Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.vozimvolvo.si/

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Raba in vzdrževanje
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Poliranje by Grahovc !!! OGROMNO SLIK !!!

Pojdi na stran  1 2 [3] 4 5 6 7
Avtor objava
icysr
02 jun 2011, 13:53
Član #1590
Prijavljen dne: 28 mar 2010, 18:26
Objav: 79
Imam kar nekaj vprašanj, preden začnem naročat iz csf.
Avtomobile pri hiši perem redno (1x na teden, oz. 1x na 2 tedna). Do zdaj sem za pranje uporabljal samo Mafrasol, gobe in kerher.
Zanima me kakšna je najbolša kombinacija za lesk in zaščito laka, brez predhodnega poliranja.
Gledal sem Wolf's WS 1V + en QD, ali pa pH neutral šampon +Nanolex Nanowax oz. Wolf's WP Body Wrap.

Kakšna kombinacija bi bila najbolša? Barva avtomobilov je metalik srebrna.
Na vrh
grahovc
02 jun 2011, 14:13
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Na grobo povedano imaš dve opciji. Nano opcija in "navadna" opcija.

Pri nano opciji bi ti priporočal da si kupiš Wolfs body wrap, katerega naneseš na predhodno očiščeno površino. Lak mora biti popolnoma čist, če se da ga prej očisti z plastelinom, ali pa vsaj z mešanico izopropanola in vode. Ko imaš enkrat body wrap nanešen, si dobi še nano šampon - nano bathe. Z nanošamponom boš ohranjal svež videz nano zaščite in tudi dlje ti bo zdržala. ko vidiš da ti zaščita začne slabeti ponovno naneseš body wrap. Za pranje si pa dobi eno rokavico za pranje in brisačo za sušenje.

kot navaden komplet pa lahko uporabiš kar ph neutralen šampon, za zaščito pa si daš gor menzerno powerlock, wolfs new moon, chemical guys blacklight... nanowax je sicer vredu ampak ga dobiš samo 100ml, ostalo je vse po 500ml za podobno ceno.

Kak QD si lahko dobiš, vendar ne ga uporabljati na nano zaščiti (razen NANO QD - reperation). CSF QD mi je recimo zelo všeč, in ga redno uporabljam čez menzerno powerlock.

Izgled avtomobila je predvsem odvisen od poliranja. Menzerna in body wrap sta super na srebrnih oz. svetlih barvah.
Odvisno je le od tebe koliko si pripravljen seči v žep. Ne pozabi da rabiš še kak mikrofibra aplikator (beli) in pa vsaj ene 3-5 mikrokrp.


če lahko še kako pomagam samo povej

Lp
Na vrh
icysr
02 jun 2011, 15:28
Član #1590
Prijavljen dne: 28 mar 2010, 18:26
Objav: 79
Wolf's body wrap it is.
Se pravi najprej lahko z mafrasolom, potem sclayam, IP in pa body wrap. A pri ponovnem nanosu body wrapa moraš tudi s plastelinom najprej očistit ali samo nano bath uporabiš?

Kateri plastelin pa priporočaš?

Na vrh
grahovc
02 jun 2011, 15:33
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
tako kot si napisal bo popolnoma vredu. pri ponovnem nanosu body wrapa pa ni treba še enkrat plastelina nucat, samo dobro opereš avto in ga naneseš čez.
plastelin uporabi pred zimo in spomladi, da se ti body wrap res prime na čist lak. čez poletje pa samo svež nanos body wrapa.

plastelin pa vzami kar od CSF tavijolčenga, 18€ za 200g plastelina ki ti bo zdržal kar nekaj let, pa še vodo uporabljaš za lubrikant. boljšega skoraj ne moreš dobit
Na vrh
icysr
02 jun 2011, 15:40
Član #1590
Prijavljen dne: 28 mar 2010, 18:26
Objav: 79
Ok, hvala za nasvete.
Na vrh
grahovc
02 jun 2011, 15:41
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
ni problema še drugič
Na vrh
grahovc
08 jun 2011, 17:38
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
evo po malce več kot enem letu majhen update moje zaloge materiala oops na sliki manjka nekaj čopičev pa rokavice pa take zadeve. Krp pa se mi ni dalo ven zlagat





slike pomanjšal alfaromeo

[ Uredi 23 sep 2011, 08:47 ]
Na vrh
grahovc
15 jul 2011, 18:11
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
To se je v sredo dogajalo... Ena hitra osvežitev laka (odstranjevanje lažjih prask in hologramov) na hyundai elantri. Narejeno prej kot v 8 urah. Pomagal mi je tudi lastnik zato je šlo precej hitreje Dosegla sva kar lep rezultat, nekaj prask je ostalo ma mislim da sva v povprečju odstranila okoli 70% prask, kar je več kot odlično za tako hitro poliranje.
korekcija opravljena z silco srednjo pasto (9015) na oranžni lake country hydrotech gobici. Finiš narejen z scholl s40 na scholl črni gobici. Zaščito nudita dva sloja menzerne powerlock. Na sprednjem in stranskih steklih je nanolex premium, na gumah pa megiuars endurance gel.

prej





potem












To je to nahitro =P
Na vrh
kitaramoz
22 sep 2011, 15:19
Član #2385
Prijavljen dne: 07 sep 2011, 10:47
Objav: 187
Noro, pohvale za tako precizno delo! Daj mi kontakt na ZS mislim, da bom rabil tvoje usluge pa še eno vprašanje, s čim je najbolje osvežit plastiko na avtu (črna) ki je malo zbledela? Pa po možnosti proizvod, ki se dobi v SLO ;)

hvala!
Na vrh
grahovc
29 sep 2011, 16:42
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
kitaramoz je napisal(a): ...

Noro, pohvale za tako precizno delo! Daj mi kontakt na ZS mislim, da bom rabil tvoje usluge pa še eno vprašanje, s čim je najbolje osvežit plastiko na avtu (črna) ki je malo zbledela? Pa po možnosti proizvod, ki se dobi v SLO ;)

hvala!


Uh, najprej se opravičujem za zamudo. Je bil tale september kar precej zaseden in naporen. No uglavnem hvala za pohvale in pričakuj ZS.
Za plastike pa ti priporočam (če želiš malce bolj trajno varjanto) Wolf chemicals nano trim coat, dobiš ga na www.carshinefactory.com, zadeva je malce dražja vendar lepo obnovi plastiko če ni preveč obledela in je tudi precej obstojna. Obvezna je dobra predhodna priprava plastike, torej da jo temeljito sčistimo da se lahko ta zaščita dobro "vpije" v plastiko.

Sedaj pa mam še za objavit dva avtomobila ki sta se delala že avgusta

Lp Žiga
Na vrh
grahovc
29 sep 2011, 16:45
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Evo sem skupaj spravil še opis za megana ki se je delal že nekaj časa nazaj. Tukaj se je delala ful korekcija z polirnimi pastami gtechniq p1 in p2 ki sta na vodni osnovi in za seboj ne puščata nobenih olj tako da prebris z IPA ni potreben in nato se je lak zaščitil z gtechniq c1. Platišča so dobila 3 sloje wolf rim sealanta, plastike 2 sloja wolf nano trim sealanta, stekla nanolex premium, na gume pa sem namazal meguiars endurance gel.
Delalo se je 36ur (3x12ur). Aja na parih slikah je videt kot da je nekaj hologramov pa naj povem da to niso Mislim da mi je kar lepo ratalo, barva je res dobila nazaj svoj sijaj in globino. Čeprav je bilo večino avtomobila barvanega je bil še kako potreben poliranja saj ni bilo tistega pravega sijaja.
Gtechniq c1 pa še dodatno doda svoje k končnemu izgledu. Več pa naj povedo slike





































































končan megane
http://youtu.be/HX0My5tgUUk

oodtekanje vode z zaščito gtechniq c1
http://youtu.be/umxkIjCRiCE

50-50
http://youtu.be/6uCcD59MBlo


MATERIAL:
- Šampon Dodo juice Born to be mild
- Snowfoam Autobrite Magifoam
- silco rim+
- Wolf's Deironizer
- Grobi CSF plastelin
- luxury goba za pranje
- brisača za sušenje
- krtača za platišča
- krtača za platišča - manjša
- čopič za težko dostopne dele
- različne mikrokrpe
- gtechniq p1
- gtechniq p2
- Flexipads ovčka za poliranje 135mm
- Flexipads ovčka za poliranje 75mm
- gobica za poliranje 3m rumena
- gobica za poliranje 3m modra
- Za plastike wolf nano trim coat
- Za stekla nanolex glass cleaner in premium sealant
- Zaščita platišč Wolf rim shield
- Izopropanol in destilirana voda v razmerju 1:1
- Silco multiwash+
- Zaščita laka gtechniq c1

Komentarji zaželjeni

lp Ž
Na vrh
grahovc
29 sep 2011, 16:46
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Tale se je delal že julija.
Se že vnaprej opravičujem zarad slik. Imam namreč par omejitev ki mi omejujejo katere dele avtomobila lahko objavim na spletu. Nima veze, na slikah boste videli v kakšnem stanju je bil avtomobil. Sploh hauba, katero je en pametni ličar prav lepo zafu*al. Sem poskusil slikati holograme ki so bili vidni že pod navadno neonsko svetilko in pa vidne so bile tudi sledi kje je "mojster" poliral.. skratka katastrofa. Bolje da niti ne pomislim koliko mikronov laka je pobral dol brez nekega rezultata :roll:
Kakorkoli že, z avtom sem se precej namučil tako da je bil to prvi detail, kjer sem dejansko rabil pomoč da sem ga končal v zadanem času. Tukaj bi se rad zahvalil kolegu Petru (PeroRS), ki mi je velikodušno priskočil za dobrih 8ur na pomoč in mi tako veliko pomagal. Jaz sem delal z ovčko, on pa mi je sledil z srednje-fino kombinacijo (zelena hexlogic gobica + menzerna 3.02 + menzerna 85re5) in tako odstranjeval holograme ki so nastale pri poliranju z ovčko v kombinaciji z menzerno s500 in gtechniq p1.
Naslednji dan sem potem še sam po potrebi popravil kakšen panel kjer so bili hologrami z LC HT oranžno gobico v kombinaciji z menzerno 85re5. Za zaščito sem dal menzerno powerlock, na stekla sem nanesel nanolex premium, na platišča pa wolf rim shield.
Časovno je ta detail trajal približno 31ur (moje + petrove ure) - eden daljših.

Najprej sem na platišča nanesel wolf deironizer nato opral mašino z silco multiwash+ v razmerju 1:7, spral wolfa dol in videl da ni opravil pretirano dobrega dela in ker se nisem imel časa zafrkavat z wolfom sem na plano privlekel meguiars wheel brightener v razmerju 1:4, ki je fantastično očistil platišča. Nato sem še opral gume in pa koloteke nato pa je sledilo pranje z peno in potem standardni postopek naprej...

Slike niso v nekem posebnem zaporedju, "but you get the point"


























































MATERIAL:
- Šampon Dodo juice Born to be mild
- Snowfoam Autobrite Magifoam
- Meguiars wheel brightener
- Wolf's Deironizer
- Grobi CSF plastelin
- luxury goba za pranje
- brisača za sušenje
- krtača za platišča
- krtača za platišča - manjša
- čopič za težko dostopne dele
- različne mikrokrpe
- menzerna s100
- menzerna 3.02
- menzerna 85re5
- Flexipads ovčka za poliranje 135mm
- Flexipads ovčka za poliranje 75mm
- Flexipads mala gobica groba
- Flexipads mala gobica fina
- Zelena hexlogic gobica
- gobica za poliranje Lake Country Hydro-Tech Oranžna
- gobica za poliranje Lake Country Hydro-Tech rdeča
- Za plastike poorboys trim restorer
- Za stekla nanolex glass cleaner in premium sealant
- Zaščita platišč Wolf rim shield
- Izopropanol in destilirana voda v razmerju 1:1
- Silco multiwash+
- Zaščita laka menzerna power lock


Na koncu je vse lepo izpadlo in je bil lastnik zadovoljen, žal je padal dež tako da slik na soncu ni. So pa zato z Led lenser p7, ki včasih pokaže še kaj več kot sonce

Komentarji, naj si bodo dobri ali pa slabi kot vedno zaželjeni

lp Ž
Na vrh
grahovc
29 sep 2011, 16:48
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Evo kot že omenjeno, popravljal sem sranje ki ga je naredil nekdo drug. Delal sem cca. 32ur. Bilo je nekaj globjih prask katerim sem moral posvetiti več pozornosti, drugače pa večinoma običajni swirlsi in hologrami.
Rezultat: DD DD DD DD DD
Lastnik je bil z delom prezadovoljen oops






















































MATERIAL:
- Šampon Dodo juice Born to be mild
- Snowfoam Autobrite Magifoam
- Meguiars wheel brightener
- Wolf's Deironizer
- Grobi CSF plastelin
- luxury goba za pranje
- brisača za sušenje
- krtača za platišča
- krtača za platišča - manjša
- čopič za težko dostopne dele
- različne mikrokrpe
- gtechniq p1
- gtechniq p2
- menzerna s100
- menzerna 3.02
- menzerna 85re5
- Flexipads ovčka za poliranje 135mm
- Flexipads ovčka za poliranje 75mm
- Flexipads mala gobica groba
- Flexipads mala gobica fina
- Zelena hexlogic gobica
- gobica za poliranje Lake Country Hydro-Tech Oranžna
- gobica za poliranje Lake Country Hydro-Tech rdeča
- Za plastike wolf nano trim coat
- Za stekla nanolex glass cleaner in premium sealant
- Zaščita platišč Wolf rim shield
- Izopropanol in destilirana voda v razmerju 1:1
- Silco multiwash+
- Zaščita laka menzerna power lock


Komentarji dobrodošli.
Na vrh
Majkl
29 sep 2011, 20:34
Član #359
Prijavljen dne: 05 jun 2007, 22:48
Objav: 346
Lepo, imam pa vprašanje. 2 leti nazaj sem pri topfinish-u dal cca 400€ za poliranje, rezultat pa kot da bi avto malo boljše opral. Njihova razlaga je bila, da ne pride do izraza ker je avto svetle barve?! Kakšne izkušnje imaš ti z tem? Ker pri tvojem zadnjem projektu je očitno videti koliko je zjeban lak in kakšen je končni učinek poliranja!
Na vrh
grahovc
29 sep 2011, 21:23
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Majkl je napisal(a): ...

Lepo, imam pa vprašanje. 2 leti nazaj sem pri topfinish-u dal cca 400€ za poliranje, rezultat pa kot da bi avto malo boljše opral. Njihova razlaga je bila, da ne pride do izraza ker je avto svetle barve?! Kakšne izkušnje imaš ti z tem? Ker pri tvojem zadnjem projektu je očitno videti koliko je zjeban lak in kakšen je končni učinek poliranja!


Zdravo,

ja res je da pri svetlejših barvah poliranje ne pride tako močno do izraza kot na kakšnih temnejših. Vendar absolutno je razlika, sploh če je avto malce slabše ohranjen (ima več prask) je to še lepše opaziti. Ni sicer tistih značilnih odsevov, pa globine barve ki jo imajo temnejše barve, imajo pa svetle barve nek tak poseben sijaj, ne znam ti razložit. Po domače, se šajnajo. Je razlika, sigurno, sploh če je avto dobro spoliran in ne samo premazan z raznimi žavbami ki prekrijejo praske.
Na vrh
Tonch
06 okt 2011, 12:13
Član #1972
Prijavljen dne: 26 nov 2010, 22:59
Objav: 106
Žiujo! Imam volvo s60 in mislim da bi počasi rabil eno dozo konkretnega poliranja....Če imaš čas se lahko zmeniva.
Na vrh
Tonch
06 okt 2011, 12:15
Član #1972
Prijavljen dne: 26 nov 2010, 22:59
Objav: 106
Sej bi se sam lotu tega....sam mam občutek da je bolje da to naredi nekdo ki to obvlada...
Na vrh
grahovc
06 okt 2011, 14:30
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Seveda, ni problema. Ti pošljem ZS pa se dogovoriva. Sicer pa trenutno spravljam skupaj še en opis poliranja katero se je opravljalo pretekle dni.
"stay tuned" al kako pravijo haha )
Na vrh
grahovc
06 okt 2011, 20:33
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
No tko pa smo končal še en projekt. Torej delala se je zelena toyota rav4, avto je star 4 leta vendar super ohranjen tako da razen po strehi in zadnji haubi ni bilo nekih težav za poliranje. Poliral sm v treh korakih:
1) ovca z gtechniq p1 z 1200RPM kjer sem odstranil nekaj globjih prask in celotna korekcija je šla precej hitro. Par prehodov in finito
2) 3m rumena goba z menzerno 3.02 z 1000-1300rpm - odstranil holograme po ovci in naredil že hologram free finiš
3) 3m modra z gtechniq p2 - še dodatno izboljšal finiš in pripravil lak na zaščito
lastniku je bila pomembna zaščita tako da smo se na koncu odločili za:

- optimum opti coat 2.0 za lak
- wolf's chemicals nano trim sealat za plastike
- wolf's chemicals rim shield za platišča
- nanolex premium za stekla

Očistil sem še usnje najprej z wolf interior apc nato pa še gliptone čistili, spucal tepihe, namazal plastike in to je to

Naj omenim še da sem sprobal še novo robo nad katero sem prijetno presenečen.
Autobrite FAB je enostavno čudovit in ga bom zamenjal za Wolf the insider apc, predvsem zaradi vonja ker ima tak prijeten vonj in ne tako "kemičen" kot ga ima wolf.
Autobrite Crystal za šipe je tudi super čistilo, res spuca vse brez težav in ne pušča sledi. Škoda ker je tako drag in se ga ne da redčit, vsekakor pa do danes najboljše čistilo za stekla kar sem jih probal.

Autobrite Pink sheen je premaz za plastike in pusti lep mat videz, ima prijeten vonj in lepo se razmaže - majhna poraba.

Autobrite Cherry glaze sem uporabil samo na kromu in pa na laku med vrati ter pragovih. Moram reč da lepo spuca vse dol in pusti lep, gladek in sijoč videz. Najbrž ima nekaj fillerjev in pa diši za popizdit lepo.

Autobrite jaffa pa je tut dober APC, res dobr razmaščevalec sem ga uporabil pri vratih in brez večjih težav spuca vso svinjarijo, tako kot silco multiwash, samo da lepše diši

Chemical guys bare bones uporabil na kolotekih in sem tut presenečen kako lep videz nardi, sem samo pošprical in pustil. Zadovoljn z rezultatom, priporočam.

Gtechniq G-Wash, nov šampon iz Gtechniqa. Kaj naj rečem, do sedaj mi je bil BTBM daleč najboljši šampon vendar je tale GWash prišel prekleto blizu in sta mi tam-tam. Enaka cena, neverjetno lubricirana, dobro se penita, super čistita in pa spereta se z lahkoto in nič ne pustita za sabo kar mi je ušeč.

Ob prihodu, malce zaprašen in umazan. Ni panike





Magifoam in wolf deironizer delata svoje delo



Treba poskrbet za detajle, da se wolf nano trim coat lažje prime. Površina mora bit popolnoma čista za optimalen prijem.


Plastelin pobral nekaj umazanije, predvsem iz spodnjega dela vrat


Oskrba usnja



Random slikce med poliranjem

















Edino na strehi ni ratalo tako kot sem si zamislil, a vseeno ogromna razlika


In pa končne slike













MATERIAL:
- Šampon Gtechniq G-Wash
- Snowfoam Autobrite Magifoam
- meguiars wheel brightener
- Wolf's Deironizer
- fini CSF plastelin
- luxury goba za pranje
- brisača za sušenje
- krtača za platišča
- krtača za platišča - manjša
- čopič za težko dostopne dele
- različne mikrokrpe
- gtechniq p1
- menzerna 3.02
- gtechniq p2
- Flexipads ovčka za poliranje 135mm
- Flexipads ovčka za poliranje 75mm
- gobica za poliranje 3m rumena
- gobica za poliranje 3m modra
- Za plastike wolf nano trim coat
- Za stekla nanolex glass cleaner in premium sealant
- Zaščita platišč Wolf rim shield
- Izopropanol in destilirana voda v razmerju 1:1
- Silco multiwash+
- Autobrite FAB
- Autobrite Pink Sheen
- Autobrite cherry glaze
- Autobrite crystal glass cleaner
- Gliptone gentle cleaner
- Gliptone conditioner
- CG bare bones
- Zaščita laka Optimum opti-coat 2.0


Komentarji seveda zaželjeni
Na vrh
tomsom
06 okt 2011, 20:50
Član #1258
Prijavljen dne: 18 avg 2009, 22:04
Objav: 1067
Ma stari, kapo dol. Si car in fertik ! ! ! Jaz dvomim da se še kdo tako v detajle spušča kot ti in z tolikimi preparati.
Saj veš, enkrat, ko bo tisto pravo perje za pogrešit, se bova zmenila...
Jah, sam tako naprej, ni za bat da zmanjka posla!
Na vrh
grahovc
26 okt 2011, 14:04
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
tomsom je napisal(a): ...

Ma stari, kapo dol. Si car in fertik ! ! ! Jaz dvomim da se še kdo tako v detajle spušča kot ti in z tolikimi preparati.
Saj veš, enkrat, ko bo tisto pravo perje za pogrešit, se bova zmenila...
Jah, sam tako naprej, ni za bat da zmanjka posla!


Hvala! Če karkoli rabiš ti samo reci


Evo update o obstojnosti premazov za stekla

Najprej gtechniq vs. nanolex
Na levi strani je nanolex, na desni gtechniq g1. Oba še vedno opravljata svoje delo, do učinka pride predvsem na avtocesti. Namazana sta bila 19.3.2011, snemano v petek, 7.10.2011. Čistim ju samo z navadnim šamponom (pač ko perem avto) in v posodo za tekočino za pranje stekel sem dal poleg vode še malce nano šampona.
http://www.youtube.com/watch?v=Y5LMuKrgpwA


In še gtechniq g1 na drugem avtomobilu
Namazan 14.4.2011, snemano 19.9.2011. Avto se pere tudi na petrolovih samopostrežnih pralnicah, kjer imajo močne šampone in pa z navadno tekočino za šipe. Zadeva hudičevo obstojna glede na mučenje (šamponi, tekočina...)

http://www.youtube.com/watch?v=P7iA17wpODk


Premaza za lak (wolf in menzerna) sta se oba vdala nekje v začetku avgusta. Torej slabih 5 mesecev obstojnosti ob dobrem vzdrževanju.
Na vrh
divja jaga
26 okt 2011, 15:44
Član #398
Prijavljen dne: 03 jul 2007, 08:38
Objav: 1613
Tej namazi za stekla so super. Jaz ga imam na zadnji šipi in že eno leto odlično opravlja svoje delo. Imam pa eno vprašanje. Kako pozimi opravljajo svoje delo (umazanija, sol,...) in kako vplivajo namazi na brisalce?
Na vrh
grahovc
26 okt 2011, 15:48
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
divja jaga je napisal(a): ...

Tej namazi za stekla so super. Jaz ga imam na zadnji šipi in že eno leto odlično opravlja svoje delo. Imam pa eno vprašanje. Kako pozimi opravljajo svoje delo (umazanija, sol,...) in kako vplivajo namazi na brisalce?


Pozimi je občutno lažje čiščenje stekel ker se umazanija ne sprime toliko s stekli. Je pa krajša obstojnost (sol, strganje ledu...) Namaz na brisalce ne vpliva nič, pač pa je ravno obratno saj medtem ko brisalec drsa po šipi drsa tudi po laku in tako počasi načenja to zaščito in jo s časom tudi odstrani, k temu pripomorejo še močne kemikalije za pranje šipe in sol pozimi.
Na vrh
Andrei
26 okt 2011, 19:32
Član #838
Prijavljen dne: 05 avg 2008, 18:11
Objav: 475
Jaz imam neki nanopremaz in je super za pozimi, ker se led manj prime, zato je steklo lažje očistiti. Učinek, da ne potrebuješ brisalcev, pa pride do izraza samo na AC.
Na vrh
Spletna stran
grahovc
07 nov 2011, 12:06
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=lcNG4cRvIeQ
Na vrh
grahovc
17 nov 2011, 13:10
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Evo mal update.
Sam se te dni malce poigravam z raznimi novimi produkti na SLO tržišču.

1) Autobrite vinyl trim bubblegum protectant, to je en fantastičen premaz za plastike, vsaj po prvih preizkusih me je zelo navdušil. Lepo potemni plastiko in pusti lep finiš za seboj, kako obstojen je pa bom videl v prihodnjih tednih



2) Potem pa sem pripravil še podlago za nov produkt ki ga čakam, Autobrite extreme glaze. Ta zadeva naj bi zelo zelo dobro zapolnila nepravilnosti na laku, tako da sem malce (sicer nenamerno) razpraskal en panel na corsi. Naredil bom kratek test, primerjal bom extreme glaze in poorboys black hole, in bomo videli kater produkt boljše fila praske.


3) Na gume sem pa namazal še dva produkta (vsak na eno stran), slik nimam ker mi nobena ni uspela tako da žal..
- Autobrite berry blast ki je bolj kot ne gel in se lepo razmaže po gumi, pusti res sijoč, temen videz in pa še čudovito diši. Obstojnost se bo videla sproti.
- Wolf's black out je pa zelo tekoč, kot voda in se tut lepo razmaže, mogoče še malce lažje kot zgornji produkt, ravno tako prijeten vonj, in pusti malenkost manj sijoč videz na gumi vendar pa jo bolj potemni. Obstojnost se bo gledala sproti.

V prihodnjih dneh se bo delal še en avto (poudarek na zaščiti pred zimo), in še par testov, tko da ne bo dolgčas
Na vrh
grahovc
20 nov 2011, 13:43
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Test autobrite extreme glaze (glaze z fillerji) in autobrite project 32 (spray sealant)

Sprednji levi blatnik, razdeljen na polovico.
Aplikator z Poorboys black hole


Aplikator z Extreme glaze


Stanje laka pred


pa po extreme glaze


in po poorboys black hole


linija


Oba produkta sta bla nanašena na roke, obdeloval sem jih kako minuto in nato pustil 5min nato pa oba obrisal z krpo.
Oba produkta zelo dobro zakrivata praske, sicer je težko ujet na fotoaparat to ampak v živo mi je extreme glaze naredil lepši finiš kot poorboys.
Vsekakor super rezultat za zakrivanje prask! Project 32 pa je super lahk za uporabo, direktna konkurenca chemical guys v7 s tem da je malce lažji za uporabo in tudi nekaj malega zakrije prask (medtem ko jih v7 ne).

Oba produkta toplo priporočam, kot tudi poorboys black hole seveda

še video na zadnji haubi 50%50 z extreme glaze

http://www.youtube.com/watch?v=TClPt_aa-pE

In avto po pranju in nanosu p32


Pa še dokaz kako "super sealanti" res pomagajo pri zmanjševanju praskic ki nastanejo pri pranju, sploh pri tako mehki barvi kot ji ima corsa..

http://www.youtube.com/watch?v=YV_IKV6h4Yg
Na vrh
Kristjan
04 jan 2012, 22:15
Član #1963
Prijavljen dne: 21 nov 2010, 11:54
Objav: 128
kako je kaj z obstojnostjo sredstva za nego plastike? mislim tistega, ki si ga omenil nazadnje...
Na vrh
grahovc
05 jan 2012, 13:45
Član #1932
Prijavljen dne: 05 nov 2010, 18:31
Lokacija: notranjska
Objav: 187
Zdravo,

pri meni je zdržalo kak mesec, kar je precej vredu. S plastikami je večen problem saj če hočeš dobro obstojnost morajo biti pred nanosom zelo čiste in to zna včasih trajat. Samo potem ko maš enkrat plastike v nulo čiste in jih redno mažeš z kakim kvalitetnim premazom je obstojnost le tega kar dobra.

Potem je spet odvisno ali je plastika tista gladka, ali "groba" (teksturirana al kako se reče ), gladke plastike ne vpijejo toliko premaza in se hitreje spere, tiste grobe pa ravno obratno. Odvisno od avta do avta res.
Jaz jih mažem vsako drugo/tretje pranje.

Če hočeš pa res TOP zaščito za plastike potem pa je samo ena izbira: gtechniq c4, drago kot žafran, vendar je obstojnost 12+ mesecev.

Sem pa dobil lepo število samplov angleške firme angelwax, so bli toliko prijazni in mi skoraj celo linijo poslali na test. Do sedaj sem objavil dva testa na detailingworldu, če ima kdo čas in ga zanima si jih lahko prebere spodaj. Bom jih pa sčasoma tudi prevedel v SLO.

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=245119

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=245107
Na vrh
Kristjan
05 jan 2012, 19:33
Član #1963
Prijavljen dne: 21 nov 2010, 11:54
Objav: 128
aha, pr men je taka situacija,nabavu sm 850.ko T5, sm trenutno u fazi zbiranja čim več koristnih informacij, zato, da avto poskušam poštimat, kolikor se ga pač da, nov ne bo nikoli več, ampak s pametnimi proizvodi, ga pa lahko prou fletno ohranim...
Na vrh
Kristjan
05 jan 2012, 19:42
Član #1963
Prijavljen dne: 21 nov 2010, 11:54
Objav: 128
Wolf's WM 1N Trim Coat nano premaz za plastične dele 150ml
kakšna je pa recimo tale zadeva?
aja pa glede tiste g4, ki si jo omenu, kje se da nabavit?
Na vrh
Pojdi na stran  1 2 [3] 4 5 6 7

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 36, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5982
najnovejši član: Wbizcerob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete