Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

sprememba jezika - c30

Pojdi na stran  [1] 2 3
Avtor objava
sleby
25 sep 2012, 23:52 Predogled tiskanja
Član #2921
Prijavljen dne: 02 sep 2012, 22:33
Objav: 190
Je tu na forumu kdo, ki bi znal spremenit jezik v volvu c30? Sedaj imam nizozemscino, pa bi raje anglescino:)
Na vrh
volvo mojster
26 sep 2012, 08:33
Član #1399
Prijavljen dne: 29 nov 2009, 16:40
Objav: 146
Samo uradni servis! 125€
Na vrh
SaSa
26 sep 2012, 08:55
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
Ker imam sam enako situacijo na svojem avtu, sem malo razmišljal, ker mi nekaj ni dalo miru...

Za spremembo jezika, ki je izključno softwerska zadeva, moraš na servisu plačat +100 EUR in ne dobiš ničesar "v roke", kot npr. DVD pri nakupu original Windowsov, ali katerega drugega programa.
Kolikor sem jih razumel na servisu, oni za vsak avto pošljejo naročilo na Švedsko, in od tam jim potem pošljejo software za spremembo jezika, ki ti ga potem naložijo (predvidevam da preko Vide) na tvoj avto.
Sicer nisem ravno računalniški geek, ampak po mojem bi lahko ta "tvoj" software, ki ga servis dobi od Švedov, nekako scrackal, da bi bil potem uporaben tudi za druge avtomobile.
Potem bi lahko (predvidevam, da preko Vide in Dice-a) to naložil tudi na drug avto.

To je sicer samo moje razmišljanje, morda se tudi motim, ampak žal ne vem kako bi lahko to preveril.
Na vrh
Jablana
26 sep 2012, 09:09
Član #2864
Prijavljen dne: 07 avg 2012, 20:08
Objav: 54
sleby je napisal(a): ...

Je tu na forumu kdo, ki bi znal spremenit jezik v volvu c30? Sedaj imam nizozemscino, pa bi raje anglescino:)


samo uradni servis ti lahko spremeni jezik, k software potegnejo direktno iz serverjev v Švedski..če poznaš kirga servisera na servisu pa se lohk prej zmeniš z njim, da plačaš sam za tester (30eur) pol ti pa spotoma naloži še spremembo jezika..isto ti lahko naredi za webasto, al pa če montiraš senzorje
Na vrh
sebaveh
26 sep 2012, 16:23
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Za software za spremembo jezika sicer ne vem, vem pa kako je bilo s softwarejem za tempomat pri mojem avtu. Tam so lahko iz švedskih serverjev potegnili program dol šele, ko je bila finančna transakcija denarja uspešna. Tako da malo dvomim da bo šel kateri servis v minus s svojim denarjem.
Na vrh
Spletna stran
volhart
26 sep 2012, 18:10
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Najbolje, da hekerji vdrete v svedski server in ukradete software pa bo gmah...ker to je navadna zlatarna...za nic dela toliksen znesek.
Na vrh
sebaveh
26 sep 2012, 21:28
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Hehe, kdo tukaj pa nebi tako služil, če bi bil na njihovem mestu
Na vrh
Spletna stran
sleby
26 sep 2012, 22:07
Član #2921
Prijavljen dne: 02 sep 2012, 22:33
Objav: 190
samo za info.. v trzinu bi mi racunali nekje okoli 160, 170 eur. iscem naprej.

mi pa ne gre v glavo to, da so tako neumno naredili, da ne mores sam v meniju spremenit.
Na vrh
bojko
27 sep 2012, 08:29
Član #1639
Prijavljen dne: 05 maj 2010, 20:06
Objav: 552
neumno? odvisno iz katerega zornega kota gledaš
Na vrh
sleby
27 sep 2012, 09:49
Član #2921
Prijavljen dne: 02 sep 2012, 22:33
Objav: 190
z vidika kupca avtomobila ne vidim niti ene prednosti te omejitve.
na servisu pa imajo verjetno obratno mnenje..
Na vrh
SaSa
27 sep 2012, 11:55
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
sebaveh je napisal(a): ...

Za software za spremembo jezika sicer ne vem, vem pa kako je bilo s softwarejem za tempomat pri mojem avtu. Tam so lahko iz švedskih serverjev potegnili program dol šele, ko je bila finančna transakcija denarja uspešna. Tako da malo dvomim da bo šel kateri servis v minus s svojim denarjem.


Verjetno je s softwarom za spremembo jezika podobno. Ampak tu me pa zanima, kaj so dol potegnili iz serverjev (en file, par file-ov, cel program)?
Karkoli je že bilo, so verjetno najprej downloadali na svoj računalnik in ti nato naložili na tvoj avto. Verjetno se vsebina potem iz računalnika na servisu ni izbrisala, ali pač?

Kaj pa na primer, da kupiš nov avto z nemškim jezikom, potem servisu plačaš spremembo jezika, in si ga nato iz kakršnikolih razlogov, želiš spremeniti nazaj? Boš potem moral zopet plačat za spremembo jezika, ki je bil že prvotno naložen?

Bi lahko mogoče nekdo ki ima Vido in DICE, pogledal če se karkoli glede jezika lahko razbere ob diagnostiki?
Je kaj glede jezika pri starejših modelih možno razbrat tudi preko OBD?

Ugibam in iščem rešitev, ker me razpi*di, da računajo toliko za nekaj kar bi moralo bit po mojem zastonj.
Na vrh
bojko
27 sep 2012, 13:01
Član #1639
Prijavljen dne: 05 maj 2010, 20:06
Objav: 552
Sam v VIDI še nisem opazil nobene izbire jezika v okviru diagnostike, tako da mislim, da je online plačljiv postopek edina opcija.
Kolikor je meni poznan sistem posodobitev pri Volvu, ti dol potegnjen file ne bi nič kaj koristil, saj je sparjen s točno določenim avtomobilom. Zagotovo bi se ga dalo nekako shekat, ampak močno dvomim, da je komu že uspelo. Ne vem, poguglaj.

[ Uredi 27 sep 2012, 13:04 ]
Na vrh
Andrei
27 sep 2012, 13:40
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
Sicer ne poznam zadev tako dobro, ampak po moje je to isto kot Windowsi - jezik lahko izbereš pri namestitvi, pozneje ga lahko spremeniš, nič ni vezano na tip računalnika in komponente. Vse skupaj je najbrž le marketinška fora, da s tem pač služijo oz. omejijo trgovanje z avti med državami. Zato mislim, da gotovo obstaja način, kako računalniku povedati, naj govori v drugem jeziku, za to pa ni treba komunicirati s švedskimi strežniki in plačevati mastnih denarcev.

[ Uredi 27 sep 2012, 13:41 ]
Na vrh
Spletna stran
volhart
27 sep 2012, 14:25
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Natancno tako se tudi meni zdi. Danes tehniki moznosti onemogocajo samo se ekonomisti in nihce drug.
Na vrh
SaSa
27 sep 2012, 14:58
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
Če si na primer pogledaš ta video: http://www.youtube.com/watch?v=W_VE5TUaxNI&feature=related, lahko vidiš kako teče "programiranje" pri Volvotu.

Pod komentarji lahko prebereš, da Volvo pošlje servisu nek software, ki je verjetno vezan na tvojo VIN številko, in potem lahko na tvojem avtu spreminjajo, kar je pač potrebno.

Potem ima verjetno servis nek software, ki je vezan na tvojo VIN na svojem računalniku, saj se menda zadeva ob prenosu na avto ne izbriše, ali?

No in tu mene zanima zakaj ti ob spremembi jezika, za kar seveda plačaš, ne dajo CD ali DVD s tem softwarom? Kaj bo uporabnik potem s tem softwareom počel je njegova stvar. Lahko si da CD v okvir in na steno, če ga je volja, saj ga je pa pošteno plačal. Če pa je malo geeka, bi pa lahko zadevo raziskal in ugotovil, da bi lahko z nekaj spremembami pomagal tudi komu drugemu. Če ima seveda primerno opremo za to (Vida in DICE).

In tu bi ravno poprosil tiste uporabnike, ki imajo primerno opremo za to, da skušajo ugotovit, ali se da software za jezik nekako in avtomobilskega računalnika, prenest na osebni računalnik.
Če bi bilo to možno, potem bi se lahko pogovarjali naprej, kajti od uradnega servisa verjetno ni možnosti, da bi lahko kakšen software dobil (čeprav so nekateri uporabniki že trdili, da so različne zadeve dobili od "kolegov", ki delajo na uradnih servisih).
Še najbolj smešno/žalostno pa je to, da je sprememba jezika pred leti stala nekaj več kot 10 EUR, potem so pa ugotovili, da lahko na ta način lupijo voznike Volvotov in so naredili to kar so.
Na vrh
volhart
27 sep 2012, 15:42
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Kar si omenil gre takole...nekaj preko 100 eur NE placas za produkt, kajti v tem primeru bi moral dobiti software na CDju. V resnici placas za najemnino tega programa, ki ga lahko uporabljas samo v en namen...da ti v tvojem avtu izpisuje podatke na display. To je podobno kot placevati prikljucno moc na hiso, pa cetudi ne potrosis nic elektricne energije. No, saj to ni nic takega...to pocnejo tudi profesorji na svojih predavanjih...racunajo za besede, dommov pa ne odneses nic...ampak, dovolj filozofije.
Na vrh
SaSa
27 sep 2012, 17:55
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
OK, če filozofiramo...
Ti torej ne kupiš avta, ampak ob nakupu plačaš določen znesek za njegovo najemnino, ki ga uporabljaš samo v en namen...da se pripelješ od točke A do točke B.
Pri elektriki pa tudi lahko zamenjaš dobavitelja, če z enim nisi zadovoljen.

Ampak, da ne bomo preveč filozofirali, se raje vrnimo na temo.

Kolikor vem, veliko šraufaš Volvote (malce starejše sicer, pa vseeno) tako da imaš ogromno mehanskega znanja. Verjetno si že moral kdaj katerega tudi priklopiti na kak tester, da si ugotovil kaj katera DTC pomeni.

Če se lahko spreminja določene parametre v elektroniki motorja (chip tuning), ki so kar se tiče delovanja motorja bistveno večjega pomena, kot pa en fuc*ing language na displayu, potem ne vem zakaj tega uporabniki ne bi mogli počet.
Zdi se mi, da je glede te spremembe jezika nastala neka fama, da to lahko počno samo pooblaščeni serviserji, chipal bi pa lahko vsak, ki imaš 5 min časa in si preko ebaya nabavi box.
Saj razumem, da ima vse svojo ceno, ampak plačat 125 EUR pooblaščencu za nekaj kar je še pred leti prišlo manj kot 20 EUR, se mi zdi oderuštvo.

Spet bom prosil vse tiste, ki imate Vido ali Vadis, in se lahko povežete z vašim avtom, da poizkusite pogledat ali celo prenest software ali datoteko za jezik na svoj osebni računalnik.
Če se to lahko naredi, potem se bo verjetno dalo tudi spremeniti ta software/datoteko.
Na vrh
sleby
27 sep 2012, 18:35
Član #2921
Prijavljen dne: 02 sep 2012, 22:33
Objav: 190
saj t.i. "najemnina" programa je bila placana ob nakupu avtomobila? nevem zakaj bi jo moral placat 2x.
ce kdo ugotovi kako to zamenjat sem pripravljen placat, ne bom pa placal cene, ki jo hocejo na servisu. za ta denar grem raje na tecaj nizozemscine, bom vsaj imel kaj od tega.
Na vrh
volhart
27 sep 2012, 19:47
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Nimam priklopa na tester...tega starejsi volvoti naceloma skoraj nikoli ne potrebujejo, ker se ne kvarijo na tak nacin kot novejsi. Ne vem, ce se to da, sem pa mocno preprican, da je zahtevnost tega posega nekje v rangu pisanja besedila v Wordu...le do tja moras priti. Prav gotovo se da v software kar rocno zbrisati eno nizozemsko besedo in jo na novo napisati v naprimer JAR.
Na vrh
SaSa
27 sep 2012, 19:54
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
No torej nekako podobno razmišljava

Bom ponovil, in se tako dolgo ponavljal, dokler ne bo nekdo dokončno to preizkusil:
Spet bom prosil vse tiste, ki imate Vido ali Vadis, in se lahko povežete z vašim avtom, da poizkusite pogledat ali celo prenest software ali datoteko za jezik na svoj osebni računalnik.


[ Uredi 27 sep 2012, 19:58 ]
Na vrh
bojko
27 sep 2012, 21:19
Član #1639
Prijavljen dne: 05 maj 2010, 20:06
Objav: 552
Dopuščam možnost, da ne poznam VIDE v nulo, saj je ne uporabljam ravno vsak dan, a ni mi jasno, od kod vam ideja, da se po priklopu avta preko DICE da preko pcja dostopati do posameznih datotek na avtomobilu. Če vas prav razumem, si to razlagate, kot da ste na pc priklopli telefon in bi iz njega potegnili fotke in mp3je, jih malo obdelali in poslali nazaj. No ni tako.
Verjamem pa, da bi se z nekim strogo namenskim programom dalo pogledati v računalniško drobovje avtomobila, verjetno tudi priti do "jezikovnih datotek", a bi rekel, da bi tudi v tem primeru urejanje bilo malo bolj kompleksno od find&replace pristopa, ki ga opisuje volhart. Potem bi lahko npr. nizozemščino kar nadomestili s slovenščino, po možnosti še v sebi najbližjem dialektu. Kot sem že enkrat napisal, poguglajte, če je komu to že ratalo, bo gugle zagoto vedel zanj.
Na vrh
urber
27 sep 2012, 21:33
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
SaSa je napisal(a): ...

Bom ponovil, in se tako dolgo ponavljal, dokler ne bo nekdo dokončno to preizkusil:


Zakaj pa sam ne poizkusiš?

Ste pa naredili eno tapravo filozofijo iz vsega. Malce poguglajte, pa boste videli za kaj se gre. Če bi se dalo jezik spremeniti made in doma, bi se to verjetno kaj kmalu razvedelo.

Ne vem pa, zakaj se jezite (razumel bi jezo, če bi se to nujno potrebovalo - pri tem pa gre le za željo) ; za potovalni računalnik ni potrebno razumeti kaj piše, katera vrata so odprta ti tudi kmalu postane jasno v bilo katerem jeziku, če je pa kakšna napaka se pa prepiše in da v google prevajalnik pa se približno ve, za kaj se gre.
Če pa nekoga moti, je pa pač potrebno riskirat dobrih 100€. Life's a bitch




Na vrh
klm07
27 sep 2012, 23:02
Član #2184
Prijavljen dne: 25 mar 2011, 20:45
Objav: 409
@Sasa si pa vztrajen ni kaj ja lahko se povežeš z Vido na avto ampak kaj dosti ti ne bo to pomagalo, ker ključne zadeve preprosto ne delujejo dokler ni zadeva povezana z zunanjim strežnikom bodisi na Švedskem ali kjerkoli drugje konec koncev tudi garažni mojstri (beri avtomehanike) ne morejo nič kaj dosti in si pomagajo z Bosch diagnostiko, ki je pa precej okrnjena in ko je konkretna težava ni prida nič. Ja po vsej verjetnosti so jeziki naloženi že v DIM modul ali katerikoli drug modul vendar manjka kljukica ;) in mimogrede Volvo servisi ne dobijo dostopa na strežnik na lepe oči tudi oni plačajo letno najemnino/pristojbino za uporabo le tega. Znesek so pa nabili mislim, da pred 5 letimi, ker je začelo prihajati ogromno Volvakov iz tujine ali bolje rečeno so skoraj vsi iz tujine pa so lepo navili ti bi najbrž isto naredil ali pač ne? Sicer pa opažam počasi pri vseh stvareh da je v SLO kar 3-5 kraten pribitek na naše volvake če kaj potrebujemo napram tujini le redka isto stane kot pri nas.

Maš pa seveda sam možnost sprobat Vido potegni si dol kupi si kabel OBD II pa probaj.

[ Uredi 27 sep 2012, 23:04 ]
Na vrh
Sandi55
28 sep 2012, 01:52
Član #1042
Prijavljen dne: 20 feb 2009, 16:56
Objav: 429
sleby je napisal(a): ...

... za ta denar grem raje na tecaj nizozemscine, bom vsaj imel kaj od tega.

Hehehe! Huda ideja

Jah so pač ugotovili, da se jim izplača... Je treba nujno vzet v obzir dejstvo, da današnji avtomobili niso več tako preprosti, kot so bili do leta 2000... Celoten sistem elektronike v avtu predstavlja več ločenih industrijskih računalnikov, vsak s svojo nalogo, vsi morajo delovati 100%, zato proizvajalci pač ne dovolijo, da bi lahko kdorkoli šaril po teh sistemih (recimo modul armaturke, ecu, park senzorji, telefon, avtoradio, gps, tracs, f.ing samozatemnitveno ogledalo, konzola za odpiranje oken...) vsi ti moduli/računalniki se morajo sporazumevat med seboj in Volvo je želel domačim mojstrom stopit na prste in zagotovit svojim pooblaščencem delo s tem, da ne omejil menjavo teh delov le nanje - enako je tudi z jezikom.

Od prijatelja, ki dela za Bosch sem izvedel, da ima recimo BMW, ki bo prišel ven šele čez 2-3 leta dejansko vgrajenih cca 200 računalnikov... Software pa je že narejen! Standardi, ki sov uporabi v avtomobilski industriji so zelo strogi, zahtevajo zelo dolg proces razvoja in testiranja računalniške opreme in programske kode, zato je po eni strani logično, da vsaka nadgradnja sistema pač ne more biti zastonj, je pa res cena spremembe jezika malce previsoka... Verjetno ni programski paket enak za vse avtomobile, saj je odvisnen od funkcij, ki jih ima avtomobil vgrajene in mora biti prilagojen.

Je pa ideja krekanja povsem normalna, pač je cena tako visoka in vsak pomislo na to, saj se skoraj vse da narediti, če je nekdo to zaklenil, zna nekdo to odklenit, ampak to ni delo za vsakega lokalnega wannabee hekerčka, ki pomaga anonimnim z napadi na ebay in paypal, to je delo, za katerega bi porabil vsaj 10 kratnik denarja, ki ga zahtevajo pooblaščenci za spremembo nezika, zato pa tega tudi še nihče ni šel delat.
Na vrh
SaSa
28 sep 2012, 08:13
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
@bojko
Verjamem, da software v avtomobilu ni tako preprost in so podatki kriptirani, tako da ni možno kar tako dostopat do njih, kaj šele jih spreminjat.
Žal google ni obrodil sadov, mogoče bom moral pogledat še na kakšno rusko stran.

@urber in klm07
Če bi imel DICE bi že sam poizkusil.

@sandi
Mogoče pa bi kak lokalni programer moral najprej zadevo videt, da bi lahko potem podal svoje mnenje. Gre se le za kup podatkov, ki jih je potrebno s primernim programom in seveda znanjem obdelat. Saj smo pa vendar že prebirali kako je avtomobilski software ranljiv in se avto lahko z "lahkoto" hackne. Če ne bo šlo, bomo rekli OK, probali smo, in move on. Zadevo bomo pozabili.
Lahko vsaj probamo?

Ne razumem, zakaj je tako težko nekomu ki ima opremo doma pogledat, ali gre moje razmišljanje glede prenosa software iz avtomobila, v pravo smer, ali ne.
Če je potrebno pridem s svojim laptopom z Vido in moj avto povežemo. Samo DICE mi posodite za eno urco
Na vrh
bojko
28 sep 2012, 08:53
Član #1639
Prijavljen dne: 05 maj 2010, 20:06
Objav: 552
@SaSa: a ti bi preko Vide hekal? Mislim, da ne razumem popolnoma tvoje ideje, a če mi razkriješ korake, ki bi jih ti naredil, če bi imel DiCE na razpolago, ti jih z veseljem izvedem in javim rezultat.
Na vrh
JG
28 sep 2012, 09:30
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Jaz bi dejal glede spremembe jezika na BC naslednje. Koliko Volvo vozil se uvozi v Slovenijo, po mojem mnenju zelo veliko (še posebej V50) in še več se jih bo, saj se je zaradi nizkega DMV-ja uvoz rabljenih vozil pocenil.

Sedaj pa tako, ne verjamem, da se najde kdo, ki je pripravljen odšteti na uradnem servisu +150 eur za spremembo jezika, no mogoče se najde kak padalec sem in tja to je pa to, če bi ceno znižali na recimo 30-40 eur bi imeli prometa toliko, da bi razliko v nižji ceni pokrili vsaj nekajkrat, ker bi se sigurno nekje 50% vseh, ki so uvozili avto odločili za spremembo jezika, tako se pa ne oz. je ta odstotek tako nizek, da je zanemarljiv.
Na vrh
SaSa
28 sep 2012, 10:07
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
@bojko
V filmčku iz youtuba se vidi kako poteka nalaganje software na avto.
Moje razmišljanje gre v to smer:
- nekaj kar si naložil na avtomobilov računalnik, lahko tudi potegneš nazaj (v kakšni obliki je ta software, nimam pojma ampak rad bi vsaj videl, če se da)
- če software lahko pogledaš (z ustreznim znanjem in programsko opremo), ga lahko tudi prirediš
- po željah prirejen software naložiš nazaj na avto

Verjetno jezik iz potovalnega računalnika v softwaru ni v kakšni .txt datoteki, ki bi jo samo zamenjal ali prevedel, ampak bo potreben kakšen namenski program s katerim se bo dalo ta software odpret.

Najlažje je rečt da kaj ne gre, ne da bi se za to potrudil.

Poizkusit pa ni greh, kajne?

Na vrh
bojko
28 sep 2012, 10:53
Član #1639
Prijavljen dne: 05 maj 2010, 20:06
Objav: 552
SaSa je napisal(a): ...

...
- nekaj kar si naložil na avtomobilov računalnik, lahko tudi potegneš nazaj...


Kako se pa to naredi? Sam tega še nisem opazil v VIDI, oz. jo verjetno preslabo poznam.


[ Uredi 28 sep 2012, 10:54 ]
Na vrh
Jablana
28 sep 2012, 11:57
Član #2864
Prijavljen dne: 07 avg 2012, 20:08
Objav: 54
SaSa je napisal(a): ...

@bojko
V filmčku iz youtuba se vidi kako poteka nalaganje software na avto.
Moje razmišljanje gre v to smer:
- nekaj kar si naložil na avtomobilov računalnik, lahko tudi potegneš nazaj (v kakšni obliki je ta software, nimam pojma ampak rad bi vsaj videl, če se da)
- če software lahko pogledaš (z ustreznim znanjem in programsko opremo), ga lahko tudi prirediš
- po željah prirejen software naložiš nazaj na avto

Verjetno jezik iz potovalnega računalnika v softwaru ni v kakšni .txt datoteki, ki bi jo samo zamenjal ali prevedel, ampak bo potreben kakšen namenski program s katerim se bo dalo ta software odpret.

Najlažje je rečt da kaj ne gre, ne da bi se za to potrudil.

Poizkusit pa ni greh, kajne?





vse se da, sam prav mojster/heker more zadevo primt v roke in se ji posvetit..podatki so kriptirani zato ni možno tega kar tko dobit..

mojmu bratu se je zgodil podoben primer, ko je zgubu ključ od avta..šel je na servis prašat kok bi pršu nov ključ pa so mu rekli 130 eur, ker ima vsak ključ svoj kodni zapis..pol je pa dal rezervnega kopirat in sprogramirat, pa so mu vse skup naredili za 20 eur..ima pa cliota drgač..

servisi so živo oderuštvo, pač moje mnenje.
Na vrh
SaSa
28 sep 2012, 12:59
Član #561
Prijavljen dne: 03 jan 2008, 10:14
Lokacija: MB_Ptüj_SlB
Objav: 151
@bojko



Morda probaš tukaj poiskat, če se da kaj naredit v tej smeri...
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2 3

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 53, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete