Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Primerjava V70, S60 in S80

Pojdi na stran  1 [2] 3
Avtor objava
strojnik
23 feb 2009, 12:57
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Sem se odločil da grem danes malce prečekirat tegale S80 2.5T in mogoče kakšen krog odpeljat, da vidm kolko navora ima to...

Sej mene tudi najbolj moti da ni avtomatik, ampak če se lepo šalta in ima avto dovolj navora bi tudi to še spregledal....ker je res lep

A ga je mogoče že kdo od vas šel pogledat? Kakšen strokovnjak?

[ Uredi 23 feb 2009, 12:58 ]
Na vrh
strojnik
23 feb 2009, 18:21
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
No po službi sem šel malce pogledat tega 2.5T, in morem rečt da se mi avto zelo zelo dopade. Na hiter pogled od zunaj je kar lep, sicer je v šotoru slaba svetloba ampak ni videt večjih odrgnin ali podobnega, seveda bi pa merilec laka pokazal še kaj več, ampak vijaki po vozilu ne nakazujejo kakšnih posegov. Tako da na zunaj nimam kaj pripomnit...

No sej podobno je z notranjostjo, ki je prav tako ohranjena in se zopet vidi da ni nekih odrgnin na vratih, pragovih, pri prtljažni odprtini,...

Avta sicer nismo nič laufali ker ga imajo čisto zadej v šotoru, tako da kaj več o delovanju motorja in pogonskega sklopa ne morem rečt.

Lahko pa rečem da sem bil pa malce razočaran nad prodajalcem oziroma nad njegovo vzvišenostjo saj je bilo njegovo obnašanje takšno, kot da kaj jaz sploh gledam saj itak nimam denarja in ne bom nič kupil.

Ko sem ga vprašal za testno vožnjo pred nakupom je to seveda odvrnil, čes da vozilo ni registrirano in da dajo na vozilo 8 dni garancije in da se bodo napake že pokazale če slučajno so na vozilo...pravi pa, da gre vsako vozilo pri njih na kontrolni pregled, ki naj bi zajemal celotno vozilo.

Kakšne imate vi kaj izkušnje z njimi in ali je mogoče že kdo kupil vozilo pri njih?
Na vrh
volvo5er
23 feb 2009, 18:29
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
S prodajalci rabljenih vozil imam slabe izkušnje, testna vožnja pa ni bila problem. To seveda ne pomeni, da naj bi bilo z avtom karkoli narobe.
Na vrh
Plesko
23 feb 2009, 19:24
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Ah pri tem intercalssu so res eni hovdreti, sicer že dolgo od kar sem bil tam pa vseeno, ok avtomobili so pod streho, samo kaj ko se notri niti dobro ne vidi, akku je odklopljen, vžigat se jim pa ne ljubi...skratka dokaj slabe izkušnje imam s tamkajšnjimi prodajalci
Na vrh
AljAž
23 feb 2009, 19:33
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Pomoje se ti avto izplača probat, tudi meni deluje super. V zvezi s prodajalcem (če imam pravo osebo v mislih), pa je brezpredmetno izgubljati besede.
Na vrh
strojnik
23 feb 2009, 21:22
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Sej bi šel avto probat ampak prodajalec ni za to...je rekel da bi pred nakupom lahko malce po ulici gor in dol
Na vrh
Majkl
23 feb 2009, 22:10
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Moja V40 je kupljena pri njih, avto kot se šika nobenih problemov, itd. Glede prodajalca pa, ko sem sam z dekletom gledal avto, ga ni želel niti prižgati, pogovor z nama/mano mu je bil prekleto odveč. Ko sem prosil očeta naj gre z mano, da bi dosegel učinek kupca, ki si avto res želi (naj pač misli da bo oče dal denar) se je zgodilo nekaj nepojmljivega, prodajalec je na dvom v kilometre ki ga je izrazil moj oče z besedami "Ali smo lahko prepričani, da je s kilometri use uredu?" odgovoril, da ON prodaja avte že zelo dolgo in naj mu ne pametuje kaj prodaja, ker pri svoji starosti nikoli nebo dosegel njegovega nivoja! WTF?! Oče se je obrnil in odšel v avto, jaz pa v dvomih ali naj zaradi odnosa spušim odličen avto ali se uklonim NJEMU in ga useeno uzamem. Avto sem kupil, k njim pa ne grem nikoli več!(izjema bo edino kak primerek, ki se ga res nebo splačalo izpustit!)
Sem se pa pred nakupom peljal kaka 2 km, in nekako izsilil 30dni ali 5000km garancije! Pri ceni pa tudi ni popuščal prav veliko...

Mihael Prelc
Na vrh
strojnik
24 feb 2009, 06:50
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Majkl je napisal(a): ...

...prodajalec je na dvom v kilometre ki ga je izrazil moj oče z besedami "Ali smo lahko prepričani, da je s kilometri use uredu?" odgovoril, da ON prodaja avte že zelo dolgo in naj mu ne pametuje kaj prodaja, ker pri svoji starosti nikoli nebo dosegel njegovega nivoja!


No nekako se je tudi z menoj tako pogovarjal, čes da so oni "volvo" hiša in da slabih avtov ne prodajajo in da ve kaj prodajajo in kaj sploh sprašujem...
Na vrh
Beastmaster
24 feb 2009, 08:12
Član #111
Prijavljen dne: 02 dec 2006, 09:23
Objav: 1307
Pa kaj ku..c, greš na tja, zahtevaš drugega prodajalca in pa šefa! Med tem pa mu spuščaš moralke o bontonu...
Na vrh
volhart
24 feb 2009, 08:50
Član #699
Prijavljen dne: 06 apr 2008, 18:17
Lokacija: Skofja Loka
Objav: 2461
Al pa mu reces, da si odvetnik in naj se ubogi prodajalec nikar ne zamislja kaj je. Pravzaprav bi ga lahko spomnil, da je zelo podoben prodajalcem zalenjave...pa nimam nic proti njim. Bas moras bit pameten in uspesen clovek za prodajat Volvote...WTF. To lahko pocne prav vsak kurac, ki za kaj drugega ni dober.
Na vrh
alfaromeo
24 feb 2009, 12:56
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
No jaz imam z Interclassom nekako podobne izkušnje kot Majkl.
Prodajlaci, če so še isti so obup.

Pri njih smo kupili 855 T-5, 8 let staro. Pri ogledu vozila smo ugotovil kar nekaj napak in jih prosili naj jih odpravijo (motorček loput ni delal, gretje sedežev ni delalo, ni delalo el. premik zunnanjih ogledal). Povprašal sem še za par napak, pa mi je s pogledom namignil, če se "zajebavam". Ko sem prišel po avtomobil, sem ugotovil, da niso uredili nič. Šel sem notri in jih PROSIL, ali mi lahko uredijo vsaj premikanje vzvratni ogledal, ker ne morem it vzratvno, ker nič ne vidim. Ko sem šel ven iz servisa sem slišal, potegni tisti 850 notri, zamenjaj varovlako, in naj se spelje. WTF ???

Naslednjič pred prilbižno letom dni, sem šel k njim gledat eno XC70 z uporabnikom AljAž, ker je bila takrat edina na trgu z veliko opreme oziroma tako kot bi imel. Zopet nek prodajalec, ki je govoril "svašta". Ena cvetka je bil odgovor na vprašanje, zakaja dotični XC70 nima po tretjinah (1/3, 1/3,1/3) deljive zadnje klopi, ki se je glasil, da to v teh avtombilih sploh ne obstaja. . Potme še par vprašanj o tem in onem in zopet tisto, če ga "zajebavam". Pa sem lepo povedal, da smo tukaj že kupili avto par let nazaj in smo potem menjali to in ono ene dva meseca
Torej celotni pregled avtomobila je bolj larifari, edino le če se ni kaj spremenilo.

Garancijo si lahko zatakneš za klobuk, ker je najverjetneje garancija samo na stvarne napake, to je zariban motor, če ti odpade kolo itd. Skratka bullshit.

Skratka s tistimi prodajalci tam si nimaš kaj pomagati, tako kot z vsemi drugimi prodajalci in je najbolje, da jih ignoriraš, ker itq ne vedo nič, oziroma toliko kot ti, to pa je barva letnik in velikost motorja. Drugačna zgodba je pri prodajalcih, ki prodajajo lastni avtombil.

Garancijo si lahko zatakneš za klobuk, ker je najverjetneje garancija samo na stvarne napake, to je zariban motor, če ti odpade kolo itd, reševanje vseh ostlaih zadev pa je le le dobra volja prodajalca. Skratka bullshit.

Aljaž Artač
Na vrh
JG
24 feb 2009, 13:01
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
strojnik je napisal(a): ...

Majkl je napisal(a): ...

...prodajalec je na dvom v kilometre ki ga je izrazil moj oče z besedami "Ali smo lahko prepričani, da je s kilometri use uredu?" odgovoril, da ON prodaja avte že zelo dolgo in naj mu ne pametuje kaj prodaja, ker pri svoji starosti nikoli nebo dosegel njegovega nivoja!


No nekako se je tudi z menoj tako pogovarjal, čes da so oni "volvo" hiša in da slabih avtov ne prodajajo in da ve kaj prodajajo in kaj sploh sprašujem...


Ja sej zato je pa po eni strani slabše, če kupuješ pri uradnem prodajalcu, ker ti oni itak povejo, da je avto pregledan, vse v najlepšem redu, ko jim pa rečeš, naj vse to kar govorijo spravijo na papir in dajo na to še garancijo (recimo splošno (splošno in ne samo na motor) tri mesece) se pa vse ustavi, naj ti bo to pogajalsko izhodišče, da avto vseeno želiš peljati oz. ga temeljito pregledati, v kolikor pa to ni možno, pa naj dajo za avto garancijski list, kjer imaš vse oh in sploh garantirano

Sam raje vzamem od nepooblaščenega prodajalca in pred nakupom opravim pregled in potreben servis (pooblaščen servis), če je to potrebno, seveda na moje stroške in do sedaj so mi na uradnih servisih vedno korektno naredili pregled, povedali v kakšnem stanju avto je in nikoli mi niso ponujali kaj iz njihove ponudbe.
Na vrh
alfaromeo
24 feb 2009, 13:09
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
No kakorkoli, jaz bi šel v kolikor bi iskal S80 pogledati tisto 2.5T. Zdi se lepa. Zanašal bi se zgolj nase. Prepisal bi podatke iz prometne in preveril lastništvo, kjer bi tudi ugotovil ali je avtomobil res slovenski in koliko je imel lastnikov. Pregledal servisno knjigo, ki je verjetno štempljana pri njih, zato bi zahteval še servisne naloge oziroma račune v kolikor jih ni že zraven. Malo bi še pošnofal po avtombilu in preveril če vse dela, pogledal bi tudi BC. Na podlagi tega bi se odločil ali vzeti ali ne.
Na vrh
strojnik
24 feb 2009, 14:40
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Danes sem jim poslal e-mail da mi slikajo prometno dovoljenje in sporočijo št. šasije da malce preverimo zadevo...bomo videli kakšen bo odgovor
Na vrh
strojnik
24 feb 2009, 18:51
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Kdo bi si mislil ampak odgovor sem pa dobil po cca 20 minutah. In kaj so napisali...po včerajšnjem pregovarjanju trgovca, da testna vožnja ni mogoče ker se ne da dobiti preizkusnih tablic, so mi danes v mailu napisali da so dobili "kovinski preizkusne tablice" in da bo testna vožnja mogoče ob predhodni najavi...zakaj pa nebi kar prišel in videl kako avto zalaufa ?
Na vrh
JG
24 feb 2009, 21:18
Član #100
Prijavljen dne: 26 nov 2006, 20:27
Lokacija: Gorenjska
Objav: 1349
strojnik je napisal(a): ...

Kdo bi si mislil ampak odgovor sem pa dobil po cca 20 minutah. In kaj so napisali...po včerajšnjem pregovarjanju trgovca, da testna vožnja ni mogoče ker se ne da dobiti preizkusnih tablic, so mi danes v mailu napisali da so dobili "kovinski preizkusne tablice" in da bo testna vožnja mogoče ob predhodni najavi...zakaj pa nebi kar prišel in videl kako avto zalaufa ?


No vidiš, pa se le stvari odvijajo, zdej ga boš pa lahko stestiral, pa poročaj
Na vrh
Plesko
24 feb 2009, 21:43
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Haha komedija po vsej verjetnosti kdo od zaposlenih malo špega na forum pa vidi kaj se o njih piše
Na vrh
Beastmaster
25 feb 2009, 08:16
Član #111
Prijavljen dne: 02 dec 2006, 09:23
Objav: 1307
Plesko je napisal(a): ...

Haha komedija po vsej verjetnosti kdo od zaposlenih malo špega na forum pa vidi kaj se o njih piše


Na vrh
strojnik
25 feb 2009, 15:34
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Plesko je napisal(a): ...

Haha komedija po vsej verjetnosti kdo od zaposlenih malo špega na forum pa vidi kaj se o njih piše


Sej nobenemu nočemo nič žalega a nek odnos do strank je pa treba imet, še posebej na to, da smo v časih ko prodaja vozil ne cveti najbolj...pa seveda odprta debata pomaga rešiti marsikatero težavo in oviro!

Najbolj me je motilo, ko sem ga vprašal za homologacijo in če so platišča vpisana v njej ker niso original volvotova...pa mi je na vsak način hotel prodati, da če so iste dimenzije in istega ET-ja da jih ni potrebno...pa se je na žalost motil, ker delam v tem in vem da jih je potrebno vpisat. Se pravi ko bi šel na tehničnega bi me lepo zavrnil.

Prav tako je s tablicami za preizkušnjo...seveda so drage ampak se jih pa da dobiti in ni tak problem...seveda sem zopet dobil odgovor da to ni možno.

Ker pa po naravi nisem najbolj zatežen človek sem si pač mislil svoje in mu pustil da ima on "prav"...

Pa brez zamere če kdo to bere ampak avto me še vedno mika....
Na vrh
Plesko
25 feb 2009, 16:38
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
A pa si 100% da je potrebno vpisati feltne v homologacijo če so istih dimenzij kot so predpisane za avto?? Ker konec koncev ti homologiraš dimenzijo ne pa firme in modela...ali pač?

[ Uredi 25 feb 2009, 17:09 ]
Na vrh
strojnik
25 feb 2009, 18:36
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Ja seveda jih moraš, ker gre za predelavo. Ko ti na vozilo natakneš original platišča od proizvajalca ni problema, ker veš, da jih je proizvajalec pretestiral in veš da bodo "zdržale" na tem avtu. Ko pa na vozilo natakneš platišča drugega proizvajalce pa ni rečeno, da temu vozilu ustrezajo in da bodo "izdržale" na tem avtu, kar pa se dokazuje s certifikatom, ki ga dobiš zraven platišč (seveda če je prodajalec OK, če pa ni pa tega seveda ne dobiš poleg). Na certifikatu pa je točno zavedeno, za kateri tip vozila so, kakšne pnevmatike zraven pašejo in pa včasih tudi kakšne druge opombe.

Na vrh
strojnik
25 feb 2009, 21:21
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Kakšna je razlika v sedežih med tema dvema...

KLIK 1

KLIK 2

Na vrh
AljAž
25 feb 2009, 21:30
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
strojnik je napisal(a): ...

Kakšna je razlika v sedežih med tema dvema...

KLIK 1

KLIK 2



Bencinar ima boljše oblazinjenje. Sedeži so globlji, z več bočnega oprijema in pa mislim da je delno iz alcantare. Take imamo doma na S80 in je božansko tudi pri 300.000km Kaj bolj udobnega za sedet težko najdeš za ta denar. Vidim pa tudi, da S80 z dizelskim motorjem nima gretja sedežev, kar v kombinaciji z mrazem in usnjem zebe.
Na vrh
Plesko
25 feb 2009, 21:33
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Prvi comfort drugi sport....oz tako je pri S60, vendar bi tu rekel podobno, drugi ti nudi več bočne opore, in je bolj školjkasto oblikovan....vsedi se v oba pa boš videl kater ti bolj odgovarja pomoje bo kar drugi

[ Uredi 25 feb 2009, 21:33 ]
Na vrh
Volvo. 4 life
25 feb 2009, 22:33
Član #384
Prijavljen dne: 22 jun 2007, 17:09
Objav: 3327
Tukaj bi zraven Aljaža dodal samo, da se ne za ta denar, pa ne za 6x toliko denarja, ne dobi bolj udobnih sedežev, S80 leder + alcantara wins
Na vrh
bvogri
25 feb 2009, 22:47
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Glede tega za platišča imajo deloma prav. NOBEN ti najverjetneje nebo težil če daš gor neoriginal feltne v kolikor dimenzije ustrezajo homologiranim. Če bi blo tako pol slovenskega voznega parka nebi prišlo čez tehničnega/pregled vozila.

Glede sedežev v S80 pa so res bomba
Na vrh
strojnik
26 feb 2009, 14:49
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
bvogri je napisal(a): ...

Glede tega za platišča imajo deloma prav. NOBEN ti najverjetneje nebo težil če daš gor neoriginal feltne v kolikor dimenzije ustrezajo homologiranim. Če bi blo tako pol slovenskega voznega parka nebi prišlo čez tehničnega/pregled vozila.


Se morem malce popravit...če so popolnoma istih dimenzij načeloma ni problemov, tako da...my mistake
Na vrh
AljAž
26 feb 2009, 15:25
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Ma raje povej kako je bil "test drive" in kdaj bo "test drive" za ostale navdušence.
Na vrh
strojnik
26 feb 2009, 18:08
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Ni blo še test driva....

Ne bom kupil kar prvega avta ki mi bo všeč ampak bomo še malce pogledel naokoli, poleg tega se mi pa ne mudi z nakupom...če se bo prodal se bo pač prodal, če ne bo pa počakal...
Na vrh
strojnik
27 feb 2009, 19:05
Član #1031
Prijavljen dne: 15 feb 2009, 13:11
Objav: 134
Gledam avte na TEJ švedski strani, pa mi tista kategorija "MIL TILL" ni najbolj jasna?

A kdo zna kej švedsko
Na vrh
supr
27 feb 2009, 20:11
Član #862
Prijavljen dne: 25 avg 2008, 23:30
Lokacija: Slovenia
Objav: 167
Mislim da to pomeni "Do [števila] milj".

Se prav "Od milj" ... "Do milj". Tako kot kilometri na avto.net, od-do.

ps. Norveška milja = 10 kilometrov.
Na vrh
Spletna stran
Pojdi na stran  1 [2] 3

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 43, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5986
najnovejši član: Jxbakurob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete