Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: 850 / S70 / V70 (1. gen) / C70 (1. gen) / XC70 (1. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(V70, '99) Lučka SRS, motorček za nast. snopa luči...

Avtor objava
jarni
23 jan 2007, 14:16 Predogled tiskanja
Član #182
Prijavljen dne: 23 jan 2007, 13:04
Objav: 26
SRS lucka mi sveti... jo grem resetirat na V servis, pa pokaze nek problem na vratnem senzorju... ko ga enkrat resetira in ocisti kontakte senzorja, potem zdrzi brez napake od 1/2 do 1 leta... potem pa spet kar naenkrat...SRS

Sej bi sel spet na V servis, pa mi za vsak tester in podobne zadeve vzamejo precej $$$... pa me zanima... ali je kdo na tem forumu, ki dela kot stromar na V servisu, ali pa se res spozna na zadevo ?

Crknil mi je tudi en od motorckov za regulacijo visine snopa prednjih zarometov... tko, da imam crknjeno stran nastimano malo bolj proti tlem... da ne svetim v nebo, ce kaj peljem...

Itak so mi pa crknili tudi brisalci za prednje zaromete... sem jih kr odklopil in zataknil pod zaromet...

Imam zelo, zelo rad moj avto... imam ga ze 6 let ! Idealen zame... in ga bom vozil, dokler ne razpade...

VOLVO FOREVER !

Lp, J




[ Uredi 23 jan 2007, 14:20 ]
Na vrh
alfaromeo
23 jan 2007, 15:56
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Pozdravljen Jarni.
Eno ne umestno vprašanje?!? Kateri Volvo pa imaš.

SRS je opozorilna lučka za airbage, zato ne vem kaj ima vratni senzor tukaj zraven. Kolikor je meni znano je vrati senzor zgolj za ugašanje luči v notranjosti vozila.

lp
Na vrh
S60R-Ocean Race
23 jan 2007, 16:13
Član #22
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 00:30
Objav: 1418
Morda so na servisu kjer on vozi avto takšni laiki da mislijo da je SIPS senzor v vratih....ajeejojeej....
Pelji avto na Dumido in to se zrihta zastonj.
Na vrh
Zelen_V70TDI
24 jan 2007, 07:05
Član #24
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 06:49
Objav: 102
če gori srs lučka je tudi neka DTC koda v računalniku. dobro bi bilo preveriti kode - poiskati vzrok in zadevo odpraviti.

Jaz imam sicer kabel in program za to.
Kar se tiče motorčkov za reg. višine luči se da hitro ugotoviti zakaj ne dela oz. če se da popraviti. Za brisalčke velja enako le da vzame zadeva malo več časa.

[ Uredi 26 jan 2007, 07:11 ]
Na vrh
Zelen_V70TDI
24 jan 2007, 07:10
Član #24
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 06:49
Objav: 102
še to: pri 850 in 70 I. seriji je sips za vsako stran ločen od srs-ja in se nahaja neposredno na vsakem spr. sedežu brez komunikacijske povezave z računalnikom in centralnim srs senzorjem. Ta skrbi le za sprednja airbaga.

zakaj so ti pa po vratih šarili pa mi ni čisto jasno... tam so stikala za osvetlitev in VGLA (zaklepanje, alarm)
Na vrh
MiRo
24 jan 2007, 09:55
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
Vse, ki sprašujete o modelih avtomobilov na katere se nanašajo teme. Najdete ga pred naslovom teme v oklepajih!

npr. (V70, '99) Naslov teme

8-|

[ Uredi 24 jan 2007, 09:55 ]
Na vrh
Spletna stran
jarni
24 jan 2007, 17:37
Član #182
Prijavljen dne: 23 jan 2007, 13:04
Objav: 26
Zdravo... imam precej problemov z temle forumom... mi ZELO pocasi laufa... a je to normalno ? Al sem spet kej staknil na racunalniku...

Vozim V70tdi, letnik 1999 in zivim blizu Kranja.

Torej... to, da sem napisal, da je srs senzor v vratih je bil nekak lapsus... hotel sem le povedat, da je to tisti pri vozniku...bocni senzor... na V servisu sem dobil izpis iz testerja...

Test : SRS-606 Left impact sensor. Signal missing. Int
Symptom Area : 88
Symptom : SRS-606 Left impact sensor. Signal missing
Condition : Logged

A vam to kaj pove ? So mi na enem servisu rekli, da je treba zamenjat kompleten SRS racunalnik in senzorje... potem sem sel k drugemu pooblascenemu in so mi rekli, da je verjetno kriv le tisti senzor... potem sem jih pa vprasal, ce so ziher, da je to napaka, pa so rekli, da ni ziher in da mogoce potem se vedno ne bo delalo... tko, da sem kar malo obupal nad temle Volvo testerjem... podobno kot z merilcem pretoka zraka... so mi merili in potem v bistvu niso bili ziher, a je treba menjat, al ne...

Motorcek za brisalce je en crknil kar tako, drugi pa je delal ravno ko se mu je zljubilo... in skoraj vedno je ostal obrnjen navzgor...

Imel sem tudi probleme z stikalom v kljucavnici v voznikovih vratih... problem s tem, da mi je alarm tulil, ker je dobil podatek, da vrata niso zaprta, ceprav so bila... to smo nekako zrihtali...

Motorcek za nivo snopa zarometov je pa tudi kar naenkrat nehal delati...

Hvala lepa vsem za odgovore !

Lp, J
Na vrh
jarni
25 jan 2007, 16:23
Član #182
Prijavljen dne: 23 jan 2007, 13:04
Objav: 26
Evo, takole... motorcek za regulacijo snopa zarometov sem nekako spravil k zivljenju... je bilo zgleda nekaj z kontaktom narobe... vse sem lepo ocistil in potem sestavil nazaj in zdaj dela...

dalje...

Glede zarometov... sem kupil instrument in izmeril... do zarnice pride 12.60 V ... to je verjetno ok ? In na volvospeed sem vprasal, ce je ze kdo ocistil zaromete... bom to verjetno jutri naredil... sem kupil za eno stran silverstar zarnico (OSRAM), ki naj bi imela kao 50% vecjo svetilnost (ce jaz to prav razumem)... bom danes zvecer videl, ali je kaj bolje...

Imam pa eno novost... zopet mi je zacela svetiti lucka za neko napako ... tista rumena lucka, kjer je narisan motor... prvic mi je zasvetila avgusta 2005, ko sem sel na tester in so mi zamenjali ventil pritiska za turbino... potem cez cca pol leta spet - sem sel zamenjat merilec pretoka zraka... zdaj pa spet sveti ( sveti cca 5-10 minut voznje, potem pa ugasne)...

Tko da moram rect, da ce bolje pomislim, imam kar precej problemov z temle avtom...

Zelen V70TDI... a ta kabel in program deluje kot tester ? Ti sporoci napako...itd...

Aja, se tole... a je ze kdo kdaj ocistil stekla zarometov na notranji strani ?

Lp, J
Na vrh
volvo5er
25 jan 2007, 21:58
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:24
Lokacija: Ljubljana Bežigrad
Objav: 1142
Jaz se očistil stekla žarometov na notranji strani (sicer na 850 ampak vseeno), je bila potem vidna razlika, saj je bilo steklo kar lepo umazano.
Na vrh
Blaž
25 jan 2007, 22:08
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
jarni je napisal(a): ...

Imam pa eno novost... zopet mi je zacela svetiti lucka za neko napako ... tista rumena lucka, kjer je narisan motor... prvic mi je zasvetila avgusta 2005, ko sem sel na tester in so mi zamenjali ventil pritiska za turbino... potem cez cca pol leta spet - sem sel zamenjat merilec pretoka zraka... zdaj pa spet sveti ( sveti cca 5-10 minut voznje, potem pa ugasne)...


Živjo!

Men je ta lučka začela konstantno svetit, pa je blo treba nastavt vbrizg - mam pa isto tdi V70! Mogoče je to za prevert, ampak ker ti ugaša, ne bom trdil, da je to to!
Kolk sm pogledu v navodila pa naj bi ta lučka pomenila napako na izpušnem sistemu *-)

LP Blaž
Na vrh
Zelen_V70TDI
26 jan 2007, 07:20
Član #24
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 06:49
Objav: 102
jarni je napisal(a): ...


Zelen V70TDI... a ta kabel in program deluje kot tester ? Ti sporoci napako...itd...




Da. Bere in resetira napake, resetira servisni interval...
Na vrh
jarni
26 jan 2007, 07:44
Član #182
Prijavljen dne: 23 jan 2007, 13:04
Objav: 26
Zelen_V70TDI je napisal(a): ...

jarni je napisal(a): ...


Zelen V70TDI... a ta kabel in program deluje kot tester ? Ti sporoci napako...itd...




Da. Bere in resetira napake, resetira servisni interval...



Servisni interval znam sam resetirat, napak pa ne znam prebrat... :-(

A ti tista koda iz testerja, ki sem jo zgoraj napisal kaj pove?

Hvala vsem se enkrat za odgovore...
Lp, J
Na vrh
Zelen_V70TDI
29 jan 2007, 18:53
Član #24
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 06:49
Objav: 102
koda pove...

SRS-606

Left side impact sensor. (letnik 1999 ga ima lociranega nekje pod plastiko levega B stebrička t.j. med spr. in zad. vrati.)

Če gre za intermittent fault je najverjetneje problem v kontaktih konektorjev in se da poceni in hitro popraviti: med senzorjem in kablovjem ali pa konektor ki je na SRS računalniku - ta je montiran pod sredinsko konzolo na področju med prestavno ročico in ročno. (za dostop jo je potrebno sneti ven).

Če je fault permanent potem je pa lahko fuč ali senzor ali računalnik.

Na vrh
S40_96
09 mar 2010, 17:59
Član #1359
Prijavljen dne: 01 nov 2009, 08:49
Objav: 6
Pozdrav.

Sicer je že 3 leta stara tema, pa vseeno.

Danes se mi je zataknil pas, zato sem potegnil stran plastiko s stebrička da sem ga sprostil. Pri tem se je odklopilo neko stikalo zelene barve (kot sem pozneje ugotovil verjetno za stranski airbag), ki sem ga vklopil nazaj. Ko sem potem prižgal avto SRS lučka ni ugasnila. Ali to pomeni da moram sedaj resetirati računalnik, da mi bodo airbagi delovali? Ali bi se lahko airbagi samodejno sprožili glede na to da sem pritiskal tisto stikalo?
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 63, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete