Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Nega usnja

Avtor objava
Augi
25 nov 2013, 20:32 Predogled tiskanja
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Po tem kar se je zgodilo z enim od uporabnikov sem se vseeno odločil da odprem to temo. Hkrati pa že v naprej povem, da spodaj omenjenih stvari ne počnem na črno.

Torej glede na to da so pri hiši trije Volvoti z usnjem na sedežih in ker je bilo usnje že precej načeto sem začel z iskanjem neke rešitve, ki bi usnje "pomladilo".
Poiskal sem nekaj preparatov in jih preizkusil na manjših površinah, na koncu pa sem izbral najboljšega in osvežil usnje na celem avtu.
Ko je kolega videl rezultate, mi je predlagal da bi lahko bil to moj hobi poleg ostalih stvari ki jih počnem.

Da zaključim z besedičenjem naj več povedo slike.

XC60
prej:




potem:




S60 zeleno usnje:
prej:

potem:


V70R atacama
prej:

potem:


S60 črno usnje (test):




na koncu lahko povem še to, da je usnje po posegu precej mehkejše, večina gub izgine (precej bolj vidno je na svetlem usnju).
XC60 in V70R sta bila pravilno čiščena, saj se je preparat pustil dovolj časa na usnju, medtem ko je na obeh s60 bil preparat nameščen manj kot eno uro (najboljši učinek je po nekaj urah. Naj povem še to, da na mestih kjer je barva že odluščena ali zdrgnjena, se ne da narediti čudežev.

Dosatne info dobite na zs.
Storitev opravljam v Zg. Dupleku poleg Avtomehanične delavnice (popust pri negi usnja, če se opravi redni servis).

Lp
Augi
Na vrh
T0ny
25 nov 2013, 21:27
Član #2533
Prijavljen dne: 30 dec 2011, 14:09
Lokacija: Vipava
Objav: 421
Lepo da si se lotili tega in uredu narejno Če te veseli čim več na tem delat. Izkušnje so zelo pomembne.
Glede odluščene ali zdrgnjene barve se pa da tudi rešit... jaz sem na naši s40-ki vse odrgnine in mankajoče brezbarvne dele zapolnil (kit za usnje) in pobarval (barvilo za usnje). Kar je bilo raztrganega pa zašil. In še zdaj po 2 letnih je obstojno. Za svojega pa še iščem pravi odtenek barve da ne bo pocarsko narejeno.
Na vrh
Augi
25 nov 2013, 22:16
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
@T0ny,
glede manjkajoče barve sem napisal da je dotični preparat ne povrne. Je pa v planu, če bo vse skupaj lepo zalaufalo možnost barvanja. Lahko dobim tudi custom barve oz po številki usnja (kot ima to volvo klasificirano).

vse ob pravem času ;)
Lp

[ Uredi 25 nov 2013, 22:17 ]
Na vrh
T0ny
25 nov 2013, 22:55
Član #2533
Prijavljen dne: 30 dec 2011, 14:09
Lokacija: Vipava
Objav: 421
No super, ti zaželim da bi ti zlaufalo Se pa priporočam kadar boš dobil da bi vzel barvo, ker kit že imam.

P.s. Sem bolj na hitro prebral
Na vrh
Volvej
26 nov 2013, 17:07
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1554
Da še pokažem jaz nekaj slikic od poletja, ko sem očistil in namazal usnje na svojem V70. Uporabil sem produkta od AutoFinesse in sicer Leather Cleanser in Contitioner, drugih produktov pa še zaenkrat nisem testiral. Res pa je, da so sedeži že prej bili v super stanju, tako da nekih hudih before/after slik nimam.

Bom še pa dal gor slike od Atacama usnja na R-u, kjer trenutno še testiram kako se ga naj lotim, ampak še jih moram prenesti s telefona. Zaenkrat bež usnje od V70, tudi volanski obroč se je dalo super očistit.








Tepihe pa še moram očistit, to bom probal sedaj, ko bom jih vzel ven in dal noter zimske gumijaste.



Na vrh
Augi
26 nov 2013, 17:23
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Sam ravno nisem privrženec nekih conditionerjev ipd premazov za usnje, saj s tem usnje zapreš in mu preprečiš dihanje, kar je najpogostejši vzrok potenja na usnjenih sedežih.
Sam v postopku najprej na grobo usnje očistim, nato nanesem preparat, katerega pustim delovati nekaj ur ali še boljše čez noč., ter na koncu vse skupaj temeljito sčistim ter na tako očiščeno usnje ne nanašam ničesar več (saj bi s tem samo zaprl pore, katere so se odprle po delovanju preparata).

Volanski obroč je tudi tako, če je že precej načet, skoraj boljše nič pocat nanj, ker drugače je lahko vse skupaj še samo slabše.
Na vrh
Volvej
26 nov 2013, 17:37
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1554
Kateri preparat pa naneseš in pustiš delovati, mogoče leatherique?

Volan pa je v super stanju, vendar je bil med raznimi gubicami malo umazan od prijemanja z rokami, pa sem ga očistil.
Na vrh
andrejprimozic
26 nov 2013, 17:41
Član #4839
Prijavljen dne: 26 maj 2013, 21:40
Objav: 99
ja lepo sta to zrihtala

[ Uredi 26 nov 2013, 17:41 ]
Na vrh
Augi
26 nov 2013, 17:43
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
ja,
sj dokler je umazan ni problema, ko je pa že načet pa boljše pustit pri miru.
Je pa res potrebno bit zelo previden pri delu, ker lahko hitro zaj*** kompletne sedeže
Na vrh
mrv
26 nov 2013, 17:55
Član #1416
Prijavljen dne: 15 dec 2009, 22:09
Lokacija: poetovio
Objav: 1234
Rezultati ki jih prikazuješ v prvem postu za moje pojme malo varajo in so rezultat avtomatskega delovanja fotoaparata. Ne rečem da ni bolje, samo je težko prikazat negovano usnje,predvsem pod umetno svetlobo. Probaj po dnevu pod sončno svetlovo slikat.

Drugač bi naj zelo priporočljiv izdelek za nego usnjabi bil tudi ta

http://www.wackchem.com/a1-lederpflege/a1-lederpflege-250.html

Za čiščenje usnja pa obstaja po mojem sigurno tudi kak prepričljiv "domači" izdelek ki ga ima vsako gospodarstvo v kuhinji.

Sicer pa bom vprašal kolega ki dela pri Boxmarku, skoraj bi mogo vedet kaj je vrede

[ Uredi 26 nov 2013, 18:53 ]
Na vrh
Volvej
26 nov 2013, 18:15
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1554
No evo pa še najbolj problematično usnje - Aniline leather. To je usnje ki ni barvano in lakirano z airbrushom, ampak je samo potopljeno v barvilo. Pri tem usnju ni na površini nobene zaščite, zato vse takoj prodre vanj in pusti madeže. Takšno usnje je tudi Atacama usnje na R-u. Jaz trenutno še razmišljam in poizvedujem kako se bom lotil čiščenja.

Lepo vidne pore. Tega pri drugih usnjih, ki so barvana ni.




Če damo gor kapljico vode jo vpije in ostane flek, usnje potemni.




Testiranje vpojnosti. Videl sem da obstajajo prav posebna čistila za aniline usnja, sedaj še iščem katero bi bilo najbolj primerno, spomladi ali poleti, ko bo topleje pa se bom lotil čiščenja za res.




Ven je potrebno spraviti vse črne flekece... to so olja iz kože, ki so se vpila v usnje in druga umazanija. Je pa takšno usnje izredno težko rihtat, saj ga lahko v trenutku popolnoma zafrkneš, zato tretnutno testiram na testnem komadu. Do napredka je to to.

Na vrh
Augi
26 nov 2013, 19:06
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
@vajstnejk,
za slike sam vem da so slabe, saj so narejene s telefonom.
produkt iz linka je za zaščito pred soncem in da drži mehkobo.

Ne rečem da ne obstaja ničesar drugega kot to za nego, pa če je usnje redno negovano ni noben problem. Problem je ko se usnja ni negovalo po nekaj let (kar je zelo pogosto).
Primer XC-60: prvo leto se j še sčistilo z original volvovim setom za usnje, potem pa več kot 4 leta nič več. Glede na to da imajo doma kmetijo si lahko predstavljaš kakšni so bili sedeži. Zdaj so skoraj kot novi in predvsem veliko mehkejši na otip.
Na vrh
mrv
26 nov 2013, 19:35
Član #1416
Prijavljen dne: 15 dec 2009, 22:09
Lokacija: poetovio
Objav: 1234
Augi je napisal(a): ...

@vajstnejk,
za slike sam vem da so slabe, saj so narejene s telefonom.
produkt iz linka je za zaščito pred soncem in da drži mehkobo.

Ne rečem da ne obstaja ničesar drugega kot to za nego, pa če je usnje redno negovano ni noben problem. Problem je ko se usnja ni negovalo po nekaj let (kar je zelo pogosto).
Primer XC-60: prvo leto se j še sčistilo z original volvovim setom za usnje, potem pa več kot 4 leta nič več. Glede na to da imajo doma kmetijo si lahko predstavljaš kakšni so bili sedeži. Zdaj so skoraj kot novi in predvsem veliko mehkejši na otip.




ja saj sem napisal da je za nego, po nekih testih bi tudi naj bil redni zmagovalec, kaj so potrdili tudi na drugih forumih.
Za čistilec pa kot sem omenil še obstaja iz iste serije čistilec usnja, ampak še ga nisem zasledil. Sem pa že vprašal prijatelja ki dela na firmi ki dnevno izdelujejo usnjene sedeže za Audi/VW/Porsche koncern , ter Lamborghini, Bugatti in raznorazno skorajda vsi znani proizvajalci. Kakorkoli je že reko da oni ne čistijo niti ne negujejo usnja ampak da to delajo v Avstriji v Neustadti. Ve pa kje se lahko pozanima in sporoči.

V naši okolici je tak ogromno folka zaposleno pri Boxmarku, večina kot šivilje za strojom. Ampak tudi to ni problem saj vsaka zna zašit usnje okoli predstavne ročke ali ročne zavore, tak sem dal na svojem Ru menjat in zelo je lepo izpalo

http://www.boxmark.com/


[ Uredi 26 nov 2013, 19:36 ]
Na vrh
alfaromeo
29 apr 2014, 09:00
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Gasper je napisal(a): ...

Pozdrav vsem "volvašem". V začetku tega tedna smo zamenjali našega Citroena C5 za V70. Čeprav se tudi prejšnji avto ni slabo peljal pa je vožnja z V70 res vrhunska. Kakorkoli ker ima vozilo usnjene sedeže me zanima kako ga vzdržujete? Avto ima namreč zelo lepo ohranjeno usnje in očitno je predhodni lastnik zelo vzorno skrbel zanj zato tega ne bi rad pokvaril. Hvala. Aja pa še tole. Na večini losionov piše, da ni primerno za umetno in jelenje usnje. Umetno zagotovo ni ampak kako naj vem od katere živali je?.




T0ny je napisal(a): ...

Če bo dobilo strije je od krave, če ne pa od bika

Imaš več različnih proizvodov...
Za čiščenje se uporablja cleaner/cleanser. Jaz imam trenutno tega in sem zadovoljen Auto Finesse Hide Leather cleanser

Za "ohranjanje" pa uporabljam conditioner, ki deluje nakako tako kot krema za naše roke Imam pa tega in sem zelo zadovljen Leather Conditioner - WL-1N


tomsom je napisal(a): ...

Ha ha ha....@ToNy da crkneš od smeha...
Volvo ima goveje usnje.
@Gašper, če kupiš original kit za čiščenje in losijon, boš najmanj grešil in ni dvomov da bi bilo zanič.
Lahko pa vzameš marsikaj, izbire je veliko, kvaliteta tudi, cene pa primerne oddelkom komerciale pasameznih proizvajalcev.


JG je napisal(a): ...

Jaz pri svojem uporabljam tole:
http://www.corium.si/SI_Car_Interior_Care-Nega_vozil.html

Mažem pa usnje dvakrat letno (spomladi in pred zimo).

Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 65, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5983
najnovejši član: Wllkeirob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete