Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Avtomobilizem
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Vrnitev DeLoreana nazaj v prihodnost

Avtor objava
Terminator
28 mar 2007, 21:53 Predogled tiskanja
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
Se še spominjate legendarnega DeLoreana iz kultnega filma iz osemdesetih let Nazaj v prihodnost?



Atraktivni kupe je je na prodaj. Leteči jekleni lepotec s slavnimi vrati (lambo), ki se odpirajo proti nebu je na prodaj za 20.000 evrov.

DeLorean DMC 12 s podpisom Guigiara in šasijo lotusa nikoli ni dosegel komercialnega uspeha, je pa zato hitro postal ikona osemdesetih let. Ideja o poceni kupeju je ob pomoči britanske vlade zamrla po vsega treh letih in 25 milijonih funtov dolga.

V zgodovino se je zapisal kot eden največjih kiksov v avtomobilski industriji. V tovarni na Severnem Irskem so sestavili le 9.200 primerkov avtomobila, od tega sta bila okitena z 18-karatnim zlatom.

Težak za pranje

2,8-litrski šestvaljnik iz Volva je razvil 107 kW/ 145 KM in je vozilu zagotavljal zadovoljive avtomobilske užitke. Motor je bil vgrajen v zadek in je glavni krivec za ne preveč posrečeno razporeditev teže. Karoserija, narejena iz nerjavečega jekla (Type 304), je avtomobil naredila edinstven, vendar po drugi strani izredno težaven za pranje, vsaj po trditvah lastnika.

Atraktivna oblika, marketinška podpora in pojavljanje v filmu so avtomobil naredili nepozabnega kljub številnim pomanjklivostim. Če ste ljubitelj trilogije filma Nazaj v prihodnost in imate 20.000 funtov, potem se lahko vaš avtomobil kaj kmalu znajde v vaši garaži.


[ Uredi 28 mar 2007, 22:02 ]
Na vrh
sebaveh
28 mar 2007, 23:51
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Pa dobro no, kdo je odgovoren za ta "članek"?! Ker tako krivo vero učijo, da je še mene sram.

V srednji šoli sem delal seminarsko (raziskovalno) nalogo o tem avtu in lahko rečem da ga poznam skoraj v nulo, čeprav ga še nisem videl v živo.

In začnimo:

-vrata se imenujejo "gull wing door", kar pomeni "galebja krila". Lamborghiniji nimajo nobene veze tu zraven.

-niti slučajno ni "eden izmed največjih kiksov" kot ga poimenujejo Za tisti čas nisi našel avta s takim spiskom opreme, in še airbage bi dali noter, če bi takrat bili vsaj malo bolj dovršeni. In najdite mi danes avto z nerjavečimi paneli, voltmetrom, mehko oblazinjeno armaturko... Bili so nekateri modeli drugih znam s takimi vrati (mercedes, bmw prototip...) in še danes so se našli nekateri prototipi s takimi vrati, ampak le DeLorean je imel narejene zares tako kot treba. Poleg plinskega teleskopa ima še torzijsko palico, kot se vidi na sliki. Res edini kiks so bile električne komponente Lucas.

-9200 so neuradne številke. Uradnih je bilo kakih 1000 manj. No, mogoče so se potem še kaki našli.

-trije modeli so bili prevlečeni s 24 karatnim zlatom, eden vem da je v nekem Teksaškem muzeju.

-motor je bil PRV-6, torej šestvaljnik iz delov Peugeota, Renaulta in Volvota. Moč je točno 100 KW, vendar so ga z ustreznimi filtri, vžigom spravili na 200 konjskih moči. Brez kakih večjih predelav!

-od nikogar še nisem slišal da bi bil avto težak za pranje. Pere se enako kot rostfrei kuhinjska posoda. Celo čistila so podobna. Je pa res da se pozna vsak prstni odtis posebaj.

-In še presenečenje: -ko je firma propadla, jim je ostalo še nenormalno veliko rezervnih in sestavnih delov, ki se trenutno nahajajo v enem skladišču v Teksasu, kjer je tudi servis za njih. In seveda vam iz tistih delov lahko sestavijo čisto nov avto, kakor iz vsake druge tovarne. Seveda z vso garancijo in podporo vred. Glej na www.usadmc.com

Nekaj sem se razpisal že tu: http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=29529&highlight=delorean

Kdor želi kopijo moje raziskovalne naloge, pa mu jo lahk pošljem. Ali pa kar cel načrt avta.



[ Uredi 28 mar 2007, 23:52 ]
Na vrh
Spletna stran
sebaveh
28 mar 2007, 23:54
Član #91
Prijavljen dne: 22 nov 2006, 19:08
Lokacija: Slovenska Bistrica
Objav: 1249
Sicer nikoli nisem bil preveč za dvosedežnike, ampak vendarle obstajata le dva, ki bi jih pa res imel: --DeLorean DMC12 in --Tesla roadster



[ Uredi 28 mar 2007, 23:55 ]
Na vrh
Spletna stran
S60R-Ocean Race
29 mar 2007, 00:53
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Wow sebaveh....izčrpno. Tudi jaz bi imel Tesla Roadster. 4sec od 0-100...ajoj
Na vrh
Damijan
29 mar 2007, 06:54
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
DeLorean-a so spet oživeli!
Upajmo, da ga bodo uspešno držali pri življenju. Samo malo bodo morali narediti na področju varnosti.

KLIK1
KLIK2

[ Uredi 29 mar 2007, 06:57 ]
Na vrh
bvogri
29 mar 2007, 08:06
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
To pa je slabo......, no sebaveh ob taki zasnovi mu tudi 10 airbagov izgleda nebi pomagalo. Malo me spominja na daewoo nexio z airbagom (v bistvu prastari faceliftan kadett z airabgom), je pač airbag tam za okras in občutek varnosti.

Izgleda je volvo sodeloval samo pri zasnovni motorja.
(torej še veliko pije heheeh)

[ Uredi 29 mar 2007, 08:11 ]
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 56, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete