Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

V70 ph1, voznikova vrata se ne odprejo

Avtor objava
Zeko124
16 maj 2016, 08:32 Predogled tiskanja
Član #12680
Prijavljen dne: 20 jan 2015, 10:41
Objav: 51
Pozdravljeni!

Se opravicujem ce podobna tema ze kje obstaja, nekaj hitrih klikov z isklanikom ni obrodilo sadov, res pa je, da se na mehanicni repertoar besed in zlozenk bolj malo spoznam.

Torej da skrajsam; ne odprejo se mi voznikova vrata pri Volvu V70 prve serije ne od znotraj ne od zunaj (kar na lepem ribatto).

Zanimata me predvsem 2 stvari; kaj je slo k vragu (zajla? motorcek kljucavnice?) - ko avto odklenem/zaklenem sicer dvigne in spusti plasticni stozec za rocni odklep, ce to kaj pove.

druga stvar pa je, kako naj se lotim zadeve. bom od znotraj sploh lahko odmontiral tapeto?

Za odgovore se vnaprej najlepse zahvaljujem.
Na vrh
T0ny
16 maj 2016, 15:01
Član #2533
Prijavljen dne: 30 dec 2011, 14:09
Lokacija: Vipava
Objav: 421
Od znotraj boš lahko prišel edin z strani zadnjih vrat. Odpreš zadnje vrata in odvijačiš 2 torx vijaka na strani voznikovih vrat. Potem moraš sneti kljuko in takrat lahko dostopaš zaklepni mehanizem. Z tiste ljukne od kljuke bo videt eno plastiko, katero moraš malo zvit, da lahko z izvijačem pritisneš na sam odklepni mehanizem. Potem bi se morala vrata odpreti in lahko snameš tapeto ter bolj podrobno pogledaš kaj je narobe.

Upam, da ti kaj pomaga...
Na vrh
Zeko124
23 maj 2016, 17:32
Član #12680
Prijavljen dne: 20 jan 2015, 10:41
Objav: 51
Hvala za nasvet, vendar je do torx vijakov nemogoce dostopit. z notranje strani sem uspel spravit dol tapeto in lahko dostopam do mehanizma, ampak je zadeva zasraufana z zunanje strani noter. Videti je da kljucavnica odklepa in zaklepa (mehanizem se premika), prav tako zajla potegne ampak se slisi kot da bi nek del ki bi moral odpreti vrata "zaskotlal" v prazno.

Kako naj to razstavim brez da bi karkoli unicil? Nekaj sem gledal videe po YT za DIY variante ampak vsi prikazujejo demontazo kljucavnice pri odprtih vratih, jaz imam pa zaprta. Sem ze malo obupan, ker ga nujno rabim z zacetkom naslednjega tedna, pa se ne spoznam najbolj na sraufarijo (se posebaj pri Volvih).
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 83, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5979
najnovejši član: summarAvavy
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete