Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Okrepčevalnica
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

[Anketa] Legalizacija evtanazije

Avtor objava
c70
04 dec 2006, 14:11 Predogled tiskanja
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
Ste ZA legalizacijo evtanazije ali PROTI?
ZA

PROTI

Nisem opredeljen

Zanima me, kaj si mislite o evtanaziji? (?)

Ste za legalizacijo ali proti?

Kaj se trenutno dogaja v IT =>KLIK
Na vrh
Tomaz40
04 dec 2006, 14:16
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984

Sem popolnoma za evtanazjo, vendar pod budnim očesom nadzorne komisije, tako da se evtanazija res naredi samo na željo bolnika in ne na željo dedičev.

Kar se tiče pa zadeve v Italiji. Najbolj na živce mi gredo take zadeve, kot so gladovne stavke, kjer ljudje proizkušajo izsiliti nekaj. Najprej bi počakal da ministrica neha gladovno stavkat (na katerikoli način), šele potem bi se naprej pogovarjali.
Na vrh
alfaromeo
04 dec 2006, 14:17
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Hmm težka debata. Načeloma nisem proti, sploh če pride do takega primera kot je ta v IT. Drugo je kako to kontrolirati, da ne bi prišlo do zlorab in lepega "civiliziranega" pobijanja.

lp
Na vrh
AljAž
04 dec 2006, 14:31
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Moje mnenje je, da bi vsak posamezen primer moral biti strokovno in obširno obravnavan. Seveda se tako odpre vprašanje učinkovitosti in smotrnosti, ki pa je glede na to, da gre za življenje, obrobnega pomena. Narobe in težko je posplošiti in se zavzeti za eno ali drugo stran. Človek naj bi kljub vsemu bil individuum, "sestavljen" iz duše, telesa in morda še česa.

[ Uredi 04 dec 2006, 15:47 ]
Na vrh
Damijan
04 dec 2006, 14:32
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
OT, ampak vseeno! Ste kot otroci, pa odprete temo, ki se jo je že vsepovsod premlevalo. Kot da se bo potem tukaj kaj rešilo. Boste tudi vi gladovno stavkali?

Brezvezna tema. Brezveze razglabljat, JA ali NE! Želim, da bi vsi, ki to premlevate v življenju prišli v situacijo, ko bi se mogli odločiti za ali proti evtanaziji. Dali bi vam na izbiro.

Mislim, da bi se "vsrali"! Za vogalom se skrivat in lajat pa ni težko.

[ Uredi 04 dec 2006, 14:33 ]
Na vrh
Blaž
04 dec 2006, 14:45
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
Damijan ne vem če je tvoja želja lih primerna!

Debata je debata, ki se je lahko udeleži vsak ki ga to pač zanima!
Tvoje mnenje je drugačno in ga komot poveš, sam z željami kaj naj se komu zgodi je pa mal hmhm!
Na vrh
c70
04 dec 2006, 15:38
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
Damijan je napisal(a): ...

OT, ampak vseeno! Ste kot otroci, pa odprete temo, ki se jo je že vsepovsod premlevalo. Kot da se bo potem tukaj kaj rešilo. Boste tudi vi gladovno stavkali?

Brezvezna tema. Brezveze razglabljat, JA ali NE! Želim, da bi vsi, ki to premlevate v življenju prišli v situacijo, ko bi se mogli odločiti za ali proti evtanaziji. Dali bi vam na izbiro.

Mislim, da bi se "vsrali"! Za vogalom se skrivat in lajat pa ni težko.

Ne vem kaj naj bi bilo narobe s to temo? Se ti zdijo taka vprašanja "pretežka"?
Če bo prišlo do tega, da bi se zadeva legalizirala, bomo itak državljani odločali na referendumu.
Pa reševat ne mislim nič, le zanima me vaše mnenje. To pa ni prepovedano.
Kdor ne želi, naj ne rešuje ankete. ;)


[ Uredi 04 dec 2006, 15:40 ]
Na vrh
alfaromeo
04 dec 2006, 15:59
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
eh......

Mislim, da je prišlo v temi do obkladanja kdo ima večjega močnejšega, boljšega itd... zopet TEMA
No comment

@tomaz: se ne strinjam s teboj. Lahko vegetiraš(si nepokreten, ne govoriš), skratka si na smrtni postelji 15 let, pa ti nimaš od tega nič, tvoji svojci pa tudi nimajo od tebe nič več kot to, da hodijo v bolnico in upajo na čudež. Odločati pa itq ne moreš nič, ker imaš še sam seboj probleme.

lp
Na vrh
Tomaz40
04 dec 2006, 16:46
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Ja seveda, ampak če sem pred 30 leti ko sem še bil popolnoma mobilen in tudi priseben napisal in pri notarju overil da nočem tako živet, potem je to moja želja, ki jo lahko doktorji in sodniki upoštevajo.
Na vrh
Damijan
05 dec 2006, 07:02
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
@Blaž, zakaj neprimerna želja? Ko človeku nič ni, je vse lahko. Ko pa si v fazi delikatnega odločanja, pa ni lahko.

@C70, čisto nix pretežka vprašanja. Ko pride trenutek "D", je treba nastavit "jajca" in zadevo izvesti.

zb: si hudo bolan. Vemo, da stanje vedno varira. V najslabšem trenutku si v podnu in si želiš umreti. Vredu, jutri ti izpolnimo željo. Naslednji dan si neprimerno boljšega počutja in pride evtanazist izpolnit željo...??? Delikatno...

Sem pa tudi jaz mnenja, da lahko vsak dela s seboj in svojim življenjem kar hoče.
Na vrh
Tomaz40
05 dec 2006, 07:40
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Damijan: V svojem zadnjem postu sam sebe negiraš. Enkrat trdiš da lahko sam odločaš o svojem življenju, spet drugič praviš da ne!

Kaj zdej? Ja ali ne?

Se lahko jaz sam odločim kdaj hočem umret al ne? A lahko rečem dosti imam mučenja sebe in svojih najbližjih in podpišem dokument, da me zdravnik odklopi od aparatov?

Jaz pravim da lahko, ob predpostavki da se poskrbi za varnost, tako da se res to naredi le ob upoštevanju lastne volje, ne pa volje dedičev.

Drugače pa hvala za lepe želje, se bom potrudil da jih ne bom izpolnil.
Na vrh
POPI
05 dec 2006, 08:16
Član #68
Prijavljen dne: 17 nov 2006, 14:24
Objav: 477
Se mi zdi, da se je treba v življenju skozi nekaj borit, pa vedno si sam kriv za vsako življensko odločitev, tako da čisto osebno mislim, da če si še toliko priseben, da lahko pred pričami podpišeš kak dokument, pol to ne bi smel bit problem. To bi morala biti pravica vsakega bolnika, ko je enkrat game over, pa nimaš več bonusa.

Če se že rodiš ne glih po svoji volji, pol se preguraš skoz life, se mi zdi , da bi blo pošteno, da sam določiš točko, ko ti ni več za borbo.
Ampak to resno mislim, takrat, ko resnično ni več poti nazaj.

Tolko. Ker tudi sam sem dosti razmišljal, da zakaj, ko enkrat ne moreš več, zakaj bi bil nadloga drugim, ki te marajo in skrbijo zate. Mogoče sploh ne vedo, kake muke trpiš.

Ah sem kar noter padu. V glavnem sem za. Tak da ko je konec, je res konec.
Na vrh
Spletna stran
Damijan
05 dec 2006, 10:14
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Damijan je napisal(a): ...
... Sem pa tudi jaz mnenja, da lahko vsak dela s seboj in svojim življenjem kar hoče.


Za Tomaž40:
Zakaj sam sebe negiram???
Mogoče sem nerazumljivo napisal, ampak res mislim, da lahko vsak dela s seboj in svojim življenjem kar hoče. Ne pa za konec prosit drugega, da te odklopi. Stori sam.

Ne razumem, zakaj bi bilo legalno ubijati na željo. Bi bilo lahko veliko izgovorov z ubijanjem na željo in manj neželjenih ljudi.

[ Uredi 05 dec 2006, 10:16 ]
Na vrh
Tomaz40
05 dec 2006, 10:25
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Pa če sam ne moreš. A tema ni dovolj razumljiva al kaj? Če bi lahko šel plesat, tudi na aparatih ne bi bil. Debata je o tem, če tega sam fizično nisi sposoben narest.

Celoten smisel evtanazije je to, da nekdo ni sposoben sam sebi vzeti življenje. Če bi bil, potem ne potrebujem evtanazije, ampak skočim skozi okno ali pod avtobus. Zato pojma evtanazija in samomor ločujemo.

Primer: Prometna nesreča, poškodovana hrbtenjača, dela samo še glava. Ostalo ni premično. Kako naj se sprehodim do stikala? A bi raje 30 let gledal v strop in komaj čakal da me pride nekdo obiskat vsak 2. dan za 2 uri? Imam te ljudi preveč rad, da bi jim naslednjih 30 let grenil življenje. Je bolje tako za njih kot zame, da se na hitro konča. Seveda smo ljudje različni. Nekateri razmišljajo tudi drugače.

Res pa je, da je lahko biti pameten za računalnikom, dosti težje pa je to narest ko je res treba. Takrat tudi razmišljaš drugače.

Bom napisal tako: Če tako kruto usodo lahko prihranimo živalim, ki so del naše družine in jih imamo radi, zakaj je ne bi prihranili tudi ljudem, ki si to želijo.
Na vrh
Damijan
05 dec 2006, 12:20
Član #30
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:33
Lokacija: Preshgain
Objav: 1932
Tomaz40 je napisal(a): ...

Pa če sam ne moreš. A tema ni dovolj razumljiva al kaj? Če bi lahko šel plesat, tudi na aparatih ne bi bil. Debata je o tem, če tega sam fizično nisi sposoben narest.

Celoten smisel evtanazije je to, da nekdo ni sposoben sam sebi vzeti življenje. Če bi bil, potem ne potrebujem evtanazije, ampak skočim skozi okno ali pod avtobus. Zato pojma evtanazija in samomor ločujemo.

Primer: Prometna nesreča, poškodovana hrbtenjača, dela samo še glava. Ostalo ni premično. Kako naj se sprehodim do stikala? A bi raje 30 let gledal v strop in komaj čakal da me pride nekdo obiskat vsak 2. dan za 2 uri? Imam te ljudi preveč rad, da bi jim naslednjih 30 let grenil življenje. Je bolje tako za njih kot zame, da se na hitro konča. Seveda smo ljudje različni. Nekateri razmišljajo tudi drugače.

Res pa je, da je lahko biti pameten za računalnikom, dosti težje pa je to narest ko je res treba. Takrat tudi razmišljaš drugače.

Bom napisal tako: Če tako kruto usodo lahko prihranimo živalim, ki so del naše družine in jih imamo radi, zakaj je ne bi prihranili tudi ljudem, ki si to želijo.


1. zadel bistvo!
2. primerjaš Homo Sapiensa in živali? Zanimivo, čeprav zdaj res v tem položaju zaostajamo za njimi.
3. naenkrat bi bilo veliko agentov 007 z licenco.
Na vrh
tomazKK
06 dec 2006, 23:18
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Vprašanje o evtanaziji je neki podobnga kot vprašanje o splavu...

Pri evtanaziji se gre (vsaj men) za dostojanstvo... Želim si samo, da o uporabi pravice do evtanazije ne bi nikoli bilo treba NIKOMUR odločat. Js osebno si ne bi želel leta in leta vegetirat.
Postavte se v položaj obolelega.
Je pa žalostno to, da o evtanaziji (kot o miljon drugih stvareh) odločajo tisti (po domače "en X"), ki niso in nimajo nikogar v taki situaciji...

Ps: Damijan, to ne leti nate, brez zamere.
Na vrh
tomazKK
06 dec 2006, 23:22
Član #79
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 14:34
Lokacija: Krško
Objav: 560
Aja, anketa ne pokaže rezultatov... ...sam glasuješ lahk spet.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 118, Članov: 1 ...
Volvej ogleduje news.php

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete