Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Moj VOLVO
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

xc70 D5 SUMMUM, 2004 vinterbus

Avtor objava
vinterbus
18 dec 2012, 03:38 Predogled tiskanja
Član #3143
Prijavljen dne: 16 dec 2012, 20:46
Objav: 21
Pozdravljeni, sem novi lastnik Volva xc70 z D5 motorjem s 120kw, 2004 letnik z opremo SUMMUM, s 153.000 prevoženimi kilometri.
Je pa to drugi Volvo v moji družini in sedmi avto pri hiši =)

Z vozilom sem zelo zadovoljen. Vozne lastnosti so odlične za moje potrebe.
Pri kilometrih, ki jih precej prevozim po Sloveniji in tujini, se odlično izkaže avtomatski menjalnik, ki med prestavljanjem naredi vožnjo zelo udobno, kot tudi motor, ki je dovolj prožen za vožnjo po raznih gozdnih poteh, vzponih, ter vožnji po AC.
Poraba goriva me je zelo presenetila, s FWD pri zmernem pospeševanju v mestu od križišč do križišč in vožnji do 130km/h po AC, je potovalni računalnik kazal bore malih 7l/100km, pri AWD pa hitro zraste za kakšen liter ali dva več.

Zunanjost in notranjost vozila je zelo ohranjena za svoja leta. Na vozilu menjalnik, pogonski sklopi, motor in notranjost, odlično vzdrževano s strani oporabnika foruma "volvomojster", ki je zelo natančen pri servisiranju in vzdrževanju vozil.
Sem mu zelo hvaležen =) se bom karseda potrudil, da bo izgled vozila ostal še naprej kakršen je bil ob nakupu =)


oprema:

ALU platišča original Volvo 16 s pnevmatikami Sava
ABS zavorni sistem
BAS pomoč pri zaviranju
DSTC elektronski program stabilnosti, regulacija zdrsa pogonskih koles
AWD štirikolesni pogon
6 x Airbag
predgretje motorja z nastavitvijo časovnega zamika
senzor za dež
xenonski žarometi s pranjem
meglenke
alarmna naprava
usnje
ALU dodatki v notranjosti
avtomatska klimatska naprava
električno nastavljiv voznikov sedež
gretje sedežev
tovarniško tonirana zadnja stekla
samozatemnitveno vzratno ogledalo
el. pomik prednjih in zadnjih stekel
el. nastavljiva in zložljiva zunanja ogledala
strešno okno
volanski obroč oblečen v usnje
multifunkcijski volan
tempomat
avtoradio HU-850 High Performance 6 CD-changer z 9imi zvočniki + SUBwoofer
USB/IPOD priključek
avtotelefon
navigacija
potovalni računalnik
PDC pripomoček za parkiranje
vlečna kljuka Volvo


slike:



v





Na vrh
Torkel
18 dec 2012, 05:37
Član #124
Prijavljen dne: 12 dec 2006, 23:10
Lokacija: Pogosto v Volvu
Objav: 545
Dobrodošel!

Lepo je brati objave zadovoljnih volvo voznikov. Želim, da se boš z avtom še dolgo časa dobro vozil. Prav pogosto se verjetno ne voziš z njim, če je poleg volva še 6 drugih avtov :-)
Na vrh
ANDREJ
18 dec 2012, 09:34
Član #180
Prijavljen dne: 21 jan 2007, 13:46
Objav: 31
vinterbus je napisal(a): ...


Poraba goriva me je zelo presenetila, s FWD pri zmernem pospeševanju v mestu od križišč do križišč in vožnji do 130km/h po AC, je potovalni računalnik kazal bore malih 7l/100km, pri AWD pa hitro zraste za kakšen liter ali dva več.




Kaj je zdaj AWD al FWD?
Na vrh
doctor_v50
18 dec 2012, 14:51
Član #954
Prijavljen dne: 30 nov 2008, 15:55
Lokacija: ljubljana
Objav: 172
Kar čš je lahko,ma tipko za vklop in izklop zadnjega pogona.
Na vrh
Terminator
18 dec 2012, 16:17
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
Super avto z super opremo Naj ti dobro služi ;)

doctor_v50 je napisal(a): ...

Kar čš je lahko,ma tipko za vklop in izklop zadnjega pogona.


Od kdaj pa ima to Volvo? Imajo to samo XC modeli?
Na vrh
Augi
18 dec 2012, 17:54
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
doctor_v50 je napisal(a): ...

Kar čš je lahko,ma tipko za vklop in izklop zadnjega pogona.


lahko prosim poslikaš to tipko, da vidim kako izgleda in kje se nahaja?

lp
Na vrh
vinterbus
18 dec 2012, 18:31
Član #3143
Prijavljen dne: 16 dec 2012, 20:46
Objav: 21
Stikalo mislim je klasično 0/1. Je pa diskretno montirano, ter na malo nedostopnem mestu za slikat =)

kam ga je potrebno povezati, ter na kakšen princip deluje ne vem, je pa bil dodatno vgrajen z namenom izklopa zadnjega pogona zaradi zmanjšane porabe goriva za približno 1,5l/100km.

Za točen potek kako deluje, se lahko obrneš na uporabnika "volvo mojster", ki mi je vozilo tudi prodal

lp
Na vrh
urber
18 dec 2012, 23:11
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
Brez zamere, ampak skoraj sem počil od smeha (dobesedno). Odklop AWD pogona. Nediskretno mesto za slikanje. Kako ga potem odklopiš? Se uležeš pod avto in upaš da z mezincem nekako vklopiš/izklopiš AWD. Madona, Justy je Mercedes proti tvoji XC-70ki (kar se tiče diskretnega montiranja).
Če je tole naredil volvo mojster, potem je pravi mojster. Se pravi, je zvezal na šalter izklop haldex-a. Šalabajzanje na vrhuncu!!!

Lahko @volvomojster tole nekako obrazloži?
Na vrh
tomsom
19 dec 2012, 07:03
Član #1258
Prijavljen dne: 18 avg 2009, 22:04
Objav: 1067
@Urber, kaj vidiš tukaj slabega?
Stikalo, sem prepričan, ni montirano šalabajzersko kot ti to opisuješ, niti ni slaba ideja.
Če pa I-0 ne sveti v glavo v sredini armaturke, glede na to da je navaden switch, je pa itak pametno da je postavljen za rob.
To sem videl na forumu pri američanih, angležih in avstralcih.
Kakorkoli, na gorivu se pa le prišpara.
Na vrh
volvo mojster
19 dec 2012, 08:26
Član #1399
Prijavljen dne: 29 nov 2009, 16:40
Objav: 146
No stvar je sledeca, verjetno je novi lastnik, kot diskretno zelel tipko opisati zato, ker je zmontirana med sedezem in sredinsko konzolo z razlogom kot ga je ze tomson opisal, da ni sredi armature. Kaj je slabega z izklopom awd-ja tudi jaz nevem saj ima ze kar nekaj novejsih avtov tovarnisko vgrajeno to moznost. Slo je tukaj cisto za probo, ker sem imel takrat slucajno prevec casa nato pa se je zadeva izkazala zelo dobro kar se porabe tice, in tudi voznja v ovinkih je lepsa , ker ni tistega rinjenja od zadaj, ki ga pri awd-jih dostikrat obcutimo.
Sem pa nekako ugotovil, da 80% voznje nerabim awd-ja zato je bilo to se bplj uporabno. Ne deluje pa tako, da odklopi haldex, ker v tem primeru nebi deloval dstc. Tako da urber preden nekoga, ki ga ne poznas zmejas s salabajzerjem vklopi mozgane.
Na vrh
tomsom
19 dec 2012, 08:48
Član #1258
Prijavljen dne: 18 avg 2009, 22:04
Objav: 1067
volvo mojster je napisal(a): ...

No stvar je sledeca, verjetno je novi lastnik, kot diskretno zelel tipko opisati zato, ker je zmontirana med sedezem in sredinsko konzolo z razlogom kot ga je ze tomson opisal, da ni sredi armature. Kaj je slabega z izklopom awd-ja tudi jaz nevem saj ima ze kar nekaj novejsih avtov tovarnisko vgrajeno to moznost. Slo je tukaj cisto za probo, ker sem imel takrat slucajno prevec casa nato pa se je zadeva izkazala zelo dobro kar se porabe tice, in tudi voznja v ovinkih je lepsa , ker ni tistega rinjenja od zadaj, ki ga pri awd-jih dostikrat obcutimo.
Sem pa nekako ugotovil, da 80% voznje nerabim awd-ja zato je bilo to se bplj uporabno. Ne deluje pa tako, da odklopi haldex, ker v tem primeru nebi deloval dstc. Tako da urber preden nekoga, ki ga ne poznas zmejas s salabajzerjem vklopi mozgane.



Ammmm,...ni šalterja... Diskretno skrit ! ! !

Čisto za šalo in nič zares komentiram.
Če koga s tem užalim, se opravičujem in brišem.

[ Uredi 19 dec 2012, 08:49 ]
Na vrh
volvo mojster
19 dec 2012, 08:58
Član #1399
Prijavljen dne: 29 nov 2009, 16:40
Objav: 146
Ne sej pravm, da ma salter, med sedezem in konzolo, zato ga je mogoce res tezko slikat...:))
Na vrh
urber
19 dec 2012, 09:04
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
tomsom je napisal(a): ...

volvo mojster je napisal(a): ...

No stvar je sledeca, verjetno je novi lastnik, kot diskretno zelel tipko opisati zato, ker je zmontirana med sedezem in sredinsko konzolo z razlogom kot ga je ze tomson opisal, da ni sredi armature. Kaj je slabega z izklopom awd-ja tudi jaz nevem saj ima ze kar nekaj novejsih avtov tovarnisko vgrajeno to moznost. Slo je tukaj cisto za probo, ker sem imel takrat slucajno prevec casa nato pa se je zadeva izkazala zelo dobro kar se porabe tice, in tudi voznja v ovinkih je lepsa , ker ni tistega rinjenja od zadaj, ki ga pri awd-jih dostikrat obcutimo.
Sem pa nekako ugotovil, da 80% voznje nerabim awd-ja zato je bilo to se bplj uporabno. Ne deluje pa tako, da odklopi haldex, ker v tem primeru nebi deloval dstc. Tako da urber preden nekoga, ki ga ne poznas zmejas s salabajzerjem vklopi mozgane.



Ammmm,...ni šalterja... Diskretno skrit ! ! !

Čisto za šalo in nič zares komentiram.
Če koga s tem užalim, se opravičujem in brišem.


Žalil nisi nikogar, le mene. Brišeš ali ne, je v mojem postu vidno kaj si napisal.


@volvomojster
Kje pa sem napisal da si ''šalabajzer''?
Na vrh
volvo mojster
19 dec 2012, 09:09
Član #1399
Prijavljen dne: 29 nov 2009, 16:40
Objav: 146
Mogoce v zadnjem delu tegale stavka.
Če je tole naredil volvo mojster, potem je pravi mojster. Se pravi, je zvezal na šalter izklop haldex-a. Šalabajzanje na vrhuncu!!!

Na vrh
urber
19 dec 2012, 09:14
Član #921
Prijavljen dne: 03 nov 2008, 15:29
Lokacija: Laško
Objav: 817
In? Piše da si šalabajzer, ali piše da je šalabajzanje tole glede vklop/izklopa pogona?
Kakorkoli...lep dan še naprej.
Na vrh
bojko
19 dec 2012, 09:22
Član #1639
Prijavljen dne: 05 maj 2010, 20:06
Objav: 552
volvo mojster je napisal(a): ...

Ne deluje pa tako, da odklopi haldex, ker v tem primeru nebi deloval dstc.


Kako pa deluje, če ni skrivnost?
Na vrh
tomsom
19 dec 2012, 09:43
Član #1258
Prijavljen dne: 18 avg 2009, 22:04
Objav: 1067
urber je napisal(a): ...

tomsom je napisal(a): ...

volvo mojster je napisal(a): ...

No stvar je sledeca, verjetno je novi lastnik, kot diskretno zelel tipko opisati zato, ker je zmontirana med sedezem in sredinsko konzolo z razlogom kot ga je ze tomson opisal, da ni sredi armature. Kaj je slabega z izklopom awd-ja tudi jaz nevem saj ima ze kar nekaj novejsih avtov tovarnisko vgrajeno to moznost. Slo je tukaj cisto za probo, ker sem imel takrat slucajno prevec casa nato pa se je zadeva izkazala zelo dobro kar se porabe tice, in tudi voznja v ovinkih je lepsa , ker ni tistega rinjenja od zadaj, ki ga pri awd-jih dostikrat obcutimo.
Sem pa nekako ugotovil, da 80% voznje nerabim awd-ja zato je bilo to se bplj uporabno. Ne deluje pa tako, da odklopi haldex, ker v tem primeru nebi deloval dstc. Tako da urber preden nekoga, ki ga ne poznas zmejas s salabajzerjem vklopi mozgane.



Ammmm,...ni šalterja... Diskretno skrit ! ! !

Čisto za šalo in nič zares komentiram.
Če koga s tem užalim, se opravičujem in brišem.


Žalil nisi nikogar, le mene. Brišeš ali ne, je v mojem postu vidno kaj si napisal.


@volvomojster
Kje pa sem napisal da si ''šalabajzer''?



@Urber, oprosti. V trenutku slabosti sem v debati našel neslano šalo na tvoj račun.
Jaz sem sicer prepričan da si čisto uredu dec in da se na volvake dobro spoznaš.
In seveda da vzameš šalo kot šalo tudi na svoj račun.

Prijeten dan!
Na vrh
alfaromeo
19 dec 2012, 12:18
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Tudi mene zanima, kako to urediti, da imaš AWD zgolj in samo takrat ko ga rabiš?
Na vrh
Volvej
19 dec 2012, 14:07
Član #1127
Prijavljen dne: 05 maj 2009, 13:06
Objav: 1554
Meni se zdi tole z stikalom prav fina ideja. Verjetno se bi dal zvezati tudi na kakšno originalno stikalo tam v sredisnki konzoli v spodnji vrsti stikal.
Na vrh
Kelt
19 dec 2012, 16:31
Član #1099
Prijavljen dne: 09 apr 2009, 20:53
Lokacija: Maribor-Metava
Objav: 166
Še vedno bi bilo super izvedet, kaj ta tipka izklopi. Ali je dodatno montirana elektromagnetna sklopka ali ima haldex to možnost že noter?
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 65, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete