Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: 850 / S70 / V70 (1. gen) / C70 (1. gen) / XC70 (1. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(S70, '98) 'Lightshow' na klimi

Avtor objava
cleaner
26 jan 2007, 10:52 Predogled tiskanja
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
A se je komu ze zgodilo, da sta mu pri zagonu avta zaceli utripat oranzni lucki AC OFF in za vklop recirkulacije?
V navodilih pise, da ce se pojavi tudi pri naslednjem zagonu, se oglasis na servisu... meni se pojavlja ze par dni, res pa je, da je avto prenocil na dezju, namesto v garazi. Morda mu ni sedel mrzel tus.
Opazil sem tudi, da danes zjutraj, ko se je malo ogrel motor, ventilator kabine ni zacel laufat na full, kot ponavadi. Ko sem ga na roko prestavil na max, je bilo OK. Sumim okvaro kaksnega senzorja za temperaturo. Klima je avtomatska.
Preden grem na servis, bom pocakal cez vikend, ko grem na daljso voznjo, mogoce bojo skrati izpuhteli

[ Uredi 29 jan 2007, 09:04 ]
Na vrh
volvo5er
26 jan 2007, 11:04
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Tole pa mislim da niso škrati, temveč javljanje napake na sistemu avtomatske klime, ne spomnim se več točno za kaj gre pri tej stvari, je pa bila enkrat že neka podobna debata, bodo drugi kaj več povedali.
Na vrh
cleaner
26 jan 2007, 11:15
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
Se je enako zgodilo ze kaksno leto nazaj, pa je tezava poniknila sama od sebe. Prav tako lucka za napako na izpusnem sistemu (lambda), ki se je prizgala enkrat samkrat, ko sem stal v koloni ob sneznem metezu in pa lucka za napako pri polnjenju akumulatorja (tudi ta me je razveselila le enkrat).
Naj omenim se to, da lucke na klimi utripajo, ko je klima na OFF. Zato sumim predvsem kaksen senzor.
Na vrh
volvo5er
26 jan 2007, 12:57
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Evo pa sem le našel, sicer je iz nekega ameriškega volvoforuma, ampak je lepo razloženo.

Flashing AC and RECIRC Lights

Questio:

the leds on A/C and RECIRCULATE did flash for 20 sec. I know it tells that there is a problem with the A/C. Does anyone knows what triggers the flashing of the leds ?

Answer:

The manual reads the A/C unit is faulty. Symtoms on my 1997 S70 was either there was a qucik fan blow, everything stopped then the two lights flashed for 20 secs or nothing happened the two lights just flashed, no A/C and no fan. I took it to the dealer for a very expensive repair close to 700 dollars and the fix was a fan motor drawing excessive current. So if you are a DIY, check the fan first or the eletronic part that controls it for any burned or failed components. I would do it if this happens again as I strongly beleieve it was the electronics that was likely faulty. By the way my A/C is a ECC unit.

Kopirano iz www.matthewsvolvosite.com

več o tem: http://www.matthewsvolvosite.com/chat/phpBB2/viewtopic.php?t=3949
Na vrh
cleaner
26 jan 2007, 13:06
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
Tudi jaz sem uspel izbrskati marsikaj. Utripajoce lucke namrec sporocajo, da je klima shranila sporocilo o napaki pri delovanju. Za katero napako gre, je pa potrebno se ugotoviti.
Na vecini strani omenjajo obisk servisa, kjer se kodo z napako prebere s testerjem, nasel pa sem tudi postopek, kako se do kode dokopljes brez testerja:
http://www.matthewsvolvosite.com/chat/phpBB2/viewtopic.php?t=6870

Zelo zanimivo branje se nahaja tudi na temle linku:
http://www.matthewsvolvosite.com/chat/phpBB2/viewtopic.php?t=8018
Service manual za Volvote 850 in s/v 70!
Na vrh
alfaromeo
26 jan 2007, 13:07
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kakor je napisal že peter. Niso škrati, temveč javlja neko napako A/C in prezračevlanega sistema. Lahko je napaka na senzorjih, na kakšnem elektro motorju,...... Dvomim da je to posledica mrzle prhe ;). Če si sam mojster pelji avto na tester, tam boš izvedel kaj je narobe in probaš sam popravit.

Meni nikoli ne začne ventilator delat na full ko se avto malo segreje. Ko doseže določeno temperaturo(to ni delovna)pa začne na full pihat. "Program" je napisan tako da se najprej segreje motor, šele potem se začne segrevati kabina na full.

lp
Na vrh
cleaner
26 jan 2007, 13:43
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
Ja, saj sem tudi jaz napisal tako. Predpostavljal sem le, da se razume, da gre za stanje ogretosti motorja, pri katerem zacne pihat topel zrak v kabino ;)
Pravzaprav sem postal pozoren zato, ker se ventilator normalno oglasi nekje na pol poti do sluzbe, danes pa je bilo vse tiho.
Pihalo je cisto pomalem, tako kot ce bi bila kabina ze ogreta na zeljeno temperaturo. Ker se hitrost ventilatorja v nacinu AUT prilagaja nastavljeni temperaturi na voznikovi strani, je po mojem logicno sklepati, da gre za nepravilno delovanje enega od senzorjev na tej strani.

Skratka, v prejsnjem postu sem ze napisal, da obstaja postopek za razbrati te kode brez obiska servisa, tako da se bom temu posvetil popoldne.
Na vrh
cleaner
29 jan 2007, 08:54
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
Samo sporocam, da je tezava ze v petek sama od sebe izginila in se do sedaj se ni pojavila. Hvala vsem za (moralno) podporo :helow:
Na vrh
Damijan
29 jan 2007, 10:12
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Lepo!

Si se vsaj približno posvetil zadevi, da boš ob naslednjem pojavu zadevo probal sanirati?
Na vrh
cleaner
29 jan 2007, 13:24
Član #189
Prijavljen dne: 26 jan 2007, 10:42
Objav: 534
Menda so pogosti krivec zasvinjani senzorji za temperaturo (vsak je opremljen z ventilatorckom, ki se zaradi smeti neha vrteti in zato senzor posilja napacne podatke), tako da se bom verjetno najprej posvetil temu. Ko se malo otopli, seveda.
Najlaze se doseze tistega na armaturki zraven stikala za odrosevanje ogledal, potem pa so se po eden v levem in desnem zracniku (se ne vem kako se pride zraven) in pa nad levim in desnim rocajem za roko pod stropom (menda se odstrani rocaj pa morda se sencnik in prides dokaj enostavno zraven).
Lahko pa gre seveda za napacno delovanje ventilatorja (dobiva previsok el. tok) ali pa kaksen upor itd...
Ce ste pogledali Service manual (link zgoraj), je tam naveden celoten spisek raznih DTC-jev (diagnostic trouble code) prisotni pa so tudi razni postopki za resevanje teh napak. Skratka zelo uporabno ctivo.

[ Uredi 29 jan 2007, 13:32 ]
Na vrh
Zelen_V70TDI
29 jan 2007, 18:32
Član #24
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 06:49
Objav: 102
prebrati je treba kode pa se hitro ve kaj je narobe!

meni je tako letos odšel v pokoj eden izmed damper motorjev ki regulira temp. za 1/2 kabine...
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 57, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete