Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: 850 / S70 / V70 (1. gen) / C70 (1. gen) / XC70 (1. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(850) Črički

Avtor objava
alfaromeo
03 mar 2008, 15:42 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Pozdravljeni!

Avto je 850 estate letnik 1997 in 331kkm. Čričkov je polno, ki se pa ,zanimivo, pojavljajo predvsem za zadnjo klopjo. Največ in najbolj moteči so v zadnjih vratih.

Kljub podlaganju gume in že dvakratni odstrantivi zadnje tapete jih ne uspem locirati.

Ima kdo izkušnje kako odpraviti ropotanje?

če ne bo kmalu rešitve bom dal stran zadnja vrata in napopal polivinl
Na vrh
croma_man
03 mar 2008, 15:52
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
imava identičen problem, potem ko sem kolega zaprl zadi zadi in sma šla en krog po dvorišču od delavnice smo odkrili težavo. Bom poskusil danes odpravit pa ti sporočim, je pa mehanizem oz. komplet vrata vibrirajo tudi malenkost čez luknje.

če bom pa uspešen ti pa za kak pir prodam rešitev
Na vrh
RollingStone
03 mar 2008, 17:12
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Večkrat ko panele jemlješ dol, slabše je. Drugače pa samo poglej, če je vse dobro pritrjeno. Meni je na T-5Ru vibriral panel zadnjih vrat. Zadevo sem vzel dol in probal vozit brez, pa ni bilo nič slišati. Nato sem okrog in okrog panela nalimal gumo (podobno kot je okoli vrat, vendar tanjšo) in panel pritrdil nazaj. Čista eliminacija sicer ni uspela, vendar se je glasnost teh zveri zmanjšala za 3/4.

Podobno lahko narediš tudi z plastičnimi paneli v pritljažniku. Če še vedno ni dovolj, pa za panel natlači gobo, ali še bolje, tervol. Bo še izolacija boljša.
Na vrh
alfaromeo
03 mar 2008, 22:26
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
croma_man je napisal(a): ...

imava identičen problem, potem ko sem kolega zaprl zadi zadi in sma šla en krog po dvorišču od delavnice smo odkrili težavo. Bom poskusil danes odpravit pa ti sporočim, je pa mehanizem oz. komplet vrata vibrirajo tudi malenkost čez luknje.

če bom pa uspešen ti pa za kak pir prodam rešitev


No to sem tudi jaz prakticiral že pred kakšnim letom in pol, skoraj dve: Prvo sem posadil brata v "gepek" in šibava en krog on pravi da neve kje ropota da vse ropota WTF ?? Ker sem mislu da ne zna dobro poslušat sem se še jaz stlačil zadaj in poslušal in gledal. Ugotovil, da sicer nekaj ropota vendar
nič pametenega, ugotovil sem tudi da se cela vrata tresejo . Kako pa to sanirati pa ne vem. Na servisih tudi ne vedo nič.

Skratka če boš kaj izvedel povej.....
dobiš pir, ampak union
Na vrh
Zelen_V70TDI
04 mar 2008, 07:35
Član #24
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 06:49
Objav: 102
jaz sem kar zatič ključavnice premaknil za dober milimeter naprej proti kabini in vrata so bila potem pri miru. Pazi le da je ne daš preveč naprej ker se potem ne zaprejo lepo oz. jih je treba preveč zabiti da se zaprejo kar pa ni fajn zaradi zadnjega panela na prtljažnih vratih ki že tako rad pade dol pri 855kah. Prej si označi nekaj pikic okoli zatiča z alkoholnim markerjem zato da ne zgubiš originalne pozicije.
Na vrh
croma_man
04 mar 2008, 08:05
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
hehe, ta volvo mi je iz dneva v dan bolj ušeč, ma svoje muhe hudič.

2 pofukane ure sem porabil da sem komplet mehanizme snel dol, dal izolacijo akustično na pleh in podložil motor od centralnega in pa motor od brisalca, se grem brez pokrova peljat in spet isto ropotanje. Pol sem gledal da ima avto možnost "špananja" zadnjih vrat ampak je tud ta bonus že bil izkoriščen tako da bom danes poizkusil povrtat luknje v teh "distančnikih" in še malenkost zamaknit, drugače pa zadnji nasvet od V70TDI ker se dejansko kompletna vrata čez luknje tresejo.

Poročam naprej, m**** mu je*** !

Na vrh
RollingStone
04 mar 2008, 09:51
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Tisto kvazi šponanje zadnjih vrat ima pa večina 850-k izkoriščeno do konca. Sicer rešitev je, sploh če si mal kleparja..... Samo pazi, da se ne bodo vrata prav na trdo zapirala potem.
Na vrh
perimund
04 mar 2008, 10:14
Član #473
Prijavljen dne: 29 okt 2007, 14:02
Objav: 152
pr men so cricki zadaj desno na sedezi k ge una plastika ce amortizerje, pomojem bom ta teden probal brez ko bom menjal fedre.

Zadnji panel sem pa odtrgal stran pa ga posvoje nazaj gor nastimal... ne skripa vec pri prtljaznih vratih. Naredu sem nove nosilce pa mal obojestranje tesa pene nalepikl po spojih.
bomo vidl kaj bo
Na vrh
croma_man
04 mar 2008, 10:31
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
jst mam zadnji panel tud čist uničen oz. predelan že parkrat da je držal gor, bom mogu svoj poliester magic uporabit če ga bom hotel še kdaj met gor pa še dodatni faktor 2x30 cm subwooferji v prtlažniku tak da upam da bo glasno igralo ker bom mel nasad čričkov drugače v avtu
Na vrh
croma_man
10 mar 2008, 09:57
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
žal sem pozabil slikat ampak bom poizkusil napisat Nasvet od V70TDI še ni bil izkoriščen, sem pa rešil težave, razen čez res velike luknje mi še zadaj zatrese, drugače pa MIIIIR v kabini.

Tisti čepki ki so za distanco do prtlažnika so bili do konca izkoriščeni, treslo je dejansko kompletna vrata, rešil sem pa problem z enim gumijastim tepihom in z olfo odrezal 2x1 cm 2 komada. Te sem podložil pod te distance in voila, pujs se je nehal tresit Zapira se enako kot prej.

skupno porabljenih ur za tuhtanje in neuspešni poizkusi izolacij, fiksiranja, zategovanja, nastavljanja,...3-4 ure, problem rešen v 5 minutah.

naslednji problem, obstoječi pokrov prtlažnika je dobesedno uničen, bil popravljen z nekimi plehi in ko sem ga dol "snemal" sem vse spulil dol. Ima mogoče doma kdo ta panel zadnji v sivi barvi mogoče s pripadajočimi čepi? Spodnji del ki se ga da ločit od zgornjega je uredu še, zgornji ki je v barvi notranjih tapet torej sivi je pa totalno fuč.



[ Uredi 10 mar 2008, 10:00 ]
Na vrh
Zelen_V70TDI
10 mar 2008, 23:23
Član #24
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 06:49
Objav: 102
croma_man : imam panel ki je bil popravljen z original volvotovimi plehki pa bi se ša kaj dalo iz njega ustvarit. Za en sixpack kozlov ti ga dam...
čepki pa se verjetno tudi kje valjajo naokoli po garaži...

perimund: desna polovica zadnjih sedežev se trese ker popusti nek gumijast košček v ključavnici oz. zaklopu sedeža. Primi ta naslon in ga pošteno zaguncaj v smeri naprej - nazaj im boš videl da ima luft. Varjante za se tega znebit so pa bolj inovativne narave. Eni na debelo nalimajo izolirband na tiste haklje ki so montirani na karoserijo (meni to ni všeč...), jaz sem naredil tako da sem na obstoječo zj.... gumo nalepil ca. 3 mm debel kvadratek iz gume pa je bil mir. Aja, to sem naredil seveda kar na obeh straneh.

sicer pa za reševanje čričkologije na naših ljubljenih trugah pride prav tista bela sintetična pena (nimam pojma kako se ji reče) ki se uporablja za v profi zvočnike - croma_man ti boš verjetno vedel kaj mislim. Ta zna bit fajn za uporabo v vratih in v armaturi ker je mehka in se jo da lepo oviti okoli kakšne žice ali zatlačiti med plastike...

[ Uredi 10 mar 2008, 23:33 ]
Na vrh
croma_man
11 mar 2008, 07:59
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
jst za to uporabljam butyflex ali pa caliber damping material za avtoakustiko. Samolepilne plošče 2-3mm debeline ki jih lahko lepo lepiš in s tem izoliraš pa še obtežiš določena čričkajoča vodila.

zgleda pa takolele :

http://www.vladster.org/croma/galerije%20montaz/golfv_door_004.jpg
http://www.vladster.org/croma/galerije%20montaz/golfv_door_005.jpg

21€ stane 80x60 plošča.

[ Uredi 11 mar 2008, 08:01 ]
Na vrh
Zelen_V70TDI
11 mar 2008, 12:51
Član #24
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 06:49
Objav: 102
koliko približno pa tehta ena plošča?
Na vrh
croma_man
11 mar 2008, 13:09
Član #439
Prijavljen dne: 06 avg 2007, 14:11
Lokacija: Celje
Objav: 610
2-3 kile, točno pa lahko pogledam.
Na vrh
perimund
12 mar 2008, 14:12
Član #473
Prijavljen dne: 29 okt 2007, 14:02
Objav: 152
Zelen_V70TDI je napisal(a): ...

perimund: desna polovica zadnjih sedežev se trese ker popusti nek gumijast košček v ključavnici oz. zaklopu sedeža. Primi ta naslon in ga pošteno zaguncaj v smeri naprej - nazaj im boš videl da ima luft. Varjante za se tega znebit so pa bolj inovativne narave. Eni na debelo nalimajo izolirband na tiste haklje ki so montirani na karoserijo (meni to ni všeč...), jaz sem naredil tako da sem na obstoječo zj.... gumo nalepil ca. 3 mm debel kvadratek iz gume pa je bil mir. Aja, to sem naredil seveda kar na obeh straneh.


Hvala ! Porukal nalepil 0,5cm gume in viola prisluhnite tisini!

l.p.
Peter
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 64, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete