Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Mali oglasi
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

I: V-50 1.6D 2005/2006

Avtor objava
Otzi
11 jul 2008, 06:20 Predogled tiskanja
Član #811
Prijavljen dne: 10 jul 2008, 05:55
Lokacija: Maribor
Objav: 35
Po sledeh zapisov o uvozu rabljenih in dobrem glasu CarynCar Belgija, sem začel tudi sam razmišljati o uvozu V-50 iz tujine. Sploh ker grem v prihodnjih tednih službeno v Bruselj.

Iščem V-50 in 1.6D s 110KM bi po mojem za zmerno vožnjo na srednje dolge razdalje moralo zadoščati. Nekaj prihranka pri gorivo in zavarovanju bo gotovo. Pri nas nekak ne najdem 1.6D solidne cene in stanja.
Pri CarynCaru imajo 2, enega momentuma za 11.000+VAT in enega "navadnega" za 10.000€+VAT. Ko sem se registriral je osnovno ceno zmanjšalo za 1.000€, sklepam da zaradi zmanjšanja za davek na motorna vozila, ki ga moram plačati pri nas.
Oprostite moji nevednosti ampak kako to, da se ob prodaji plačuje še VAT. Pri komisijski prodaju fizična-fizična očitno ne? Je možno ta VAT plačati pri nas ali je potrebno pri prodajalcu. Pri marsikaterem našem oglaševalcu na avto.net piše "DDV povrnjen ob izvozu" - mar to pomeni da jaz v Belgiji plačam VAT, ki ga nato dobim povrnjenega, pri nas pa plačam DDV???

Če prav razumem so stroški pri uvozu iz tujine naslednji:
- cena vozila + VAT (npr. 10.200 + 21% = 12.342)
- stroški avtoprevoznika cca 300€
- 5% DMV = 510€; pozor DMV za rabljena je fiksnih 5%, za nova je lestvica na DURSu
- homologacija 100€
- tehnični pregled, registracija in zavarovanje kot pri nas kupljenem
Pozabil še kaj? O neki ekotaksi sem bral pa nikjer ne najdem kaj več o tem.

Druagače kot novinec na tem forumu pogrešam kake bolj praktične nasvete na kaj pazit pri nakupu rabljenega Volvota. Npr.
- kaj pri nekem modelu posebej rado crkuje (pri V-50 neki ventili?)
- kako preverit če pravilno delujejo vse funkcionalnosti (ABS, DSTC, klima, tempomat, el. pomik in ogrevanje stekel...)
- kako preveriti porabo goriva, delovanje motorja, ali so bili vsi filtri in jermeni redno in ustrezno menjani
Vsi nimamo v žlahti avto eksperta Je kdo od tukaj pripravljen za manjši honorar iti pogledat avto in pomagati oceniti

Dovolj za prvo javljanje. Človek si ob nakupu rabljenega pač s vemi mogočimi vprašanji.
Na vrh
AljAž
11 jul 2008, 07:44
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Živjo!

V izbi o teh avtomobilih (V50...) je kar nekaj tem kjer piše kaj rado crkuje ipd. Lahko si pomagaš tudi z iskalnikom zgoraj desno.
Glede preverbe vseh sistemov je sicer najbolje peljati avto na tester.
Želim ti srečno roko pri izbiri avta. ;)
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 66, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete