Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Avtomobilizem
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

[Anketa] Novi Vs. Rabljeni avtomobil

Avtor objava
HIŠNIK
01 feb 2007, 14:52 Predogled tiskanja

Prijavljen dne: 09 nov 2006, 23:23
Objav: 21

Preferiraš nakup novega ali rabljenega vozila?

Novega

Rabljenega

Drugo

Nimaš dovoljenja za glasovanje v anketi

glasov: 28

Kaj je bolje, kupiti novi ali rabljeni avtomobil?

[ Uredi 01 feb 2007, 14:52 ]
Na vrh
Terminator
01 feb 2007, 16:06
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
če maš dost dnarja kupš novga, sam usi ga pa nimamo in zato kupujemo rabljene...

sam na primer si ne morm prvoščt kupt novga volva, ker je cena previsoka (delam preko študenta) za moje finančne sposobnosti, ker pa sm si zelo želev imet volva pa sm si zato kupu rabljenega, ker drugače ga nebi imev še dolgo časa......
Na vrh
MiRo
01 feb 2007, 16:14
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
jaz osebno, ko bom imel vse na svetu, kar si želim in o čemer sanjam, bom pogledal v denarnico in če bo ostalo notri še za nov avto, si ga kupim... obljubim



Na vrh
Spletna stran
Tomaz40
01 feb 2007, 16:55
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984

Kot je rekel Terminator: Če bi si lahko privoščil, bi bil seveda nov avto, do takrat pa bom kupoval rabljene.

Se pa pridružujem DJ-evi izjavi. Večine sanjskih avtomobilov ne izdelujejo več.
Na vrh
alfaromeo
01 feb 2007, 17:28
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
potem so pač sanjski, stari in dragiiiiiii. Dodge charger recimo :yeah: , eden izmed american muscle car
Na vrh
AljAž
01 feb 2007, 18:06
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Verjetno bom zmeraj vozil rabljen avto. Preprosto. Samo da ni nov je že pol cenejši. Pretiravam, ampak raje si kupim rabljen avto, ki je udoben, varen in sploh en ali dva ranga višji kot bi z istim denarjem kupil novega. Seveda pa le če se da, kupim od nekoga, ki ga poznam. DJ in Tomaz40, res je veliko dobrih avtov že dolgo ne delajo več, a vedno je prevagal faktor udobja in varnosti novejših modelov.

[ Uredi 01 feb 2007, 18:08 ]
Na vrh
JG
01 feb 2007, 20:55
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Sam bi si lahko privoščil nov avto, pa mi ne šade na kraj pameti, da bi to storil, se raje pišem drek z veliko.
Na vrh
JG
01 feb 2007, 20:57
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
Aja, pa da ne bo kdo vzel kaj slabega, nekateri pa mislijo drugače in glej ga zlomka tudi oni imajo popolnoma prav, če ne drugega zase, kar pa edino šteje.
Na vrh
S 40R
01 feb 2007, 21:09
Član #121
Prijavljen dne: 11 dec 2006, 14:49
Objav: 33
Jaz bom vedno kupil rabljenega,ker novi se nesplaca.V enem,ali dveh letih zgubis toliko,rabljenega pa lahko dobrega ob pravi priliki dobis kr poceni,ce ga ne kopujes nahitro,sam iskat moras.Tako ga jas zdaj kopujem.Je pa res,da je novi le novi,pa ga vedno ti prvi vozis,in ves vse o njemu,na rabljenem pa te lahko kdaj naserjejo.
Na vrh
bvogri
02 feb 2007, 01:46
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
No pri nas je že tradicija v družini: vedno RABLJEN AVTO

Jaz bi rekel, da se nakup rabljenega kar isplača, kljub temu, da imaš skoraj vedno kakšno skrito težavico :erhm:

Vendar pa je velika razlika če kupuješ rabljen avto višjega ali višjega srednjega razreda, ki v treh letih izgubi pol vsaj pol vrednosti, kot pa rabljenega cliota, ki je vreden polovico še po 10-ih letih. Tega bi raje kupil kar novega.

Mislim, da je pri nakupu najbolj pomemno to da se ne zaletiš in kupiš avto z poznano zgodovino (servisna knjiga, računi, potdila...) in od lastika ki za avto skrbi in ga ima ''rad''. Da najdeš tak avto se je potrebo malo potruditi. Še eno reklo velja zame pri nakupu rabljenih avtomobilov: Ne kupujem poceni, ker nisem tako bogat. Večinoma se za najugodnejšimi ponudbami skrivajo avtomobili, ki imajo ogromno napak in napakic, ki pa pozneje prerastejo v ogromne stroške. Dober avto se tudi dobro ceni in prodajalec bo verjetno počakal, da ga pelješ na pregled... Vedno je potrebo tudi premisliti kakšen dan o stroških, vidnih napakah... ker problem evforije ti jih skrbno prikrije.

No vsi 3je avtomobili, ki so pri naši hiši so bili kupljeni rabljeni in za nobenega nam ni žal. Redno so vzrževani in so kljub letom daleč od kakšnih gar ali jajc. Stroški pa so poleg same nakupne cene po eni strani lahko še nižji: nerabiš kaska, ni potrebno voziti na uradni servis za vsako napakico in redne servise lahko opraviš pol ceneje pri kakšnem, ki se na takšne avtomobile spozna.

Na srečo so nekateri drugačnega mnenja in zato lahko drugi kupujemo od njih

[ Uredi 02 feb 2007, 01:55 ]
Na vrh
Blaž
02 feb 2007, 12:41
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
bvogri je napisal(a): ...

No pri nas je že tradicija v družini: vedno RABLJEN AVTO

Jaz bi rekel, da se nakup rabljenega kar isplača, kljub temu, da imaš skoraj vedno kakšno skrito težavico :erhm:

Vendar pa je velika razlika če kupuješ rabljen avto višjega ali višjega srednjega razreda, ki v treh letih izgubi pol vsaj pol vrednosti, kot pa rabljenega cliota, ki je vreden polovico še po 10-ih letih. Tega bi raje kupil kar novega.

Mislim, da je pri nakupu najbolj pomemno to da se ne zaletiš in kupiš avto z poznano zgodovino (servisna knjiga, računi, potdila...) in od lastika ki za avto skrbi in ga ima ''rad''. Da najdeš tak avto se je potrebo malo potruditi. Še eno reklo velja zame pri nakupu rabljenih avtomobilov: Ne kupujem poceni, ker nisem tako bogat. Večinoma se za najugodnejšimi ponudbami skrivajo avtomobili, ki imajo ogromno napak in napakic, ki pa pozneje prerastejo v ogromne stroške. Dober avto se tudi dobro ceni in prodajalec bo verjetno počakal, da ga pelješ na pregled... Vedno je potrebo tudi premisliti kakšen dan o stroških, vidnih napakah... ker problem evforije ti jih skrbno prikrije.

No vsi 3je avtomobili, ki so pri naši hiši so bili kupljeni rabljeni in za nobenega nam ni žal. Redno so vzrževani in so kljub letom daleč od kakšnih gar ali jajc. Stroški pa so poleg same nakupne cene po eni strani lahko še nižji: nerabiš kaska, ni potrebno voziti na uradni servis za vsako napakico in redne servise lahko opraviš pol ceneje pri kakšnem, ki se na takšne avtomobile spozna.

Na srečo so nekateri drugačnega mnenja in zato lahko drugi kupujemo od njih




Se popolnoma strinjam, čeprav so občutki pri kupovanju novega avtomobila le mal drugačni - ampak to je druga zgodba, ki z uporabo in stroški nima veze! :emotion12:
Na vrh
dRaKaR
02 feb 2007, 12:59
Član #173
Prijavljen dne: 16 jan 2007, 12:10
Objav: 140
Če bi imel ogroooooooomno denarja poleg tega, da bi bil že preskrbljen s stanovanjem, hišo, vikendom, .... :icon37: , potem bi si definitivno kupil novega... pa ne sam enga! :yeah: :yeah: :yeah:

Nov je nekako le samo tvoj, nihče drug pred tabo ga ni ne božal ne posiljeval... narejen je samo za tebe, po tvojih željah... :icon28: Meni osebno to veliko pomeni :hoping: ...a na koncu koncev je avto le avto... :fingrs: :emotion10:

...tako pa uživam
v tem rabljenem ki ga imam :hop: :roza: :yeah: :rainb: :birth: :svic: :hop:

LP,

dRaKaR

[ Uredi 02 feb 2007, 13:00 ]
Na vrh
MKovic
02 feb 2007, 14:54
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Pri nas sta pri hiši dva avtomobila (no pravzaprav štirje, dva služita mojmu sproščanju živcev, je ceneje kot ljubezenska afera) :-) Moja draga obvezno vozi nov avto. Zakaj? Ker je (oziroma naj bi bil) zanesljiv in ima mobilno garancijo. Zdi se mi, da je "peace of mind", ki ga to prinaša, ko je sama na cesti, vredno leasing obroka.
Na drugi strano sam niti pod razno ne bi pomislil, da si kupim nov avto. Menim, da lahko vsak, ki vozi s srcem probleme na avtomobilu pravočasno opazi in jih temu primerno odpravi. Katastrofalne napake na rabljenih avtomobilih, ki bi zahtevale poseg vlečne službe so ob takem vzdževanju izredno redke in pri novih avtomobilih celo pogostejše.
Redno servisiran avto, kar pri servisnih posegih seveda pomeni preventivo ne kurativo, je lahko povsem enako zanesljiv kot nov.
Na vrh
alfaromeo
02 feb 2007, 15:50
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
BRavo M kovic
Na vrh
c70
02 feb 2007, 19:02
Član #3
Prijavljen dne: 11 nov 2006, 22:18
Objav: 1247
Terminator je napisal(a): ...

če maš dost dnarja kupš novga, sam usi ga pa nimamo in zato kupujemo rabljene...

sam na primer si ne morm prvoščt kupt novga volva, ker je cena previsoka (delam preko študenta) za moje finančne sposobnosti, ker pa sm si zelo želev imet volva pa sm si zato kupu rabljenega, ker drugače ga nebi imev še dolgo časa......

My thoughts exactly... sam s to razliko, da jz Volva še nimam, ker je ta model, ki si ga jaz želim, tudi rabljen, drag. Če je pa kolikor toliko poceni, pa pitaj boga v kakšnem stanju je in kaj so delali z njim... Tako da se ne splača...


[ Uredi 02 feb 2007, 19:02 ]
Na vrh
Hong Kong
03 feb 2007, 08:03
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
AljAž je napisal(a): ...

a vedno je prevagal faktor udobja in varnosti novejših modelov.

Ta ti je najboljsa od kadar te poznam.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 53, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete