Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Moj VOLVO
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

C70 2,3 T-5 1999 me7 ročni menjalnik

Avtor objava
gorgh
27 maj 2015, 17:55 Predogled tiskanja
Član #3073
Prijavljen dne: 14 nov 2012, 18:04
Lokacija: Škofja Loka
Objav: 758
Evo, pa sem še jst kupil drugega siamskega dvojčka, da mojemu avtomatiku ne bo dolgčas....

Kupljen od familije, kjer so volvo pripadniki, pred tem so imeli še s80 in nekega drugega,


Od opreme mislim, da nima samo šibedaha, ostalo je....stc, memory oba sedeža, gretje, klima, pot rač, dolby ( ki itak ne dela ker ni orig. radio )....

Stanje km ima 224.000 km, zgodovina znana do konca 2010 pri 180.000 km, vsi računi iz uradnega servisa volvo, naj bi ga imel nek serviser iz Domžal od katerega so ga kupili tri leta nazaj....v zadnjih treh letih pa se je z njim naredilo cca 11.000 km...lani menjane obe polosi na servisu.

Glede na kolikor toliko znano zgodovino in dobro vzdrževanje vozila, pa je trpela vizualna podoba avta, saj je mnogo prask, odbijači podrsani, avto nujno rabi poliranje....nekaj ga je tudi toča dobila.....

Avto je prvotno bil kupljen za dele ( menjalnik npr za swap v mojega ), zdej ga imam registriranega in se vozim z njim da vidim če se kaj pokaze....deluje zelo len ( napram avtomatiku, ki je proti temu zverina glede odzivnosti ), ne gre tako kot bi mogu, jutri naredim servis, menjam olje/filtre, potem pa še kakšne cevke itd pomenjam, če bo kaj boljše...možno pa je da je samo "zaspan" ker se je tako malo vozil zadnja leta in da se rabi malo prepihati na ac.....

Sama lega in občutek v vožnji pa proti avtomatiku boljša kot noč in dan, pelje se bolj "gokart", ker avtomatik je tak ko ena ladja neodziven v ovinkih, zgleda imam čisto hin komplet vzmetenje....

nekaj slikic...





[ Uredi 27 maj 2015, 17:56 ]
Na vrh
Volvo. 4 life
27 maj 2015, 22:05
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Če ga misliš imet za dele, ne vlagat v ta avto, škoda vsakega evra. Raje vlagaj v svoj avto. Razen če ga misliš " izboljšati " in prodati. Podobno je začel Volhart, razmisli če imaš čas, delavnico, prostor za dele ko avto podreš, itn ...
Preloži Prologic, to je simpl. Kar se tiče menjalnika, pa se prej dobro informiraj. Dela je veliko, ali se splača, se pa sam odloči. Srečno ..
Na vrh
gorgh
28 maj 2015, 08:17
Član #3073
Prijavljen dne: 14 nov 2012, 18:04
Lokacija: Škofja Loka
Objav: 758
Ma, glede na zgodovino bi znal biti celo boljši od mojega.....in sam da potestiramo kakšen mesec, da ne bom v napačnega vlagal ) Če ne bo pa enga mela punca, pa še na lagerju bo za dele....

Olje/filtre pa vsekakor rabi menjat, še svečke bom zamenjal, to je pa tudi to, da vidim če bo kaj bolj k seb prišel....da vem za naprej...pa kakšne cevke, kaj več pa ne bom vlagal vanj če ne bo nič boljše.....rihtat pa prodat pa sigurn ni moj namen, nimam ne časa ne volje, ne prostora te malenkosti rihtat

Npr, pri mojem avtomatiku se je začela prižigat cel lučka, vsakič ko jo zbrišem se prižge nazaj po cca 50 km, p0422 error, kar sem bral po forumih je lahko več stvari, al lambda, al katalizator, al kaj tretjetga....tko bom pa sam iz tega dol vzel, zamenjal kos se vozil, če se spet prižge spet drugo zamenjat in tako naprej kos po kos da vidim kaj je bil točen vzrok...

Glede menjalnika, kaj misliš, da bi znalo kaj se neujemat? Mislim, da ni panike....vse imam iz donatorja od do, polosi so nove,.....ne me strašit.

Pa še brez avta nisem, to je najpomembnejše



[ Uredi 28 maj 2015, 08:23 ]
Na vrh
Volvej
28 maj 2015, 08:46
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1554
O še en zbiratelj

Menjalnik se seveda da menjat. Ampak takrat ko ga boš menjaval boš brez obeh avtov
Na vrh
alfaromeo
28 maj 2015, 13:32
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
1. česitam za nakup.
2. Moje mnenje je, da se donorja v takih primerih uporablja za pleh in podobno, ne pa za cinšpule, lambe razne senzorčke in podobno, ker je avto toliko star, da je to brze veze.
3. lučka. Prvo preglej svečke, kable, cinšpulo, maf in podobno.
4. lega je boljša, ker ima očitno manj zmatrane amortizerje in ne zaradi tega ker je ročni menjalnik, kar si že tudi ugotovil.
5. Pazi da ne boš imel kar naernkrat dve podrtiji doma, pri vsaki pa bo nekaj manjkalo.

Srečno.
Na vrh
gorgh
28 maj 2015, 14:15
Član #3073
Prijavljen dne: 14 nov 2012, 18:04
Lokacija: Škofja Loka
Objav: 758
Thx, sicer pa, ce bi ga zarad pleha kupoval, sigurno nebi tega, ker je podrt kozmeticno zunaj orenk....

Primarno sem kupil zarad menjalnika, deluje zelo dobro, nic skrtanja, polosi so lani ble.menjane.

Tud za senzorje in ostale prcke je dobr, vsaj tok da probas in zves kaj je in kaj ni....na rocnem ne sveti nobens lucka, nic napak ni shranjenih, tko.da.mnde dela use hehe bomo vidl.

Kar se pa lucke v avtomatiku tice pa ne vem kje zacet, avto deluje popolnoma enako kot pred lucko, gre isto, poraba ista, vse....sam lucka gori

bomo vidl

[ Uredi 28 maj 2015, 14:20 ]
Na vrh
gorgh
09 okt 2015, 14:02
Član #3073
Prijavljen dne: 14 nov 2012, 18:04
Lokacija: Škofja Loka
Objav: 758
Če bi koga zanimal avto, razmišljam o prodaji, glavno kar je je, da nimam ne placa potem pa tud dnarja da bi mel dva registrirana...za v dele ga je pa škoda ( pa spet, potem rabim spet prostor, ki ga nimam ), avto je mehansko odličen.

Narejen velik servis ( jermena, pumpa, šponer, vsi filtri ( bencin, zrak, olje ) vsi semeringi na glav, termostat, olje, tekočine), nove svečke Champion RC7YC, novi trije nosilci motorja ( zgornji, spodnji spredaj ter desni pri kolesu ), nov cvvt soleonid senzor pri odmični gredi zgoraj na vrhu, nove zavorne obloge spredaj, menjan senzor odmične, senzor zraka pri loputi za gas pa še kaj sem pozabil...

Avto peljem drug teden še na poliranje, ki ga nujno rabi, treba je zamenjat gume, so še 06 letnik gor - naredit optiko ( volan je postrani malenkost - pelje se odlično ).

Avto je mehansko odličen, dela bp in gre kot se zagre! Rabi nekaj ljubezni zunanjosti ( oba odbijača treba poštrihat - praske ), nekaj je od toče po strehi in zadnji havbi, nič kritičnega.

Sedeži memory oba, gretje - delajo, dolby ozvočenje - nekaj ne špila tako kot mora - nisem niti raziskoval - sredinski zvočnik ne dela in zadaj samo bas ropota - je bil montiran že prej montiran drug radio in zadaj ojačevalec pa vprašanje kako je zvezano....klima oz. vse dela bp.

V mojem lastništvu narejeno z njim cca 1.500 km - zraven vsi računi ( jih je kar nekaj ) še od prej ko ni bil v mojem lastništvu. Oba ključa, prometna, homologacija, servisna, navodila,....

Vzrok morebitne prodaje je izključno prostor, ki ga nimam zanj, da bi ga kje imel lahko parkiranega - tudi če neregistriranega....

[ Uredi 09 okt 2015, 17:23 ]
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 47, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete