Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Škripanje vrat in prestavne ročice, usb priključek in še kaj

Avtor objava
j1
12 maj 2015, 11:03 Predogled tiskanja
Član #12991
Prijavljen dne: 12 maj 2015, 09:39
Objav: 2
Pozdravljeni.

Sem nov lastnik volvota v50 momentum, kupljenega iz druge roke.
V želji da bi mi kdo kaj svetoval, kako čim bolje postopati v primeru posegov, se obračam na naš forum.

- Prva stvar, vsa vrata rahlo škripljejo med odprianjem. Ali je to normalno, najbrž bo dovolj, če zglobe namastim s kakšnim silikonskim sprejem?

- Prestavna ročica prav tako rahlo škripa, med 1-2 prestavo, predvidevam, da je potrebno prav tako namastiti ročko pod usnjeno zaščito prestavne ročice.

- zanima me, ali je že kdo reševal vprašanje priklopa USB podpore na serijski avtoradio, imam model 2006, ki podpira le cd-je, za mp3 še ne vem. Ali je možno v ozadje vgraditi kakšno usb-mp3 enoto, da bi potem le priklopil ključek ali je to Sci-fi?

- Razpoka se je pojavila na voznikovem sedežu, cca 10 cm na tem umetnem tekstilu. Sicer sem nekaj dogovorov že zasledil na forumu, pa vseeno bi še kakšen nasvet, npr. h komu naj peljem avto, da delno zamenja tekstil. Čim bližje ljubljane.

Če ima kdo kaj izkušenj z omenjenimi težavami, vas prosim za kakšno mnenje.
Hvala
J




Na vrh
čuč
12 maj 2015, 11:42
Član #319
Prijavljen dne: 07 maj 2007, 10:37
Objav: 19
Meni je tapetnik Debevec v Podplešivici pred leti zelo lepo uredil novo usnjeno zaščito okoli prestavne ročice in na novo preoblekel sredinski naslon, se ne opazi da ni original, cena je bil nekaj okoli 40€ če se prav spomnim...
Na vrh
j1
15 maj 2015, 08:54
Član #12991
Prijavljen dne: 12 maj 2015, 09:39
Objav: 2
Trenutne rešitve, če bo še komu prav prišlo.

Vrata so imela razrahljan glavni torx vijak, ki jih drži na karoserijo. Poleg tega, sem jih še podmazal s silikonskim sprejem. Sedej je mnogo bolje, a še vedno je slišati rahlo škripanje, najbr ob upogibu pločevine zaradi teže vrat.

Prestavno ročico sem odprl (dvignil usnjeni rokav) in prav tako podmazal s silikonskim lubrikantom, rezultat je precej manj cviljenjal. Škripanje se sliši le še ko premaknem ročico proti sebi do konca, sem sicer vse podmazal, pa je očitno še vedno kakšen stik teh škripajočih plastik v notranjosti, ki se drsa med sabo.

- usb priklop, še iščem, bom vprašal na orig. servisu

- prav tako za original tekstil za sedeže.

lp

Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 66, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete