Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V70 D5) Veliki servis

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
Lukc pa V70
16 mar 2009, 19:23 Predogled tiskanja
Član #559
Prijavljen dne: 29 dec 2007, 09:57
Lokacija: Nova Gorica
Objav: 387
Zdravo!
Volvo ima sedaj že 150.000km in zanima me, kaj moram vse zamenjati na servisu (za kontrolo) in katero motorno olje je dobro za D5 motor?

Namreč, serviser je napisal takole:
- vodna črpalka
- zobati jermen
- jermen alternatorja klime
- ležaj natezalca zobatega jermena ter vodilni ležaji (pač potrošni material)
- filter olja
- motorno olje

Bi kaj dodali/odvzeli?

LP

[ Uredi 16 mar 2009, 19:29 ]
Na vrh
alfaromeo
17 mar 2009, 08:46
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Nič, ker se dela veliki servis na 160kkm. Glede na to, da je avto star in druge/tretje roke ni nič narobe če se naredi servis že pri 150kkm.
Na vrh
Lukc pa V70
17 mar 2009, 10:00
Član #559
Prijavljen dne: 29 dec 2007, 09:57
Lokacija: Nova Gorica
Objav: 387
Ker nisem prepričan o kilometrih (ali so prevrteni) bom servis delal pri 150k km.

Katero olje je dobro za D5 motor?

LP
Na vrh
Volvo. 4 life
17 mar 2009, 10:14
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
http://www.vozimvolvo.si/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14306.post

http://www.shrani.si/f/v/J7/kzP6Rjs/castrovolvo.pdf

Mogoče ti bo tole v pomoč
Na vrh
EnkratPaMogoče
17 mar 2009, 13:15
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
Lukc pa V70 je napisal(a): ...

Zdravo!
Volvo ima sedaj že 150.000km in zanima me, kaj moram vse zamenjati na servisu (za kontrolo) in katero motorno olje je dobro za D5 motor?

Namreč, serviser je napisal takole:
- vodna črpalka
- zobati jermen
- jermen alternatorja klime
- ležaj natezalca zobatega jermena ter vodilni ležaji (pač potrošni material)
- filter olja
- motorno olje

Bi kaj dodali/odvzeli?

LP



http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2674922&show=1

Ti prodajaš ta avto?

[ Uredi 17 mar 2009, 13:39 ]
Na vrh
Lukc pa V70
17 mar 2009, 15:28
Član #559
Prijavljen dne: 29 dec 2007, 09:57
Lokacija: Nova Gorica
Objav: 387
EnkratPaMogoče je napisal(a): ...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2674922&show=1

Ti prodajaš ta avto?

Pa že



Hvala!
Ker nevem točno katero je dobro za ta avto... 5W-40, 5W-30?
Sploh pa nevem kateri model... SLX ali TXT?



Sploh pa - zelo sem zadovoljen z njim:
Serviser je dvignil avto gor in ni opazil niti kapljice olja - Še dobrega sem dobil

[ Uredi 17 mar 2009, 15:35 ]
Na vrh
Lukc pa V70
17 mar 2009, 19:35
Član #559
Prijavljen dne: 29 dec 2007, 09:57
Lokacija: Nova Gorica
Objav: 387
Kaj zaj?
SLX ali TXT?
Na vrh
Krchan
18 mar 2009, 08:52
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Nočem koga strašit, pa vseeno. Slišal sem, da se tudi že na našem trgu pojavljajo kitajski ponaredki motornih olj, po sumljivo nizkih cenah. Plastenke pa naj bi bile tako dobri ponaredki , da se jih ne da ločiti od originalnih. Pogovarjal sem se s človekom, ki razvaža Castrol po Sloveniji (omenil mi je da od njega nabavlja tudi Lekše in Interclas), in mi je rekel da ni možno delati dobiček, če prodajaš 1l olja 0W-30 recimo za 9 €, razen če je ali "padel iz kamiona" ali ponaredek.

Lahko pa da samo zagovarja svoj posel in svojo maržo. Jaz sem dal pri njemu za 1l Castrol 0W-30 "for Volvo" 17€. Vem da je kar veliko, ampak nočem riskirat. V razmislek!

[ Uredi 18 mar 2009, 08:53 ]
Na vrh
Borcix
18 mar 2009, 13:53
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
V kontra razmislek ...

Kdo ti 100% garantira, da si kupil za tistih 17€/liter original in ne "ponaredek"?
Na vrh
Volvo. 4 life
18 mar 2009, 14:34
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Baje da je razlika med original in " ponaredkom " samo v originalnem tesnilu na čepu, v osnovi pa je olje isto, oz. je " kitajsko " olje samo v večjih količinah in z " vodo " razredčeno in potem tankano v manjše flaške

... tuki, mislm da ne morš bit dost pameten, naj se inšpekcije s tem ukvarjajo kaj kdo prodaja in kaj ne
Na vrh
EnkratPaMogoče
18 mar 2009, 15:12
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
Malo provokacije: Zato pa se v motor vliva olje Proton, ki ga nihče ne ponareja! Konstantna kakovost (takšna ali drugačna) zagotovljena...
Na vrh
Lukc pa V70
18 mar 2009, 15:25
Član #559
Prijavljen dne: 29 dec 2007, 09:57
Lokacija: Nova Gorica
Objav: 387


Hvala ti!

Pa sej to postaja isto, kokr uvoženi avtomobili... katastrofa.
Vsekakor ne mislim kupovat na kakem uradnem servisu tega olja, ker pride cena na skoraj 2x ceno prek interneta.

Hvala šeenkrat
LP
Na vrh
bvogri
18 mar 2009, 16:32
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Če imate radi svoje avte ne kupujte od teh dilerjev preko bolhe. Sploh če gre za olje v kanticah/flaškah. Ne rečem če kupi cel sod in ima dokaz o nakupu pri pooblaščenem trgovcu za ta olja.
Je bilo že nekaj tem na tole drugod in ja ponaredki so na videz zelo dobri. Kakšen test pa bi pokazal vse kaj drugega.
Olje kupiš pač prek neke trgovine, ki zastopa znamko olja pa si ziher. Raje plačam par € več kot pa potem 100x več stroškov.

Še nekaj katera gradacija je sploh predpisana za D5? Kdo ve? 0-30 je malo nizka cifra
Na vrh
Volvo. 4 life
18 mar 2009, 17:05
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Zato sem pa jaz kupil olje v nemčiji, od firme in z računom ... pa še cenejo kot pri nas, original zapakirano in zapečateno z zamaškom! 0W-30 je kar ok, že če ga Volvo priporoča 0 pomeni, da ga lahko že dokaj mrzlega tiščiš, oz. da ti ga ni treba 15 minut ogrevat, 30 je pa dovolj za D5, ga ne moreš tolk tiščat kot npr. mojga, ki imam tudi 30 !!
Na vrh
Krchan
18 mar 2009, 19:35
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Borcix je napisal(a): ...

V kontra razmislek ...

Kdo ti 100% garantira, da si kupil za tistih 17€/liter original in ne "ponaredek"?


100 posto nobeden. Če pa tip dela za slovenskega zastopnika Castrola, razvaža v marsikateri veliiki ali mali servis, če je iz "tvojih koncev doma", ga ljudje poznajo in pravijo da je "poštenjakar", ter kupujejo od njega olje pa se ne pritožujejo, je sigurno bolj ziher kot pa iz naprimer Bolhe...

Pa vprašaj Volvo4life, če bi dal kar neko olje noter. Mislim da ne.

[ Uredi 18 mar 2009, 19:37 ]
Na vrh
Damijan
18 mar 2009, 19:41
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Zato sem pa jaz kupil olje v nemčiji, od firme in z računom ... pa še cenejo kot pri nas, original zapakirano in zapečateno z zamaškom! 0W-30 je kar ok, že če ga Volvo priporoča 0 pomeni, da ga lahko že dokaj mrzlega tiščiš, oz. da ti ga ni treba 15 minut ogrevat, 30 je pa dovolj za D5, ga ne moreš tolk tiščat kot npr. mojga, ki imam tudi 30 !!


Moram, ker na tem forumu že dolgo pišejo razne buče! Ne leti pa osebno.


Za primer 0W-30:

Torej, oznake na olju označujejo viskoznost olja pri 0 in 100 stopinjah celzija.
Prva številka pomeni, da je tečnost olja nespremenjena do določene temperature. Prva oznaka je pomembna za hladna podnebja. Ker se olje ne zgosti, ga oljna črpalka lažje povleče iz oljnega korita in dovede do mazalnih mest. V tem primeru olje ne spremeni svoje tečnosti do -40 stopinj. Za naše podnebje je več kot ustrezna začetna gradacija 10W, ki ne spremeni svoje tečnosti do -10 stopinj celzija.

Druga številka v oznaki gradacije pa označuje viskoznost olja pri 100 stopinjah celzija.
Tudi ta številka varira! Varira glede na namembnost olja. Glede obremenitev, čas trajanja obremenitve,...

Bolj sta skupaj številki, stabilnejše je olje glede tečnosti.
Ni pa vse le v oznaki! Pomembno je tudi, katere in koliko detergentov, dispergentov in ostalih dodatkov vsebuje olje.

Cena ne odraža kvalitete!

Npr. AGIP Tecsint 0W-30 vsebuje tudi cink. Le ta zapolni tudi mikropore v materialu in zadržuje olje na drsnih stenah. Zardi zadrževanja olja na drsnih stenah skoraj izniči suhi zagon, dokler oljna črpalka ne dovede olja.

Aja, vsako olje pa je praktično brez mazalnih lastnosti, dokler se ne segreje na delovno temperaturo 90+ stopinj celzija.

[ Uredi 18 mar 2009, 19:42 ]
Na vrh
Majkl
18 mar 2009, 20:04
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Ker se tudi sam odpravljam na velik servis sem bil pred odločitvijo ali naj uzamem poceni olje z interneta ali dražje iz trgovine. Ker nimam dovolj denarja da bi poceni kupoval sem se odločil, da ga uzamem v trgovini. Za 5l Elf excellium 5W40 sem plačal 54€, ista plastenka na Bolhi stane 26,50€, sedaj samo upam da mi pod dražjo ceno niso prodali te iste čingšlang plastenke!
Na vrh
Majkl
18 mar 2009, 20:11
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Lukc pa V70 je napisal(a): ...

Zdravo!
Volvo ima sedaj že 150.000km in zanima me, kaj moram vse zamenjati na servisu (za kontrolo) in katero motorno olje je dobro za D5 motor?

Namreč, serviser je napisal takole:
- vodna črpalka
- zobati jermen
- jermen alternatorja klime
- ležaj natezalca zobatega jermena ter vodilni ležaji (pač potrošni material)
- filter olja
- motorno olje

Bi kaj dodali/odvzeli?

LP


Kot sem zgoraj omenil se tudi sam odpravljam na servis, sicer V40, pa vseeno. Na spisku imam use kar si naštel plus: filter goriva, kabinski filter, filter zraka in useskupaj 4ležaje (nevem zakaj je kateri ker na računu piše samo lež.nap.jer. in neke X št.) Tako da če že razdiraš, pomoje ni nič narobe, če zamenjaš še tiste filtre...
Na vrh
Volvo. 4 life
18 mar 2009, 20:17
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Damijan je napisal(a): ...

Aja, vsako olje pa je praktično brez mazalnih lastnosti, dokler se ne segreje na delovno temperaturo 90+ stopinj celzija.


Sedaj ko imam montirane števce, lahko lepo spremljam kako temperatura olja poooočasi narašča, kar ne morem vrjet da rabi kar precej časa, da pride do 90 +
Na vrh
AljAž
19 mar 2009, 21:31
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
bvogri je napisal(a): ...

Če imate radi svoje avte ne kupujte od teh dilerjev preko bolhe. Sploh če gre za olje v kanticah/flaškah. Ne rečem če kupi cel sod in ima dokaz o nakupu pri pooblaščenem trgovcu za ta olja...

In katere trgovine so pooblaščeni prodajalci Castrola pri nas??
Na vrh
bvogri
19 mar 2009, 21:48
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Mal butasto sem se izrazil. Vse trgovine ki imajo v prodajnem programu Castrol olje. Večinoma vse trgovine z avtodeli, večje spletne prodajalne, trgovinski centri...
Ne pa neki fizični prodajalci na bolhi , ki imajo vsak svojo zgodbo kako oni dobijo originalno olje za 1/4 cene.
Aja se dobi tudi večje količine v sodih. Pred kratkim je eno podjetje, ki je imelo to v programu propadlo. Na žalost se ne zanimam tako natančno, da bi vedel kdo (katera podjetja) zalagajo na debelo predvsem serviserje in mehanike.

[ Uredi 19 mar 2009, 22:06 ]
Na vrh
Borcix
19 mar 2009, 22:54
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
bvogri je napisal(a): ...

Mal butasto sem se izrazil. Vse trgovine ki imajo v prodajnem programu Castrol olje. Večinoma vse trgovine z avtodeli, večje spletne prodajalne, trgovinski centri...
Ne pa neki fizični prodajalci na bolhi , ki imajo vsak svojo zgodbo kako oni dobijo originalno olje za 1/4 cene.
Aja se dobi tudi večje količine v sodih. Pred kratkim je eno podjetje, ki je imelo to v programu propadlo. Na žalost se ne zanimam tako natančno, da bi vedel kdo (katera podjetja) zalagajo na debelo predvsem serviserje in mehanike.


No ok ... in zakaj nebi mogel en "prodajalec" (ki je zaposlen v firmi, ki prodaja dotično olje) navezati stike z "dobaviteljem" (oz. da se že od prej poznata) in privat prodajati olje naprej? (upam, da ti ni treba razlagati kake marže/dobičke majo te naše preljube "trgovine")
Sorry, meni se te vaše izjave zdijo butaste in iz trte zvite ... kao "falsifikati" ... kdo je to sploh potrdil da so res "falsifikati", verjetno ena od izjav "baba čula baba rekla" ... oz. izjava kakega "trgovca" ki hoče s tem "uničiti" konkurenco in prodajo na črno ...
Na vrh
Poršejčkov at
19 mar 2009, 23:00
Član #745
Prijavljen dne: 06 maj 2008, 22:53
Lokacija: Zgornje Pirni?e
Objav: 263
Jaz že več kot 5 let kupujem olje od "avto.net-dobavitelja" iz Celja, ki mi ga je priporočil kolega. Njegovo mrežo sem v Ljubljani povečal vsaj še za 10 odjemalcev. Kupujemo Aral in Castrol. Za redne in tavelike servise.

Še nobenmu ni ribnu, poraba čisto normalna.

Če kdo rabi telefon na ZS.

Lp, Ivo
Na vrh
bvogri
19 mar 2009, 23:11
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
@Borcix No verjetno se nisi nikoli zanimal za prodajo/zastopstvo kakšne stvari, da pišeš takšne klobase. Probaj navezat stike z Bosch-em in mi prosim zrihtaj cenejše lambde, lmm-je, bencinske pumpe...
Kako gre v resnici se mi v tej temi ne da pisat, ve pa vsak ki zastopa neko znamko, pa se pozanimaj tam. Verjemi ni tako simpl. Najceneje ti zrihta stvar lahko kakšen tuj power-seller, ki kupi največje količine nečesa.
Ok ne rečem, da kakšno stvar lahko dobiš na ''črno'' če delaš v firmi, ampak verjemi proizvajalci imajo nadzor in če bi se začelo to v večjih količinah hitro padejo sankcije/izguba zastopstva, sponzorstev...
Zaradi mene kupujte olja, kjer vi hočete. Jaz vem, da imam preveč rad avto, da bi kakšen kitajski zvarek točil notri. Če bi imel možnost bi kupil olja od teh preko bolhe in bi jih primerjal z originalom pa nekam javno obesil rezultate... Saj so že delali in ugotovili, kaj se prodaja notri (ceneno olje).

[ Uredi 19 mar 2009, 23:16 ]
Na vrh
Borcix
20 mar 2009, 10:21
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
bvogri je napisal(a): ...

@Borcix No verjetno se nisi nikoli zanimal za prodajo/zastopstvo kakšne stvari, da pišeš takšne klobase. Probaj navezat stike z Bosch-em in mi prosim zrihtaj cenejše lambde, lmm-je, bencinske pumpe...
Kako gre v resnici se mi v tej temi ne da pisat, ve pa vsak ki zastopa neko znamko, pa se pozanimaj tam. Verjemi ni tako simpl. Najceneje ti zrihta stvar lahko kakšen tuj power-seller, ki kupi največje količine nečesa.
Ok ne rečem, da kakšno stvar lahko dobiš na ''črno'' če delaš v firmi, ampak verjemi proizvajalci imajo nadzor in če bi se začelo to v večjih količinah hitro padejo sankcije/izguba zastopstva, sponzorstev...
Zaradi mene kupujte olja, kjer vi hočete. Jaz vem, da imam preveč rad avto, da bi kakšen kitajski zvarek točil notri. Če bi imel možnost bi kupil olja od teh preko bolhe in bi jih primerjal z originalom pa nekam javno obesil rezultate... Saj so že delali in ugotovili, kaj se prodaja notri (ceneno olje).


Ti ... brezveze da se začneva "kregat" tu (ne poznaš mene, jaz ne tebe), raje kako pa je.

Dolgo sem že v komerciali, taq da približno vem kako je z kupovanjem in prodajo naprej ...

Če pa hočeš met črno na belo, ti osebno pripeljem (riskiram) 1 liter olja, ki sem ga kupil (po tvojih besedah za 1/4 cene) in ga pelješ nekam na teste. Za primerjavo pa ti kupiš olje pri tvojem "dobavitelju" potem pa da vidimo (ne samo midva ampak vsi) na čem je stvar, če obstaja kaka razlika.
Ker te variante "baba rekla baba čula" mi grejo na jetra ...

LP
Borcix
Na vrh
Krchan
20 mar 2009, 11:02
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Borcix je napisal(a): ...



Dolgo sem že v komerciali, taq da približno vem kako je z kupovanjem in prodajo naprej ...

Če pa hočeš met črno na belo, ti osebno pripeljem (riskiram) 1 liter olja, ki sem ga kupil (po tvojih besedah za 1/4 cene) in ga pelješ nekam na teste. Za primerjavo pa ti kupiš olje pri tvojem "dobavitelju" potem pa da vidimo (ne samo midva ampak vsi) na čem je stvar, če obstaja kaka razlika.
Ker te variante "baba rekla baba čula" mi grejo na jetra ...

LP
Borcix



Tudi jaz se ne mislim kregat...

Borcix, jaz se ne zastopim na komercialo. Če pa se ti bolje zastopiš na to temo, pa prosim razloži kako je to možno, da ima nekdo (tovarna, transport, dobavitelji, prodajalci, država in še nevem kdo) dobiček, če je MPC 1L olja 8 EUR, medtem ko je redna cena cca 24 EUR ali več. Meni ni logično.
Na vrh
EnkratPaMogoče
20 mar 2009, 11:14
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
reds40t5 je napisal(a): ...

Borcix je napisal(a): ...



Dolgo sem že v komerciali, taq da približno vem kako je z kupovanjem in prodajo naprej ...

Če pa hočeš met črno na belo, ti osebno pripeljem (riskiram) 1 liter olja, ki sem ga kupil (po tvojih besedah za 1/4 cene) in ga pelješ nekam na teste. Za primerjavo pa ti kupiš olje pri tvojem "dobavitelju" potem pa da vidimo (ne samo midva ampak vsi) na čem je stvar, če obstaja kaka razlika.
Ker te variante "baba rekla baba čula" mi grejo na jetra ...

LP
Borcix



Tudi jaz se ne mislim kregat...

Borcix, jaz se ne zastopim na komercialo. Če pa se ti bolje zastopiš na to temo, pa prosim razloži kako je to možno, da ima nekdo (tovarna, transport, dobavitelji, prodajalci, država in še nevem kdo) dobiček, če je MPC 1L olja 8 EUR, medtem ko je redna cena cca 24 EUR ali več. Meni ni logično.


Napačno vprašanje si si zastavil. Vprašanje se glasi: Kakšna je proizvodna cena olja, ki se prodaja po 24€/l?

2€/l, 1€/l, 0,5€/l?

Na vrh
Borcix
20 mar 2009, 11:28
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
Kak bi to razložil, da ne bom "mimo" brcnil ...

Če maš trgovino maš not verjetno zaposlene ljudi ... te ljudi moraš plačat ...
Kupiš robo (v tvojem primeru olje) ki ga je treba spraviti v tvoje skladišče (kar pa stane nekaj denarja).
Plačat je treba delavce (trgovce, računovodje, nabavo, čistilke, ...)
Plačat je treba kredite oz. najem prostora ...
Plačat je treba DDV
...


In to vse skupaj nabije ceno robe (v tvojem primeru olje) ki ga hočeš prodati.

Če pa prodajaš nekaj na "črno" pa nimaš ob sebi nobenih delavcev, ki jih je treba plačati razen sebe seveda ... ne plačaš od tega DDV-ja ...

Saj vem, "prekleto" na grobo obrazloženo, v upanju, da je razumljivo.

LP
Borcix
Na vrh
Volvo. 4 life
20 mar 2009, 11:31
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
To pa je še manj relevantno vprašanje... vsak ima možnost (pre)prodajat kar hoče in tudi zaslužit kolikor hoče, eni postavijo marže take, eni take, potem pa se sam odloči kje boš kupoval! Problem je pomojem v nadzoru teh dobrin tu pri nas na Balkanu, ker ne veš kaj kupuješ, " rekla kazala " pa je itak vsakdanji pojav Bolje bi bilo če bi za več denarja dobil boljšo kvaliteto in bi potem mirno spali vsi, in kupec in prodajalec, ker pa pri nas temu ni tako, se pa sam po raznih dobrinah obračam v tujino, kjer je odnos, kvaliteta, cena nekako bolj premo sorazmerna, če ne vsaj na nivoju!
Na vrh
EnkratPaMogoče
20 mar 2009, 12:03
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
Volvo. 4 life je napisal(a): ...

To pa je še manj relevantno vprašanje... vsak ima možnost (pre)prodajat kar hoče in tudi zaslužit kolikor hoče, eni postavijo marže take, eni take, potem pa se sam odloči kje boš kupoval! Problem je pomojem v nadzoru teh dobrin tu pri nas na Balkanu, ker ne veš kaj kupuješ, " rekla kazala " pa je itak vsakdanji pojav Bolje bi bilo če bi za več denarja dobil boljšo kvaliteto in bi potem mirno spali vsi, in kupec in prodajalec, ker pa pri nas temu ni tako, se pa sam po raznih dobrinah obračam v tujino, kjer je odnos, kvaliteta, cena nekako bolj premo sorazmerna, če ne vsaj na nivoju!


Vsa poanta je v vprašanju, ki sem ga zastavil!

Proizvodni ceni olja za 8€ in 24€/l sta enaki! Recimo 2€/l. Embaliranje enako.

In vsa poanta je (kot že zapisano) v krotenju (obvladovanju) stroškov do končnega kupca in predvideni trgovski marži (mislite, da je ta pri "brand" mazivih 10% ?)
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 56, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete