Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Mali oglasi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

I: XC70 D5 (D5 res tako dober?)

Pojdi na stran  1 [2]
Avtor objava
Ovlov
01 jun 2007, 18:10
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
... (nadaljevanje in konec sage "A bi al ne bi") ... No ja, zgleda, da mi bo pri odločitvi, a naj zamenjam svojo dobro staro 850-tko za V70/CX70 al ne, pomagal kar eden izmed tipičnih predstavnikov primorskih vozniških eksotov, simpatičen 18-letni mulček s 6-mesečnim vozniškim stažem in z že enim rukerjem, ki ga je oni dan na idilični istrski cestici vrglo čez ovinek na mojo stran, kjer mi je temeljito ostrugal bok - nato pa pobegnil ... No, tik pred prihodom policije se je skrušeno vrnil (seveda ob bojazni, da si je kdo zapomnil njegovo registrsko) ... pokazal zav. polico, naredili smo zapisnik ... in debelo sem si oddahnil .... dokler nisem, neuk in neizkušen na tem področju kot sem, zvedel, da bom ob priznanju totalke dobil, če bom imel srečo ca. 1000 evrčkov - medtem ko je realna škoda ocenjena na ca. 2500 evrčkov. Če pomislim, da sem v svoji karieri zavarovalnici s svojimi premijami plačal en čisto čeden avtoček (npr. peugeot 207), porabil njenega denarja pa 0, 00 evra, potem bi si še kaj mislil o pravičnosti ... no ja, kaj bi, so še hujše stvari na svetu ... Ohmmmm! Aja, mimgrede: dečko si bo tale ruker in pobeg krepko zapomnil: kazenske točke mu usmiljeni policioto sicer ni podelil, bo pa moral plačati reci in piši 40 evrov v kovanem ali papirnatem denarju (!!!) oz. 20, če bo plačal v roku 14 dni. Dečko je zadevo sam lepo pokomentiral, olajšano rekoč: "Deset jurjev za tole? Prejšnji teden sem jih plačal trideset, ker nisem imel trikotnika..." Toliko o izvirnem slovenskem načinu prometne vzgoje, preventive itd, itd ......
Zdaj pa vas, prijatelji dragi, sprašujem, ali mi lahko kdo priporoči kakšnega genialca od kleparja/ličarja, ki za povrh ni preveč mahnjen na keš ...
Že vnaprej bohloni in lep dan vsem ... za krajši čas pa še fotka z usodnega prizorišča ...


Na vrh
AljAž
01 jun 2007, 18:42
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767

Ovlov, odpri novo temo o tem kar rabiš(klepar?). Sicer pa kolikor jaz vem ti zavarovalnica oceni škodo, mojster popravi in če se znesek precej razlikuje od predvidenega(s strani cenilca), se naredi dodaten ogled in ocena(to vse ponavadi poteka med zavarovalnico in servisom). Zavarovalnica pa plača serviserju znesek popravila škode.
Na vrh
Ovlov
01 jun 2007, 18:58
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
Tudi jaz sem bil tako mislil - a resnica je kruta takšnale: če škoda presega polovico vrednosti avta po tabeli EUROTAXA (za takle volvo, pa najsi je še tako čudovito ohranjen in dragocen, je cena ca. 2000 evrov), se temu reče "ekonomska totalka". Od te cifre potem odštejejo to, kar je po njihovem od avta ostalo, in dobiš ... en majčken šit. S to miloščino se potem znejdi, kakor veš in znaš. Miloščina in izkupiček od prodaje avta za dele pa naj bi skupaj (po njihovi teoriji) zalegla za nakup novega enakovrednega .... Haha ...

Z veseljem odpiram novo temo ... post sem pač pustil v "stari", ker se je nanjo navezovala. Saj nisi preveč hud, a ne, Aljaž?
Na vrh
AljAž
01 jun 2007, 19:03
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
ha,ha hud? Ma nee! Pač smo tu, zato da opozarjamo na te stvari. Predstavljaj si kako bo potem nekdo našel inf. o kleparju prav v tej temi?? Zato. Sicer pa dovolj OT. Nisem te prav zastopil: odstopaš od nakupa V/XC70, ali ravno obratno?
LP
Na vrh
Ovlov
01 jun 2007, 19:50
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
Prej obratno - samo da bo moral biti V/CX 70 prekleto dober, da se bom odločil zanj... Tale 850-ka mi je resnično močno prirasla k srcu, in ob misli, da bi jo prodal za dele, se počutim, kot da bi dobrega zvestega psa odpeljal k veterinarju po injekcijo - samo zato, ker si je zlomil krempelj ... Bomo videli, kako bo: ali se jo bo splačalo poklepati ali pa takšno, kakršna je, prodati. Vsekakor se ne mislim prenagliti in jo bom vozil, dokler mi ne pripelje naproti naslednik, ki je bo vreden...
Na vrh
Blaž
03 jun 2007, 13:01
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
Hm, kaj pa če ga prodaš takega kot je, pa pobereš denar od ekonomske totalke, pa bo nekaj več kapnal kot pa če samo od zavarovalnice dobiš papopravljaš, pa potem prodajaš!?

No samo razmišlajm........

Upam da zrihtaš kot se šika in da bo kmalu v garaži nov lepotec!
Na vrh
Ovlov
03 jun 2007, 20:34
Član #257
Prijavljen dne: 22 mar 2007, 04:15
Objav: 700
To se tudi meni zdi najbolj ekonomska rešitev ... bomo videli, koliko bodo ponudili na Sloveniki in kaj boj rekel mojster Parkelj (priporočil AlfaRomeo) idr. Za prodajo se mi ne mudi (tehničnega sem ravnokar naredil), se pravi da ga bom vozil, dokler se ne prikaže lepotec...

Hvala za dobre želje in lp!
Na vrh
Ivo
03 jun 2007, 23:08
Član #39
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 16:13
Objav: 276
hmmm sicer je offtopic ... odškodnino lahko povečaš z dokumentiranimi vlaganji v vozilo ...

[ Uredi 03 jun 2007, 23:17 ]
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2]

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 69, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete