Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V70) Težave s klimo

Avtor objava
dag
31 jul 2008, 21:46 Predogled tiskanja
Član #340
Prijavljen dne: 20 maj 2007, 22:47
Lokacija: Celje
Objav: 16
Najprej lep pozdrav vsem na forumu. Nekako je bil plan, da odprem temo le za predstavitev mojega avta in nikoli teme s problemom

Po dveh letih je v kabini smrdelo ob vklopljenem gretju in klimi, sicer je klima delala normalno - ob vklopu je začela pihat mrzlo. Prejšnji petek so mi na servisu (pooblaščeni za Volvo) zamenjali kabinski filter in dodali čistilo. Baje je bilo plina dovolj. Sedaj pa klima že cel teden ne hladi dovolj, s tem da traja najmanj 10 do 15 minut, da sploh začne hladno pihati. Trenutno je praktično nemogoče avto ohladiti. Problem izpostavljam tudi zato, ker se mi je danes, ko je avto stal ugasnjen in zaklenjen pred garažo že več kot eno uro, vklopila ventilacija in se sama od sebe ni izklopila. V bistvu me zanima, kako poteka sama menjava kabinskega filtra, ali je potrebno kje kakršne koli kable odklopit ali kaj, ker mislim, da se ventilacija sama od sebe res ne more prižigat. Ker imam jutri zjutraj namen klicat na servis in jim tole lepo razložit (glede na izkušnje pa mislim, da ne bo šlo zlepa), prosim za kakšno mnenje, preden jim povem kaj preveč. Načeloma želim samo delujočo klimo sredi poletja, kakršna je bila, preden je bil avto na servisu klime.

Na vrh
T-5R
31 jul 2008, 22:57
Član #387
Prijavljen dne: 23 jun 2007, 11:40
Lokacija: GB
Objav: 745
Kabinski filter pri V 70 II se nahaja na sovoznikovi strani, in je potrebno sneti zaščitno plastiko, odvit 4 vijake na pokravčku, in zamenjat kabinski filter. Nobenega odklapljanja žic, ali pa podobnih stvari ni. Ne razumem pa, kam so ti dodali čistilo?

Če si bil na servisu, si po vsej verjetnosti dobil tudi izpis koliko plina, in olja so potegnili ven iz sistema, koliko časa so vaakumirali, ter koliko barvila, plina, in olja so ti dodali zopet v sistem.

Vsekakor, če ti klima po polnjenju ne dela, nekaj ni OK.

Ventilacija se sama vklopi čez približno 50 minut, ko avto ugasneš. To je zato, da posuši kondenz, ki se nabere na izparjevalniku klime. Ventilator dela okoli 15 minut.
Na vrh
dag
01 avg 2008, 06:54
Član #340
Prijavljen dne: 20 maj 2007, 22:47
Lokacija: Celje
Objav: 16
Hvala za pojasnilo glede vklapljanja ventilacije, vsak dan se nekaj novega naučimo

Kaj so na servisu naredili, ne vem, na računu pa je napisano:
- čiščenje klime, zamenjava filtra,
- čistilec zraka v kabini
- čistilo AC sistema.

Sicer se mi zdi, da bi morala tole napisati v temo "slab servis", vsaj kar se odnosa do strank tiče, da ne omenjam tega, da za 90 € klima ne deluje kot je prej.

Kako se menja kabinski filter, sem vprašala tudi zaradi tega, ker bom sama preverila, ali je resnično bil zamenjan, navsezadnje je verjetno opazna razlika med 2 leti in 1 teden starim filtrom.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 61, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete