Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S40 (1. gen)/ V40
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V40 2.0 T) obnova motorja-jermeni, svečke, turbina...

Avtor objava
kinetic
19 jul 2007, 01:09 Predogled tiskanja
Član #301
Prijavljen dne: 22 apr 2007, 06:36
Objav: 6
evo en mesec sem bil v ameriki , vmes se je punca vozila z avtom...nenadoma v zelo počasnem ovinku odtrga zobati jermen
po domače "usekal nazaj"- še dobr da ni avto zagorel..filter za zrak čisto ožgan- skurjen "luft messer", potenciometer na loputi fuč....no bati in ventili se na srečo niso srečali

ne bodi les, ko pridem domov hitro do mojega dobrga prjatla Blaža....ni da ni

zamenjava-na novo "opremim": "ta močn" zobat jermen, jermenice,šponar, semeringe na odmičnih gredeh in glavni gredi,vodno pumpo,bencinsko pumpo,bencin filter, negorjiv zračni filter, potenciometer lopute, luft messer/merilec pretoka zraka, svečke,...verjetno sem še kaj pozabil..

no da bo slika popolna se odločim za obnovo turbine, ki pa je na žalost že preveč obrabljena(2-3mm razpoka na izpušnem delu)
poslal mi jo je nekam v Italijo oz. Gorico...naj bi bili stručkoti...še sporočim kam

SKRATKA IŠČEM TURBINO ZA 2.0 T

jozeta sem že poklical ..morda jo ima-izvem jutri....če kdo za koga ve .......?????????

pred tem sem "uredil" tudi izpuh direkt pretočn lonc,na koncu in na sredi, 60mmm cevi, down pipe, katalizator stran...dobro rohni v nizkih, v visokih pa...juhuhu

seveda ne gre brez Blaža in tovarniške povečave moči-preko testerja oz. rač. vse "ulaufat"---takoj ko zrihtam še turbino, gremo probat s t4......ostal bo zadaj za cca 20 HP.....

če ima kdo info o turbini????

če kdo potrbuje dobrega mehanika, ker kolikor vem semeringe na odmičnih in glavni ne menjajo niti "veliki mojstri"razen seveda če ne puščajo pa še takrat oklevajo,..itd....je treba imet jajca...
podprt z vsemi rač. programi, testerji, itd......

naslov popravil AljAž



[ Uredi 19 jul 2007, 11:51 ]
Na vrh
Spletna stran
Yaris
19 jul 2007, 08:27
Član #118
Prijavljen dne: 10 dec 2006, 13:25
Objav: 141
Sedaj imaš idealno priložnost da daš drugo večjo turbino
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 52, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete