Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Nič več karavanov????

Pojdi na stran  [1] 2 3
Avtor objava
RollingStone
26 mar 2010, 11:31 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Volvo ni več volvo


klik (srcno upam, da je to bullshit)
Na vrh
noj
26 mar 2010, 11:52
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Jah, v70 se ne prodaja dobr. Nič čudnega, če pa tale nov sploh ni lep. Razen z vso opremo še nekak zgleda. Poglejmo recimo novega bmw serije 5 karavan. Čeprov tukaj večina ne prebavlja bmw, roko na srce priznajte da je bmw daleč pred novo v70 vsaj kar se izgleda tiče. Že tako imajo nemci renome in se zaradi tega bolje prodajajo, volvo skozi zaostaja z dizli za konkurenco za par let kar se tiče moči (roko na srce, zelo pomembna stvar), če pa še pri dizajnu spodleti, pa praktično ni kupcev. Ni to golf, kjer ga bo zaradi imena kupovalo še vedno pol evrope, čeprav bo grd. Oddaljili so se tudi od svoje dolgoletne filozofije, in zgubljajo še dolgoletne privržence. Ostane samo še nekaj obsedencev z volvom, ki ga potem kupi... Poglejmo koliko novih v70 je pri nas... Zelo zelo malo, komaj kakšno srečaš. Pri prejšnji generaciji si videl 5x manj s80 kot v70, danes je ravno obratno....

[ Uredi 26 mar 2010, 12:01 ]
Na vrh
rdečs40
26 mar 2010, 11:53
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Kot jaz to razumem, gre za krčenje ponudbe na US in kanadskem trgu, ne pa za vsesplošno ukinitev proizvodnje. Že podatek, da naj bi bila S40 oz V50 dobavljiba samo v T5 verziji bi bil za evropski tržišče smrt za Volva, tako da, še enkrat, mislim da je govora izključno o omenjenih tržiščih, ki pa sta roko na srce malce specifična :-)

[ Uredi 26 mar 2010, 11:55 ]
Na vrh
noj
26 mar 2010, 11:59
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
rdečs40 je napisal(a): ...

Kot jaz to razumem, gre za krčenje ponudbe na US in kanadskem trgu, ne pa za vsesplošno ukinitev proizvodnje. Že podatek, da naj bi bila S40 oz V50 dobavljiba samo v T5 verziji bi bil za evropski tržišče smrt za Volva, tako da, še enkrat, mislim da je govora izključno o omenjenih tržiščih, ki pa sta roko na srce malce specifična :-)


Tudi jaz tako razumem. Je pa zelo hudo, da se ukinja karavan v usa, kjer je volvo poznan predvsem po karavanih. Kot da bi vw ukinil iz ponudbe golfa, ker se nebi naslednja generacija več dobro prodajala... Zaradi slabe prodaje nove v70 se zna to kasneje zgoditi tudi v eu...
Na vrh
Krchan
26 mar 2010, 12:03
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Ne verjamem! Mogoče je še najbolj smiselno tisto o S80 T6 in V8. Drugo so buče (upam).
Na vrh
Volvej
26 mar 2010, 12:31
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1554
Pa piše tudi da bo V70 zamenjala XC70 z prednjim pogonom, zanimivo .
Na vrh
JG
26 mar 2010, 12:40
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
noj je napisal(a): ...

Jah, v70 se ne prodaja dobr. Nič čudnega, če pa tale nov sploh ni lep. Razen z vso opremo še nekak zgleda. Poglejmo recimo novega bmw serije 5 karavan. Čeprov tukaj večina ne prebavlja bmw, roko na srce priznajte da je bmw daleč pred novo v70 vsaj kar se izgleda tiče. Že tako imajo nemci renome in se zaradi tega bolje prodajajo, volvo skozi zaostaja z dizli za konkurenco za par let kar se tiče moči (roko na srce, zelo pomembna stvar), če pa še pri dizajnu spodleti, pa praktično ni kupcev. Ni to golf, kjer ga bo zaradi imena kupovalo še vedno pol evrope, čeprav bo grd. Oddaljili so se tudi od svoje dolgoletne filozofije, in zgubljajo še dolgoletne privržence. Ostane samo še nekaj obsedencev z volvom, ki ga potem kupi... Poglejmo koliko novih v70 je pri nas... Zelo zelo malo, komaj kakšno srečaš. Pri prejšnji generaciji si videl 5x manj s80 kot v70, danes je ravno obratno....



Roko na srce, govoriš o okusih, meni je novi V70 fantazija in lepši od novega 5 karavana, tako zunaj, še posebej pa notri, da o XC70 ne izgubljam besed

Se pa tudi meni zdi čudno, da bi ukinjali karavane, saj naj bi pri Volvu ravno testirali novega V60, je pa V70 kar normalno prodajan karavan v evropi, tepe ga, no saj vemo kaj, recimo v Nemčiji jih prodajo skoraj trikrat več kot S80.

[ Uredi 26 mar 2010, 12:53 ]
Na vrh
noj
26 mar 2010, 12:58
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
JG je napisal(a): ...

noj je napisal(a): ...

Jah, v70 se ne prodaja dobr. Nič čudnega, če pa tale nov sploh ni lep. Razen z vso opremo še nekak zgleda. Poglejmo recimo novega bmw serije 5 karavan. Čeprov tukaj večina ne prebavlja bmw, roko na srce priznajte da je bmw daleč pred novo v70 vsaj kar se izgleda tiče. Že tako imajo nemci renome in se zaradi tega bolje prodajajo, volvo skozi zaostaja z dizli za konkurenco za par let kar se tiče moči (roko na srce, zelo pomembna stvar), če pa še pri dizajnu spodleti, pa praktično ni kupcev. Ni to golf, kjer ga bo zaradi imena kupovalo še vedno pol evrope, čeprav bo grd. Oddaljili so se tudi od svoje dolgoletne filozofije, in zgubljajo še dolgoletne privržence. Ostane samo še nekaj obsedencev z volvom, ki ga potem kupi... Poglejmo koliko novih v70 je pri nas... Zelo zelo malo, komaj kakšno srečaš. Pri prejšnji generaciji si videl 5x manj s80 kot v70, danes je ravno obratno....



Roko na srce, govoriš o okusih, meni je novi V70 fantazija in lepši od novega 5 karavana, tako zunaj, še posebej pa notri, da o XC70 ne izgubljam besed


Narobe sem napisal. Za večino sem izpustil v stavku. Seveda se najde tudi kdo, ki mu je všeč, ampak če gledaš pa v splošnem, vas je pa takih zelo malo. Meni osebno je bil prejšnji v70 zelo lep avto, lepši od konkurence, za novega tega ne morem trditi. To potrjujejo tudi številke prodaje in hladen odziv večine lastnikov prejšnje v70... Ravno obratno je z novo s80, ki v prejšnji izvedbi ni navduševala pol toliko kot sedaj.
Kakorkoli obrnemo, je dejstvo da novi v70 ni uspešen avtomobil. Zato se tudi razmišlja o ukinitvi prodaje, drugače do tega nebi prišlo, mar ne?
Na vrh
JG
26 mar 2010, 13:09
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Ja samo ta večina verjetno ne gleda v prvi vrsti, kako zgleda avto, ampak značko katero nosi. Menim, da je vzrok v slabi prodaji v EU V70/S80 predvsem v slabi motorni izbiri (pač že želiš oreng V70, se cena vrti okrog 70k eur, za ta denar pa dobiš 3.0D, ki je Evropi v tem segmentu vozil zelo popularen), nisem pa še slišal nobenega, ki bi mi rekel, da mu novi V70/S80 ni všeč.
Na vrh
rdečs40
26 mar 2010, 14:00
Član #50
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 11:25
Objav: 382
Pa sej ne bodu opustili karavanov, samo standardno V70, ki je tudi meni btw krasna, bo pač nadomestila XC-jka s sprednjim pogonom, kar je verjetno plod prodajnih rezultatov. Verjetno se ni to kar nekdočez noč spomnil, ampk je do odločitve prišlo na podlagi določenih tržnih raziskav in prodajnih rezultatov posameznega modela. Sicer pa že na začetku teksta piše, da se kaže vzorec, da "klasični" Volvo lastniki prehajajo iz karavanov na XC serije.
Kar se pa konkurenčnosti tiče, naj pa vsak dela tisto kar najbolje ve in zna. Tako npr. BMW slovi po vozni dinamiki in "športnosti", medtem ko Volvo blesti na področju udobja, varnosti in inovacij. Ne vem zakaj bi se Volvo za vsako ceno rinil v športnost in BMW v udobje, če pa "imidž" znamke ne sloni na tem. Prav je, da kdaj pa kdaj ustvariš kakšno nišno zadevo in malo prevetriš prostor, sicer pa je moje mnenje, da se je bolje držati začrtane smeri in to izpiliti do potankosti. Kupec Aston Martina ne bo kupil M6 ali CL AMG, četudi avti spadajo v enak razred, ampk bo vzel Astona, zato ker je v nečem drugačen, samosvoj (ne nujno boljši) in k temu bi po mojem mnenju morala stremeti podjetja v prihodnosti, ne pa da se vsi nekaj zgledujejo drug po drugem. In primeri kažejo, da to kar drži, RR Phantom se prodaja (kljub ceni) dobro, medtem ko Maybach ni ravno "uspešnica", pa Mini proti Beatlu(razen začetne evforije), pa Fiat 500 in še bi se našli primeri. Ni vse v tem, da imaš vsega največ :-)
Malo zabluzil, tako da sorry za off topic
Na vrh
noj
26 mar 2010, 14:46
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
JG je napisal(a): ...

Ja samo ta večina verjetno ne gleda v prvi vrsti, kako zgleda avto, ampak značko katero nosi. Menim, da je vzrok v slabi prodaji v EU V70/S80 predvsem v slabi motorni izbiri (pač že želiš oreng V70, se cena vrti okrog 70k eur, za ta denar pa dobiš 3.0D, ki je Evropi v tem segmentu vozil zelo popularen), nisem pa še slišal nobenega, ki bi mi rekel, da mu novi V70/S80 ni všeč.


Glede na to, da kolikor toliko spremljam avtomobilizem, se ne strinjam s tem, da ljudje gledajo v prvi vrsti značko. Dober primer je kia ceed, ki je ratal uspešen avtomobil samo zaradi dopadljivega videza kljub temu, da kia ni neka znamka, ki bi slovela po kakovosti, niti se ni noben njen model nikoli pol tako dobro prodajal.
Glede v70/s80 bi povedal, da se s80 sploh ne prodaja slabo (in tudi nikjer nisem napisal, da ljudem ni všeč, kvečjemu obratno), se prodaja veliko bolje kot prejšnji model. Tudi xc70 se prodaja bolje kot prejšnji model, vendar prodaja spet ne gre odlično. v70 pa se prodaja zelo slabo, in veliko slabše kot prejšnji model.
Ko je prišel ven novi v70 je večina strank, ko je prišla v volvo salon bila razočarana. Prodajalci ti lahko povejo, da večina strank meni, da je xc70 lepša od v70. Večina lastnikov prejšnje generacije v70 je reklo, da če bi že ostali na volvu bi imeli raje xc70 kot v70, ker jim v70 ni všeč medtem ko se jim xc70 dopade.



[ Uredi 26 mar 2010, 14:48 ]
Na vrh
Švedmorebitprh
26 mar 2010, 15:11
Član #408
Prijavljen dne: 11 jul 2007, 12:55
Objav: 228
JG je napisal(a): ...

Ja samo ta večina verjetno ne gleda v prvi vrsti, kako zgleda avto, ampak značko katero nosi. Menim, da je vzrok v slabi prodaji v EU V70/S80 predvsem v slabi motorni izbiri (pač že želiš oreng V70, se cena vrti okrog 70k eur, za ta denar pa dobiš 3.0D, ki je Evropi v tem segmentu vozil zelo popularen), nisem pa še slišal nobenega, ki bi mi rekel, da mu novi V70/S80 ni všeč.


Meni recimo do sedaj še noben s80 (tudi nov ne) ni bil všeč. Bodimo realni, težko bi ga primerjal z novo sedmico. V70 pa so mi všeč vsi modeli od začetka produkcije tudi nova.
Na vrh
supr
26 mar 2010, 16:05
Član #862
Prijavljen dne: 25 avg 2008, 23:30
Lokacija: Slovenia
Objav: 167
Ma s kakšno sedmico no? Že desetkrat premleta tema je, da S80 spada v enak razred kot Audi A6 / BMW serija 5.
Všečnost je pa subjektivna.
Na vrh
Spletna stran
JG
26 mar 2010, 17:17
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
noj je napisal(a): ...

JG je napisal(a): ...

Ja samo ta večina verjetno ne gleda v prvi vrsti, kako zgleda avto, ampak značko katero nosi. Menim, da je vzrok v slabi prodaji v EU V70/S80 predvsem v slabi motorni izbiri (pač že želiš oreng V70, se cena vrti okrog 70k eur, za ta denar pa dobiš 3.0D, ki je Evropi v tem segmentu vozil zelo popularen), nisem pa še slišal nobenega, ki bi mi rekel, da mu novi V70/S80 ni všeč.


Glede na to, da kolikor toliko spremljam avtomobilizem, se ne strinjam s tem, da ljudje gledajo v prvi vrsti značko. Dober primer je kia ceed, ki je ratal uspešen avtomobil samo zaradi dopadljivega videza kljub temu, da kia ni neka znamka, ki bi slovela po kakovosti, niti se ni noben njen model nikoli pol tako dobro prodajal.
Glede v70/s80 bi povedal, da se s80 sploh ne prodaja slabo (in tudi nikjer nisem napisal, da ljudem ni všeč, kvečjemu obratno), se prodaja veliko bolje kot prejšnji model. Tudi xc70 se prodaja bolje kot prejšnji model, vendar prodaja spet ne gre odlično. v70 pa se prodaja zelo slabo, in veliko slabše kot prejšnji model.
Ko je prišel ven novi v70 je večina strank, ko je prišla v volvo salon bila razočarana. Prodajalci ti lahko povejo, da večina strank meni, da je xc70 lepša od v70. Večina lastnikov prejšnje generacije v70 je reklo, da če bi že ostali na volvu bi imeli raje xc70 kot v70, ker jim v70 ni všeč medtem ko se jim xc70 dopade.





Dej številke na plano, da vidim, ker jaz ne najdem nobenih podatkov kako se kaj prodaja, razne primerjave premium segment-a s Kia-mi ipd so pa neumesne

[ Uredi 26 mar 2010, 17:23 ]
Na vrh
JG
26 mar 2010, 17:20
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Švedmorebitprh je napisal(a): ...

JG je napisal(a): ...

Ja samo ta večina verjetno ne gleda v prvi vrsti, kako zgleda avto, ampak značko katero nosi. Menim, da je vzrok v slabi prodaji v EU V70/S80 predvsem v slabi motorni izbiri (pač že želiš oreng V70, se cena vrti okrog 70k eur, za ta denar pa dobiš 3.0D, ki je Evropi v tem segmentu vozil zelo popularen), nisem pa še slišal nobenega, ki bi mi rekel, da mu novi V70/S80 ni všeč.


Meni recimo do sedaj še noben s80 (tudi nov ne) ni bil všeč. Bodimo realni, težko bi ga primerjal z novo sedmico. V70 pa so mi všeč vsi modeli od začetka produkcije tudi nova.




S80 nikoli ni bil in ne bo razred limuzin pet metrov plus, če je že bil kateri Volvo v tem razredu je bil to v devedesetih S90 oz. nekaj podobnega, sicer verjetno bolj po merah kot kar koli drugega.

[ Uredi 26 mar 2010, 17:26 ]
Na vrh
RollingStone
26 mar 2010, 17:44
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
S90 je bil lahko čez 5 metrov dolg. In se je z nemci lahko brez težav primerjal, in to ne samo po merah.

Noj, ne klobasaj. Vsake oči imajo svojega malarja. Meni je nova V70 všeč. Veliko bolj, kot Kia Ceed. Pa če je celi Sloveniji všeč ravno obratno.
Tako, da je brez veze govorit o dizajnu. Pač marsikomu ni všeč, nekaterim pa je. Ne moreš pa reči, da dizajn avta ni lep, če pač tebi ni všeč. Ravno take je neumesna primerjava z novimi BMWji in Audiji, ker smo spet na začetku.
Na vrh
Terminator
26 mar 2010, 19:22
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
JG je napisal(a): ...

noj je napisal(a): ...

Jah, v70 se ne prodaja dobr. Nič čudnega, če pa tale nov sploh ni lep. Razen z vso opremo še nekak zgleda. Poglejmo recimo novega bmw serije 5 karavan. Čeprov tukaj večina ne prebavlja bmw, roko na srce priznajte da je bmw daleč pred novo v70 vsaj kar se izgleda tiče. Že tako imajo nemci renome in se zaradi tega bolje prodajajo, volvo skozi zaostaja z dizli za konkurenco za par let kar se tiče moči (roko na srce, zelo pomembna stvar), če pa še pri dizajnu spodleti, pa praktično ni kupcev. Ni to golf, kjer ga bo zaradi imena kupovalo še vedno pol evrope, čeprav bo grd. Oddaljili so se tudi od svoje dolgoletne filozofije, in zgubljajo še dolgoletne privržence. Ostane samo še nekaj obsedencev z volvom, ki ga potem kupi... Poglejmo koliko novih v70 je pri nas... Zelo zelo malo, komaj kakšno srečaš. Pri prejšnji generaciji si videl 5x manj s80 kot v70, danes je ravno obratno....



Roko na srce, govoriš o okusih, meni je novi V70 fantazija in lepši od novega 5 karavana, tako zunaj, še posebej pa notri, da o XC70 ne izgubljam besed

Se pa tudi meni zdi čudno, da bi ukinjali karavane, saj naj bi pri Volvu ravno testirali novega V60, je pa V70 kar normalno prodajan karavan v evropi, tepe ga, no saj vemo kaj, recimo v Nemčiji jih prodajo skoraj trikrat več kot S80.



Se strinjam z @JGjem nova V70 je zelo lepa, še posebej XC70 in to da se ne prodajajo dobro, nebi rekel, kajti na cesti sem vsaj po 10h na dan in jih kar veliko videvam (res da XCjev več).

Glede Kie ceed bom pa rekel tako, da se jih je prodalo zato tako veliko, ker ljudje preprosto nimajo denarja in gledajo čim cenejše avtomobile, če pa bi imeli denar in bi lahko izbirali še med čem drugim, pa grem stavit da bi se jih prodalo bistveno manj
Na vrh
JG
26 mar 2010, 19:37
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Jaz razpolagam s tem številkami (http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=43192):
http://es.autoblog.com/2010/01/18/los-modelos-mas-vendidos-en-espana-durante-2009/
http://es.autoblog.com/2010/01/20/los-modelos-mas-vendidos-en-francia-durante-el-2009/
http://es.autoblog.com/2010/03/21/los-modelos-mas-vendidos-en-alemania-durante-febrero/
Ne vem, no, jaz mislim, da V70 pomojem sploh ni slabo prodajen avto, saj je kar v vrhu (seveda izvzamem nemško trojko, ki se pa dobro ve, zakaj temu tako: 3.0D ) in skoraj vedno pred S80 (tudi občutno, vsaj v Nemčiji letos) po prodajnih številkah.



[ Uredi 26 mar 2010, 19:41 ]
Na vrh
Krajnik
26 mar 2010, 19:43
Član #1541
Prijavljen dne: 03 mar 2010, 18:33
Objav: 108
Meni je v70 zelo všeč že od začetka. Ampak če bi imel le možnost bi raje vzel xc70 mi je pa itak bomba.

Če bi imel le nekaj 1000 € bi vzel 850 karavana... sam se morm zaenkrat zadovoljit s samo S40 1 gen. Če bi pa imel več bi vzel v70R ali pa xc70 čisto novi... drugih v70 verjetno nebi vzel... če bi že mel nekaj vmes bi vzel zadnji letnik S80 zadnje generacije ali pa S60...

Mi je pa zelo zanimiva zadeva... recimo 850ka... Gledam sedana pa si rečem ooo to morm met, gledam karavana pa ne raj bi to mel pa spet gledam sedana bi pa spet mel sedana tko da bog če obstajaš mi pošlji oba!
Na vrh
JG
26 mar 2010, 20:54
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Evo še en podatek za ZDA lansko leto (ja.- mare.), zopet V70 bolje od S80
http://es.autoblog.com/2009/04/19/los-modelos-mas-vendidos-en-el-primer-trimestre-en-estados-unido/

Zanimivo A6/XF so lani v prvih treh mesecih v ZDA prodali dobrih 1600-1700.

Res ne vem od kod podatek, da je S80 prodajan bolje od V70, NOJ podatke!

[ Uredi 26 mar 2010, 21:16 ]
Na vrh
MKovic
26 mar 2010, 21:24
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Gre samo za "badge engeneering", zaradi nepreglednosti trenutnega poimenovanja bo Volvo konsolidiral svoje oznake. To ne pomeni, da bodo karavanske verzije ukinjene, dobile bodo le novo preimenovanje, karšnega smo bili vajeni v začetku 90-ih - limuzinska verzija bo označena z S, karavan pa z V. Karavanska verzija torej ne bo več V70, pač pa V60, V50 bo postal V40 (analogno S40) in tako dalje.
Na vrh
primzy69
27 mar 2010, 08:48
Član #1414
Prijavljen dne: 11 dec 2009, 16:07
Objav: 130
JG je napisal(a): ...

Jaz razpolagam s tem številkami (http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=43192):
http://es.autoblog.com/2010/01/18/los-modelos-mas-vendidos-en-espana-durante-2009/
http://es.autoblog.com/2010/01/20/los-modelos-mas-vendidos-en-francia-durante-el-2009/
http://es.autoblog.com/2010/03/21/los-modelos-mas-vendidos-en-alemania-durante-febrero/
Ne vem, no, jaz mislim, da V70 pomojem sploh ni slabo prodajen avto, saj je kar v vrhu (seveda izvzamem nemško trojko, ki se pa dobro ve, zakaj temu tako: 3.0D ) in skoraj vedno pred S80 (tudi občutno, vsaj v Nemčiji letos) po prodajnih številkah.




samo če pogledaš 3. mesto ima 2400, 4. pa 700...
Na vrh
tigson
27 mar 2010, 13:33
Član #1526
Prijavljen dne: 24 feb 2010, 16:10
Objav: 10
Vidim da je enim res težko tud meni malo... , ampak V70 globalno gledano dejansko ni dosegel tega kar se je od njega pričakovalo.
Men se zdi tak kot da pri oblikovanju zadka (tu je bil Volvo pri karavanih vedno nekaj posebnega) niso imeli več potrplenja, enostavno zadek nekak ne gre skupaj z ostalim avtom, al pa je zmanjkalo časa ker je "uprava" rekla da mora avto v prodajo pa če so oblikovalci končali al pa ne. Poćakajmo na V60 upam da se bo pri njem obrnilo !
Na vrh
tomazKK
27 mar 2010, 17:37
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Paradižnik paradajz. Čist druga zelenjava...
Na vrh
noj
28 mar 2010, 19:05
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
Prvo bi rad rekel, da se naučite brat poste, predvsem to leti na @JG, da boste potem lahko odgovorili na poste kot se spodobi, ne da se piše nesmisle. Kar se tiče mojih podatkov, so iz moje bivše službe, kjer smo prodajali nove volvote, in vem koliko je šlo čez moje roke v70 ph.2 in ph.3. Številk točnih nimam, ker si jih nisem beležil na listek, saj se mi to ni zdelo pomembno. Kar se tiče tistih statističnih podatkov, ki so prilepljeni v to temo, ne izražajo ničesar, razen trenutne prodaje, primerjave z v70 ph.2, kar je izhodišče, da lahko rečeš, da se novi avtomobil dobro prodaja, ni. Za realno predstavo bom spodaj prilepil link, kjer imate prodajo od v70 ph.1 do danes. To je realen pokazatelj prodaje.

http://autogids.autotrader.nl/verkoopcijfers.php?merk=Volvo&modelserie=V70

Bo v redu?

Drugače pa ti zdrava pamet pove, da se nikoli ne razmišlja o ukinitvi proizvodnje modela, ki se prodaja dobro.

@off topic: Me pa žalosti, da je to eden izmed forumov, kjer lahko pišeš o znamki volvo samo dobro, če napišeš kaj takšnega kar mu ni v prid, pa se takoj najde cel kup ljudi, ki ti brezglavo kljubujejo. Poleg tega je cel kup zafrustriranih ljudi, ki pljuvajo po drugih znamkah kar tja v en dan, brez kakršnih koli tehtnih argumentov. Poleg tega, pa marsikdo sploh ne prebere celega posta zbrano, in potem sledijo neumni odgovori. Zato se umikam iz te debate, ker se mi zdi, da je vpletenih preveč čustev in premalo konstruktivnosti.

Na vrh
JG
28 mar 2010, 22:34
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
noj je napisal(a): ...

Prvo bi rad rekel, da se naučite brat poste, predvsem to leti na @JG, da boste potem lahko odgovorili na poste kot se spodobi, ne da se piše nesmisle. Kar se tiče mojih podatkov, so iz moje bivše službe, kjer smo prodajali nove volvote, in vem koliko je šlo čez moje roke v70 ph.2 in ph.3. Številk točnih nimam, ker si jih nisem beležil na listek, saj se mi to ni zdelo pomembno. Kar se tiče tistih statističnih podatkov, ki so prilepljeni v to temo, ne izražajo ničesar, razen trenutne prodaje, primerjave z v70 ph.2, kar je izhodišče, da lahko rečeš, da se novi avtomobil dobro prodaja, ni. Za realno predstavo bom spodaj prilepil link, kjer imate prodajo od v70 ph.1 do danes. To je realen pokazatelj prodaje.

http://autogids.autotrader.nl/verkoopcijfers.php?merk=Volvo&modelserie=V70

Bo v redu?

Drugače pa ti zdrava pamet pove, da se nikoli ne razmišlja o ukinitvi proizvodnje modela, ki se prodaja dobro.

@off topic: Me pa žalosti, da je to eden izmed forumov, kjer lahko pišeš o znamki volvo samo dobro, če napišeš kaj takšnega kar mu ni v prid, pa se takoj najde cel kup ljudi, ki ti brezglavo kljubujejo. Poleg tega je cel kup zafrustriranih ljudi, ki pljuvajo po drugih znamkah kar tja v en dan, brez kakršnih koli tehtnih argumentov. Poleg tega, pa marsikdo sploh ne prebere celega posta zbrano, in potem sledijo neumni odgovori. Zato se umikam iz te debate, ker se mi zdi, da je vpletenih preveč čustev in premalo konstruktivnosti.





Očitno sva se narobe razumela, sorry ni bilo mišljeno tako, vsaj z moje strani ne, samo nekako se mi je zdelo, da je V70 bolje prodajan kot model S80 (oba phIII) in očitno je temu tako, to kar si pa sam "nalimal" je pa kruta resnica in sicer, V70 ne opravlje naloge (vsaj v smislu prodaje) tako kot bi moral, to se pa 100% strinjam.

Glede ostalega pa tako, me poznaš in točno veš da sem prvi ki reče slabo besedo čez Volvo če je to treba in v trenutni situaciji lahko povem vsaj toliko slabega, kot dobrega na račun znamke Volvo, zato če si zrel se ti ni treba umikati nikamor, niti iz te teme



[ Uredi 28 mar 2010, 22:35 ]
Na vrh
Torkel
28 mar 2010, 23:29
Član #124
Prijavljen dne: 12 dec 2006, 23:10
Lokacija: Pogosto v Volvu
Objav: 545
Morda je razlog za slabšo prodajo karavanov trend nakupov enoprostorcev. Kar poznam družin z vsaj 2 otroci, vsi so sedaj na enoprostorcih. Mi s tremi mulci smo v tem krogu kar izjema z običajnim karavanom. Naveličal sem se že trapastih vprašanj, kdaj bomo kupili enoprostorca.

Kar se mene tiče, ni šans za enoprostorca...
Na vrh
PP
29 mar 2010, 07:49
Član #706
Prijavljen dne: 09 apr 2008, 13:04
Lokacija: SLB
Objav: 673
Pri nas so stirje otroci, sem mrzlicno iskal enoprostorca, na koncu kupil V70 z 7 sedezi :-)
Preizkusil skoraj ve enoprostorce, Espace se vozi se najboljse, ima pa zanic motorje! Mogoce bo pa Volvo naredil enoprostorca?

lp

PP
Na vrh
Krchan
29 mar 2010, 09:35
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Novica je že v sloveniji!

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=5633

Sicer pa je glavno, da bo pri nas vse ostalo normalno. Za amerikanerje me boli ku... Vsaj kar se avtomobilizma tiče imajo čuden okus.
Na vrh
Torkel
29 mar 2010, 11:37
Član #124
Prijavljen dne: 12 dec 2006, 23:10
Lokacija: Pogosto v Volvu
Objav: 545
PP je napisal(a): ...

Pri nas so stirje otroci, sem mrzlicno iskal enoprostorca, na koncu kupil V70 z 7 sedezi :-)
Preizkusil skoraj ve enoprostorce, Espace se vozi se najboljse, ima pa zanic motorje! Mogoce bo pa Volvo naredil enoprostorca?

lp

PP


Enkratno!
Na vrh
noj
31 mar 2010, 11:23
Član #46
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 21:01
Lokacija: Arja Vas
Objav: 855
@JG: Očitno se res nekako nisva ujela. Umakniti sem se hotel, ker nisem želel, da pride do kregarije, ki nebi vodila nikamor. Pač ljudje smo si različni, imamo različna mnenja in potrebe. Pa nima veze.

Kar se tiče pa v70 ph.3 pa upam, da bodo v kratkem naredili kakšen 'facelift' zadnjega dela, ki ljudi naj bolj moti na tem avtomobilu, in da se bo prodaja izboljšala, saj se mi zdi, da je v70 paradni konj volva, in da si tu ne smejo privoščiti napak in slabe prodaje.
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2 3

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 53, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete