Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Retuširanje

Avtor objava
vespax9
05 apr 2014, 15:59 Predogled tiskanja
Član #1245
Prijavljen dne: 09 avg 2009, 16:11
Objav: 52
Živijo!

A ima kdo kakšne izkušnje z uporabo barve za retuširanje, ki se nabavi na servisu? Mislim na barvo v flaški (kot lak za nohte; verjetno poznate), original Volvo, številka barve se ujema po VIN-u. Rad bi namrec malo korigiral lak na vratih, ki ima nekaj prask od parkirišč in me svetle pikice na črni barvi zelo motijo.
Kdo že uporabil kaj podobnega? Kako se uporablja ? Problemi ob uporabi ?

Za vsak nasvet bom hvaležen!

Lp
Na vrh
T0ny
05 apr 2014, 22:20
Član #2533
Prijavljen dne: 30 dec 2011, 14:09
Lokacija: Vipava
Objav: 421
Če so tiste bele pikice barva od dugih avtomobilov, lahko zrihtaš z polirno pasto vse. Če je pa osnovna barva pa lahko pobarvaš z tistim "lakom" in nato z vodobrunsnim (1500-2000 granulacije) lepo pobrusiš da se "zlije" popravljen del z ostalim lako in fajn spoliraš vse do sijaja (tako da nima hologramov vidnih) Barva pa pride ponavadi barva in lak posebej oz. tudi zmešani skupaj.


P.S. Če je avto črn lahko skirješ pikice ali male praskice z pasto za čevlje ki jo lepo zapoliraš v lak. (Začasna rešitev)

[ Uredi 05 apr 2014, 22:29 ]
Na vrh
vespax9
24 apr 2014, 20:05
Član #1245
Prijavljen dne: 09 avg 2009, 16:11
Objav: 52
Danes sem šel v volvo trgovino z rezervnimi deli. Tam sem nekje sredi marca po VIN naročil korekturo. Takrat so mi obljubili, da jo dobijo nekje v začetku aprila in, da me bodo poklicali, ko jo prejmejo.
In pridem danes, tip se je nekaj bežno spominjal in nekje po pol ure po tem, ko je šel v skladišče pogledat ce je korektura prisla, se vrne, mi prinese škatlico, ki je bila že na prvi pogled malo boga. In kaj dobim? Korekturo, ki ji je rok uporabe potekel že junija 2012. Ja, prav sem napisal, pred skoraj dvemi leti (exp. Date naveden na škatli 06/2012)!!!
Kapo mi je vrglo v strop, saj ko sem to omenil je bil odgovor bolj ali manj v stilu: ja, avstrijci so to poslali. Kar vzamte, ce ne bo v redu pa prineste nazaj pa vam bomo zamenjali....???
A se zaje....ate? Naj retuširam pokrov motorja, pa če ne bo v redu naj pridem nazaj reklamirat !!!??? Potem pa bodo rekli, da sem sam kriv, ker sem uporabil barvo, ki ji je rok uporabe potekel.

Seveda korekture nisem vzel in jo bom šel naročit kam drugam (Trst), kjer mislim, da nimajo lastnikov avtomobila premium klase za ovce ampak za resno stranko, posebej še, če vozi avto k njim na redne servise že najmanj pet let.

A so se vsem skisali možgani in se vsem za vse j..e? Sem mislil, da so vsaj Švedi še tisti, ki jim kaj lahko zaupaš.
Skratka totalno razočaran sem šel od njih brez korekture, jih scer vljudno nekam napotil, še zdaj pa mi je žal, da nisem poklical kakšnega direktorja, da slišim še njegovo razlago in pojasnilo zakaj bi bila taka retuširna barva dobra. Lahko bi s tem korigirali njegov avto.

Zdaj mi je malo laže, ampak res, kaj takega že dolgo ne. Ko to pišem si mislim a si bodo tudi pri najboljšemu sosedu dovolili, da bodo rekli: kar kupite tele kotletke, saj jim je komaj prejšnji mesec potekel rok uporabe. Sicer ne vemo, če so dobri, ampak jih lahko prinesete nazaj, če boste ugotovili, da niso več užitni.

Lp
Vespa

Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 77, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete