Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Nega usnja

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
AljAž
02 feb 2007, 12:19 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Kako čistite in predvsem vzdržujete usnje na sedežih? Kateri so kaj vredni preparati za nego usnja? So kaj slabši/boljši od originalnih volvo reči za nego usnja?
Sem malo bol pozorno gledal svoje sedeže in rabijo malo nege...
Na vrh
bear
02 feb 2007, 12:23
Član #106
Prijavljen dne: 28 nov 2006, 10:21
Objav: 46
na trznici sm kupil eno stvar za premaz usnja. v taki beli skatlici...
priporocal mi ga je pa prijatu k se ukvarja z avtoprevlekami in takimi stvarmi.
sm uprabljal ze v prejsnem volvotu.
namazes pustis neki casa da se usnje napije in potem obrises kar je prevec.
preverjeno deluje
Na vrh
AljAž
02 feb 2007, 12:28
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
znamka/ime izdelka??
Na vrh
dRaKaR
02 feb 2007, 12:41
Član #173
Prijavljen dne: 16 jan 2007, 12:10
Objav: 140
AljAž je napisal(a): ...

Kako čistite in predvsem vzdržujete usnje na sedežih? Kateri so kaj vredni preparati za nego usnja? So kaj slabši/boljši od originalnih volvo reči za nego usnja?
Sem malo bol pozorno gledal svoje sedeže in rabijo malo nege...


Si mi pa vzel uprašanje z jezika... :birth:

Mene tudi to zanima. Namreč, v Summitu sem kkupil sredstvo za nego usnja in to od Jaguarja, saj so rekli, da je pač usnje usnje in ta premaz je zelo dober. To je ob enem čistilo in impregnacija. Vendar več namenske zadeve niso nikoli tako dobre kot zadeve, ki so specializirane samo za določeno stvar, zato sumim da je stvar tako zelo dobra. Koža sicer je mehkejša po uporabi sredstva vendar ne za dolgo in počasi a ustrajno je koža sedežev vse bolj temna.

Se pa da kupit set (rjava škatla) posebej čistilo, čistilo v sticku za trdovratne madeže ter impregnacijsko mleko skupaj s primernimi gobicami in krpicami za pucanje in mazanje usnja, v prodajalnah s sedežno garnituro. Zadevo sem kupil za svojo sedežno in je res odlična. Cena je bila nekaj čez 7tisoč sit. Nisem pa še probal na usnju v avtu.
Na vrh
bear
02 feb 2007, 12:43
Član #106
Prijavljen dne: 28 nov 2006, 10:21
Objav: 46
nimam pr sebi tko da ne vem tocno.
mislm da ne mors falit ce gres na lj trznico pa mau poglej okrog je en stant k ma ene koze pa prasi pa bos najdu.
bela sktlca ene 10 cm visoka premer 5-6 cm. mislm da je bila cena nazadnje okoli 3000sit...
Na vrh
Blaž
02 feb 2007, 12:55
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
Najbolš je usnje spucat z gumijasto gobico in mal čistila - ne preveč agresivnega, pol pa naj se sliš smešn - z Niveo namazat pa je stvar rešena! .emot02:
Na vrh
dRaKaR
02 feb 2007, 13:01
Član #173
Prijavljen dne: 16 jan 2007, 12:10
Objav: 140
Blaž je napisal(a): ...

Najbolš je usnje spucat z gumijasto gobico in mal čistila - ne preveč agresivnega, pol pa naj se sliš smešn - z Niveo namazat pa je stvar rešena! .emot02:



Kaj pa hlače? :icon21:
Na vrh
Blaž
02 feb 2007, 13:04
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
dRaKaR je napisal(a): ...

Blaž je napisal(a): ...

Najbolš je usnje spucat z gumijasto gobico in mal čistila - ne preveč agresivnega, pol pa naj se sliš smešn - z Niveo namazat pa je stvar rešena! .emot02:



Kaj pa hlače? :icon21:


Sej pustiš, da se vpije, pa je kul - tko k vsak drug preparat, ta se tud more vpit, če ne so pa flekci! ;)
Na vrh
Yaris
02 feb 2007, 13:24
Član #118
Prijavljen dne: 10 dec 2006, 13:25
Objav: 141
No tudi sam sem imel namen vprašat kako je glede nege.
Pa sem se odločil, da bom kar tole naročil:
1.čistilo
http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?cPath=1_4&products_id=31

2.za nego
http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?cPath=1_4&products_id=32
Na vrh
alfaromeo
02 feb 2007, 13:31
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Uporabljam izključno niveo. Enkrat sem namazal z eno kreomo za usnje iz naravnih vlaken. Mislm, da je bila iz sala tjulna al krav, pa mal preveč smrdi tist.
Postopek. Jaz naprej obrišem z vlažno krpo, nato s suho, potem pa namažen. Pustim dve urci, da se zadeva vpije, nato pa še enkrat s suho krpo mal podrgnem. To je to.
Na vrh
S60R-Ocean Race
02 feb 2007, 17:55
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Ko se nam zazdi da usnje potrebuje nego, je že zelo zelo zelo pozno. Potem je zelo dolg postopek, da usnje spet spraviš k sebi, mu spet dodaš "mast", vonj in še kaj.

Najhuje je, ko se vanj vtre umazanija. V mojem S40 je bilo na začetku, ker je avto bil rabljen usnje dokaj ne-negovano, sem ga pa v pribljižno štirih mesecih spravil nazaj.

Najprej je seveda usnje potrebno dobro očistiti, brez raznoraznih detergentov. To je smrt za usnje, ker ga izsuši. Posebno čisilo za usnje + vlažna brisača. Potem pa namazat z mlekom za usnje. Z niveo pa mazal nisem nikoli, ker ima preveč intenziven vonj, se ne vpije dobro, in usnje ostane preveč mastno. Dobri so skoraj vsi preparati z čiščenje razen sonaxovi čistilni robčki.

Bral sem dosti testov teh preparatov. Zaenkrat pa po kar štirih kupljenih preparatih najbolje očisti original Volvo preparat, v kompletu je pa tudi negovalno mleko. Postopek pa ponavljam skoraj vsak mesec, in tako se usnje ohranja zelo zelo dolgo.

Če se v avtu usnje ni čistilo leto ali dve se ga sicer da spravit nazaj, vendar ne bo nikoli takšno kot novo. Rabi se pa za to predvsem volja in potrpljenje. Govorim iz svojih izkušenj, zato pa sedaj skrbim za usnje redno in se takšnim tegobam lahko izognem. Tudi pri novem avtu, kakšna dva meseca po nakupu je že priporočljivo usnje namazati. In če se to dela od začetka nakupa novega avtomobila, je usnje tudi po desetih letih lahko izredno ohranjeno. :helow:

Aja da ne pozabim. Poletje usnju zelo škodi, predvsem sonce, vročina in UV žarki , zato je vedno dobro na prednjo šipo dat nek "soncebran".

[ Uredi 08 feb 2007, 12:53 ]
Na vrh
Tomaz40
03 feb 2007, 08:56
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984

Najpomembnejše je, da sedeže najprej dobro očistiš in ne mažeš česarkoli po razni svinjariji, ki je na sedežih, ker se potem ta svinjarija dobro prime na sedež in jo boš težko spravil ven.

Sam imam kombinacijo usnje-blago, zato tiste dele, kjer je blago posesam z globinskim vodnim sesalcem, sproti brišem vodo z usnja, predenj se posuši in ostanejo madeži vodnega kamna. Potem s kakim močnejšim čistilom dobro umijem usnje, da je res čisto, pustim čez noč, da se vse skupaj posuši, drug dan pa s sredstvom za nego usnja na debelo premažem vse usjnene površine in počakam, da se čimbolj vpije. Če vidim da je usnje ''suho'', namažem spet, ker mora biti usnje vlažno. Če je suho, potem začne pokat, pa še če imaš cele sedeže iz usnja med vožnjo drsi in se moraš držat v sedežu. No in ko mislim, da se je usnje dovolj napilo, takrat vse skupaj lepo obrišem in spet pustim nekaj časa, da se res do konca vpije predno se s kakimi svetlimi hlačami spravim za volan.

alfaromeo: tjulnova mast ni za avtomobilske sedeže. Kot si že ugotovil zadeva smrdi kot kuga, pa tudi drugače je to zaščita pred zunanjimi vplivi in ni primerna za sedeže. V vojski se uporablja za impregancijo vojaških čevljev.
Na vrh
alfaromeo
03 feb 2007, 09:52
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Sej nevem če je bila tjulnova mast. Nekaj podobnega in za nego usnjenih sedežnih garnitur je pisalo na škatlici. ;)
Na vrh
Hong Kong
03 feb 2007, 14:12
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
S S60R OR smo kupili v tovarniski prodajalni v Torslandi original Leather care za Volvo sedeze in to je to.
Vse ostalo kaj smo probali je pokazalo, da je slabse.Je tako Primoz? :hop:
malo para malo muzike. No money no funny. :icon37:
Imeti usnjene sedeze in jih ne vzdrevati je zalost lastnika. :njam:

[ Uredi 03 feb 2007, 14:14 ]
Na vrh
alfaromeo
03 feb 2007, 14:27
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
da ni mogoče samo placebo efekt ker piše gor volvo.

p.s: tale :bic1: mi je všeč :loco1:
Na vrh
Hong Kong
03 feb 2007, 21:18
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Original je pac original in ce si ga ze privoscis vsaj ves, da ga
je cela ekipa Volvo testirala preden ga je dala v prodajo.
Raje to kot Kitajska cistila za usnje. :yeah:
Ce nekaj nisi poskusil ne mores korektno demantirati.Je tako?
No pa prosim te S60R OR da se enkrat ker smo ze o tem pisali
opises kompleten postopek ko si pucal usnje in efekt s tem cistilom
ali prejsnjim iz Maribora v Mercatorju kupljenim.
To je korektno za nasega "nemoj druze :police: " po :emot2:
:hoping: :hoping: :hoping: Lahko nocko

Urejal Blaž 8.2.2007

[ Uredi 08 feb 2007, 10:48 ]
Na vrh
S60R-Ocean Race
03 feb 2007, 22:15
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Tako je HongKong! Imel sem strašne "probleme" očstiti zažrto umazanijo z usnja, nato ga pa še impregnirati. Kupil sem skoraj vsak preparat, ki sem ga videl na policah namenjen čiščenju usnja in negi. Najbolši izmed vseh je pa Original VOLVO čistilo za usnje. Brez velikega pritiska ali ponovitve postopka umazanija kar gladko gre dol. Tudi impregnat se vpije po desetih minutah in usnje je kot novo.

Tomaz40: V S/V40 so bile kombinacije usnje/blago...ampak ni za pozabit da tisto ni usnje temveč sky. Je kombinacija SKY/BLAGO. Ima oče isto v svoji S40. Podatek preverjen! Ker če bi dvakrat z močnim čistilom potegnil po usnju bi ga že zdavnaj uničil usnje ali ga pa vsaj razbarval, saj so vsa usnja v avtomobilih barvana usnja. Lahko potrdi HongKong, smo se o tem na švedskem pogovarjali z eno gospo ki je sicer Slovenka, dela pa že 25let v volvu ravno z sedeži ali bolj natančno materiali in prevlekami za njih. Prav ona mi je tudi potrdila da je v VSEH Volvotih ki imajo kombinacijo USNJE/BLAGO tisto usnje v bistvu SKY. Enako piše že v katalogih novega S80, XC90.
V popolnih usnjenih sedežih pa je seveda tapravo usnje.

[ Uredi 03 feb 2007, 22:17 ]
Na vrh
Tomaz40
03 feb 2007, 23:41
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
S60R-Ocean Race je napisal(a): ...


Tomaz40: V S/V40 so bile kombinacije usnje/blago...ampak ni za pozabit da tisto ni usnje temveč sky. Je kombinacija SKY/BLAGO. Ima oče isto v svoji S40. Podatek preverjen! Ker če bi dvakrat z močnim čistilom potegnil po usnju bi ga že zdavnaj uničil usnje ali ga pa vsaj razbarval, saj so vsa usnja v avtomobilih barvana usnja. Lahko potrdi HongKong, smo se o tem na švedskem pogovarjali z eno gospo ki je sicer Slovenka, dela pa že 25let v volvu ravno z sedeži ali bolj natančno materiali in prevlekami za njih. Prav ona mi je tudi potrdila da je v VSEH Volvotih ki imajo kombinacijo USNJE/BLAGO tisto usnje v bistvu SKY. Enako piše že v katalogih novega S80, XC90.
V popolnih usnjenih sedežih pa je seveda tapravo usnje.



Ja vem, sem se pogovarjal z lastnikom firme top-finish, ki se ukvarjajo s čiščenjem in poliranjem vozil. Tja sem šel, ker se na sovoznikovem sedežu pojavljajo razpoke (pomankanje naslona za roke, zato se v levih ovinkih z desno roko naslonim na sovoznikov sedež). In je pogledal in povedal, da praktično vsi proizvajalci avtomobilov v modele razreda S40, Laguna, A4,... dajejo nek drug material, ki izgleda kot usnje, še posebej če je kombinacija z blagom je to pravilo. Je pa gledal moje sedeže in je rekel, da je močno pozitivno presenečen, da izgledajo tako lepi. Voznikov sedež je praktično kot nov, kljub 200k km, s tem da sem ga v roku 8 let mogoče 5x namazal, drugače pa brez vzdrževanja.

Drugače sva se pa pogovarjala kakšno uro ali celo več in mi je razlagal tudi kakšna razlika je med usnjem v modelih nižjega razreda (S40, Laguna, A4,..) in usnjem, ki je v večjih modelih (S80, XC90,..) Dan in noč. Ko vidiš res pravo usnje, je to, kar vgrajujejo v majhne modele kot papir.
Na vrh
alfaromeo
04 feb 2007, 00:50
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
HH XC imaš slabo leto. Si že kdaj namazal sedeže z niveo?!? Jaz pač ne bom kupoval special Volvo leather care, ker se mi zdi to nepomebno. To je enako kot bi rekel, da so pa volvo brislaci boljši od bosch, championa itd. ali pa volvo žarnice boljše od osrama.

Urejal Blaž 8.2.2007

[ Uredi 08 feb 2007, 10:54 ]
Na vrh
Hong Kong
04 feb 2007, 08:36
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Mal prej ti je S60R OR obrazlozil a ocitno ne dojemas :icon21:
Nismo ga kupili ker je to original.Kupili smo ga ker je ucinkovit
a druga sredstva katera je testiral moj prijatelj Primoz so slabsa.
To ti je hotel in vsem ostalim dopovedati.A to da bos ti i dalje mazal
z Niveo in imel isti ucinek kot z originalom pa je kva kva kva kva... :hoping:

Jaz sedeze po 6 mesecih se nisem premazal ker so mi voznikov sedez zaradi deformacije vlozka zamenjali in tudi usnjeno prevleko imam novo.Cim bo topleje bom avto generalno spucal vsak vogalcek in namazal
VOLVO ORIGINAL LEATHER CARE.

Urejal Blaž, 8.2.2007

[ Uredi 08 feb 2007, 10:54 ]
Na vrh
S60R-Ocean Race
04 feb 2007, 14:19
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Na Dumidi, štajerskem avtodomu, RSL v Celju, A2S v Celju, AC Intercar v Mariboru, tukaj povsod sem spraševal o usnju in seveda omenil nivea varianto. Povsod so mi jo močno odsvetovali v smislu, to so naše stranke poizkusile in to NI to, po nanosu nivee se še umazanija bolj prime, saj se ne vpije dovolj, pa če tudi jo obrišemo z brisačo, pravtako z njo zapremo usnju dihanje - pore.

Tomaz40, nevem pa zakaj ti sploh mažeš svoj sky v avtu, ker sky-ja se ne neguje, se ga samo očisti. Isto kot da bi mazal plastično armaturko v avtu :loco1:

Alfaromeo: Seveda da je volvo original leather care boljši od niveje in ali bilokakšnih drugih preparatov. Narejen je specialno za Hide,Soverign in Napa usnje, katere Volvo vgrajuje, poznamo pa še najmanj 15 drugih vrst in tole čistilo je namenjeno, da maksimalno učinkuje na te tri. In tudi vsak proizvajalec avtomobilov ne barva usnja z enakimi barvili, kar pomeni da so čistila manj močna, bolj močna in to varira od proizvajalca do proizvajalca. Zato ORIGINAL LEATHER CARE, da je čistilo ravno tako močno, da očisti umazanijo a ne tako, da bi bilo mogoče odrgniti dol barvo usnja. In poizkusil sem najmanj 7-8 preparatov in še enkrat povem, da je Orig. Volvo najboljši! :helow:

Urejal Blaž, 8.2.2007

[ Uredi 08 feb 2007, 10:45 ]
Na vrh
Tomaz40
04 feb 2007, 15:18
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
S60R-Ocean Race je napisal(a): ...

Tomaz40, nevem pa zakaj ti sploh mažeš svoj sky v avtu, ker sky-ja se ne neguje, se ga samo očisti. Isto kot da bi mazal plastično armaturko v avtu :loco1:


Zato, da ko grem potem k človeku, ki se s tem ukvarja že kar nekaj let, mi on reče, da je notranjost tako lepo ohranjena, da ji ne bi pripisal toliko kilometrov, kot jih ima avto na števcu. Verjemi tudi ta material je treba negovati in najboljše se ga neguje z istimi preparati kot za usnje.

PS: Sej armaturko tudi mažem v avtu, ampak s preparatom, ki je za to namenjen.
Na vrh
Hong Kong
04 feb 2007, 18:30
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Usnje katerega Volvo tovarna ugrajuje v svoja vozila je testirano na vseh zivih preizkusih v tovarni in obenem tudi vzdrzljivost ter sistem pucanja in odrzevanja.
To da meni eden ki se ukvarja z pucanjem avtomobilov priporoca svoje izdelke ni bistvo te debate.Bistvo je bilo kako ocuvati usnje in smo to na REALNEM primeru uporabe ORIGINALNEGA cistila za usnje opisala.

Urejal Blaž, 8.2.2007

[ Uredi 08 feb 2007, 10:37 ]
Na vrh
MiRo
08 feb 2007, 12:58
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
Jaz osebno sem v svoji 200ki uporabljal tudi dobro staro plavo niveo 'original' (cca. 1x na leto) in po 20 letih in 400 kkm sedeži zgledajo takole...





:aaa: :aaa: :aaa:

drgač pa jočem za usnejm... :icon21:

[ Uredi 08 feb 2007, 13:07 ]
Na vrh
Spletna stran
AljAž
08 feb 2007, 19:21
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Vglavnem; dobil sem set od kolega, ki dela v "tekstilni" industriji, probal zadevo in v bistvu ni kake res opazne razlike. Samo pač tam kjer je bilo presuha-in bi lahko popokalo je sedaj bolje. Ko bom mel čas bom malo bolj temeljit. Tako in tako naj bi bilo pa 1-2X na leto dovolj-po Volvo manualu.

Vrst, načinov barvanja, tiskanja, cepljenja,... usnja je čuda, zatorej je najbolje se ravnati po točnih navodilih, kljub vsemu pa so "splošni" seti za vzdrževanje naravnega usnja in povprečnega uporabnika povsem OK, ker so čistila zelo blaga.
Na vrh
nastyduck
09 feb 2007, 00:28
Član #62
Prijavljen dne: 16 nov 2006, 15:05
Objav: 41
Že nekaj let (in v treh avtomobilih) upoštevam nasvet nekega izkušenega usnjarja, ki mi je dejal: " Ne, ne nič žavb, samo s plenico in mlačno vodo pobriš občasno pa bo.. je važno da dobi mal vlage pa je." In res, ta nasvet upoštevam in usnje v mojih avtih je vedno perfektno.
Na vrh
Andrei
09 dec 2009, 19:33
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
Opazil sem, da mi nove kavbojke puščajo modro barvo na sedežih (tekstil/usnje) in sem tuhtal ter gledal, kako bi rešil težavo, poleg tega se je pospešeno začelo uničevati usnje na robu voznikovega sedeža. Na netu sem iskal razne maže itd., odločil sem se, da preizkusim original Volvo komplet, naročil sem ga v Avto Aktivu za 20,70 € z dostavo vred. Ko bo prva priložnost, poslikam usnje prej in potem. Upam, da bo reč tako dobra, kot je draga, sicer pa se cene teh preparatov gibljejo +- nekaj evrov.



Na vrh
Spletna stran
Lvovo
10 dec 2009, 01:27
Član #1145
Prijavljen dne: 20 maj 2009, 20:06
Lokacija: Ljubljana
Objav: 209
Jz sem na svojmu, če sem odkrit, samo enkrat do zdej, stole(sedeže) in tapete na hitr zbrisu in namazu s temle, prec po nakupu. Za več nisem mel cajta (vem daje premalo, samo ...)


Tole se dobi pri nas v trgovini, namenjeno je primarno za čiščenje sedežnih garnitur (kavčev), je pa za avto tudi v redu, saj je primarno stvar namenjena za sedežne, ki so manj obremenjene, kot pa sedeži v avtu...Bistvo je zaščitna krema, da pa pač dosežem podobno, bi bilo treba mazat bolj pogosto...npr. na 3 mesece (dočim sedežno je dovolj 2x letno). Dobavitelj trži posebej tudi set za avto.

Če koga zanima obnova usnja, sem spadajo tudi luknje, rezi, ipd, obnova volanov, naj se obrne na Corium d.o.o..
Obnavljajo tudi letalske sedeže (tega mi verjetno ne bomo rabli-ali pač???), mi pa nosimo tja v popravilo večje napake na usnjenih sedežnih (bodisi kot reklamacijo od stranke ali pa rez, ki ga med odpiranju sedežne z nožem naredi študent, ki postavlja exponat...)
Manjše napake so naučili popraviti tudi mene, tko, da se ne hodi za vsak Doktor.Ek tja.

Ker mam tudi sam eno luknjico na tapeti in 2 razi na zadnjem stolu za šoferjem, bom to saniral, in lahko stvar pokažem stvar v besedi in sliki, če koga zanima, seveda, ko se bom spravil... . Za korekturne barve pravijo da vzdržijo 80% trdnosti tovarniško barvanega usnja.

Nivea, kot pravi majster, ni dobra za impregnacijo kakršnega koli usnja. Zakaj, tudi jaz nevem čisto dobro (lahko povprašam, mi je razlagal, samo podatkov je toliko da... ), ena izmed stvari je ta, da ne naredi zaščitne plasti na usnju, in eventuelni madež zlahka pronica v usnje..kar zna bit pa pr svetlih sedežih problem.....

P.S. PA še to: ker sem motorist, sem za štos poizkusil očistit usnjeno jakno....sej si predstavljate, muhe, hrošče, kkšn blat, kos avta ...zelo pozitivno presenečen, kako se s čistilom brez hudega truda odstrani zapečene muhe in popokane hrošče...ker z vodo in kapljo pralnega praška prej, sem jih mogu kr razmakat.

[ Uredi 10 dec 2009, 01:41 ]
Na vrh
alfaromeo
10 dec 2009, 09:49
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Meni je še vedno najbolj všeč nivea.
Je volvo čistilo super za čiščenje sedežev, med tem ko original volvo krema, meni osebno, pustila mešane občutke.
Na vrh
PP
10 dec 2009, 09:55
Član #706
Prijavljen dne: 09 apr 2008, 13:04
Lokacija: SLB
Objav: 673
Andrei,

tudi jaz sem ravno v torek kupil Volvo set za nego usnja, smao se ni bilo casa za
uporabo. Sporoci kaksne rezulteta bos dosegel :-)


Lvovo,
omenil si da se da popravit mnjse luknje in praske na usnju. Kje se dobi barva ali lepilo za to. Na tvojem linku je na voljo samo pribor za nego?

lp

PP
Na vrh
Ales1313
11 dec 2009, 17:04
Član #1172
Prijavljen dne: 15 jun 2009, 11:39
Objav: 63
jest z niveo preverjeno ok in ali pa z tjulnovo mastjo. Ena škatlica je stala 500 SIT, ko so bili še tolarji in je v bistvu za usnjeno obutev. Tako na čevljih kot v vozilu 1A.
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 39, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5982
najnovejši član: Wbizcerob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete