili na kraju nesreče )bi pa tudi najraje nekam poslal. Kot, da oni nimajo Webasta v svojih vozilih! Skoraj vsak dan se sprehajam mimo policijskih postaj, mimo avtomobilov in slišim kako deluje Webasto in se kadi izpod avtomobila. Razen, če imajo to samo vozila grosupeljske in ljubljanskih policijskih postaj

Po drugi strani pa razumem tudi vodjo intervencije, ki se je odločil za razbitje dveh šip kot pa npr. odpiranje pokrova motorja.



Augi, upam, da rešiš to stvar, poštimaš Volva v tako stanje kot je bil prej ali še bolje in da se ti ne bodo ( bomo ) zamerili gasilci. Nikoli ne veš kdaj bo kdo rabil njihovo ( našo ) pomoč.
Na vrh
Seba112
08 feb 2010, 13:42
Član #1506
Prijavljen dne: 08 feb 2010, 09:39
Objav: 8
Augi daj si dopovedat da ni šlo za napako. Dokler niso odprli havbe niso mogli vedet kaj se dogaja pod pokrovom motorja.
Na vrh
MKovic
08 feb 2010, 14:14
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Seba112 je napisal(a): ...

Ljudje božji. Pa vi sploh berete kaj pišete? Prvo kot prvo vodja intervencije ima vsa pooblastila na samem kraju intervencije in če se odloči, da bo pogledal pod pokrov motorja ker sumi da je prišlo do požara bo to tudi naredil.


Vsekakor, se polnoma strinjam, sprejemam (vsaj pogojno) tudi dejstvo, da je težko ločiti delovanje webasta od prikritega ognja. Problem pa se začne v točki, ko gre za priznanje odgovornosti.
"OK, smo hoteli pomagati, pa smo se zmotili, mea culpa, tukaj je naša zavarovalna polica, ravno za take primere smo zavarovani, popravite si avto."
S takim odnosom ne bi bilo ne teh postov ne prispevkov na TV.
Popolnoma se strinjam, da je delo gasilca odgovorno in težko. Odločitev posameznika pa je ali ga bo opravljal ali se raje odloči za kaj manj odgovornega. Moje mnenje je, da hrepenenja po pohvalah ni pravi motiv za opravljanje take službe - potem pri tem ni s srcem.
Sicer pa sem prepričan, da si imel enako pikre pripombe, kot jih imamo tukaj pisoči na napačno (ne)zdravljenje Nekrepovega fanta. Ne gre za napako samo, vsi smo ljudje in žal zmotljivi, gre za sprejemanje odgovornosti. Na tem področju imamo težave.
Moram čisto iskreno priznati, da ob takih dogodkih pričnem dvomiti v zadostno strokovno usposobljenost naših služb (ne samo gasilcev - da ne bo pomote), ki so odgovorne za varno in strokovno izvajanje intervencije.
Ne tako dolgo nazaj se je na ovinku nekaj metrov od moje hiše ponesrečil motorist. Ob prihodu mu je želel medicinski tehnik sneti čelado (!) in odpeti ledveni pas - velik no-no.
Spoštujem ljudi, ki posvetijo življenje tako plemenitim poklicem, kot je gasilec, policist ali zdravnik. Še bolj pa bi jih, če bi bili pripravljeni prevzeti odgovornost, ko je očitno, da so storili napako.
Na vrh
divja jaga
08 feb 2010, 14:15
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Seba112 je napisal(a): ...

Augi daj si dopovedat da ni šlo za napako. Dokler niso odprli havbe niso mogli vedet kaj se dogaja pod pokrovom motorja.


Po moje si je Augi že dopovedal to. Pomenben je odnos!
Na vrh
Anže
08 feb 2010, 18:35
Član #1112
Prijavljen dne: 19 apr 2009, 20:15
Objav: 259
Ja gasilci res niso vedl da ne gori dokler niso odprl havbe sam ko so jo odprli so pa vidl da so se zmotil zato so pa začel govort laži... ker ne upajo priznat zmote... to je ta problem tukaj... samo noben pa ne dvomi v profesionalnost gasilcev in vsi jih spoštujemo...
Na vrh
1kaktus
08 feb 2010, 18:55
Član #1282
Prijavljen dne: 05 sep 2009, 21:58
Objav: 29
mal bi lahko počakali in opazovali teli gasilci...ne pa na juriš po avtu...:
Če se je enakomerno kadilo in ni blo plamena, bi jim lahko kapnilo, da ne morebi kj narobe..
Lahko bi postavl enga stražarja zraven, če bi blo hujše in bi zagorelo, pol bi pa gasili.....
Na vrh
Seba112
08 feb 2010, 19:58
Član #1506
Prijavljen dne: 08 feb 2010, 09:39
Objav: 8
Anže je napisal(a): ...

Ja gasilci res niso vedl da ne gori dokler niso odprl havbe sam ko so jo odprli so pa vidl da so se zmotil zato so pa začel govort laži... ker ne upajo priznat zmote... to je ta problem tukaj... samo noben pa ne dvomi v profesionalnost gasilcev in vsi jih spoštujemo...

Mi lahko prosim poveš kdo od gasilcev je govoril laž?
Na vrh
Seba112
08 feb 2010, 20:03
Član #1506
Prijavljen dne: 08 feb 2010, 09:39
Objav: 8
1kaktus je napisal(a): ...

mal bi lahko počakali in opazovali teli gasilci...ne pa na juriš po avtu...:
Če se je enakomerno kadilo in ni blo plamena, bi jim lahko kapnilo, da ne morebi kj narobe..
Lahko bi postavl enga stražarja zraven, če bi blo hujše in bi zagorelo, pol bi pa gasili.....

Kak si pa ti pametn! ČE bi pa šlo za resnični požar ne za webasto pa bi pol lastnik avta dal na TV, da mu je avto gorel gasilci so pa čakali pa opazovali kaj se dogaja in niso ukrepali. Dajte no malo premislit preden kaj napišete. Tu ni časa opazovat in premišljevat. Fantje od zunaj se ne da ugotovit, če požar ni polno razvit, ali gre za požar ali gre za kaj drugega. Da je prišlo do požara si lahko 100% samo takrat ko maš ogenj že zunaj to pa mislim da vsi vemo kaj pomeni. Če se pa kadi izpod pokrova motorja pa ne moreš vedet točno za kaj gre če ne odpreš pokrova.
Ni mi pa jasno da pišete o nekih lažeh gasilcev ker nevem ki bi se naj kateri izmed gasilcev lagal. Mi lahko prosim to laž citirate ali pa nalepite kak link kjer je razvidno da gasilci lažemo. Napake pa ne moremo priznat ker ni napake lastnik naj bo srečn da je samo razbita šipa in pa da je šlo za webasto ne resnični požar. Kolko je meni znano je avto že porihtal in škodo je krila zavarozalnica.
Na vrh
Augi
08 feb 2010, 20:18
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
kadilo se je izpod avta in ne izpod pokrova motorja, kot nekateri pišete, torej je razlog za odpiranje manjši, vendar to sprejmem. Za laž je šlo, s tem ko so zapisali da je iztekala nafta, ter da so odklopili akumulator. Šlo pa je za napako gasilcev, čeprav razumem, da niso naredili tega namerno, in se je izkazalo da je šlo za napako na koncu. Za take primere so pa zavarovani, kar potem pač pokrije zavarovalnica.
Seba112, razumem te in verjamem da si vesten gasilec, kot so tudi tisti ki so bili na kraju nesreče, kar pa še ne pomeni da ne morete storiti napake. Gre se za odnos in princip in tudi v prispevku je bilo povedano, da ne želijo priznati krivde.
Lahko pa bi tudi pogledali pod avto in bi videli od kod dim prihaja, saj se ni kadilo izpod pokrova motorja, poleg vsega spušča webasto tudi čudne zvoke, kjer se sliši da sesa nafto.
Na vrh
urber
08 feb 2010, 20:46
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
@Seba112
Praviš da smo pametnjakoviči, imaš nas za butle, kot gasilec misliš da si nevem kaj in vse veš. Sem tudi sam gasilec, sicer prostovljni, in ne edini tukaj na forumu, in mislim da tudi drugi marsikaj poznajo in so se že z marsičem soočili.
Praviš da gasilci niso storili napake, da je vse prav storjeno. To pač za mene NI RES! Razen v primeru, da je webasto toliko kadil, da je bilo celo parkirišče v dimu, vendar mislim da temu ni bilo tako, glede na besede mehanika, ko je rekel da z grelcem ni nič narobe. Ta grelec pa povzroča dim, kateri pihaja izpod avtomobila, dim pa prihaja iz ''auspuha'' speljanega iz grelca. Če pogledaš pod avtomobil se to dobro vidi. Če bi gasilci prišli tja, bi si lahko vzeli minutko, ker avto ni gorel, ni bilo ničesar v življenjski nevarnosti, in ocenili situacijo, pogledali pod avto itp. In ker so že razbili dva stekla, odpirali, bi pa lahko priznali napako, in rekli, pismo hoteli smo pomagati pa smo zajeba**! Kot je rekel @MKovic. Lepa beseda lepo mesto najde, in ne bi bilo tega ''šova'' po televiziji, in te debate tu.
Če se je pa toliko kadilo, da je bilo vse v dumu, pa prav da so posredovali in pregledali, vendar mislim da se ni, sploh na mehanikove besede. Prav tako pa ti @Seba112 ne veš, ker glede na tvoje besede, te ni bilo zraven.
Zdi se mi bedarija, da se prijaviš na forum samo zato, da tule v tej temi iščeš ''štrajt'' in nas imaš za tepce.
Zame je to forum ljubiteljev vozil Volvo.
Na vrh
Seba112
08 feb 2010, 20:58
Član #1506
Prijavljen dne: 08 feb 2010, 09:39
Objav: 8
urber je napisal(a): ...

@Seba112
Praviš da smo pametnjakoviči, imaš nas za butle, kot gasilec misliš da si nevem kaj in vse veš. Sem tudi sam gasilec, sicer prostovljni, in ne edini tukaj na forumu, in mislim da tudi drugi marsikaj poznajo in so se že z marsičem soočili.
Praviš da gasilci niso storili napake, da je vse prav storjeno. To pač za mene NI RES! Razen v primeru, da je webasto toliko kadil, da je bilo celo parkirišče v dimu, vendar mislim da temu ni bilo tako, glede na besede mehanika, ko je rekel da z grelcem ni nič narobe. Ta grelec pa povzroča dim, kateri pihaja izpod avtomobila, dim pa prihaja iz ''auspuha'' speljanega iz grelca. Če pogledaš pod avtomobil se to dobro vidi. Če bi gasilci prišli tja, bi si lahko vzeli minutko, ker avto ni gorel, ni bilo ničesar v življenjski nevarnosti, in ocenili situacijo, pogledali pod avto itp. In ker so že razbili dva stekla, odpirali, bi pa lahko priznali napako, in rekli, pismo hoteli smo pomagati pa smo zajeba**! Kot je rekel @MKovic. Lepa beseda lepo mesto najde, in ne bi bilo tega ''šova'' po televiziji, in te debate tu.
Če se je pa toliko kadilo, da je bilo vse v dumu, pa prav da so posredovali in pregledali, vendar mislim da se ni, sploh na mehanikove besede. Prav tako pa ti @Seba112 ne veš, ker glede na tvoje besede, te ni bilo zraven.
Zdi se mi bedarija, da se prijaviš na forum samo zato, da tule v tej temi iščeš ''štrajt'' in nas imaš za tepce.
Zame je to forum ljubiteljev vozil Volvo.

Jaz nimam nobenega za bebca. Vi mate nas gasilce za bebce malo si poste preberi kaj so pisali o nas. Se ti zdi to normalno? Glej ne razmišljamo na enak način, ker tudi razumem. Zato ker sem jaz na strani gasilcev in jih zagovarjam in vem da so delali prav in da NISO STORILI NAPAKE ampak so posredovali pravilno. To da se je na koncu ugotovilo da je šlo za Webasto pa ni napaka gasilcev nevem zakaj bi bila.
Ne ni me bilo zraven to sem tudi napisal vem pa več kot pa je bilo povedano po TV in tukaj napisano. Olje je teklo iz webasta. Tisti mehanik pa me ni ravno najbolj prepričal s svojo izjavo. Ker nevem če je bil ravno 100% v to kar je govoril. Če bi šlo za nek mali dim po mojem noben niti nebi prijavo če pa bi že prijavo bi pa naši gasilci najverjetneje drugače odreagiralo in mislim da ni šlo za nek manjši dim. Ali se je kadilo izpod avtomobila ali izpod pokrova motorja pa mislim da lastnik sam ne ve ker mislim da je prišel prepozno da bi ta dim videl. Na koncu koncev pa ne glede na to kje se iz avta kadi je sum da je prišlo do požara.
Fantje jaz bom s tem postom zaključil svoje razmišljanje o tej temi ker nima nekega smisla. Jaz samo srčno upam da nas nikdar ne boste potrebovali in da bo stalno kadar se bo kadilo iz avtomobila šlo za Webasto ne pa za resnični požar. Želim vam varno vožnjo z vašimi avtomobili d žite se prosim predpisov in vozite po pameti, ker gasilci tudi režemo ponesrečene ljudi iz zvite pločevine nismo samo za to da gasimo.
Ne bom se več vtikal v vaše pogovore o avtomobilih.
Še enkrat gasilski pozdrav NA POMOČ
Na vrh
PP
08 feb 2010, 21:19
Član #706
Prijavljen dne: 09 apr 2008, 13:04
Lokacija: SLB
Objav: 673
Da bo stvar lažje predstavljiva. Ko se vklopi gretje motorja, se sliši ventilator ali turbina, ki piha ves čas delovanja in še malo potem ko se gretje izklopi. Spodaj je tudi izpušna cev grelca, ki je pri mojem avtu usmerjena pod mašino.
Na začetku je prisotno malo več dima zaradi slabega izgorevanja, nato pa se dima sploh ne vidi več. Vonja se pa vonj po slabo izgoreli nafti. Če poklekneš pred avto spredaj na voznikovi strani in pogledaš po mašino se lepo vidi kje je lociran izpuh.

Tisti ki je kdaj že malo razmišljal o sebi in svojih dejanjih je že prišel do tega, da je
priznanje napak velik korak naprej. Sicer pa je v SLO že nekaj časa trend da nobeden ni
nič kriv, in tako se razvijejo nedotakljive skupine (Policaji, Zdravniki, Politiki.... in po
novem še gasilci). Najbolj žalostno je pa to da v takšnem primeru najkrajšo potegne
ravno navadni državljan.

Sicer se mi pa za tole temo zdi najbolj primeren naslednjii rek:

"Don't argue with an Idiot!
He will drag you on his level and beat you on expereince!"

Lep večer še naprej!

PP
Na vrh
strojnik
08 feb 2010, 22:15
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Zanimivo...tukaj teče debata oziroma prerekanje kdo je dotakljiv in kdo ne... Nihče pa se ne vpraša, zakaj je oseba, ki je prijavila požar na center za obveščanje sploh to storila??? Ali se je res kadilo, ali je šlo za kakšno naklepno dejanje, šalo...? Mislim, da bi morala policija poiskati dotično osebo, katera je prijavila požar in z njo opraviti razgovor, da se točno izve, za kaj je šlo in potem, seveda če bi imeli te podatke, bi se lahko kaj več pogovarjali o tem, ali je bila storjena napaka ali ne.

Glede akumulatorja pa....lahko da so ga odklopili in potem ,ko je bilo ugotovljeno da ne gre za požar priklopili nazaj. "Augi" ali je webasto deloval ko si prišel do avta ali ne?

Na vrh
Augi
08 feb 2010, 22:27
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
v kolikor bi ga odklopili bi mi resetirali uro! Povrh vsega so me pa vprašali kje za hudiča ima avto akumulator
Na vrh
TomažV70
08 feb 2010, 23:49
Član #493
Prijavljen dne: 12 nov 2007, 22:42
Lokacija: Koper-Gorica
Objav: 143
Škoda da smo (so) se skregali vozniki (mehaniki) z gasilci. Za vse je kriva država (politika).
Večino gasilcev, ki jih jaz poznam so prostovoljci in vem kaj to pomeni, če ima (mora imeti) drugo službo.
Samo poglejte vaje gasilcev, na kakšnih vozilih vadijo (večkrat videno po TV-ju).
Če bi prišel gasilec v mojo delavnico (da bi ga poslala država na izobraževanje), bi mu z veseljem razložil, kje ima avto akumulator, kako se kar najhitreje odpre vrata s čim manj škode in še marsikaj. Verjamem tudi, da samo 10% gasilcev ve kje je pri volvu (tudi mercedesu, in še kakem modelu) akumulator. Noben se ni rodil s srajco. Zato so pa izobraževanja in tečaji, ampak dokler živimo v Banana republiki se lahko kregamo naprej...

Gasilec -> <- Voznik (mehanik)
Na vrh
MKovic
09 feb 2010, 19:28
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Seba112 je napisal(a): ...

... vem da so delali prav in da NISO STORILI NAPAKE ampak so posredovali pravilno. To da se je na koncu ugotovilo da je šlo za Webasto pa ni napaka gasilcev nevem zakaj bi bila.


Moja definicija napake bi vsekakor zajemla dogodek, kjer gasilci "gasijo" neobstoječi požar. Ne predstavljam si kako bi drugače karakteriziral takšno dejanje. Analogija temu bi bila, da kirurg opravi bypass operacijo na poplnoma zdravem srcu. Bi se strinjala, da bi v tem primeru šlo za napako?
Napake, pa naj še tako trpi ego, je potrebno priznati.
Na vrh
Seba112
10 feb 2010, 09:52
Član #1506
Prijavljen dne: 08 feb 2010, 09:39
Objav: 8
MKovic je napisal(a): ...

Seba112 je napisal(a): ...

... vem da so delali prav in da NISO STORILI NAPAKE ampak so posredovali pravilno. To da se je na koncu ugotovilo da je šlo za Webasto pa ni napaka gasilcev nevem zakaj bi bila.


Moja definicija napake bi vsekakor zajemla dogodek, kjer gasilci "gasijo" neobstoječi požar. Ne predstavljam si kako bi drugače karakteriziral takšno dejanje. Analogija temu bi bila, da kirurg opravi bypass operacijo na poplnoma zdravem srcu. Bi se strinjala, da bi v tem primeru šlo za napako?
Napake, pa naj še tako trpi ego, je potrebno priznati.


Vem da sem napisal da nebom več komentiral samo žal morem na določene zadeve ugotovit. Kot vidim si ne znate predstavljat delo gasilca. O tem da so te sprasevali kje ima akumulator, da očitno niso takoj pomislili da bi lahko awto imel webasto je pač tako da je na svetu nevem kolko tisoč različnih modelov vozil in da ima vsak neke svoje cake in finte to vemo vsi. Me zanima če en mehanik ko se ukvarja samo z avtomobili ve za vse vrste avtomobilov kje ima kaj. Nebi reko. Tak tui mi žal ne moremo za vse vedet kje ima kaj ker naše področje dela niso samo avtomobili. ste se kdaj vprašali kakšen je naš obseg dela in koliko znanja je potrebnega?
Kar se tvoje primerjave tiče glede napak se mi ne zdi primerno. En zdravnik ima rentgen, ekg,eeg pa nem kaj se vse da lahko ugotovi da srce ne deluje pravilno on vidi katera žila je zamašena in šele potem delajo bypas. Gasilci ko pridemo na kraj intervencije, seveda nas je o ognju o tem nekdo predčasno obvestil, posredujemo glede na videno. Tisti ki takrat vodi intervencijo se mora odločit v parih sekundah kaj storiti saj je potrebno zadevo čimprej sankcionirat, da bi nastala čim manjša škoda.
Veliko intervencij je že bilo ko smo prišli na kraj in smo vizualno ocenli da ni nič ogroženo in da se mogoče kadi samo para ali kaj podobnega in nismo posredovali. V tem primeru se je pa vodja odločil da bo pogledal pod haubo, in je to nardil in to za mene ni napaka ker je lahko samo na ta način ocenil za kaj gre ali gre za resničn požar ali ne. Ko so videli da zadeve ni potrebno gasit je tudi niso gasili zakaj bi delali neko dodatno škodo na avtomobilu če gašenje ni bilo potrebno.
Samo za to gre in gasilci niso nardili napake.
Na vrh
alfaromeo
10 feb 2010, 10:16
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kaj vam ni jasno?!?
Odreagirali so tako, kot so. Verjetno imajo svoje razloge . Do tukaj je vse lepo in prav.

ŠE BOLJ PA JE JASNO, DA SO NAREDILI VELIKO NAPAKO, za kar bi se lahko vsaj opravičili, če že ne mislijo odgovarajti.

Resnično me mineva živeti v jako nemoralni združbi ljudi, ki ni sposobna prevzeti odgovotrnosti za svoja dejanja na svoja pleča.

Na vrh
Augi
10 feb 2010, 11:01
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Za vsako povzročeno škodo mora biti nek razlog, da je do povzročitve škode prišlo in nekdo mora za to odgovarjati, razen v primeru naravnih nesreč - kar pa to zagotovo ni bilo!
Zato me sedaj na mestu zanima (odgovor pričakujem predvsem od gasilcev, ki ste prisotni na forumu):
Sem za škodo odgovoren sam, ker sem vključil tehnično brezhibno napravo, je za škodo odgovoren klicatelj, ki je videl dim in obvestil gasilce o (možnem) požaru ali so za škodo odgovorni gasilci, ki so jo povzročili, glede na vse okolioščine? Prosim za jasen odgovor!
Na vrh
urber
10 feb 2010, 11:25
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Definitivno so odgovorni gasilci, klicatelj je pač samo prijavil. Takšnih in drugačnih lažnih prijav je kar dosti. Ti pa prav tako nisi odgovoren, kot si sam povedal.
In ja, se strinjam z @MKovic in @alfaromeo. Vsaj opravičili bi se lahko če že ne bodo odgovarjali. Namesto da se zgovarjajo, da ''če bi naprava delovalal pravilno ne sme prit do dima'' blablabla, itn.
In pa prav tako posti @Seba112, samo neko izgovarjanje. Vem da je težko delo gasilcev, precej podcenjen poklic je s strani ljudi (sem večkrat izkusil na lastni koži), vendar ti gasilci v tem primeru so storili napako, in to je dejstvo. Meni osebno bi bilo nerodno, in bi se zagotovo vsaj opravičil lastniku. Pač tako je da nihče ne sprejema odgovornosti, vsak bi vse na druge zvalil.
Na vrh
Sverige
10 feb 2010, 12:50
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Berem te poste...vem da je nerodna situacija, da ti tako razbijejo avto ampak zaboga hoteli so pomagat, ali imate kaj občutka. Saj če bi priznali napako nebi bilo nič drugače, bi se obesil na to kako so nesposobni. Verjetno se je dovolj kadilo, da so posumili na ogenj.Če bi bilo kaj resnega narobe bi bilo po vaše bolje pustiti avto zgoret do šasije, potem bi pa brez besed kasko uveljavljal.
Zaradi takšne miselnosti ljudje raje peljejo mimo prometne nesreče namesto da bi ustavil in pomagali. Če nekoga rešiš iz gorečega avta, te bo ta na koncu tožil, da si mu zvil zapestje ker si ga nestrokovno rešil gotove smrti...

Kar se te teme tiče, ste nekateri dokazali, kakšni materialisti znamo biti. To je pa tako že stalnica za slovenceljne. Žalostno. In nemoralno v tem primeru ni priznanje krivde, ampak da je težko razumeti, ker so hoteli pomagat.
Na vrh
alfaromeo
10 feb 2010, 13:18
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Mene pa zanima ali imajo oni kaj občutka? Je tako težko povedati, naredili smo napako, za kar se opravičujemo.
Ne pa motoviljenje - izgovarjnaje itd...

Veliki ljudje se od ostalih razlikujejo po tem, da napake priznajo in se za le - te opravičijo.
Pri nas to še ni prišlo v navado. In dokler do tega ne pride, bomo živeli v bedi in stanju, kateremu vlada sprenevedanje in nategovanje.

Kaj bi če bi ..... Pa ni.

LP
Na vrh
Ovlov
10 feb 2010, 13:41
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
Seba112 je napisal(a): ...

Ljudje božji. Pa vi sploh berete kaj pišete? Prvo kot prvo vodja intervencije ima vsa pooblastila na samem kraju intervencije in če se odloči, da bo pogledal pod pokrov motorja ker sumi da je prišlo do požara bo to tudi naredil. Srečen bodi da so ti razbili šipo in da niso vzeli razpirala in ti enostavno vtrgali pokrov od motorja na silo, ker mislim da bi bilo malo več škode.
Kaj od vas pametnjakovičev je že sploh kdo videl požar avtomobila in kak to zgleda? ......
Glejte vsi ti primitivneži ko pišete tukaj gor neke bedarije in sploh ne poznate zadev sistema in dela gasilcev prosim vzdržite se takšnih in drugačnih komentarjev.


Uf, si se pa razpisal .... da se mi niti ni ljubilo vsega prebrati – a že po tistih nekaj stavkih, ki sem jih, mi je jasno, da te je ena sama demagogija. Kdo pa tu pravi, da gasilci niso častivreden poklic? Seveda so (tako kot natakarji, fiziki, peki, krojači, baletke ... in še vsi drugi) in nihče jim ne odreka njihovih dobrih namenov, tudi v tem primeru ne – ampak tu gre za nekatera čisto preprosta dejstva. Poklicni gasilec bi moral biti glede na to, da je plačan (iz proračuna!), ustrezno strokovno podkovan in bi moral za moje pojme poznati, če že ne vse, pa vsaj večino potencialnih tusvetnih izvorov dima in ognja. Se pravi, govorimo o (škandalozno) pomanjkljivi izobrazbi. Jaz sem popoln tehničen analfabet, pa sem vseeno že slišal za reč, ki se imenuje webasto; gasilec bi ga moral imeti v malem prstu – kot bi nasploh moral imeti v malem prstu vse, kar je v zvezi z rečjo, ki se ji reče avtomobil. Govorim, še enkrat ponavljam, o POKLICNIH gasilcih. To je torej eno. Drugo pa je tisto, kar so povedali že drugi: arogantno obnašanje in nepripravljenost priznati, da so storili napako oz. da so ravnali tako, kot so, zato, ker vedo manj od marsikaterega mehanikarskega vajenca. Glede fotke, ki si jo priložil, pa samo tole: jaz ti lahko priložim ničkoliko fotk in videov, na katerih ameriška policija brutalno pretepa črnce – pa ... "so what!" (kot bi rekel naš prezident). Na tvoji fotki vidimo samo napačno parkiran avto, nad katerim so se popolnoma brez potrebe znesli objestni gasilci. Taki, ki jim več od pomoči bližnjemu pomeni dokazovanje lastne moči in avtoritete – in tak, se bojim (po ogledu TV prispevka), je očitno tudi mariborski komandir ...

PS: Zgražaš se, ker je bila zadeva na TV, in stokaš, da vas ne kažejo, če vam uspe kaj pogasiti. Pa saj to je menda jasno: tudi zdravnikov ne valjajo po medijih vsakič, ko koga pocajtajo, ampak samo takrat, ko koga zašuštrajo. To je pač medijska "higiena". In omenjeni TV prispevek je bil nadvse koristen in hvalevreden: bil je namreč v poduk tako gasilcem kot lastnikom webasta.

(Jaz te - za vsak primer - rajši ne bom pozdravil z "Na pomoč!"

Na vrh
Fritz.si
10 feb 2010, 14:29
Član #996
Prijavljen dne: 12 jan 2009, 23:02
Objav: 80
Da se ne boste preveč kregali..ene par piscev postov nabija z nepotrebnimi žaljivkami, drugi si gasilstvo razlagajo kot poklic, ki bi naj bil, zaradi narave dela, nad zakonom medtem ko je tiste tretje, umirjene in racionalne, užitek brati.

Point je, kot so to že nekateri napisali, da so gasilci opravljali svoje delo. Sploh ni pomembno zakaj so se tako odločili in tako naredili, to je pač ocenil nekdo, ki ima pooblastila za to in to v situaciji, ki nam ni znana. In prav je tako. Ker pa v takšnih situacijah lahko pride tudi do zmote, imajo gasilci in drugi državni organi sklenjene pogodbe z zavarovalnicami. Če teh ni, se od njih denar za povzročeno škodo pač iztoži. V vsakem primeru deluje predstavnik gasilcev kot predstavnik državnega organa zatorej ne vidim racionalnega razloga, da ne bi priznal zmote, če se je ta zgodila.

Lahko pa je, da bo tisti, ki je odločal, zaradi tega nosil kakšne posledice (ne vem kakšne interne predpise imajo), kar pa ni prav saj to potem vodi do tega, da ljudje, v želji, da bi se zaščitili, lažejo in potvarjajo dejstva. Vsak lahko naredi napako in delo v stresnih in težavnih okoliščinah, kjer je potrebno hitro sprejemati odločitve prej ali slej privede do napake. To je neizogiben del takšne službe, zato mora biti sistem organiziran tako, da takšne primere, v kolikor mu je bila po nepotrebnem (zaradi napake organa) povzročena škoda, reši v interesu državljana. V nasprotnem trpi ugled celotne inštitucije, ministrstva in države - kar se je v tem primeru zgodilo. Zakoni veljajo za vse in državni uradniki pri tem niso nobena izjema.
Na vrh
Pojdi na stran  1 2 [3] 4

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 58, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete