Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi


Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Avtomobilizem
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

[Anketa] Nakup avtomobila

Pojdi na stran  [1] 2
Avtor objava
AljAž
01 feb 2007, 09:30 Predogled tiskanja
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767

S čim kupite avto?

gotovina

kredit

lizing

obroki

kombinacija

Nimaš dovoljenja za glasovanje v anketi

glasov: 25
Katerega izmed načinov nakupa avtomobila se poslužujete oz. kateri se vam zdi najboljši/najbolj racionalen/priročen/...?

[ Uredi 01 feb 2007, 15:25 ]
Na vrh
MiRo
01 feb 2007, 09:37
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
Ker sem mnenja, da je avto le varno in udobno prevozno sredstvo in ne znak ne vem česa, zanj ne odštevam velikih denarcev in jih nikoli ne bom...

Se mi zdi, da se v avtu za 1k€ vozim enako ko v avtu za 50k€, kar pomeni, da mi ostane še 49k€ za ... u bistvu kar čem :hop: :hop: :hop:

Da bi pa avto kupil na kredit mi pa tut u sanjah ne pade na misel... za kup pleha? kaj si nor :emot2:


ker ne govorimo o velikih vsotah to pomeni... keš na mizo, vagon v garažo pa srečno!


[ Uredi 01 feb 2007, 18:16 ]
Na vrh
Spletna stran
Tomaz40
01 feb 2007, 10:47
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984

To je tako zelo kompleksno vprašanje da se lahko z jnim ukvarjaš celo večnost. Vse je odvisno od mnogo okoliščin in če bi hotel vse naštet bi trajalo cel dan, kaj šele opisat.

Boljše je avto plačat z gotovino kot vzeti na kredit, če denar imaš in nimaš pojma kaj boš z njim. Zakaj? Ker so obresti na kredite nekajkrat večje kot obresti na vezane vloge. Torej imam 10% obresti na kredit in hkrati 2% na denar, ki sem ga vložil na banko.

Če imaš s tem denarjem kaj počet in misliš, da boš zaslužil več kot znašajo obresti in ostali stroški kredita (npr: str. odobritve kredita, kasko zavarovanje avta,...), potem je logično ugodneje da avto nabaviš na kredit.

Potrebno pa je gledat tudi na dejavnike, ki vplivajo na izbiro avta: potrebe, želje, ugled,... Če bi sam začel na veliko potovati po Evropi in sklepati posle, bi se ta trenutek zapufal in vzel na kredit en konkreten avto.

Torej: Vzet avto na kredit ali ne? Ja, ampak če imaš z njim kaj počet in boš s pomočjo tega avta več pridobil, kot izgubil s kreditom.
Na vrh
MiRo
01 feb 2007, 11:10
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
Sej se razumemo, da je moje mnenje izključno za nakup avtomobila za osebne in službene namene...
Na vrh
Spletna stran
Tomaz40
01 feb 2007, 11:39
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
MiRo je napisal(a): ...

Sej se razumemo, da je moje mnenje izključno za nakup avtomobila za osebne in službene namene...


Kar sem hotel povedat je samo to, da imamo ljudje različne želje in potrebe in zato pri nekom je upravičeno, da se zapufa in kupi drag avto, pri nekom drugem pa to ne pride niti blizu racionalnega razmišljanja.

Če bi jaz sedaj podedoval 20 mio SIT in letel kupit novega S80 s polno opremo, to dejanje ima nikakršne veze z racionalnim odločanjem. Če pa bi danes dobil službo, kjer bi ta avto potreboval in bi mi avto koristil bolj, kot bi mi škodoval nakup avta, potem bi se mi pa splačalo tudi vzet kredit in ga kupit brez denarja v žepu.
Na vrh
Inge
01 feb 2007, 11:45
Član #107
Prijavljen dne: 28 nov 2006, 13:53
Objav: 51
Meni je lizing čist ena OK varianta. OK, če maš 20k € da jih das je OK. Ampak, če jih pa nimas, pol pa vzames lizing, kredit ali podobna jajca.
Sploh pa obresti niso tolk oderuške. Nekje pri 6% se začnejo, za stroške se pa lahko pogajaš in dosežeš 1%.

Odvisno od samega sebe
Na vrh
MiRo
01 feb 2007, 11:49
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
MiRo je napisal(a): ...

Sej se razumemo, da je moje mnenje izključno za nakup avtomobila za osebne in službene namene...


eh.. en škrat mi je čist 'zbombal' kar sm hotu povedat... :mad: :icon37: op2:

''Sej se razumemo, da je moje mnenje izključno za nakup avtomobila za osebne in NE službene namene...''

Na vrh
Spletna stran
Blaž
01 feb 2007, 12:14
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
No moje mnenje o financiranju avta je takšno, da ko pogledam mal okol je pri nas avto zlooooo velik statusni simbol, pa kakorkol se obrneš.

Velik ljudi se zapufa al si sposodi, al pa kakorkol že pride do denarja, sam za to, da voz dobr avto - to pa za sabo potegne še fajn zasoljene račune zavarovanja, bencina, servisov itd. Tega se malokdo zaveda ob nakupu avta, ker ga kup sam za to, da se lohka pokaže, doma pa bajta al pa stanovanje v razsulu, za kosilo pašteta s suhim kruhom, za oblečt je pa nobl že oprana trenirka, ampak avto je pa carski..........

No mal sm pretiravu, ampak dost daleč marsikdo ni, zato je moje mnenje avto kupvat na kakršnokol kreditiranje ali kaj podobnega je nesmisel, še posebej, ker te kr hitro zanese in kupiš nekaj kar ne morš vzdrževat!

Se pa strinjam s Tomažem, da za firme je pa to kr dobra rešitev!

Avto je pač treba kupit glede zmožnosti in potreb, da pol še za kej drugega ostane! :-D
Na vrh
alfaromeo
01 feb 2007, 12:34
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Kar se mene tiče so mi všeč taki avtomobili, za katere mislim, da niso neki blazni statusni simboli. Sicer si jaz avto kupim zase in za moje potrebe užitke, zato mi je vseeno kaj si mislijo ostali. Sploh pa ni problem avto kupit (rabljen), večji problem ga je vzdrževati in rihtati. Tuki se začnejo "stroški" in slaba volja ;) .
Na vrh
bvogri
01 feb 2007, 12:39
Član #36
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 13:08
Lokacija: Ljubljana
Objav: 1574
Obstajajo pa tudi drugi ekstremi:
Imaš denar pa se ti ga ne zdi vredno vlagat v avtomobile, tako da se kljub dobremu statusu voziš z starimi garami... poznam kar nekaj takih :-)

[ Uredi 01 feb 2007, 12:40 ]
Na vrh
Hong Kong
01 feb 2007, 12:48
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Tako kot povsod so razlicna mnenja.
Dati naenkrat veliko denarja za nov avto je neracionalno
ker lahko ostala sredstva bolj uporabis.Zato je varianta
kombinacije kot je imam sam najboljsa.Vecji del das
cash ostalo na leasing ali kredit in se vozis z kulturnim in
novim avtom a ne starimi jajci ki ih je pred tabo gonilo
malo morje voznikov taksnih in drugacnih...ko pride a to je zelo
pogosto pri starih avtih okvare in menjave tega in unga
preberi mal forum pa vidi stroske popravila starih avtov.
No thanks.Se ta novi se kvarijo ne pa zgonjeni. :icon27:

Spet je anketa odvisna od navad, kulture, trenutne financne
situacije, zaposlitvije, kako so nas ati in mami
naucili neke stvari iz otrostva, poslovni razlogi so spet 100 %
drugacni kot privatni itn...lahko bi nastevali do vojne

"Ima nas svakakvih najvise razlicitih" na tem svetu.
RAzloge zakaj eden nebi nikoli kupil nov avto, drug pa bi in povezane
stroske s tem bi lahko tudi sam poimenoval kot so ze v enem postu
"idiotizem" posameznika.Je tako? Pa ne brisati besedo please.
Ce ni tam zbrisana tudi tukaj ne bo. :vitez:
Vsak ima svoje poglede na avto in je vprasanje enako kot kdo bolj
vozi zene ali moski... :emot2: :bic1: se veda vemo kdo bolj vozi ali ne?
hahahahhaaa :hoping:

[ Uredi 01 feb 2007, 12:49 ]
Na vrh
Hong Kong
01 feb 2007, 12:50
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Odgovor: kombinacija vecji del gotovino in razliko leasing
Na vrh
alfaromeo
01 feb 2007, 13:14
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Ah HK malo pretiravaš s starimi jajci. Zakaj bi dal za nov avto 50k€ če se v leto starem z 60kkm peljem enako za 30k€ . Poznam modela, ki je kupil 2 leti staro S80 2.9V6 aut. z 110kkm dal zanjo pol vrednosti novega. Zadovoljen in mislim da ima že blizu 260kkm. Pred tem je na podoben način kupil Toyto Camry 3.0V6 aut. Vozil jo je do 380kkm, pa še bi jo. Prezadovoljen.
Na vrh
Hong Kong
01 feb 2007, 13:23
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
No vidis da samo potrjujes to kar sem navedel.Sto ljudi dvesto sisa.
Vsak po svoje.Eni imajo dobre izkusnje z starimi avti drugi pa spet ne
in spet od zacetka debata.Jaz nikoli vec v zivljenju nebi kupil star avto
in pika.Drugi pa spet bi.Perpetum mobile. :world:
Isto kot da od frenda kupis zeno...ma znucana je pa pika. :rozca:
Na vrh
AljAž
01 feb 2007, 14:16
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Hong Kong je napisal(a): ...

...
Isto kot da od frenda kupis zeno...ma znucana je pa pika....


Ti pa imaš res intimen odnos z avtom.
Na vrh
alfaromeo
01 feb 2007, 14:43
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
haha. HK primerja novi XC90 in 15 let star avto...... Kot bi primerjal staro mamo z 25 letnico.Se strinjma z aljažem, da tele korelacije so pa čudne. :birth: Torej si je babo treba izbrati sedaj ko se še ni rodila, na njo lepo paziti, da ti jo kdo ne zgoni...... :loco1: :hoping:
Na vrh
URBAN
01 feb 2007, 15:56
Član #187
Prijavljen dne: 25 jan 2007, 10:05
Objav: 8
Če koga zanima kako obrniti EURE ,da ti več ostane za nakup boljšega vozila naj mi pošlje e-mail.....
Na vrh
Terminator
01 feb 2007, 15:59
Član #74
Prijavljen dne: 18 nov 2006, 18:29
Lokacija: Ljubljana
Objav: 2980
jz sm tega zdej kupu z gotovino (mat mi je posodla 400.000 sit) ker sm mev tok denarja, če pa bi kupu dražji avto pa bi ga uzev na kredit
Na vrh
Hong Kong
01 feb 2007, 17:41
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Auuu vzigate se kot Moskvic na kable prek Trabanta... :hoping:
Seveda je nakup novega avta ce imas dovolj casha in se
lepo organiziras leasing ali kredit. Ce ne znas ali nimas zacetnega
kapitala pa ne hodi v biznis.Ne mores nikoli od stare mame narediti
manekenko da je ne vem kako usminkas in to me ne bo nobeden
preprical ker sem imel kar nekaj starih avtomobilov in never again.
:rozca: Pika.
:Flirt:
Pravilo je, da se avto menja ce ga seveda koristis in za sluzbo in privat
ter se vozis veliko vsakih 3 let.
Glih danes je bila narejena anketa v Sloveniji ne glede na financno stanje
vsak 4 drzavljan kupi nov avto po 4-5 letih. Vsako leto se kupi v Sloveniji 60.000 novih avtomobilov.
Ko nisem imel sem se vozil z vlakom, busom...raje kot z staro kripo
ki me je pustila nestetokrat na cesti.Tudi soseda mi je sposodila
Volvo 460 tako zgonjen, da sem v parih mesecih imel 200k stroskov
pa ni bil moj. Luksuz imeti nov avto?
Wrong answer RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR :bic1:

Right answer? YES kupil sem Volvo XC90 for life in ga ne menjam dokler
bo dober.Cim bo zacel nagajati drugega.Simple Volvo. :hop:
In pri leasingu je to mala malica...tega das nazaj, dodas par tisoc Euro, zgubis par tisoc Euro in kaj naj jokam? Ma za kaj? One life don't worry be happy. :hoping: :loco1:
Ce ih nebi tukaj zagonil bi ih nekje drugje in to je life.

[ Uredi 01 feb 2007, 17:43 ]
Na vrh
AljAž
01 feb 2007, 18:16
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Definitivno je avto v očeh tipičnih slovencev statusni simbol, ampak kaj če ti ko je na lizing ali kredit (v bistvu ni tvoj)-hočem reči, kako se lahko nekdo "ponaša" na tak način oz. mu je tak avto statusni simbol.

Če ga pač nujno rabiš pa nimaš denarja...hvala bogu..obstajajo omenjene poti.

Samo ponašati se v stilu..."glejte kaj si lahko privoščim"... ...balkanizem. :bic1:

Zatorej: Sem za gotovino. Z malim g.

A si kdo kupi recimo boljše-dražje(kot si jih lahko privošči) čevlje/gate/očala na kredit/lizing? :p

[ Uredi 01 feb 2007, 21:59 ]
Na vrh
MiRo
01 feb 2007, 18:20
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
AljAž je napisal(a): ...

Definitivno je avto v očeh tipičnih slovencev statusni simbol, ampak kaj če ti ko je na lizing ali kredit (v bistvu ni tvoj)-hočem reči, kako se lahko nekdo "ponaša" na tak način oz. mu je tak avto statusni simbol.

Če ga pač nujno rabiš pa nimaš denarja...hvala bogu..obstajajo omenjene poti.

Samo ponašati se v stilu..."glejte kaj si lahko privoščim"... ...balkanizem. :bic1:


to je to... :yeah:

pa nea meni govori čuj, da se vozim s staro kripo , kaj šele, da bi me kdaj pustil kateri na cesti (trk trk trk)...

ne prznam, haha :rit:

[ Uredi 01 feb 2007, 18:21 ]
Na vrh
Spletna stran
alfaromeo
01 feb 2007, 18:42
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Hong Kong je napisal(a): ...

Auuu vzigate se kot Moskvic na kable prek Trabanta... :hoping:

wtf??? :emot2: :emot1: :bic1: :rozca: :icon31: :uhar: :icon30: :zorro: :birth: .icon16: :pop: LOL :scare:


Se strinjam z Aljazem in Mirom.
Stari avtomobil je potrebno vzdrzevati ravno tako kot je potrebno novega.
Čisto tako. HK bi se kaj dosti drugače peljal v XC90 T6 execuitve, ki bi bil 1,5 star in imel nekih 60 kkm, pri tem bi bil pa cca 35% cenejši od novega ?!?.

lp
Na vrh
Hong Kong
01 feb 2007, 19:36
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Alo T6 pije dvakrat vec kot moj.
In v enem letu in pol ce ga je kulturen in
obziren voznik peljal a zal vecina takiih
ki proda T6 po 1,5 letu so prasci umazani. :emot2:
Vsak naj se pelje v tistem kar mu je vsec.
Nobeden me ne bo preprical, da se enako
vozis v starem avtu 15 let in novem.No way.
Koliko je nevarnosti in koliko je materijala
zamorjeno do te meje da bo pocilo vsak cas pa nobeden ne ve...
Srecno in veselo vsem in naj se rola se naprej
Gremo mal na morje tukaj smrdi smog v Lj. . :wacko:


[ Uredi 01 feb 2007, 19:52 ]
Na vrh
alfaromeo
01 feb 2007, 19:58
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Prvič ne govorim 15 let starem avtu VS. novi avto. Govorim o novem VS eno, dve leti starem.

Drugič prodajalce T6k, ki prodajo avto po1,5 let označevati s prasci umazanimi ?!?!. Nevem, ali niso neka pravila, da se naj ne žali tretjih oseb in podobno ;) :8ball:
Na vrh
Tomaz40
01 feb 2007, 20:08
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
Fantje vsi skupaj ste OFF TOPIC. V ta namen je doprta druga tema.



TOČNO TA TEMA


Hvala

[ Uredi 01 feb 2007, 20:08 ]
Na vrh
MKovic
01 feb 2007, 22:09
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Slovenija je kar se te teme tiče specifika. Ljudje živijo v spalnih naseljih in vozijo avtomobile, ki so vredni toliko kot stanovanje v katerem stanjujejo. Verjetno temu botrujejo kompleksi iz časa bivše države.
Kolega v Ženevi vozi 13 let starega Forda, za stanovanje pa mesečno plačuje 3-4 povprečne slovenske plače. Po dolgem premisleku se je odločil za "nov" avto: 5 let starega Hyundaia XG. Stari Ford v Ženevi nikoli ni izstopal v pozitivno stran, zadnja leta pa tudi ne v negativno. Veliko uslužbencev OZN se še prevaža z avtomobili tega razreda. V Ljubljani pa se jih braniju celo študenti. :-)

Na vrh
Hong Kong
01 feb 2007, 22:21
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
alfaromeo je napisal(a): ...

Drugič prodajalce T6k, ki prodajo avto po1,5 let označevati s prasci umazanimi ?!?!. Nevem, ali niso neka pravila, da se naj ne žali tretjih oseb in podobno ;) :8ball:

Dokler se ne brisejo besede namenjene clanom kot so "idiotizem" ce le debatiramo o eni temi tudi to se ne bo. Jasno?

Na vrh
alfaromeo
01 feb 2007, 23:17
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:59
Objav: 3866
Pač sem mislil, da pravila velajajo za vse. So pa vedno neke izjeme, ki potrjujejo pravila. Sem mnenja, da za ugled in nivo foruma ni dobro, da se prodajalce XC90, med katerimi boš tudi ti nekoč, označuje s prasci umazanimi. ;)......
Na vrh
Hong Kong
02 feb 2007, 08:32
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
Zal je na tem forumu tako ker se vedno posamezni moderator ima svoje
poglede katere smo ze enkrat raspravljali pa ne bomo spet.
Ce dva clana raspravljata a tretji napise, da je to kar ta dva clana debatirata idiotizem, potem je to direktna zalitev a se moderatorju pac to ne zdi nic takega.Velja?
Tudi glede nakupa Execute ali T6. Mislim, da je enako kot mojega modela le samo eden ali dva execute xc90 v celi Sloveniji.Kdo tak avto vsaj za mene pojem in ponos Volvo kompanije prodaja po 1.5 letu ostaja to kar sem napisal. :loco7:

Glede Jugo in balkanizma. Vsak naj se vozi v tistem kar mu je vsec.A to niso nikakrsni ostanki ali kompleksi.
Pusti Svico in vedno a prav vedno se zanasate in samo znate reci od navadnega smrtnika do politikov, Svica je tako naredila, Nemcija je tako, dajmo se mi...a to tebi niso predsodki? Kontra na avto.
Ce preberes nazaj sem napisal, da ko nimam se vozim vlakom na siht, busom a ko imam in si privoscim se vozim v najboljsem in varnem avtu na tem svetu XC90. To nimam nikakrsne veze z bivso Jugo.Lahko bi debatirali 100 let o tej temi. Zakaj potem drzi v celi bivsi Jugi narek za Slovenijo: hebi mu zeno sam mu avta ne dotikaj? Mi razlozis to? In to se dan danes slisim zelo pogosto v Srbiji, Hrvaski in drugje...

Od prvega avta naprej sem kupoval stare avte in zal imel prevec popravil, menjave tega in unga in sem se enkrat v zivljenju odlocil DOVOLJ starih jajc
ceprav se tudi novi kvarijo a vsaj vem, da sem ga samo jaz vozil in na eden edini nacin.Ker ni dveh oseb da enako vozijo kar se s casom odraza na vse dele na avtu.Je tako? A nobenega ne zalim samo :bic1: moderatorja ki je spet dokazal da ni za to delo in naj se tako ima rad Volvo a zal ce ti kaksna oseba ali njen stil in nacin zivljenja ni vsec to ne mores izrazati prek moderatorske funkcije.Nismo po zupi preplavali niti je Lj. velika vse se slisi.

A ce je taj v Genevi gasterbajter ah o tem bi napisali knjigo.Prijatelj v Nemciji drzi trgovino in mi pove Branko, pridejo ti nasi gasteri in kupujejo konzerve, poceni hrano sm da bi domov nesli cim vec denarja a ne vidijo kako se im otroci degenerirajo s to hrano in nacinom zivljenja...

Nismo off topic garantiram. :icon37: Lep pozdrav vsem pa brez zamere tema je super.

p.s. ker sem kupil tudi nov Tucson V6 pa se je po 3 mes. pokvaril vase teorije ne drzijo tudi moja ne.Samo kupiti nov avto z vso moderno tehnologijo katero kot vidim vsi obcudujete je tudi za mene predvsem varnost ne samo v voznji temvec v brezskrbnosti na cesti.Stara jajaca so stara in varnost in udobnost se ne da primerjati zal.



[ Uredi 02 feb 2007, 08:35 ]
Na vrh
Hong Kong
02 feb 2007, 08:40
Član #27
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 09:10
Objav: 773
In tudi glede novih vozil ter studentov.Zakaj pa ne? A moramo mi kot prej uvazati stara zgonjena Italijanska vozila, da nas odirajo na shebanih avtih, da zaradi tako unicenih tehnicno slabih avtih pogine stotine nasih sinov in otrok? 12 % nesrec je v Sloveniji zaradi starih in tehnicno neispravnih vozil katera so imela vec kot 8 let starosti.Beri mal statistiko.
POglej kako Evropa izvaza in vsak dan proti Ruminiji in Jugi peljejo tisoce kamionov skozi Slovenijo z starimi zgonjenimi avti katere Evropa noce vec.
A to je kaj? Dobro? Ni. Raje naj vlada omogoci vsakemu dostojno zivljenje da si lahko privosci na kredit ali leasing nov avto skupaj z standardom.
Poglej zadnjih 10 let Slovenijo?
Tema je lahko neskoncna je tako? LP
Na vrh
MKovic
02 feb 2007, 10:30
Član #55
Prijavljen dne: 14 nov 2006, 19:57
Objav: 720
Hong Kong brzdaj frustrirane živce. Zaradi mene se lahko voziš z helikoptejem, če tako želiš. Gasterbajterji, ki jih pozna tvoj kolega, ki "drži" trgovino verjetno niso visoko izobraženi stokovnjaki, zaposleni pri Združenih narodih, pač pa poceni delovna sila, ki jo razvita Evropa izkorišča. Takšni se ponavadi vozijo domov in "domov" z "zgonjenimi" evropskimi avtomobili in za njihovo vzdrževanje uporabljajo domače delavnice.
Na vrh
Pojdi na stran  [1] 2

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 59, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5981
najnovejši član: Bobbikedge
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete