Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V70 D5) Veliki servis

Pojdi na stran  1 [2]
Avtor objava
Krchan
20 mar 2009, 13:06
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
Po moji kmečki logiki: Če nekdo prodaja olje, ki je v trgovini 25€ za recimo 8€, to pomeni, da hoče sam zaslužiti vsaj 2€, se pravi, da ga je dobil za 6€. Če ga je dobil direkt iz tovarne, je recimo tudi tovarna nekaj hotela zaslužit (recimo 2EUR), se pravi je stalo olje 4€.

Če je to res tako, je maloprodajna cena (25€) glede na proizvodno ceno zrasla za več kot 600%. A ni to mal veliko? Kateremu proizvodu še toliko zraste cena?

Pa še to. Moj oče, ko nabavlja razen material za popravila avtomobilov, dobi najmanj popusta od vseh artiklov ravno na maziva, saj naj bi imeli trgovci tam najmanjše marže.
Na vrh
Borcix
20 mar 2009, 13:37
Član #833
Prijavljen dne: 03 avg 2008, 22:38
Lokacija: Prekmurec v Ljubljani
Objav: 99
Kaj naj ti rečem ...

Poglej kolikšna je cena bencina/dizla ko zapusti rafinerijo in kolikšna je ko tankaš ...

Nekje je bilo to grafično prikazano, samo zdaj če me ubiješ ne vem več kje ...

LP
Borcix
Na vrh
EnkratPaMogoče
20 mar 2009, 13:39
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
reds40t5 je napisal(a): ...

Po moji kmečki logiki: Če nekdo prodaja olje, ki je v trgovini 25€ za recimo 8€, to pomeni, da hoče sam zaslužiti vsaj 2€, se pravi, da ga je dobil za 6€. Če ga je dobil direkt iz tovarne, je recimo tudi tovarna nekaj hotela zaslužit (recimo 2EUR), se pravi je stalo olje 4€.

Če je to res tako, je maloprodajna cena (25€) glede na proizvodno ceno zrasla za več kot 600%. A ni to mal veliko? Kateremu proizvodu še toliko zraste cena?

Pa še to. Moj oče, ko nabavlja razen material za popravila avtomobilov, dobi najmanj popusta od vseh artiklov ravno na maziva, saj naj bi imeli trgovci tam najmanjše marže.


Uf, marsikateremu! pa da dam za primerjavo nekaj v tekočem stanju... preračunajte si kdaj ceno/l črnila, ki je v kartušah inkjet tiskalnikov. Preverite ceno/kg plastike tipke pri geberit izplakovalniku.

In mimogrede... vinogradnik/kletar dobi 1-2€ za liter zelo dobrega domačega vina... smešno nizka cena napram olju, kajne?
Na vrh
Volvo. 4 life
20 mar 2009, 14:00
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Ma ste pametni, pusti kmete, oni garajo za svoj denar, HP-ju pa tudi ni nič hudega... vzemimo za primer vodo, voda je ZASTONJ, prodajajo jo pa od 1€/liter naprej, je to pošteno ?!?! no, sej morš bit pa res bumbar, da v štacuni vodo kupuješ Fantje, konkurenca je čist ok stvar, namenjena je tudi temu, da potrošnik izbira kje in po kakšni ceno bo kakšno stvar kupil
Na vrh
Krchan
20 mar 2009, 14:30
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
No, pa bom drugače vprašal: Pokažite mi še katero drugo dobrino, originalno in novo, ki se jo da dobit za 1/4 redne cene. saj vem, da sem tečen s tem, ampak sem prepričan da pri tem olju nekaj "smrdi". Ali je ukradena roba, ali pa ni original.
Na vrh
EnkratPaMogoče
20 mar 2009, 14:49
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Ma ste pametni, pusti kmete, oni garajo za svoj denar, HP-ju pa tudi ni nič hudega... vzemimo za primer vodo, voda je ZASTONJ, prodajajo jo pa od 1€/liter naprej, je to pošteno ?!?! no, sej morš bit pa res bumbar, da v štacuni vodo kupuješ Fantje, konkurenca je čist ok stvar, namenjena je tudi temu, da potrošnik izbira kje in po kakšni ceno bo kakšno stvar kupil


pusti kmete, oni garajo za svoj denar ... prosim, da ponovno prebereš moj prispevek! Kmete (vinogradnike, kletarje) sem podal kot svetel zgled borbe, kakšno ceno na enoto proizvoda dosežeš v brezkompromisni konkurenci, pa se vseeno boriš dalje... iz mojega prispevka veje spoštovanje.

HP-ju pa tudi ni nič hudega... ... ravno zaradi primera, ki sem ga opisal! Znani je prodaja tiskalnikov pod proizvodno ceno, s pripadajočimi zgolj napol polnimi kartušami... Ena dodatna kartuša pa je bila dražja kot sam tiskalnik! Se je s prvim nakupom kartuše poplačalo tudi tiskalnik.

Voda ob tem ni najboljši primer. Imamo srečo, da je v osrednji Evropi voda (zaenkrat še) naravna dobrina, v naravi prosto dostopna tudi pitna.

Voda, ki ti jo dobavlja komunalno podjetje, pa niti približno ni zastonj... preberi račun, ki ga doma prejmete vsak mesec.

Pitna voda je v večini preostalega sveta (velik de Afrike, Azije, Arabskega polotoka,...) neprimerno bolj cenjena. Zakaj? Ker NI (tudi zaradi onesnaženosti) naravna dobrina, v naravi se je (predvsem pitne) ne dobi, pa tudi ni prosto dostopna.

Ker smo rahlo zašli s teme predlagam, da Luki podamo še kakšen nasvet okrog servisa njegovega V70...

[ Uredi 20 mar 2009, 14:50 ]
Na vrh
Volvo. 4 life
20 mar 2009, 15:55
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Luku, saj ni ženska
Na vrh
EnkratPaMogoče
20 mar 2009, 16:44
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
Volvo. 4 life je napisal(a): ...

Luku, saj ni ženska


Sedaj se je pa nekdo malo blamiral... (pa to nisem bil jaz)

Slovnično pravilno je tako Luki kot Luku, samostalniki moškega spola, ki se končajo na -a, se lahko sklanjajo po ženski ali moški sklanjatvi (sem preveril v SP 2001, pri Luka sta izrecno navedeni obe možnosti, Luka -e na prvem mestu in Luka -a na drugem).

Če pa boste kdaj potrebovali pomoč, ker vam bo slovenščina delala težave:

http://besana.amebis.si/pregibanje/

Na vrh
Volvo. 4 life
20 mar 2009, 16:54
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
To se je spomnil Toporišič in ker je bil " Busanc " RIP, me prov boli k*** kaj se je on zmišljeval, ko ni imel dela, preveč časa, ali pa je bil nabit! Moška imena so moška, ženska naj bodo pa ženska, tako da Luku, Jaku, Mihu, Marku, ipd... bi bilo več kot dobrodošlo, sploh pa... srečal sem: Luka, Jaka, Miha in NE, Luko, Jako, Mihaelo, ... Sory za in pa
Na vrh
EnkratPaMogoče
20 mar 2009, 17:01
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
Volvo. 4 life je napisal(a): ...

To se je spomnil Toporišič in ker je bil " Busanc " RIP, me prov boli k*** kaj se je on zmišljeval, ko ni imel dela, preveč časa, ali pa je bil nabit! Moška imena so moška, ženska naj bodo pa ženska, tako da Luku, Jaku, Mihu, Marku, ipd... bi bilo več kot dobrodošlo, sploh pa... srečal sem: Luka, Jaka, Miha in NE, Luko, Jako, Mihaelo, ... Sory za in pa



Ne, dragi moj. To je stvar našega ljubega jezika: slovenščine. Ki jo vsi z veseljem uporabljamo, mar ne?

Pa ne se tako razburjati, škodi tipkovnici... Če pa boš imel še kdaj probleme: zgoraj je link.

P.s.: Še to: Jože Toporišič http://sl.wikipedia.org/wiki/Jo%C5%BEe_Topori%C5%A1i%C4%8D še tlači zemljo. Zakaj RIP? Ni lepo "pokopavati" živih!

[ Uredi 20 mar 2009, 17:38 ]
Na vrh
Krchan
20 mar 2009, 17:08
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
ha ha. Že z olji smo bli malo S tem Toporišičem pa sploh... A ve kdo kako se sklanja staramama?
Na vrh
EnkratPaMogoče
20 mar 2009, 17:25
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
reds40t5 je napisal(a): ...

ha ha. Že z olji smo bli malo S tem Toporišičem pa sploh... A ve kdo kako se sklanja staramama?



Bolj švoh, če pa že, pa s kozmodiskom!
Na vrh
Krchan
20 mar 2009, 17:33
Član #893
Prijavljen dne: 05 okt 2008, 18:50
Lokacija: Krško
Objav: 1259
EnkratPaMogoče je napisal(a): ...

reds40t5 je napisal(a): ...

ha ha. Že z olji smo bli malo S tem Toporišičem pa sploh... A ve kdo kako se sklanja staramama?



Bolj švoh, če pa že, pa s kozmodiskom!


Na vrh
Poršejčkov at
20 mar 2009, 17:41
Član #745
Prijavljen dne: 06 maj 2008, 22:53
Lokacija: Zgornje Pirni?e
Objav: 263
NIHČE (!!!!!) ni do sedaj nikoli obelodanil trgovskih marž. Niti lani, ko je minister za gospodarstvo kopal po Mercatorjih, Šparih, Tuših, ... in jih dolžil za podražitve.

Jaz osebno poznam primer 1000% (tisoč procentne) marže, pri produktu Baush & Lomb tekočini za kontaktne leče. Na oljih so marže vsaj 30 - 50% pri vsaki preprodaji v verigi!!

Tako, da: olje kupujem pri utečenemu dobavitelju. Če me kdo vpraša za nasvet mu dam številko, ne tolčem pa po ljudeh, ki kupujejo v trgovinah. Moj dobavitelj ima kratko dobavno verigo (1 posrednik) in gre predvsem za kompenzacijske posle.

Petrolova olja (Proton) so se na testih izkazala za precej dobra, ni pa tukaj trženja in reklame.

Kdo pa pravi, da imajo naši serviserji v sodih iz katerih nam točijo olje, res npr. Castrol? Ker ga ne pijemo, ne bi ločili po okusu.

Vse je v marketingu.

Zdej smo pa že čist

LP, Ivo
Na vrh
EnkratPaMogoče
20 mar 2009, 17:47
Član #1067
Prijavljen dne: 17 mar 2009, 12:55
Objav: 25
Poršejčkov at je napisal(a): ...

NIHČE (!!!!!) ni do sedaj nikoli obelodanil trgovskih marž. Niti lani, ko je minister za gospodarstvo kopal po Mercatorjih, Šparih, Tuših, ... in jih dolžil za podražitve.

Jaz osebno poznam primer 1000% (tisoč procentne) marže, pri produktu Baush & Lomb tekočini za kontaktne leče. Na oljih so marže vsaj 30 - 50% pri vsaki preprodaji v verigi!!

Tako, da: olje kupujem pri utečenemu dobavitelju. Če me kdo vpraša za nasvet mu dam številko, ne tolčem pa po ljudeh, ki kupujejo v trgovinah. Moj dobavitelj ima kratko dobavno verigo (1 posrednik) in gre predvsem za kompenzacijske posle.

Petrolova olja (Proton) so se na testih izkazala za precej dobra, ni pa tukaj trženja in reklame.

Kdo pa pravi, da imajo naši serviserji v sodih iz katerih nam točijo olje, res npr. Castrol? Ker ga ne pijemo, ne bi ločili po okusu.

Vse je v marketingu.

Zdej smo pa že čist

LP, Ivo


Podpišem!
Na vrh
AljAž
16 jun 2010, 19:48
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ali je pri velikem servisu pri D5 motorjih predvidena poleg jermenov in napenjalcev tudi menjava vodne črpalke? V Vadisu namreč ni napisanega nič točnega.
Na vrh
alfaromeo
16 jun 2010, 19:56
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Gledena število kilometrov, ki jo ima vaša S80 in upoštevajoč dejstvo da vodna črpalka ni nevem kakšen strošek, sploh če kupiš OEM, bi jo jaz zamenjal. Predivdene menjave ni. Se pa lahko zgodi da gre kolesce rakom žvižgat, posledično lahko veržeš stran motor.

Skratka jaz zamenjam vse, kar se tiče jermena. Vsa kolesca napenjalce in vodno črpalko.

lp
Na vrh
Pojdi na stran  1 [2]

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 67, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete